Autor Tema: F1. Sezona 2014.pocinje ...  (Pročitano 51851 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #40 poslato: Maj 12, 2014, 08:18:02 posle podne »
Kad je trka???
Boban-Rus

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #41 poslato: Maj 12, 2014, 08:32:45 posle podne »
ako mislis na Gedoru , moram ga pitam da nam tacno kaze ..i otisli smo za Bosnu ...  ;)

ali tamo nema ... pit -stop , kompijuteri i cudesa ...  biggrin
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #42 poslato: Maj 12, 2014, 08:36:45 posle podne »
Naravno
Boban-Rus

Zrnojed

  • Gost
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #43 poslato: Maj 12, 2014, 10:12:07 posle podne »
...nego šmirgl papir,skineš usis pa šmirglaj. 20 pokreta za 1 KW lollol

NOT sent from Iphone 4,5 or 6


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #44 poslato: Maj 13, 2014, 04:28:09 posle podne »
e jeste tako Zrno ... samo ovi mehanicari iz F1. to ne znaju ... ih kad bi im mi dosli tamo ... samo malo prekinemo struju , ubacimo virus u njihov komp... eto ti pored piste svi ... lollol
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #45 poslato: Maj 25, 2014, 01:02:39 posle podne »
Zašto je Monako dragulj Formule 1?

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se danas od 14H najglamuroznijom trkom u kalendaru – Velikom nagradom Monaka.

Zbog izazova koji predstavljaju ulice Monte Karla za sve vozače je najveći san da trijumfuju na toj trci.

Bivšem vozaču Vilijamsa, Meklarena i Red Bula Dejvidu Kultardu je to pošlo za rukom dva puta tokom karijere, a on je pred ovogodišnje izdanje akter zanimljivog videa u kojem opisuje zbog čega je baš Monako dragulj Formule 1.

“Ova staza predstavlja najveći izazov od svih u kalendaru, zato što je ‘živi’ deo grada. To je jedina staza na kojoj ne smete da imate trenutke nedovoljne koncentracije. Jedna greška i odmah ste u zaštitnoj ogradi. Toliko je istorije na ovoj stazi, gde god da pogledate vidite delove staze, a mene podseća na heroje iz detinjstva”, rekao je Kultard.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ProrJWJeqic

FIA: Rozberg ostaje na polu

Vozač Mercedesa Niko Rozberg i zvanično će startovati sa pol pozicije na Velikoj nagradi Monaka, šestoj trci sezone u Formulu 1.

http://www.b92.net/news/pics/2014/05/24/4183191885380e4997228d603347773_orig.jpg

Nemac je bio pod istragom zbog kočenja u poslednjem kvalifikacionom krugu, zbog čega je na stazi istaknuta žuta zastavica, pa njegov timski kolega i vodeći u generalnom plasmanu Luis Hamilton nije mogao da završi brzi krug.

Stjuarti u Monte Karlu su procenili da je Rozberg bio primoran da zakoči i da nije imao nameru da uspori Hamiltona, koji će zauzeti drugo mesto na startu u 14 časova.

Iz drugog startnog reda u nedelju u 14 krenuće piloti Red Bula Danijel Rikardo i aktuelni šampion Sebastijan Fetel, dok je u trećem Ferari, odnosno Fernando Alonso i Kimi Raikonen.

U prethodnih pet trka šampionata Formule 1 svih pet pobeda odneli su vozači Mercedesa, prvo je slavio Rozberg, a potom Hamilton četiri puta u nizu.
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #46 poslato: Maj 25, 2014, 02:43:53 posle podne »
bio sam pre dve nedelje,uveliko su trajale pripreme i rezervacije u marini za jahte bogatasa.
evo jedne slicice.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #47 poslato: Maj 25, 2014, 08:40:29 posle podne »
micko svaka cast brate ...  :25

Rozberg opet vladar Monte Karla

Vozač Mercedesa Niko Rozberg trijumfovao je na Velikoj nagradi Monaka, šestoj trci ovogodišnjeg šampionata Formule 1.



Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se trkom za Veliku nagradu Kanade na stazi "Žil Vilnev" 8. juna.

Rezultati trke za Veliku nagradu Monaka:
1. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes 1:49:27,661
2. Luis Hamilton (Velika Britanija) Mercedes + 9,210
3. Danijel Rikardo (Australija) Red Bul + 9,614
4. Fernando Alonso (Španija) Ferari + 32,452
5. Niko Hilkenberg (Nemačka) Fors Indija + jedan krug
6. Dženson Baton (Velika Britanija) Meklaren + jedan krug
7. Felipe Masa (Brazil) Vilijams + jedan krug
8. Roman Grožan (Francuska) Lotus + jedan krug
9. Žil Bjanki (Francuska) Marusja + jedan krug
10. Kevin Magnusen (Danska) Meklaren + jedan krug
11. Markus Erikson (Švedska) Katerhem + jedan krug
12. Kimi Raikonen (Finska) Ferari + jedan krug
13. Kamui Kobajaši (Japan) Katerhem + jedan krug
14. Maks Čilton (Velika Britanija) Marusja + dva kruga

Odustali:
Esteban Gutijeres (Meksiko) Zauber
Valteri Botas (Finska) Vilijams
Žan-Erik Vernj (Francuska) Toro Roso
Adrijan Zutil (Nemačka) Zauber
Danil Kvjat (Rusija) Toro Roso
Sebastijan Fetel (Nemačka) Red Bul
Pastor Maldonado (Venecuela) Lotus
Serhio Peres (Meksiko) Fors Indija

Generalni plasman vozača:
1. Niko Rozberg 122
2. Luis Hamilton 118
3. Fernando Alonso 61
4. Danijel Rikardo 54
5. Niko Hilkenberg 47
6. Sebastijan Fetel 45

Generalni plasman konstruktora:
1. Mercedes 240
2. Red Bul 99
3. Ferari 78
4. Fors Indija 67
5. Meklaren 52
6. Vilijams 52
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #48 poslato: Maj 25, 2014, 08:49:23 posle podne »
Zgadio mi se ona "zvijezda" Hamilton.
Drago mi je što ga je Niko spuštio malo na zemlju.

Van mreže denyl

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 923
  • Age: 30
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Karma: +41/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia vRS
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #49 poslato: Maj 26, 2014, 05:11:33 posle podne »
Hamilton je teski indijanac i pun sebe,kao da je uhvatio Boga za muda.


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #51 poslato: Maj 29, 2014, 10:38:55 posle podne »
Drago mi je da je vec neko drugi pobedio ... a ne samo Hamilton ... voleo bih kad bi se malo jos neka ekipa umesala bilo bi malo vise IN ... ovako Mercedes i monotonija ... interesantnije je gledati borbu od 2 do 12 mesta ...  thumbup

sto se tice Vw u F1 ... pa i bilo je vreme ocigledno je Nemac negde napravio neku zvrcku kad toliko odskacu ...  ;)

nezaboravite da mercedesi koriste modifikovani BMW menjace ...  coilleo2tj

bilo kako bilo tehnika cini cuda tj elektronika i robotika ...  :rolleyes:  ali opet tu se gubi pravi vozacki talenat i pravo trkanje ...

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #52 poslato: Maj 29, 2014, 10:45:00 posle podne »
Mercedes ima prednost,zato što je najbolje od svih riješio hlađenje turba,tako što je odvojio usisni i izduvni dio turbine. Kod drugih su jedan pord drugog,pa se grije usis,i to utiče na gustinu usisanog vazduhe,a samim tim i na sagorijevanje ;)

http://www.formula1.com/news/technical/2014/0/1176.html

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #53 poslato: Maj 29, 2014, 10:49:05 posle podne »
imas + od mene Zrno legendo ...

ali mislim da ima tu jos nesto sakriveno sem toga ... a to izgleda ovi u Vw znaju ...  :25
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #54 poslato: Maj 29, 2014, 10:51:55 posle podne »
Ja mislim da VW odavno vreba kako da uđe u F1 na mala vrata. S obzirom na uspješnu saradnju sa Red Bulom,u Reliju,mislim da će biti nešto od ovoga...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #55 poslato: Maj 29, 2014, 11:02:02 posle podne »
100 % , ja sam ocekivao to i ranije , nego islo im je super i sa Reno-om ... ali sad ,,, ma opasni su Red-bulovci ...

