Autor Tema: 1.2Tdi nece da vuce  (Pročitano 1986 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
1.2Tdi nece da vuce
« poslato: Februar 02, 2019, 09:17:42 posle podne »
Pozz drugari. Imam kao sto znate Lupo 3L koji je prebacen na manuelni menjac, zapravo ostao je njegov menjac a izbacena robotika i ubaceni rucica, sajle i salter od Lupa 1.0Benz. Auto ide solidno dok se ne prebaci u 4-tu brzinu i tada izgubi daha. 5-ta brzina i nekih 120 km/h su krajnji domet i auto jednostavno nece dalje, stoji tu na nekih 2200rpm i kulira, a na uzbrdicama gubi dalje sangu i smanjuje brzinu na 100, znaci tuga :( Ja sam to pripisao losoj mapi i danas bio u Bobo Sport Smederevo da odradim remap. Auto izbaci korektnu snagu, mada ispod deklarisane u prvoj i drugoj brzini, negde max 50ks od fabrickih 61, dok kasnije gubi snagu i zavrsava u 5toj brzini na jadnih 30ks. Ubacili su stock mapu drugog 3L koji je bio kod njih i provereno isao dobro, i stanje se nije promenilo, ostalo je identicno...U petoj brzini na preko 100km on je mrtav, ima ispod 30ks na valjcima.  Potom su zakacili auto na dijagnostiku: log je pokazao da je turbo dobar, nije se registrovao nikakav boost leak, ALI rekli su mi da ECU trazi 1000mg vazduha, ali motor iz nekog razloga dobija 500mg. To je jedino sto su oni videli da nije u redu, i rekli da trazim problem i resenje pa dodjem ponovo.... Takodje su napomenuli da je cudno i da nije ocekivano da dizel apsolutno ne dimi ni najmanje pri turiranju na valjcima, i to su pripisali tome sto on ne dobija dovoljno vazduha i goriva.... Posumnjali su na protokomer, raskopcali ga i stanje je ostalo isto, zatim skinuli 100% ispravan protokomer sa svoje Seat Ibize 1.4Tdi koja je bila u dvoristu, i opet se nista nije promenilo... Posto sam vec bio tu, odlucio sam da ubace mapu tog 3L ali ovog puta custom na 80ks koju su odradili i uredno platio, a oni su mi rekli da imam free proveru na valjcima kad otklonim problem a put me nanese tamo... Po ucitavanju pojacane mape auto je kao i sto sam ocekivao izbacio u drugoj skoro 80ks i posle isto bio mrtav.... Na putu do kuce kad nabodem gas u drugoj osetim da povuce extra i bolje nego ranije ali kasnije zna se.... mrk.Da je protokomer u pitanju, zar ne bi raskopcavanjem svog protokometra dobio neka srednja podesavanje i isao boljem ili vratio se u normalu protokometrom za Ibize?   Sta mislite sta bi moglo biti? Gde da se trazi resenje problema? Hvala puno drustvo!
P.S Auto ne upada u limp mod...
« Poslednja izmena: Februar 02, 2019, 09:39:36 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.2Tdi nece da vuce
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2019, 02:41:06 posle podne »
Pronaso samcda je pukIo crevo od egr-a, izolovao sam crevo i zatvorio egr i sada ideosetno  bolje kroz brzine, u drugoj i trecoj auto ide kao blesav, kopa asfalt, ali u 5oj dodje do 2300rpm i tu UMRE.... Ima li neko ideju neku? Jel moze da bude varijabla turba zacepljena i da se tako manifestuje?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.2Tdi nece da vuce
« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2019, 06:05:35 posle podne »
Uopste nije problem mehanicke prirode... Vec vezano za senzor na menjacu i Abs Kad se iskopca senzor za brzinu, koji smo povezali direkt sa satom, a kontrolisao ga je ecu menjaca, auto pocne da ide kao blesav... Ali ne pokazuje brzinu, km, potrosnju.... Nivo goriva je neprecizan, maltene rade jedino obrtaji :( Ocigledno da ne moze tako da se veze. Moraju da se preredjaju neki releji i tu nesto da se odradi. Moram da pronadjem nekog dobrog eelktronicara ili elektricara ocigledno... Verovatno moze brzo da se zavrsi ali je triper. Bas cudno da zbog toga nece da ide auto kako treba, ima li neko ideju sta se desava?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: 1.2Tdi nece da vuce
« Odgovor #3 poslato: Februar 15, 2019, 11:08:35 posle podne »
Miš pregrizao žicu?

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: 1.2Tdi nece da vuce
« Odgovor #4 poslato: Februar 16, 2019, 01:56:15 posle podne »
sa automatizovanim mjenjacem cita signal brzine preko pinjona i sensora abs-a. sve te signale kompjuter jedini sa obrtajima i salje signa za saltanje. negdje imas zajeb u kopcanju signala sata jedan od ovih signala moras zajebat
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.2Tdi nece da vuce
« Odgovor #5 poslato: Februar 16, 2019, 06:45:55 posle podne »
Tu je negde caka. Sada je na autu mapa od 1.4tdi sa parametrima za turbo iz originalne mape i cipovana na 80ks. Dok je bio automatik, Ecu je komunicirao sa menjackim ecu, koji je bio zaduzen za Abs i brzinu i potrosnju. Mi smo izbacili taj menjacki ecu. Pokusao sam da ubodem taj ecu za menjac, medjutim kad ga prikacim, auto upali i odmah se ugasi. Jedan covek mi je rekao da je kod njega ostavljen taj ecu za menjac da radi svoje nekako, mozda su izbacili kabli koji ih povezuje ili sl. Koliko sam skontao, neki rade tako, a neki izbace taj ecu za menjac a da to radi... Ovako kako je kod mene za sada kad ubodem u pinjon auto ide kao Jugo 45 pred generalnu...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: 1.2Tdi nece da vuce
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2019, 06:13:56 posle podne »
Resio sam problem sa satom, tj. ono sto sam pisao, da ide lose kad se usteka senzor za brzinu. Nasao sam sjajnog elektricara/elektronicara i covek je za sekundu odradio ono gde su se dobri majstori ceskali po glavi i nisu imali resenje.... Covek je skinuo izolacionu gumu sa snopa sitnih zica dzeka koji ide u Ecu, izdvojio jednu tanku zicicu od 100 drugih i presekao je. I to je bilo to Sada da ugasim samo upozorenje za Airbag, koje de upalilo kad sam probao da zamenim sata da resim problem... Evo kako ubrzava posle ramap i egr delete. Puni i dalje  ali sam morao da prekinem zbog koncentracije na put...


https://youtu.be/_70xCO9xTGc


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!