Autor Tema: Passat b5.5 trese pri ubrzanju  (Pročitano 3339 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Passat b5.5 trese pri ubrzanju
« poslato: Mart 11, 2019, 09:25:04 posle podne »
Pozdrav, imam sledeći problem...
U pitanju je passat 2004 karavan, 96kw. Kada sam ga kupio prije dvije godine, u njemu je bio neki bezvezni fiksni zamajac, koji mi je u vožnji roknuo i napravio havariju u mjenjaču, lameli itd. Sve sam to zamijenio, stavio nov plivajući zamajac, kvačilo, polovni mjenjač,pljusnuo skoro 1000 evra  :rolleyes:
Auto super ide, ali problem je sledeći: pri prestizanju, kad uprem pun gas, auto se prilično jako zatrese. Pogotovo ako je natovaren ili na uzbrdici. Treskanje se javlja između 1800 i 2000 obrtaja, čim prebaci 2000 prestane da se trese. Majstor koji mi je prodao i ugradio zamajac tvrdi da je to normalna pojava sa novim zamajcem u prvih nekoliko hiljada kilometara. Međutim, meni to malo sumnjivo?

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 trese pri ubrzanju
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2019, 09:55:24 posle podne »
Meni se dešava isto to.Ja prekosutra idem kod majstora da menjam neko rame pa cu da ga pitam za mišljenje.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Odg: Passat b5.5 trese pri ubrzanju
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2019, 09:58:39 posle podne »
Molim te, ako se sjetiš, napiši šta ti je majstor rekao, baš me zanima.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 trese pri ubrzanju
« Odgovor #3 poslato: Mart 17, 2019, 01:37:50 posle podne »
Njegovo mišljenje je da je zamajac otišao.Pregledao mi je sve držače (motor i menjac) svi su dobri.Meni auto i na leru dosta vibrira,zadnji lonac se baš onako trese na leru.I ta vibracija kao  i kod tebe se javlja oko 1800 do 2000 obrtaja i posle nestaje.Sad nisam pametan.Da puknem 400e za zamajac i da mi se dešava opet isto?Da sačekamo još nekog da podeli iskustva,mozda je neko imao ovakav problem.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока