Autor Tema: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji  (Pročitano 7626 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #20 poslato: Decembar 06, 2018, 05:01:34 posle podne »
Uslikaj to čudo pod haubom. Kad si već izvadio termostat provjeri ga u šerpi kao što ti je raca objasnio...
VW fan

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #21 poslato: Decembar 06, 2018, 06:00:00 posle podne »
Bilo kako bilo, sa termostatom izbaci svu vodu nakon kilometar ipo voznje a bez termostata ide bez problema, danas sam napravio blizu 100km i sav antifriz je tu. Ujutru stavljam slike motora pa pogledajte i sami.
Termostat koji otvara na 87 je otvarao tek kada voda prokuva njega sam odma skinuo. a drugi termostat odvara pre nego sto voda prokuva.
« Poslednja izmena: Decembar 06, 2018, 06:04:19 posle podne od strane ZoranPesic »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #22 poslato: Decembar 06, 2018, 11:14:14 posle podne »
Druze, kupi krsten termostat, isprsi se i daj 850 dinara i nece biti muke. :)

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #23 poslato: Decembar 07, 2018, 09:47:15 pre podne »
Ovaj od 87 je placen oko 900 dinara + gumica 20 dinara. A drugi koji otvara na 74 je placen oko 750 dinara.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #24 poslato: Decembar 07, 2018, 10:38:58 pre podne »
Ja sam kod mene stavio WAHLER termostat i evo vec 7 godina radi bez problema.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #25 poslato: Decembar 07, 2018, 10:51:04 pre podne »
Problem je taj sto ja ne znam da li je do termostata, vec 2 sam promenio oba rade u loncu a u motoru nista. kad bi znao da je do termostata kupio bi opet drugi nije to problem.

ovo je slika motora koji je u autu, definitvno je 1.6d. E sada ili su u saobracajnoj pogresili ili mi je prosli vlasnik nesto precutao. Nasao sam brojeve motora zadnja tri broja su jedva vidljiva ali mogu da se procitaju i slazu se sa saobracajnom ali ispred brojevi se ne vide ne postoje na motor. U svemu tome je najgore sto auto moram da sredim u narednih par dana jer ide na registraciju.

« Poslednja izmena: Decembar 07, 2018, 10:52:37 pre podne od strane ZoranPesic »

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #26 poslato: Decembar 07, 2018, 01:07:34 posle podne »
Pa vozi bez termostata ako je tako ok dok ne nadjes resenje, termostat ti je najmanje bitan za regu, resavaj druge bitne stvari koje ce ti gledati

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #27 poslato: Decembar 07, 2018, 01:25:31 posle podne »
Stavi karton ispred hladnjaka da bi imao grejanje u autu.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #28 poslato: Decembar 07, 2018, 02:35:00 posle podne »
Moracu nesto da sredim, hvala svima na trudu i volji da mi pomognete u resavanju problema. Vozicu ga ovako dok se ne nadje koja ga sitnica zeza. Samo sajle na rucnoj da zamenim ostalo sve prolazi bez problema.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #29 poslato: Decembar 07, 2018, 04:38:09 posle podne »
Ta sitnica je zapušen hladnjak.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #30 poslato: Decembar 07, 2018, 04:39:39 posle podne »
 Da mu je zapusen hladnjak i bez termostata bi dizao temp.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока


Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #31 poslato: Decembar 07, 2018, 04:49:56 posle podne »
Mislio sam da uvek diže temperaturu ali sam sad pročitao da drži na minimum bez termostata. Nisam pametan, da je ispravan termostat a da se tako ponaša.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #32 poslato: Decembar 07, 2018, 06:04:32 posle podne »
Menjao sam dva termostata jedan bio na 87 drugi reko ajde da sto ranije otvara zbog odstupanja pa da vidimo i opet isto. a bez termostata sve ok. Juce i danas sve ukupno sam napravio ovo 250km i ni jedna kap se nije prosula.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #33 poslato: Decembar 07, 2018, 08:29:59 posle podne »
Ma termostat te zeza. Ja sam uzeo orginalni u porseu bio je oko 35€ i nema problema evo peta godina. Mislim da pase od četvorke isto pa mozda da probas na nekom otpadu nać da prođes jeftinije... Drzi auto u garazi nek radi u mjestu i dosipaj vodu ako izbaci
VW fan

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #34 poslato: Decembar 08, 2018, 12:02:56 pre podne »
Zorane ako si u mogucnosti oteraj auto kod majstora. Svakim pregrevanjem i izbacivanjem antifriza na cep ekspanzione posude nacinjes dihtung glave.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #35 poslato: Decembar 08, 2018, 10:27:17 pre podne »
Ne znam stvarno sta drugo moze biti osim termostata po tvojoj prici. Skini cep sa boce pa prati da li izbacuje vodu prelivno crevo dok motor radi, tako najlakse mozes da proveris da ti radi pumpa i da nije nesto zacepljeno.

