Autor Tema: Saveti pri kupovini i prodaji automobila  (Pročitano 5784 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« poslato: Novembar 20, 2009, 10:33:28 pre podne »
Mislim da prodam svog golfa 2, pa da kupim golfa 4 ili passata, mada nista jos nije sigurno... Mozete li mi vi, kao iskusniji reci na sta treba da obratim paznju kad budem kupovao auto, tj koje skrivene delove da gledam da vidim jel auto vredi koliko prodavac trazi, i naravno, na koje stvari treba da obratim paznju pri prodaji automobila, odnosno, kako postici sto vecu prodajnu cenu... I naravno, sta sve mogu sam uraditi da bi auto izgledao sto bolje...
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2009, 10:53:21 pre podne »
Koliko imam iskustva a imam ga dosta, najvazniji je prvi utisak, znaci momenat kada se vidi auto privuce ili odbije kupca, tek onda on gleda neke tehnicke stvari da li je auto vredan paznje ili nije. najbitnije je da kod prodaje auta on bude tehnicki ispravan da novi vlasnik nema mnogo ulaganja i na taj nacin postizes bolju cenu tj. on ima manje mogucnosti da ti je spusti, onda druga stvar je limarija da bude solidna da se ne vidi da je udaran  a najbolje je da nije uopste. Posle svega toga kupac ako vidi da je enerijer ocuvan i dobar definitivno kupuje auto cak i za vece pare. Odrzavanje enerijera je znak da se neko brine o kolima a to kupci vole, da uzmu odrzavan auto. E sada sve ti to kad kupujes auto moras da gledas a narocito da obratis paznju posto kupujes golf IV ili pasata na trapove, kvacilo, po meni kilometraza nije bitna toliko i nju skoro nikada i ne gledam prvu nego poslednju jer smatam da je u 90% slucajeva vracena. Kad upalis auto zvuk motora ti kaze 70% o njegovom stanju. Bitna stvar je da znas sta hoces, dizel ili benzinac. Kad se tu odlucis onda ces dobiti par saveta i za to  biggrin

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2009, 12:41:35 posle podne »
Pa `nas sta... ja bih uzeo ekonomicniji auto... :) znaci otprilike do 1800ccm, a sad bio to dizel ili benzinac nije mi toliko bitno koliko mi je bitno da on ne trosi puno... Kontam da bi i TDI bio ok, jer sam cuo da su uopsteno 1.6 motori losi na G4 i passatu... a koliko znam, pasata ispod 1.6 ne moz` naci, a golf 4 1.4 mi je preslabo... tako da... opet, tu opet ide pitanje sta je bolje od ta dva, benzin ili dizel? Zato i pitam jer se ne razumem najbolje bas, a ne bih da imam puno poseta servisu kad budem kupio drugi auto...
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2009, 01:08:44 posle podne »
Premijera novog Golfa 5 nakon 8 godina vladavine Golfa 4 je svakako razlog ne

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2009, 01:54:16 posle podne »
Jos jedna stvar koju mozes da pogledas, na suvozacevoj strani, plastika za ventilaciju se vadi lako, samo se izvlaci, desi se da zaborave da to izvuku kad ga sredjuju, pa tu ostane stakla ako je lupan :)
To ti iz iskustva kazem  biggrin
A to nije problem skinuti i pogledati.

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2009, 03:50:17 posle podne »
Ima tu dosta stvari, najbolje je da povedes nekog iskusnog da ga pogleda...Moras OBAVEZNO da obratis paznju na to dal je auto koji gledas kraden, jer su se do nedavno ti modeli extremno krali, pa da te ne upecaju na granici kad puste vize i kad krenemo u Worthersee  ;)
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2009, 03:54:21 posle podne od strane Boban »

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2009, 05:33:41 posle podne »
@Devil  tapsac tapsac tapsac
@bulevar89 To za 1.6 motore.... Vecu glupost nisam cuo. Nije sto ga ja imam, ali odusevljen sam sa tim motorem. Radi kao svajcarski sat  ;) A ti nemoj da slusas price ljudi koji mozda nikada nisu ni vozila auto sa takvim motorem, vec one koji ih imaju...

Van mreže bulevar89

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 34
  • Lokacija: Novi Sad, Srbija
  • Karma: +6/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #7 poslato: Novembar 20, 2009, 05:37:37 posle podne »
Sto se tice Devilovog izlaganja, ostao sam bez reci... :)
Sto se tice ostalih saveta, potrudicu se da ih sve iskoristim pri kupovini... Otprilike sam se odlucio za TDI od 90ks, jer kontam da mi vise od toga ne treba... Pretpostavljam da ne trosi previse i to mi je dosta bitno... :)
Sto se tice provere da li je auto kraden, koji je najbolji nacin da to proverim?
Sto se tice cene cetvorke polovne u N.Sadu, cene idu od 4500 pa do nekih 8000e zavisno od godista... E sad, moje pitanje je koliko bi trebalo da kosta golf IV TDI, bele ili crne boje (ne znam da li boja igra ulogu u ceni), u dobrom stanju, da nije potrebno ulaganje? Cisto da znam da ne platim previse, a i da ne ispadnem kreten da nudim pre malo... :)  boodala
I D@rko, koliko tvoj trosi? To su bile samo price, a nisam ja iskljucio mogucnost kupovine i 1.6 motora... :)
Drive only the best... VW to infinity!!

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2009, 05:44:39 posle podne »
Cini mi se da Porshe moze da ti proveri, ali za to ces da platis oko 7000.
Nisam vise siguran da li Porshe, AMSS ... ali ako te interesuje javicu ti, cale je svoj proveravao.

I dobijes potvrdu da nije kraden, da nije od nijednog osiguranja u svetu oznacen kao totalna steta itd...

Pogledaj oglase i videces kako se krecu cene... pa uporedis po stanju automobila... 

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2009, 05:47:25 posle podne »
29-ti najbolja provera shto se tice legalnosti obavezno sa vlasnikom !
Tj dovoljno je i na blef da ga odvuces do 29-tog ako on pristane na proveru i da dodje 99.99% se radi o legalnom automobilu.. niko nije lud kraden auto da dovlaci na proveru.. em mu oduzimaju auto em krivicna prijava hapse ga ili shta vec... tako da mozes samo da ga odvuces dotle.. i ako vidis da je pristao do kraja kazes e ipak necemo verujem ti na rec i to je to... da se nebi izlagao trosku tih 100e ili kolko vec...

a ako krene da muva necu da idem na proveru takav je kakav je ako hoces kupi ako nece ne moras ima ko hoce itd... takve prodavce zaobilazi ;)
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2009, 05:51:12 posle podne od strane Devil »

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2009, 05:50:29 posle podne »
Zavisi kako ga vozim, 8-9L uglavnom. Za proveravenje jel kradjen, najbolje u supu da vidis. Sto se tice cene, sve zavisi od opreme kakvu ima i od godista. Recimo nesto od 2001. pa na ovamo, sa jacom opremom (digi. klima, bord...), bi moglo da se uzme za nekih 6.000 eRva. Ja sam moju uzeo pre nekoliko meseci i cene su iste kao i tada.

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #11 poslato: Novembar 20, 2009, 08:37:34 posle podne »
racunaj maximalnu potrosnju za taj motor 7l, ja ga imam wec godinu dana, dnewno u proseku predjem izmedju 150-200km, znaci gradska woznja(po Beogradu) je oko 7l, dok otworen put sa nekom normalnom woznjom 5.5-6 l, moj ima 320000km na satu i pegla bez problema, a sto se tice cena racunaj oko 6000-6500 da walja i da bude oko 2002god. pozz

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2009, 08:59:52 posle podne »
Sto se tice Devilovog izlaganja, ostao sam bez reci... :)
Sto se tice ostalih saveta, potrudicu se da ih sve iskoristim pri kupovini... Otprilike sam se odlucio za TDI od 90ks, jer kontam da mi vise od toga ne treba... Pretpostavljam da ne trosi previse i to mi je dosta bitno... :)
Sto se tice provere da li je auto kraden, koji je najbolji nacin da to proverim?
Sto se tice cene cetvorke polovne u N.Sadu, cene idu od 4500 pa do nekih 8000e zavisno od godista... E sad, moje pitanje je koliko bi trebalo da kosta golf IV TDI, bele ili crne boje (ne znam da li boja igra ulogu u ceni), u dobrom stanju, da nije potrebno ulaganje? Cisto da znam da ne platim previse, a i da ne ispadnem kreten da nudim pre malo... :)  boodala
I D@rko, koliko tvoj trosi? To su bile samo price, a nisam ja iskljucio mogucnost kupovine i 1.6 motora... :)

Ja imam taj motor 1.9 tdi 90ks, ne trosi mnogo sve zavisi kako ga vozis itd.Meni u gradu, ali pricam spic trosi 7,8 do 9 a na otvoreno izmedju 4 ipo i 6.
Sto se tice odrzavanja takodje nije preterano skup, recimo redovan servis mene izlazi 100-120e (svi filteri,ulje,ruke) Veliki servis koliko se secam me je kostao oko 350,400e (svi spaneri,roleri,2 kaisa,pumpa, ruke).Recimo sipke spone sam menjao i kostaju 1500din, menjao sam i protokomer on je 50e.To bi bilo to sto sam ja ulagao u auto za skoro dve godine od kako ga imam.Ja sam stvarno zadovoljan autom.
Naljbolji nacin da proveris auto jeste, da odes u 29. ili ako imas nekoga u policiji i samo mu kazes tablice i on ti proveri.
Po meni ove cetvorke za 4500e su dresine, presle mnogo, bile sluzbenjaci itd. Gledaj iznad 6000e ako vec hoces dobru cetvorku (pricam za dizela)

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2009, 09:09:58 posle podne »
Stefan - jel ti to potrosnja sa borda ili ... ?

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2009, 09:14:01 posle podne »
Pa gde vi to odrzavate auta? blink Taj veliki servis, osim menjanja pumpe me je kostao oko 130

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20535
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #15 poslato: Novembar 20, 2009, 09:18:04 posle podne »

Van mreže Stefan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 510
  • Age: 36
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #16 poslato: Novembar 20, 2009, 09:21:01 posle podne »
Stefan - jel ti to potrosnja sa borda ili ... ?

Ne nemam bord, racunao sam par puta kada sipam put rezervoar, a i kada ne sipam pun uvek mi bude od prilike ta potrosnja.

Pa gde vi to odrzavate auta? blink Taj veliki servis, osim menjanja pumpe me je kostao oko 130

Van mreže Shone

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 554
  • Age: 33
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +9/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #17 poslato: Novembar 20, 2009, 09:24:34 posle podne »
Kako brate toliko ja ne znam sta treba da mu radim da bi trosio 7.5, dal je moguce da ide do 9  blink

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #18 poslato: Novembar 20, 2009, 09:30:29 posle podne »
blago vama sa tih 7-9 l , sta ja da kazem kad moj 2.0 benz. trosi 13-15l po gradu sad kad je zima, doduse cimam ga dosta , sve relacije 2-3km , ne stigne ni da se ugreje a ja ga gasim pa onda posle par sati opet isto tako. Na otvorenom je ok 7,5-8,5 al me jebe sto trenutno nemam duze relacije  driving pa me ubi finansijski

Van mreže D@rko

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1359
  • Age: 38
  • Lokacija: okolina Sapca
  • Karma: +10/-9
  • Pol: Muškarac
  • biker for life!
  • Auto: mk4- mk3- b5.5- gsxr 750
Odg: Saveti pri kupovini i prodaji automobila
« Odgovor #19 poslato: Novembar 20, 2009, 09:32:18 posle podne »
Pa predpostavljam da vozis benzinca.Za dizela su ti skuplji delovi,ali zato kada  posle 5 godina voznje sracunas ulaganja u benzinca i ulaganja u dizela, dodjes do racunice da je jeftinije voziti dizela, a vala i sladje, manje muke i nerviranja  ;) Znas kako kazu kupis dizela ako hoces da uzivas u voznji  bleh  lollol

Bas je sladje  lollol Neka, neka, drzim se ja BENZINA  ;)