Autor Tema: Audi 80 1.6 diesel pocinje da grije u poslednje vreme...pomoc  (Pročitano 3739 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goran_Nik86

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 37
  • Lokacija: Macedonia
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Audi 80 1.6 diesel pocinje da grije u poslednje vreme...pomoc
« poslato: Avgust 27, 2011, 12:35:43 pre podne »
Auto je Audi 80 1.6 diesel.Dobro poznati motor od golf 2 dizel....U ovom nedelju primetio sam da poinje da grije(t.e da podize temperaturu(kad idem so njega na podugacke relacije i to kad se vozi niz ugornica.Od kad ga imam do sad temperatura nikad mi nije prelazila 90,95 stepena,bilo da je to na ravni put ili na ugornica.Juce mi se temperatura zakucala na 105 stepeni kad sam doso na ugornicu.Sta moze da bude?Ne trosi ulje ima dobru kompresiju ne dimi.E sad primetio sam i nesto drugo.Kada auto se zagrije na neka radna temperatura  poslabo vuce od kad je hladan.Perka sto mi je na hladnjaku nije original t.e ne go hvata celi hladnjak,ili kazano malo drugacije nemam ga onaj lim koji ide preko hladnjak nego samo perka...Da napominjem i da temperatura se dize kad se ide uz ugornicu a naglo opadne kad se ide udolu,znaci dosta varira(na ugornica dvizi se od 100 do 105 stepena a uz udolnica opada na ispod 80 stepena.Termostat je Vernet i na njega pise da otvara na 77 stepena,a termoprekidac koji pali ventilator e 82 stepena,takvi se od kad sam ga ja kupio auto.Pa sta vi mislite u sta moze biti problem?Koja je radna temperatura na taj motorJa mislim da je 90 stepena dodeka neki mi kazu da za taj motor nema opasnost se do 107 stepena.Pa trazim vase mislenje.....


AUDI 80CC

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi 80 1.6 diesel pocinje da grije u poslednje vreme...pomoc
« Odgovor #1 poslato: Avgust 27, 2011, 12:42:41 pre podne »
ako je perka ventilator moras naci onaj originalni crni lim koji nosi perku. termoprekidac nek pali max. do 92 a taj koji imas  baci. radna temp tvog auta je 92 stepena. maximalna temperatura koju sistem podnosi bez problema je 102. jos provjeri dal ti se perka vrti u pravu stranu tj da ne okrece u kontra pravcu i to je to perkas beer

Van mreže Goran_Nik86

  • VW Početnik
  • Poruke: 24
  • Age: 37
  • Lokacija: Macedonia
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi 80 1.6 diesel pocinje da grije u poslednje vreme...pomoc
« Odgovor #2 poslato: Avgust 27, 2011, 09:16:01 pre podne »
Ok hvala Gedora idem uste odma da nabavim taj lim  termoprekidac.A sat mislis za to sto termostat otvara na 77 stepeni.Dal je dobro da stoji taj termostat ili treba da zamenim?
AUDI 80CC

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Audi 80 1.6 diesel pocinje da grije u poslednje vreme...pomoc
« Odgovor #3 poslato: Avgust 27, 2011, 06:11:20 posle podne »
nemoras mijenjati termostat