Autor Tema: VW GOLF 5 1.9 TDI  (Pročitano 46429 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #60 poslato: Avgust 20, 2017, 07:12:22 posle podne »
















Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #61 poslato: Septembar 11, 2017, 02:10:43 posle podne »
Свака част брате! скидам капу!  :46

- Ауто је бомбона, сређујеш га педантно и веома лепо.  formidable

- Још само да ставиш фелнице.  :26



Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Ugljesa95

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 1.9tdi 131ks
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #62 poslato: Septembar 13, 2017, 10:55:30 posle podne »
Kulturica, svaki detalj na mestu  :)

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #63 poslato: Septembar 15, 2017, 10:01:01 posle podne »
Hvala momci!

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #64 poslato: Oktobar 04, 2017, 12:56:26 posle podne »
Mali apdejt... Kad GTI moze da ima oznaku na resetki branika moze i TDI  :)






Van mreže Igor_92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1543
  • Age: 31
  • Lokacija: Novi Sad/Rumenka
  • Karma: +59/-15
  • Pol: Muškarac
  • VW U <3
  • Auto: BMW E46 320d / Vw Golf 2 1.6GL
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 04, 2017, 01:34:27 posle podne »
Prošao sam kroz celu temu, auto je super i lepo i detaljno se sređuje  :46  sve je top, sem ovog poslednjeg update-a sa tdi oznakom, to se nekako nije dobro uklopilo(moje misljenje). Ako si vec resio da menjas nesto napred ja bi isao na varijantu GT look kao na slici ispod  formidable


Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #66 poslato: Oktobar 04, 2017, 04:28:31 posle podne »
Pre svega hvala na pohvalama i lepim recima. Sto se tice ovog poslednjeg update to je bilo cisto ovako iz sprdnje. Znak se uvek moze skinuti nikakav problem. Nisam planirao nista da menjam na prednjem delu u GT look jer onda znajuci sebe morao bih da menjam i zadnji branik u GT look a i sajtne. A auto nije dosao u GT opremi tako da je to isto razlog zasto ne bih menjao u GT look izgledu.  ;) Svaka kritika,sugestija,komentar,pohvala dobro dosli  ;)

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #67 poslato: Decembar 08, 2017, 03:08:31 posle podne »
Pre par dana tj nedelja sam kupio novu obucu za golfonju. OEM felne 17ce. Felne su polovne uzete u izvrsnom stanju. Nigde varene,krive,ogrebane i slicno. Uzivo mnogo izgleda lepse nego na slikama. Malo je tvrdja voznja ali zato fantasticno leze i cuce na autu. Evo i par slika:












Van mreže Sinda

  • VW Početnik
  • Poruke: 98
  • Lokacija: Kac (kod NS-a)
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #68 poslato: Decembar 28, 2017, 09:05:18 posle podne »
Jako lepa "petarda" sve kulturno do sad odradjeno. Jesi li mozda razmisljao o nekom spustanju? Moja preporuka za Eibach Sportline opruge,mogu komotno da idu da fabricke amorte,spuste taman kako treba da mozes normalno voziti po nasim putevima,a udobnost ostaje odlicna!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #69 poslato: Decembar 29, 2017, 02:34:15 posle podne »
Pre svega hvala puno na lepim recima. Sto se tice spustanja necu to uopste raditi jer sam zadovoljan sa trenutnim stanjem a i volim da auto ostane u sto mogucem fabrickom stanju. Auto nece biti ni cipovan jer sam sasvim zadovoljan i snagom i obrtnim momentom kako ga je fabrika tj svaba napravio. Tako da sve ostaje fabricko sem naravno ovih sitnica i krupnijih stvari koje iziskuju modifikaciju. Dalje u planu sto imam je da tapacire presvucem u kozu jer mi oni nazalost nisu u kozi i mozda da ugradim veliki bord. Razmisljam se i o zatamnjenju stakala i o automatskom otvaranju gepeka.  :)

Van mreže Ugljesa95

  • VW Početnik
  • Poruke: 86
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +5/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW POLO 1.9tdi 131ks
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #70 poslato: Januar 18, 2018, 12:44:00 pre podne »
sto se tice automackog otvaranja gepeka to bi bio dobar detalj, a i zatamljenje bi fino leglo samo da ne bude preterano stavi neki blagi procenat

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #71 poslato: Januar 18, 2018, 10:20:45 pre podne »
Tamna stakla obavezno.

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #72 poslato: Januar 18, 2018, 07:14:33 posle podne »
Automatsko otvaranje gepeka ce biti sigurno pitanje je vremena samo. A sto se tice zatamnjenja stakala i o tome razmisljam. Al onda kontam ok uradicu atest platicu namet... Ali se zapitam da li ce se u buducnosti raditi reatest kao za plin?  :) Zatamnjenje ce da priceka,kontao sam da bude 50 posto. Sto se tice daljih radova uskoro za koju nedelju ce biti apdejt  :)

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #73 poslato: Jul 08, 2018, 04:43:30 posle podne »
Nije se pisalo dugo ovde kod mene jer nije ni bilo nekih posebnih radova na autu. Uglavnom,sipaj,sedi vozi i operi auto. Ali sad ima nekih novina ne nekih velikih. Uglavnom,uspeo sam da konacno ukomponujem kozni enterijer i vise mi nisu tapaciri plisani tj stof i naslon za ruku. Sada su kozni. Uspeo sam da nabavim preko aliexpressa onaj mali alu-hrom detalj za trokraki volan. I uspeo sam da nabavim isto sa aliexpressa onaj otvarac za flase koji kad se stavi u onom delu kod naslona za ruke moze da posluzi i kao drzac za case(ili sto bi rekli neki kap holder  boodala  ). Stavljen je isto i strob trece svetlo koje blinka kad se pritisne kocnica. Za one koji ne znaju o cemu pricam o ovome je rec:


Slike nisu dobrog kvaliteta pa ne zamerite: http://dodaj.rs/image/7F4jC  http://dodaj.rs/image/7FD8P  http://dodaj.rs/image/7F84Y  http://dodaj.rs/image/7FCId 

Sledece u planu je:rikverc kamera koja je kupljena i ceka da se ugradi,led osvetljenje za tablice,automatsko otvaranje gepeka. Sto se odrzavanja tice zamenio sam prednje diskove,plocice. Ostalo je da zamenim zadnje diskove i plocice,ulje u kocnicama i paknove i mali servis. Toliko od mene i pozdrav.

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #74 poslato: Jul 10, 2020, 11:38:06 pre podne »













E pa evo ovako, nije se 2g tacno pisalo na ovoj temi  boodala  i mao me blam. ALI zato se na autu mnogo toga uradilo zaista. Krenimo redom... Zamenjeni su prednji i zadnji kocioni diskovi marke TEXTAR kao i kocione plocice. Promenjeno je ulje u kocnicama i auto koci bukvalno u mestu i ono sto me raduje je to da ni diskovi ni plocice nisu fuseraj da posle par kilometara pocnu da cvile ili da se krive. Proslo je 2g i evo rade savrseno svoj posao. Zatim je stavljen nov set kvacila i zamajac marke LUK plus je zamenjeno ulje u menjacu. Potom se je promenio nosac motora i nosaci menjaca marke LMI radi preventive i da glava ne boli. Potom je uradjen polu-remont alternatora i anlasera. Auto nije imao nikakvih problema sa tim vec isto preventivno uradjeno. To je uradjeno u LK Elektronika i kostalo je 16500 dinara. Momke u LK cu ponovo da posetim jer imam u planu da zamenim takodje kod anlasera namotaj,cetkice i bendiks. A kod alternatora diodnu plocu i cetkice. Svaka pohvala za LK elektroniku i moja preporuka da ako imate problema sa anlaserom ili alternatorom kod njih odete. Takodje resena je klimatizacija. Uradjen je remont kompresora klime (isto preventivno nije bilo nikakvih problema ranije) servis klime i dezinfekcija klime u servisu Ciklon na NBGD. Cena svega toga je 15k dinara. Takodje stavio sam veliki bord i zamenio mali bord. Veliku zahvalnost dugujem i ovim putem zelim da se zahvalim kolegi i mom pobratimu i velikom COVEKU Mihajlu tj Mix-VW kako je potpisan ovde koji mi je mnogo puta izasao u susret i pomogo u zivotu kao niko. Brate HVALA ti i ovim ovde putem DO NEBA! Takodje veliko hvala i Ivanu Led Mastersu na kodiranju table. Takodje kupio sam pre skoro 2g i zimske miselinke alpin i to je perverzija kako te gume rade posao zaista. Medjutim imam jednu dozu kajanja sto sam ih uzeo, jer kako se klia menja sve manje snega i sve manje uzivanja u zimskim carolijama. Tako da kad istekne rok miselinkama idem na neki *budzet* brend.   



Koji su dalji planovi? Pa, ne tako mali. Ova godina miruje jer je bilo zaista velikih izdataka i zbog auta i zbog virusa korone. Ali sledece godine nova tandem pumpa, EGR i ovo da se zameni sto je ostalo za anlaser i alternator. A one tamo godine remont Turba i Dizni isto preventivno i dekarbonizacija. Takodje ima se u planu i da se ugrade prskalice za farove kod mog pobratima Mix-VW i senzori za kisu  ;)  :) Toliko od ovog apdejta,obecavam da necu praviti vise ovoliku pauzu na mojoj temi. Posto su stare slike auta nestale, evo imate sada priliku da se podsetite auta a i za nove clanove da ga vide koji su se skoro prikljucili na forum  :)

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #75 poslato: Jul 10, 2020, 04:09:44 posle podne »
Od tebe treba kupiti auto!!