po meni sto vise proizvodjaca motora IN ... mozda jos malo neka pravila kad bi promenili ... i da daju da vise slobode i u timovima da se trkaju bas ono pravo ..a ne samo taktike ...  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #56 poslato: Maj 29, 2014, 11:06:53 posle podne »
Nema tu trkanja,kad ti imaš tri ili četiri mape,pa "čipuješ" kako ti se sviđa. I kad moraš da štediš gorivo.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #57 poslato: Maj 29, 2014, 11:24:29 posle podne »
to si u Pravu ..sve to polako prelazi u Usavrsavanje tehnologije za Serijske Automobile ... itd ...

ali i dalje sam ljubitelj ...  thumbup ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Zrnojed

  • Gost
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #58 poslato: Maj 29, 2014, 11:25:37 posle podne »
Ada,i ja sam ljubitelj,no da bi da Ferarri malo počne da dobija... biggrin

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: F1. Sezona 2014.pocinje ...
« Odgovor #59 poslato: Maj 29, 2014, 11:27:38 posle podne »
Šef Mercedesa Niki Lauda izjavio je da su Luis Hamilton i Niko Rozberg preterali u svom ’ratu’ tokom Velike nagrade Monaka...



Na početku sezone izgledalo je da su njih dvojica sjajne timske kolege, ali kako je vreme odmicalo to se menjalo. Kulminacija je došla u Monte Karlu, kada je Hamilton smatrao da je Rozberg namerno pogrešio tokom kvalifikacija da bi osigurao pol poziciju, a njega onemogućio da završi brzi krug, pošto su na stazi istaknute žute zastavice.

Stjuarti su u Kneževini ustanovili da Rozberg nije učinio ništa loše, tako da je zadržao pol poziciju, a potom došao do bitne pobede, ispred Hamiltona i Danijela Rikarda u bolidu Red Bula.

Dešavanja u Monte Karlu došla su samo dve nedelje pošto je Rozberg bio besan što se Hamilton oglušio o naređenja tima da promeni podešavanja motora u završnim fazama trke u Španiji.

Mediji sada tvrde da Hamilton i Rozberg više ne govore, a nedostatak komunikacije tokom proglašenja pobednika u Monte Karlu je ono što je posebno naljutilo Austrijanca.

„Luis nije srećan što je bio drugi, što je normalno, ali mora da prihvati da je drugi vozač bio brži. To je veoma jednostavno u trkanju. Ono što mi se nije svidelo, a to ću reći i njemu, je da kada ste na podijumu i ne javite se svom timskom kolegi, što je Niko uvek radio, nije u redu. Nije to zato što sam ja dobro vaspitan, već zbog brenda kakav je Mercedes. Zbog toga sada brinem, ali to može da se sredi“, istakao je Lauda...



Hamilton je priznao da u Monaku prvi put nije bilo komunikacija između njega i Rozberga posle trke.

„Mi nikad ni ne pričamo nešto posebno na podijumu. Na poslednje četiri trke bih mu samo rekao: ’svaka čast’, a potom bismo se složili da je ovo što je tim uradio neverovatno. Ovog vikenda to nismo učinili, ali siguran sam da hoćemo u budućnosti“, naglasio je Hamilton.

Lauda je istakao da planira da razgovara sa obojicom vozača da bi sagledali situaciju u Mercedesu i nada se da će situacija biti bolja u Kanadi.

„Razgovarao sam sa vozačima pre trke i još nismo završili. Razumem sve komentare, ali moram da sačekam nekoliko dana, ali će sve biti rešeno pre Kanade. Razgovaraću sa njima kao i uvek do sada, uvek me zovu kada imaju probleme, tako da verujem da neće biti problema. Ali, ovo je nešto normalno. Bio sam u istoj situaciji sa Alanom Prostom. Mrzeo sam ga, ali bar sam mu se javljao svakog jutra. Postoje granice, a mogu da ih uvedem jer govorim njihov jezik, jezik vozača, i oni me razumeju“, istakao je Lauda.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Kanade na stazi „Žil Vilnev“ 8. juna.
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.