Autor Tema: Passat b4 1.9 Tdi 90 ks problem sa temperaturom  (Pročitano 1760 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ado565

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW b4
Passat b4 1.9 Tdi 90 ks problem sa temperaturom
« poslato: April 24, 2019, 06:17:54 posle podne »
Imam jedan problem ako bi mogao neko pomoci, auto je poceo da dize temperaturu sa prvim da kazem vecim temperaturama, dok zimi nista nikakvih problema nema. Crkao mi je ventilator tj poceo bio da trokira prosle godine i kupio sam novi i sam zamenio, eh od tad pocinje kosmar (napominjem da mi pre s tim starim ventilatorom nije dizao temperaturu)...Prvo izbacivanje vode iz posude desilo se prosle godine bio je crkao cep boce za vodu pa mali hladnjak, sve zamenjeno, stavljeno je novo. Zamenio termostat, termodavač il kako se to vec zove, auto vuce kao mećava ne trosi vodu nema nikakve emulzije ni na cepovima ni na meracu niti u boci, niti mrve dima takođe pali na pola kljiča zimi ali dize temeraturu na leto, temperaturu dize samo uz brdo, ventilatori se okrecu ali kao da ne mogu da ohlade motor( prilicno sam siguran da se pali 2 brzina)... Primetio sam da zna da okapa malo ulja nekad ispod motora sad to nije mnogo jedino tu i trosi ulje od servisa do servisa ali to je vrlo malo... Ne znam sumnjam na dihtung glave, samo zato sto dize temperaturu, kako mogu da znam da je diht glave otisao ali da budem siguran jer mi se ne otvara motor jer je generalka uradjena pre 2.5 godine i ulozeno je 900 eura u motor stavljena nova glave sve zamenjeno i sad da uradim diht i odnesem glavu na ispitivanje a ne bude u tome problem dza gubljenje vremena i bacanje para posto se auto svakodnevno vozi i potreban mi je za posao svaki dan... Da li postoji jos nešto što može da mi pravi ovaj problem osim glave i dihtunga jer auto ide super,osim tog problema koji me muci i da napomenem da auto ne diže temperaturu na otvorenoj vožnji osim kad idem kuci uz brdo tipa 2/3 pocne dizati temperaturu s tim sto kad pocne dizati negde na 100 oseti se mali gubitak snage ali opet ide kao mecava vratim u prvu spusta temperaturu lagano... Strah me je da ne spržim motor ako nastavi da se desava ovaj problem, isao sam kod majstora i nisam mogao dobiti odgovor "zašto" ostala su samo nagadjanja pa zato molim ako je imao neko slicnu situaciju nek se izjasni. Hvala unapred! 🤔




« Poslednja izmena: April 24, 2019, 06:21:39 posle podne od strane Ado565 »

Van mreže Ado565

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW b4
Odg: Passat b4 1.9 Tdi 90 ks problem sa temperaturom
« Odgovor #1 poslato: Avgust 28, 2019, 03:51:59 posle podne »
 :1Posto je moj problem bio obrisan sa prethodnog mesta na forumu pa je prebacen ovde ali nema onih odgovora sto su bili, zelim samo da kazem da sam resio problem i da je bio u pitanju ventilator nije imao 2 brzinu 😁 mozda nekome bude od koristi 😃