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #76 poslato: Jul 18, 2023, 07:19:41 posle podne »
Uh, obecao sam prosli put da cu se cesto oglasavati ovde al nisam to ispostovao jer prosto uvek to izgubim iz vida  boodala   bonk  Uglavnom za ove 3 godine se radilo. Uradjena su 3 mala servisa, sa Castrola sam presao na Motul 505.01 5W40. Moji subjektivni osecaj da mi auto ima mirniji i tisiji rad sa motulom i evo posle 5000km predjnih merac ulja je i dalje na vrhu. Gledacu narednih 5k km kako ce da bude plus cu opet uzeti motul za sledeci mali servis pa cemo videti kako ce biti i koji ce biti definitivan zakljucak. Za sada moj glas ide za Motul. Uzete su nove gume  Laufenn S FIT EQ+ LK01 za leto. Ne mogu da se pozalim gume su sasvim solidne za tu cenu sto nude (oko 8k din) i dobro drze i na mokrom i na suvom. Tako da ako hocete taj neki osrednji brend guma uzmite slobodno u razmatranje Laufenn. Nazalost imao sam i peh, crkao mi je ECU EDC16 od Bosha, auto mi je bio 20 dana kod majstora pretprosle godine dok smo nasli kakav treba EDC16 ECU  bonk Promenio sam EGR ventil pre 2god, nazalost opet je ~propisao~ tako da cu morati opet da uzimam novi. Iskreno ne zelim da idem na EGR off videcu opet da uzmem EGR pa ako opet propisa i taj drugi onda definitivno ga gasim. Promenio sam sva 4 grejaca motora, uzeo Exide premium akumulator i stavio Bell G12. Bio na Kopu prosle i ove godine i auto palio na -15 posle duzeg (ne)paljenja  cold Tako da pali kao mina  formidable   
Nazalost nisam uspeo sve da ostvarim sto sam hteo u prethodnom postu. Nisam uspeo dekarbonizaciju i prskalice za farove da sredim. Ostalo je odradjeno... Ugradjeni su senzori za kisu kod starog dobrog znalca i naseg clana Mix-VW ili ti Garage Service  :) Tako da sledece godine ili do kraja ove godine ako ugradim i to a hocu jr sam se zainatio, Golf zvanicno ima jos jacu opremu i nema samo siber  lollol  Toliko od mene za sad, idemo jos jace  biggrin













Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #77 poslato: Jul 18, 2023, 08:06:32 posle podne »
Bravo! Stvarno lijepo sređen i održavan Golf. Sve mi se sviđa. Samo jednu zamjerku imam, kad je već sve ovako pod konac kupi i tipske patosnice, baš upada u oči ova univerzalna patosnica koja prelazi preko odmorišta za nogu.
Da li si uspio da spojiš i senzor za svjetla da se automatski pale uz taj senzor za kišu?

Van mreže Dragicevic

  • VW Početnik
  • Poruke: 189
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF 5 1.9 TDI 2005g
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #78 poslato: Jul 18, 2023, 10:15:29 posle podne »
Da sto se tice patosnica idu tamo na jesen tipske. Ove su vala dobro i sluzile tu negde oko 5god vec. Tako da ih na jesen definitivno menjam. Pa ja sam vec to napisao, mozda ti je promaklo ali ja sam jos davno ima nekih 5-6god ugradio senzore za svetla  ;) Inace zaboravio sam da napisem u prethodnoj poruci da sam ugradio automatsko otvaranje gepeka uz pomoc kljuca. Kupio set za to (odbojnike, srafove) plus sam uzeo najjace amortizere gepeka sto se ugradjivalo u VAG grupaciju a to su od Fabije. To je eto jos jedna informacija tj detalj kao novost  :25 Ono sto sam zaboravio da kazem da cu najverovatnije i zatamniti stakla, jer ove temperature ne mogu da se izdrze ali i zbog estetike. Cuo sam na SAT-u da ne treba vise ovlascena potvrda od uvoznika (Porse SCG) niti da se auto ponovo registruje

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: VW GOLF 5 1.9 TDI
« Odgovor #79 poslato: Jul 18, 2023, 10:53:35 posle podne »
Sad sam vidio poruku gdje si pisao o prekidaču i senzoru. Ni ja nisam imao automatska svjetla pa sam uzeo prekidač i senzot i ugradio. Što se tiče senzora odličan je, sproveo sam ga kroz A stub gore u vrh i sakrio da se ne vidi, ali me nervira što kad je sumrak ugasi mi DRL i upali pozicije, ne znam kako tu opciju da isključim na prekidaču. Da li si uspio da coming i leaving home napraviš preko senzora? Ja nisam, stalno kad otključam auto bio dan noć pali se coming home, a leaving home palim tako što blicnem jednom i ona se upale. To sam tako uradio jer dok je bilo da se pale kad je mrak je pištalo i nerviralo me je.