Autor Tema: Drhtanje 1.9 TDI  (Pročitano 13394 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Drhtanje 1.9 TDI
« poslato: Mart 08, 2018, 10:44:16 posle podne »
Pozdrav. Nisam siguran da li sam na pravom delu za pitanje, premestite slobodno. Naime, vozim Boru 1.9 tdi 81 kw vec 7000 km. Odradio sam cim sam kupio i veliki i mali servis. Nikakvih problema nisam imao do skoro. Desava mi se da kada vozim auto u drugoj brzini pri niskim obrtajima (1100,1200) na konst gasu, bukvalno se trese auto. Samo mali stisak na gas, sve ok. Takva je situacija je i u trecoj brzini. Sve ostale brzine su ok. Ide dobro, vuce, tu nema problema. Majstor je mislio da je do egr ventila pa ga je smanjio preko dijagnostike. Medjutim, par dana bilo ok i sad opet isto. Desava se i kad je hladan i kad je zagrejan motor, nema pravila. Sta mislite da je problem?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2018, 10:54:25 posle podne »
Ti sad izvini sto ja na pitanje odgovaram pitanjem, ali zasto vozis na tako niskim obrtajima? Pa to je jedva iznad ler gasa?

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2018, 09:27:42 pre podne »
Ako je vec bilo promene kad ste cackali oko egr, skinite ga pa ga operite

Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2018, 07:22:25 posle podne »
Ti sad izvini sto ja na pitanje odgovaram pitanjem, ali zasto vozis na tako niskim obrtajima? Pa to je jedva iznad ler gasa?
Pa jednostavno se desi da sam u gradu,kolona ide, pa mi mnogo za drugu brzinu na 1600,1700 pa idem u treću na manje.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2018, 07:22:51 posle podne »
Ako je vec bilo promene kad ste cackali oko egr, skinite ga pa ga operite
Hvala na savetu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #5 poslato: Mart 10, 2018, 09:04:27 pre podne »
Pa trese se zato sto ga davis oberučke . . .
I dobro je sto ne zveči dok se trese, sto znači da su ti drzači jos uvek dobri, ali ako nastavis sa takvom voznjom, uskoro ces biti primoran da ih menjas.
Guglaj acronym za RTFM . . .
A u medjuvremenu pročitaj uputstvo za upotrebu automobila, obrati paznju na detalj obrtni moment . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #6 poslato: Mart 10, 2018, 03:27:55 posle podne »
Zamolio bih bez takvih komentara. Pitao sam lepo, ako ne umes lepo da odgovoris, preskoci post. Nisi u pravu, ovaj motor najnormalnije radi na niskim obrtajima u vecem stepenu prenosa. Vozio sam, znam kako se ponaša, a sada to nije slucaj,tako da nesto nije u redu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

« Poslednja izmena: Mart 11, 2018, 12:51:28 pre podne od strane Modus »

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #7 poslato: Mart 10, 2018, 03:37:30 posle podne »
Provjeri ti i nosace moguce da su ti oni stradali sto nije cudno za godiste i kilometrazu koja je pretpostavljam preko 250.000.  Sto se motor vise gusi i opterecuje to vise vibracija stvara i samim tim ako su ti nosaci slabi i li stradali sve vibracije ce ti prenijeti na kabinu. A ukoliko ti nije plivajuci zamajac to samo povecava vibracije. Vjeruj mi manje skodis ako ga vozis drugom na 2500 obrtaja (lupam sad) nego u trecoj na 1100 ili 1200. A ne vjerujem da je do egr, opet pricam iz iskustva, na G4 66kw nema neke razlike sa i bez egr-a, jedino mosta dok je hladan malo "ruznije" radi, ali i to mozda.

Ja sam imao problem na Passatu sa nosacima, vibrirao je pri kretanju bez obzira na to koliki obrtaji bili.
« Poslednja izmena: Mart 10, 2018, 03:39:02 posle podne od strane Speedey »
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže DuleC

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Karma: +17/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF V 1.9 TDI
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2018, 04:14:09 posle podne »
@azimuth90: veruj da to nije dobro. Evo trojica su ti vec rekla da tako niski obrtaji nisu ok. To sto si izgurao 7000km ne znaci da je to sto radis dobro. Razmisli u ovom smeru: sada imas te probleme, a mozda su uzrokovani upravo takvim nacinom voznje? Slobodno ga vozi u drugoj, manja je steta, manje se motor muci. To sto je dizel, ne znaci da moze da se vozi na 10 obr/min ;).
Razmisli, a svakako ces uraditi kako ti mislis da treba  :46.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2018, 04:21:20 posle podne »
Jel menjac 5 ili 6 brzina ? Menjaci sa 6 brzina imaju kratke brzine i traze vise saltanja.
Ne bi trebalo da se javljaju vibracije u drugom stepenu na tom broju obrtaja.

Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2018, 04:26:17 posle podne »
Provjeri ti i nosace moguce da su ti oni stradali sto nije cudno za godiste i kilometrazu koja je pretpostavljam preko 250.000.  Sto se motor vise gusi i opterecuje to vise vibracija stvara i samim tim ako su ti nosaci slabi i li stradali sve vibracije ce ti prenijeti na kabinu. A ukoliko ti nije plivajuci zamajac to samo povecava vibracije. Vjeruj mi manje skodis ako ga vozis drugom na 2500 obrtaja (lupam sad) nego u trecoj na 1100 ili 1200. A ne vjerujem da je do egr, opet pricam iz iskustva, na G4 66kw nema neke razlike sa i bez egr-a, jedino mosta dok je hladan malo "ruznije" radi, ali i to mozda.

Ja sam imao problem na Passatu sa nosacima, vibrirao je pri kretanju bez obzira na to koliki obrtaji bili.
Za nosace mi je rekao mehaničar da nisu stradali. Ma ne silujem ja auto na niskim obrtajima toliko koliko je ispalo mozda. Ovi niski su samo kad nisam ni tamo ni ovamo sa kretanjem, u guzvi nekoj na putu itd... Hvala na savetu.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2018, 04:26:46 posle podne »
@azimuth90: veruj da to nije dobro. Evo trojica su ti vec rekla da tako niski obrtaji nisu ok. To sto si izgurao 7000km ne znaci da je to sto radis dobro. Razmisli u ovom smeru: sada imas te probleme, a mozda su uzrokovani upravo takvim nacinom voznje? Slobodno ga vozi u drugoj, manja je steta, manje se motor muci. To sto je dizel, ne znaci da moze da se vozi na 10 obr/min ;).
Razmisli, a svakako ces uraditi kako ti mislis da treba  :46.
Hvala hvala... Imacu u vidu. :-)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Van mreže azimuth90

  • VW Početnik
  • Poruke: 49
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Bora
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2018, 04:31:01 posle podne »
Jel menjac 5 ili 6 brzina ? Menjaci sa 6 brzina imaju kratke brzine i traze vise saltanja.
Ne bi trebalo da se javljaju vibracije u drugom stepenu na tom broju obrtaja.
5 brzina je menjam. To me i brine. Ajde za trecu brzinu i nekako. Ali za drugu brzinu na 1200,1300 konstantan gas (kolona u gradu npr) ne treba da trese. Tada ga ne gusi nista, ne muci se. Kada sam pokazivao mehaničaru sta dr desava(sedeo pored mene dok sam vozio) i on je prvo mislio da je malo rpm za trecu brzinu. Medjutim, spustio sam ga nisko samo da bih mu pokazao simptom. Zatim vratio u drugu, i na ti obrtaji za 2.brzinu su bili ok i tada je tresao. Samo malo gasa dodao i ne trese. On mi nakom toga na dijagnostici snizio egr ventil o bilo ok. Sad opet posle 300 km poceo, dosta manje ali nije kako treba.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Drhtanje 1.9 TDI
« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2018, 11:31:51 posle podne »
Ja sam se danas setio ove teme, moj golf je 74 kw i hteo je tako da zatrese da stvara tu vibraciju u kabini. Pre mesec dana odradjena turbina u Užice i zamenjet set kvacila sa fiksnim zamajcem ociscena usisna grana i egr blokiran. Blaga uzbrdica 3 brzina sa ler gasa 800 obrtaja stisnem pun gas i nema nikakvih vibracija osim sto tromo prima gas do 1400 obrtaja i pocinje da vuce kao lud.

E sve ovo nije uradjeno odjednom, prvo je uradjena turbina usisna i egr i bilo je mnogo manje vibracije ali je bilo i dalje. Posle 20 dana uradjeno je kvacilo pocela lamela da slajfuje, a zamajac plivajuci stvaro je blago podrhtavanje pedale kvacila u prvih par cm stiskanja pedale. Nije zakovo nije se ni rasklimo kako ume reko bih neka pocetna faza raspadanja.

Ako ti neiskljucuje turbinu, skini usisnu granu i ocisti. Nemoze biti da je egr pun garezi, a da je usisna grana zlatna. Citaj i pronadji se sta nevalja.
Nema zanata bez alata