Skorašnje poruke

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Predstavljanje članova / Predstavljanje
« Poslednja poruka od strane layzar poslato juče u 01:01:36 posle podne »
Zovem se Lazar, rođen sam i živim u Podgorici. Vozim Golf 7 1.6 TDI 2014


Sent from my iPhone using Tapatalk
12
Audio, Video, GPS / Odg: Golf 7 nav/mm
« Poslednja poruka od strane layzar poslato juče u 12:13:06 posle podne »
Zdravo,
Interesuje me koliko bi bilo isplativo mijenjanje multimedije u golf 7.. 2014 je godiste i ima najobicniji onaj composition color

Znam da moraju da se kupe dvije jedinice odvojeno, jedna displej i druga ona glavna za cd koja ide u ladicu dje je servisna knjiga… kolko bi me kostao taj posao pa makar narucio sve preko ebaya (ili mozda da nadjem na otpad) i da li bi bilo moguce sve povezati i ako treba dekodirati da bi sve funckionisalo?

Takodje, je li potrebna antena na krovu ozbirom da je moj auto nema?


Sent from my iPhone using Tapatalk
13
Audio, Video, GPS / Odg: Retrofit / Component Protection unlock
« Poslednja poruka od strane golub poslato juče u 11:14:01 pre podne »
Potraži na internetu, velika je šansa da je neko to već radio na istom automobilu samostalno. Kao što sam gore rekao, postoje uređaji koje sam možeš da pečuješ da skineš component protection. To su centralne jedinice MIB2 sa dva mesta za memorijske kartice. One imaju navigaciju i Android auto. Meni je to bilo dovoljno. Potrebni su ti sigurno ekran i centralna jedinica. Pošto kažeš da nemaš centralnu jedinicu možeš da prepraviš ožičenje ili da kupiš set dodatnih kablova. Potrebna ti je GPS antena i drugi USB port koji ima veću snagu da puni telefon. Kasetu možeš drugu ili da sečeš da napraviš mesto za centralnu jedinicu i da prođu kablovi.
Cene jesu sumanute ali u sopstvenoj režiji ako ne žuriš možeš da čekaš jedno po jedno da naiđe povoljno.

Evo kako sam ja prošao.
Prvo sam dosta čitao i imao sreće da sam našao nekoliko uputstava kako su ljudi to radili na istom autu. Kad sam bio gotovo sto posto siguran krenuo sam da kupujem delove kako šta naiđe da smatram da je povoljno.
Sa Aliexpress-a sam kupio set kablova jer nisam hteo da sečem postojeću instalaciju. To je izašlo malo preko 40 evra. GPS antena je isto sa Aliexpress-a i plaćena je manje od 4 evra. Ekran sam kupio na Ebay-u iz Litvanije. Njega sam uzeo od modela bez navigacije što znači da nema NAV dugme i onda se u navigaciju ulazi kroz meni a ne direktno što je jedan klik više. Cena je bila 40 i neki evro sa šipingom. Najjeftiniji ekran sa NAV dugmetom je bio 180 evra u tom momentu i verovatno je na to bio i neki šiping. Za centralnu jedinicu mislim da sam imao mnogo sreće. Našao sam je na KP i platio 10000 dinara. USB port sam kupio u Alprosu i košto me je 5500 dinara. Sam sam sekao ispod table da napravim mesto za centralnu jedinicu. A kao što sam gore već napisao sam sam je pečovao i već dve i po godine imam uređaj koji odlično funkcioniše.
Pošto imam VCDS interfejs prilagodio sam ga koliko sam znao da isključim opcije koje nema na mom autu i da promenim sliku na moj auto pošto je bio uređaj sa nekog Karoq-a bio.

Pošto je u suštini sve isto verujem da za sve kod Škode ima ekvivalent za SEAT pa ako si spreman da se upustiš u ovo može da se uradi.
Ima čak i objašnjenje kako da se uređaj koji je za jednu marku konvertuje u drugu jer fu fizički isti samo se brendiraju drugačije, mada se ja time ne bih bavio.

U međuvremenu dok pišem ovo sam malo tražio i nlalazim da ljudi pišu da može na Leonu da se ovo uradi isto kao kod mene na Škodi.

Svakako sam spreman da ti pomognem sve što znam iz ove priče pa ti vidi, razmišljaj, kalkuliraj :)
14
Golf 6 / Jetta / Odg: Golf 6 GTD
« Poslednja poruka od strane Ogish4 poslato juče u 11:00:19 pre podne »
Prelep.
Kada skinem zimski set, kao da sam neki ogroman teret skinuo sa sebe, tako se osecam.

Mada, mislim da bi prodisao sa nekim svetlim felnama ali ni ovo nije lose. ;)
15
Sport i rekreacija / Odg: Begej - Maj 2023
« Poslednja poruka od strane raca1 poslato juče u 10:43:54 pre podne »


Uskoro u bioskopima!
16
Golf 6 / Jetta / Odg: Golf 6 GTD
« Poslednja poruka od strane Madison poslato juče u 07:34:20 pre podne »
:25
17
Golf 6 / Jetta / Odg: Golf 6 GTD
« Poslednja poruka od strane nemke poslato Mart 26, 2024, 11:08:03 posle podne »
Montiran letnji set RH 19r sa Continental gumama 235/35/19



 clap
18
Motor, Menjač, Auspuh / Odg: Kodiranje dizni 1.6 tdi
« Poslednja poruka od strane AcoVW poslato Mart 26, 2024, 09:24:51 posle podne »
Ja sam cuo od jednog majstora da sam motorni racunar na autu posle nekih oko 1000km sam uradi adaptaciju dizni i ako ne ukucas kodove.
Ne znam da li je tačno ili ne.

p.s. Inace, desava se i da euro 6 dizne ne mogu da prodju test na masini da bi se dobili kodovi, a da su pritom ispravne nekih 90% i na autu rade normalno.
19
In Car Electronics (ICE) / Odg: Problem sa ksenon svetlima
« Poslednja poruka od strane Ivan poslato Mart 26, 2024, 09:19:22 posle podne »
Dabome.
20
Audio, Video, GPS / Odg: Retrofit / Component Protection unlock
« Poslednja poruka od strane Ogish4 poslato Mart 26, 2024, 08:42:57 posle podne »
Ma daaaj, nadam se da se salis.  :)
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 10