Autor Tema: Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru  (Pročitano 3727 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sinda

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Kac (kod NS-a)
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru
« poslato: Novembar 18, 2018, 05:49:48 posle podne »
Pozdrav drugari!  :26

Imam jedan manji problemcic vezan za prvo jutarnje paljenje sad po ovim malo nizim temperaturama...naime,radi se o tome,da se ponekada (bez pravila) desava da mu duze treba da upali kada je napolju temperatura kao sad,oko 3-5 stepeni iznad nule. Kako se to manifestuje? Pa ovako...u situaciji kad nece da upali na zub i duze vergla,kada dam kontakt,lampica grejaca na instrument tabli se upali na jako kratak vremenski interval,ne cuje se relej grejaca da je kliknuo,i onda malo duze vergla pre nego sastavi. To je prva situacija. :) Druga siituacija je drugi dan,dam kontakt,lampica grejaca blicne isto jako kratko (kao u prvom slucaju) medjutim ovaj put se cuje "klik" zvuk (predpostavljam da je to relej grejaca)negde sa leve strane volana,i auto pali na zub! Znaci totalno je random situacija,i svaki put kada se cuje taj "klik" zvuk,auto pali na zub (iako je lampica grejaca bukvalno blicnula na sekund)dok kad nema tog "klik" zvuka,auto malo duze vergla pre nego sto sastavi. Sve ovo je vezano za temperature koje su par stepeni iznad nule,i za prvo jutarnje paljenje po takvim temperaturama,posle pali na zub,leti takodje i ujutru pali na zub,zimi cak kad je -10 ili -15 pali takodje na zub posle grejanja,ali u takvim situacijiama "klik" zvuk se cuje non stop i grejaci znatno duze rade....Sad sam bas testirao kod buraza na Oktaviji 101KS TDI PD,kod njega se taj "klik" zvuk cuje maltene svaki put kad da kontakt,zajedno sa lampicom grejaca....e sad,malo sam, citao po netu,neki kazu da problem moze biti senzor temperature rashladne tecnostu,posto on navodno daje informaciju ECU,a ovaj posle prosledjuje do releja grejaca da li ce isti upaliti grejace ili ne...neki majstori kazu da TDI (ove generacije kao MK4) pali grejace tek ispod -5 stepeni (sto po meni nije tacno,jer relej "klikce" i sad kada je par stepeni iznad nule i svaki put kada klikne ujutru,auto mi upali na zub,iako lampica grejaca bukvalno blicne na sekund)

Sta je radjeno na autu...pa,grejaci su stavljeni novi,sva cetiri komada,akumulator je odlican,odradjen je i servis anlasera (ovo zadnje je malo pomoglo te se verglanje to rpvo malo smanjilo) ali opet nemam to prvo
jutarnje oaljenje na zub,osim kad se auto istripuje pa relej grejaca "klikne" :)

Koja su vasa iskustva? Da li da probam sa zamenom releja grejaca i senzora temperature rashladne tecnosti? Ako neko ima nekakav predlog,slobodno neka se javi....:)

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru
« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2018, 09:44:41 posle podne »
Nema potreba ništa da menjaš napamet. Postoji procedura da se to ispita bez zamene. Za početak ako možeš prikači ga ujutru pre prvog paljenja na VAG-COM ili VCDS i čini mi se u 7. mernom bloku pogledaj da li ti se gađaju temperature goriva, rashladne tečnosti i usisne grane. Trebalo bi da budu jako slične.
Da bi ispitao relej grejača, procedura je sledeća:
- otkači senzor za temperaturu rashladne tečnosti
- otkači kablove što idu na grejače
- postavi probnu lampu između nekog kabla što ide na grejač i mase,
- uključi paljenje i gledaj koliko dugo gori probna lampa
- ako gori 15-20 sekundi i ugasi se, relej grejača je dobar
- kad prođe 15-20 sekundi, čućeš kako je relej "caknuo".
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Sinda

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Kac (kod NS-a)
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2018, 11:13:51 posle podne »
Fora je u tome sto nemam dijagnostiku (nikako da se nakanem da je uzmem) ali mi zato buraz radi sa delovima za kola,pa mi moze doneti sve od delova na probu,tipa senzor tashladne tecnosti/relej....a da raskacim samo kabel sa senzora pa da pratim ovako dal ce "caknuti" relej? Jbg,nemam ni probnu lampu :(

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Van mreže XJOCA

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3,Audi a4
Odg: Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru
« Odgovor #3 poslato: Novembar 21, 2018, 11:10:33 posle podne »
Kod mene na istom motoru pali grejace uvek i na plus 30,
ali mnogo kraće nego sada kad je hladno.
Kod mene ima posebno izvedena lampica(led doda)koja prati relej kad cakne i kad iskljuci grejace.
Kod tebe nesto brljavi cim ne pali grejace uvek..

Van mreže Sinda

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Kac (kod NS-a)
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2018, 06:53:28 pre podne »
Jesi siguran da ti neko nije naknadno ugradjivao tu lampicu za grejac?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

« Poslednja izmena: Novembar 22, 2018, 10:30:29 pre podne od strane Modus »

Van mreže XJOCA

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3,Audi a4
Odg: Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2018, 09:23:49 pre podne »
Ugradio deda od kog sam kupio golfa 😁 povezana preko releja,gasi se tacno kad i relej..kasnije nego ova na tabli

Van mreže Sinda

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Kac (kod NS-a)
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 TDI 66KW (ALH) malo teze pali ujutru
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2018, 02:43:24 posle podne »
Aha...ok. Aj probacu prvo sa drugim senzorom temperature rashladne tecnosti,posto sam skapirao da on prvi salje signal u ECU,pa ovaj daljd prosledjuje signal releju dal da pali grejace ili ne....evo dva dana uzastopno ujutru upali na sekund grejac,i sastavi iz prve....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk