Autor Tema: DIESEL - BENZIN - AUTOGAS - OPŠTA DISKUSIJA (samo u ovoj temi)  (Pročitano 151052 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marko16

  • VW Početnik
  • Poruke: 144
  • Age: 40
  • Lokacija: Lesak,Kosmet
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #40 poslato: Decembar 05, 2009, 01:43:20 pre podne »
ma 1.8 t je pravi izbor,ugradis sekvent i teras dok ti se ne smuci.I ne moze da se uporedi vuca na turbo benz i turbo dizelu,jer kod dizela kratko traje ono lepljenje za sediste,odmah mora u vecu brzinu,svaka cast 2.5,ali 1.9 prema 1.8 t,mislim da je bolje ovo drugo.

Van mreže gzthe

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 868
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4 1.8t
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #41 poslato: Decembar 05, 2009, 01:57:59 pre podne »
mislim sta reci dovoljno je reci 1.8t+plin, al realno nemam nikakvih iskustava sa dizelima,
medjutim nije stvar u razlikama u odrzavanju i ustedama vec u osecaju  driving
 
nema nikakve razlike plin-benzin ako je plin lepo podesen i odrzavan
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2009, 02:08:48 pre podne od strane gzthe »
volim corrado vise nego kevu i caleta

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #42 poslato: Decembar 30, 2009, 02:22:34 posle podne »
Radnije sam vozio dizela
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #43 poslato: Decembar 30, 2009, 02:29:18 posle podne »
Drugo, moj brat ima Astru G 2002. godiste sa motorom od 1600 cm3 i 62 kw i koju je ugra?en najnoviji zavoli sekvent sistem za TNG. Ja  sam je na plin vozio 180 km/h auto putem i mogao ja auto da izvu?e bar 200km/h ali su gume bile malo lo
This time next year, we'll be millionaires!

killah

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #44 poslato: Decembar 30, 2009, 04:42:25 posle podne »
passat b3,'92 god. 1.6 td, 59 kw
radjena mu je generalka pre 7000km...
potrosnja kad se bas kida ne prelazi preko 7-8l...
vozen letos na auto putu oko 160km/h mozda malo vise...mozda bi mogao jos malo ali sam morao da kocim zbog kamiona...tad je 1. i jedini put proban koliko ide...
veoma sam zadovoljan autom ali stoji da bi isti ovakav model samo benzinac isao 1000x bolje...

pekar

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #45 poslato: Decembar 30, 2009, 06:12:20 posle podne »
mogu samo da dodam! juce sam se vozio,i vozio sam,cetvorku 1,8t koja ima sekvent plin,mogu samo reci da se ljudi zavaravaju da nema razlike,sa mojim iskustvom,ima i to velike razlike boodala,ide,nije da ne ide,ali ubrzanje, i od stotke pa na dalje,nema veze sa zivotom,nego se ljudi tese pa kao nema nikakve razlike. ja kad bi ugradio plin,reko bih,ugradio sam ga zbog jeftine voznje i to je to. plin iskreno nikad nisam bio pristalica toga, a tek sad necu biti!
Izvinjavam se unapred na mom komentaru,da se ne nadje neko uvredjen!!! ja sam samo izneo svoje iskustvo kakvo sam doziveo mahac

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #46 poslato: Decembar 30, 2009, 08:11:04 posle podne »
Kada dodje vreme za generalnu sve pare koje su ustedeli vozeci ga na dizel odose majstoru,a ovaj lepo zatvori radnju i ode sa zenom i decom na odmor minimum 15 dana     
Na naftu se greje na plin se kuva na benzin se vozi zapamtite to !!!   
sve ste tacno i pameno napisali, da nema dizela d td gtd tdi sdi tds crveno ovo crveno ono ja kao majstor, a i mnogi drugi mogli bi pozatvarati servise.

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #47 poslato: Decembar 30, 2009, 10:21:22 posle podne »
Ja danas do Zagreba,prosek 150-160 km/h,ravno 400km,potroseno 25l dizela ili ti 2300din. Golf II 1.6TDi. driving
I posle neko da me ubedjuje da nije dzabe voznja u Naftari. lollol bleh

Van mreže bama

  • VW Početnik
  • Poruke: 104
  • Lokacija: novi pazar-zemun
  • Karma: +0/-0
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #48 poslato: Decembar 31, 2009, 12:25:32 pre podne »
vozim dizele i do sad sam ih promenio mnogo...

jeste voznja jeftina ali....moj passat potrosi na otvorenom 5,5l nafte...to mu u dinarima dodje 550 din
za tih 550din moze da se kupi valjda 12l plina..nisam siguran koliko je
e sad kontam da ce moj sledeci auto biti benzinac sa sekventom...potrosice istu vrednost para ali bolja i ugodnija voznja...bar da mi se motor ne cuje kao kod dizela
nekako sam se zasitio dizelasa...znaci posle ovog auta kupujem golfa 5 sa 1.6 motorom i stavljam mu sekvent...trenutno razmisljam u tom pravcu

Van mreže mujo_g1

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 616
  • Age: 33
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +1/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #49 poslato: Decembar 31, 2009, 09:19:17 pre podne »
trkas se na auto putu sa benzincom a ti si dizelas naravno, on trosi 20l a ti max 10l i to dizela pa sad vidi racunicu.
na zalost zivimo u takvom vremenu gde se ne pita "sta vozis" vec "koliko trosi" cheers

ps: najbolji je osecaj kad pretices sa turbo dizelom, nema nikakvog zaletanja samo mu se nabijes u guzicu na nekim relativno niskim obrtajima das pola gasa i vec si ispred njega, volim to sto nema cimanja da ga spustas u nizu da bi pretekao.
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2009, 09:21:42 pre podne od strane mujo_g1 »
NORTH SIDE TEAM Subotica

Van mreže Pile

  • Majstor Kvarisa
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2042
  • Age: 45
  • Lokacija: Johannesbur - Maputo
  • Karma: +90/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw 2jz, Skyline R33 GTR
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #50 poslato: Decembar 31, 2009, 10:57:32 pre podne »
Ma nema nista bolje kad mi se zalepi neki blicaros,blica kao rafal,potopim gas-bacim dimnu zavesu(zbuni protivnika),nagutam ga crnilom i pobegnem lollol lollol lollol lollol

Van mreže hektor

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #51 poslato: Mart 02, 2010, 01:10:22 pre podne »
Imam utisak da je odrzavanje dizela mnogo skuplje, bar za one koji odrzavaju redovno svoja vozila (sto je i Gedora kao majstor potvrdio). Primera radi set korpa/lamela za IV TDI 130ks je 18000 i nesto, a za benz je znacajno jeftinija. TDI cesto idu na ciscenje turbine, grana, EGR ventila, interkulera (sto opet majtor moze da potvrdi ili negira), sve je skuplje kod dizela, pocev od akumulatora (koji mora da bude mnogo jaci nego za benzinca),a tek kad dodje veliki servis... dalje dok se ja u mom benzincu vozim zimi k'o gospodin u duksu, moj drugar u TDI-u sa zimskom opremom. Ja kazem vozaca TDI lako prepoznajes zimi..svi nose kape u kolima  lollol . Jednostavno se ne greju motori i grejanje je uzasno, sto znaju dobro oni koji se voze nocu po raznim sumarcima  sex.
Moj glas ide za benz+plin ili samo benz.
U svakom slucaju kao i za sve u zivotu, nema plusa bez minusa..

Andrija

  • Gost
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #52 poslato: Mart 02, 2010, 01:33:40 pre podne »
Svako hvali ono sto vozi trenutno...ali, ako cemo realno, 1.9 TDI je odlican motor, bolji i od 2.5 sto ce potvrditi svi majstori. Sto se benzinaca tice, naravno da ce dosta pluseva otici u njihovu korist. Nisam pristalica voznje na plin, jer ako ne mozes sebi da priustis voznju na benzin, kupi brate stedljivog dizela i teraj (vise puta smo imali prilike da cujemo na vestima da je plinska boca raznela automobil lollol).
Ako bih vozio benzinca, sto Vlasta kaze, uzeo bih nekog GTI-ja i  driving posto vidim da se ljudi uglavnom orjentisu na te stvari kad porede dizelase i benzince. Mane koje uglavnom stavljate na teret dizelasima su proslost kad su noviji motori u pitanju. Aj sad javljajte se vi sto sam vas prozvao blateci plinare  lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #53 poslato: Mart 02, 2010, 04:53:44 posle podne »
nisam skapirao opasku oko grejanja motora i d
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #54 poslato: Mart 02, 2010, 05:24:39 posle podne »
wele je u pravu, svaki auto ima neke prednosti u odnosu na drugi tj pogonsko gorivo. nek je dobar motor i fino podesen, nek mi auto ima dobre trapove i kocnice pa nek trosi i onaj metan sto ubija rudare ko ga jebe. ako majstori sve urade kako treba pali i vozi, da bas svaki dan po 1 auto ode u vazduh sumnjam da bi taj plin iko ugradjivao u svoj auto. ja ga licno nevolim i kad mi u servis dodje gti k-jetronic s plinom vratim ga s praga, znaci nema rada brate ni para da platis, idi kod drugog i end. druga stvar imao sam neku lagunu 2,0 do skoro koja je imala plin. to mi je bio 1. auto u zivotu s plinom i dacu jedan podatak o potrosnji: odem porodicno s njom u bosnu oko 400km u oba pravca za 2000din, a pre nje sa opel astrom 2,0 16v 150ks isti taj put me kosta 50eu. nisam dizel nikad imao nijedan pa nemogu dati podatak ali mu nefali nista samo da ima bar 90ks, slabiji nije nijedan za neki dalji put

Van mreže hektor

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #55 poslato: Mart 02, 2010, 11:20:37 posle podne »
Wele opaska za grejanje se odnosi na to da se vlasnici dizelasa zimi mrznu u kolima, posebno kada je auto u pokretu, dok ja u benzincu moram i da smanjujem grejanje, jer przi...  ;)
A i za prave zaljubljenike u sport i brzinu nista ne moze da nadoknadi zvuk benzinca i njegovo rezanje..

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #56 poslato: Mart 02, 2010, 11:30:16 posle podne »
Wele opaska za grejanje se odnosi na to da se vlasnici dizelasa zimi mrznu u kolima, posebno kada je auto u pokretu, dok ja u benzincu moram i da smanjujem grejanje, jer przi...  ;)
A i za prave zaljubljenike u sport i brzinu nista ne moze da nadoknadi zvuk benzinca i njegovo rezanje..

Ovo je prvi put da cujem da benzinac ima bolje grejanje od dizela  blink blink blink
I nema apsolutno nikakve razlike da li idem brzo ili sporo, dvojka dizel ima perfektno grejanje, kao i svi ostali dizeli  ;)

Vec sam rekao svoje misljenje na ovu temu, sve ima prednosti i mane, po meni najveca mana kod dizela je zvuk.

Van mreže hektor

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #57 poslato: Mart 03, 2010, 10:20:15 pre podne »
Ne moze nikako da ima perfektno grejanje...to je kao da si rekao golf 2 ima trenutno najbolji dizel motor na svetu..jesi cuo mozda da je neko stavio webasto na benzinca?

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #58 poslato: Mart 03, 2010, 01:19:30 posle podne »
Pa brate normalno da nemam radijatore u kolima, ali slobodno mogu da kazem da je grejanje odlicno. I to ti moze potvrditi svako ko ima golf 2 dizel. Ti ako ne verujes, onda se nisi ni vozio u njemu  ;) I nema nikakvog razloga da benzinac ima bolje grejanje od dizela... wacko

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: DIESEL vs BENZIN vs AUTOGAS
« Odgovor #59 poslato: Mart 03, 2010, 05:27:53 posle podne »
webasto uredjaj radi na naftu brate