Autor Tema: Sredjivanje alu felni  (Pročitano 5130 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Sredjivanje alu felni
« poslato: Novembar 20, 2009, 09:13:33 posle podne »
Nasao sam na you tubu kako se sredjuje rub od felne pa me interesuje sta vi mislite o ovome, posto meni deluje da to bas i ne ide tako.Pogledajte snimak pa presudite  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=LxxG4A4OgHI

I nasao sam kako se farbaju felne pa me interesuje vase misljenje, posto mi i ove ne deluje da je bas tako sve super.Najvise me interesuje koliko je ova boja na felnama postojna, posto se felne greju do  jaja a on ovde farba sa obicnom bojom.Da li je neko probao ovo vec???

http://forums.generationdub.com/showthread.php?t=19208

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2009, 10:23:08 posle podne »
Zar niko nema nikakvo misljenje??  :rolleyes: Iskustvo ili nesto u vezi ovoga???

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2009, 10:51:14 posle podne »
Lepo rade ljidi, imaju alat pa je sve lakse...Moj drug je farbao felne vise puta i stvarno je extra ispalo svaki put.Sto se grejanja tice, nema veze, farbu (lak) moze malo da osteti prasina od kocenja, ali nije strasno.
Nije veliki posao, samo ako te ne mrzi i imas malo potrbnog alata...

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2009, 12:19:14 pre podne »
tako se otprilike polira samo sto mora dosta vode da se stavlja,pogledaj kod mene kako sam ja odradio,na istu foru sam radio,podigao sam auto na dizalicu i u prvu,samo sto sam u jednoj ruci drzao crevo i pustio sam sasvim mali mlaz vode,a u drugoj ruci smirglu i isao sam do 2000
 

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2009, 02:21:27 pre podne »
Prvo da se zahvali sto je iko pogledao temu  alealeee

Lepo rade ljidi, imaju alat pa je sve lakse...Moj drug je farbao felne vise puta i stvarno je extra ispalo svaki put.Sto se grejanja tice, nema veze, farbu (lak) moze malo da osteti prasina od kocenja, ali nije strasno.
Nije veliki posao, samo ako te ne mrzi i imas malo potrbnog alata...

Mene samo brine da ne pocne farba da se ljusti od toplote, to mi je jedino frka.

tako se otprilike polira samo sto mora dosta vode da se stavlja,pogledaj kod mene kako sam ja odradio,na istu foru sam radio,podigao sam auto na dizalicu i u prvu,samo sto sam u jednoj ruci drzao crevo i pustio sam sasvim mali mlaz vode,a u drugoj ruci smirglu i isao sam do 2000

E posto si radio, da te pitam sta je ova prva ''sipka'' sa kojom rade?I malo mi je nelogicno da to ide super sa tom sipkom, posto se na pocetku vidi kako felna ima par rezova, pa mi nije jasno kako mu ne zapne "sipka" i kako zna da je ravnomerno skinuo svuda??

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2009, 03:09:04 pre podne »
ma sipku nisam ni koristio,samo picis smirglom,i ona ce sama skinuti te neravnine,ali krenes npr od 120,220,500,1000,1500,2000 i kad to uradis onda ispoliras polir pastom i to je to,jel ako ne ispoliras pastom onda ce brze da matiraju,tj pri svakom dodiru sa vodom,kondenzacijom...a i pasta mu daje onaj pravi sjaj B),postavi sliku felni,jel ti znas ivana nikodijevica,mislim da ide sa tobom na fax?
 

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2009, 07:33:28 pre podne »
Mene samo brine da ne pocne farba da se ljusti od toplote, to mi je jedino frka.

Vazno je da se dobro pripremi za farbanje i nema frke...
Priprema je veci i tezi deo posla, pa ako se lose uradi dzabe posle i da ga sprica extra majstor, isti je slucaj i sa farbanjem kola... ;)

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2009, 11:32:43 pre podne »
ma sipku nisam ni koristio,samo picis smirglom,i ona ce sama skinuti te neravnine,ali krenes npr od 120,220,500,1000,1500,2000 i kad to uradis onda ispoliras polir pastom i to je to,jel ako ne ispoliras pastom onda ce brze da matiraju,tj pri svakom dodiru sa vodom,kondenzacijom...a i pasta mu daje onaj pravi sjaj B),postavi sliku felni,jel ti znas ivana nikodijevica,mislim da ide sa tobom na fax?

Ok, ja sam cak na kraju mislio da predjem lakom, ali ne znam da li je to pametno.
Da znam ga, jeste ide samnom na fax, rekao je on meni da ima druga iz osnovne koji je na ovom forumu, ali nisam znao da si to ti, eto koliko je mali svet  ;)

Mene samo brine da ne pocne farba da se ljusti od toplote, to mi je jedino frka.

Vazno je da se dobro pripremi za farbanje i nema frke...
Priprema je veci i tezi deo posla, pa ako se lose uradi dzabe posle i da ga sprica extra majstor, isti je slucaj i sa farbanjem kola... ;)

Ne znam da li si pogledao ovu pripremu i farbanje felni sto sam postavio, kako ti se cuni, ja mislim da je ok i da nema vise sta da se doda.

Van mreže sreckoas

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4515
  • Age: 34
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +43/-16
  • Pol: Muškarac
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2009, 02:34:34 posle podne »
sto se tice laka,to nikako nemoj da radis,jel nema zasta da se uhvati lak pa ce pri prvom pranju u perionici da spadne B),sto se tice farbanja,moras felnu da ismirglas,tj taj deo koji farbas sa vodenom 500,pa onda naneses neki vos prajmer(prajmer za aluminijum),posle toga farbu,i na kraju lak i to je to,ako hoces mozes kao sto sam ja radio da u lak ubacis kristale,i izbegavaj te sprejeve,bolje da to odradis na kompresoru
 

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sredjivanje alu felni
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2009, 03:42:44 posle podne »
Ok  ;) Hvala puno na savetima.Nebih stavljao kristale, posto cu ih farbati u gun metal boju.