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #36 poslato: Decembar 08, 2018, 01:59:41 posle podne »
Voda kruzi kroz sistem, s tim sto sam primetio da nije konstantan mlaz vec sa prekidima. E sada sto se majstora tice prvo sam hteo da cujem misljena drugih pa onda da se odlucim za majstora iz razloga jer je moj drug radio glavu i kasnije je imao slican problem a nije mu bilo ni do dihtunga ni do glave.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #37 poslato: Decembar 08, 2018, 02:12:44 posle podne »
Imaš zraka u sistemu zato je mlaz sa prekidima... Ubaci ispravan termostat i dosipaj vodu ako izbaci
VW fan

Van mreže TheViljuska

  • VW Početnik
  • Poruke: 165
  • Age: 26
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6d, Golf 4 TDI
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #38 poslato: Decembar 11, 2018, 06:41:48 posle podne »
Kod mene je bilo slično, dizao je temperaturu, posebno na uzbrdicama, a grejanja nije bilo ili je bilo sasvim slabo,.
Menjao sam termostat, čak sam ravnao i glavu, menjao duhtung glave i kiler za grejanje (radijator) i ništa nije vredelo...
Na kraju sam sasvim slučajno skapirao da kada motor počne da se greje, nekako se začepi ono povratno crevce između hladnjaka i posude rashladne tečnosti i kada sam ga zamenio nije više dolazilo do tog "infarkta"!
Moja pretpostavka je da se negde u tom crevcetu stvorio zalistak koji je na većim temperaturama delčimično ili potpuno zatvarao protok antifriza, jer se videlo kada odvrnem čep da on "secka" ili jedva curi prilikom vraćanja u posudu, umesto da ide normalno npr. kao kada malo pustiš vodu na slavini...
Naravno, očišćeni su i priključci na hladnjaku i boci koji su, takođe, bili delimično začepljeni (naročito na hladnjaku) i sve je lepo produvano.
Inače, kada popusti dihtung glave i probije kompresija u vodeni prostor creva su obavezno tvrda i taj pritisak blokira otvaranje termostata, ali ako sam dobro shvatio to kod tebe nije slučaj, odnosno creva nisu napeta?!?

Van mreže ZoranPesic

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Auto: Golf 2 1.9D
Odg: Golf 2 1.9D Dize temp u voznji
« Odgovor #39 poslato: Decembar 11, 2018, 07:37:10 posle podne »
Kod mene se isto desava da voda koja dolazi sa prelivnog creva bukvalno da tako kazem pisne pa secne pa pisne pa secne i sve tako nema konstantni mlaz cak ni pod gasom. E sada kod mene ima grejanje sve normalno krene da dize temperaturu tu stoji na normalno i od jednom se sve presece kao da se zatvori protok vode i svu vodu tj antifriz rasipe. E sada kada vozim laganije tipa druga na na treca na jedva  gas on onda lagano dize temp skoro da drzi na normalu dok cim malo nabijem obrtaje odma ode temp u pm tako da i ja mislim da je negde slab protok. Ali opet radi mi svo ovo vreme od kada je tema otvorena bez termostata i to bez problema napravio sam dosta kilometra ni jedna kap nije prosuta ali vredi proveriti. Sto se creva tice ne duje ih nista. Kad dodam gas na gornjem debelom crevu se tacno ispod prstiju oseti da voda prolazi i crevo nije napeto moze bez problema da se pritisne. a i smatram da je probio dihtung do sad bi morao makar malo da izbaci vodu iz posude ili barem mehurice da pojavi ili neki znak a za ovo vreme od nedelju dana koliko mucim muke sam napravio oko 500 km, Sto gradske voznje sto otvoreni put sto polako sto gas u patos i nema problema naravno bez termostata. E sada sta sam isto primetio da posto sam bio menjao termostat ispustio sam svu tecnost iz celog sistema kada sam kasnije ponovo sipao voda je nekako usporeno silazila u motor ma da je to moguce zbog vazduha. Tacnije napunim posudu za vodu pa sacekam da sidje pa opet napunim i sve tako. Znaci ne silazi voda kako sipam nego se puni canak pa posle par sekundi sidje i sve tako dok nije napunio ceo sistem. E sada isto sto sam primetio jer sam naknadno i hladnjak skidao nisam znao vise sta drugo da radim je da sto se tice tog izlaza gde ide prelivno crevno na hladnjaku je da kada se pusti vazduh u onu cevcicu gde ulazi crevo kao da se vazduh zadrzi unutra i kad sklonim pistolj od kompresora cuje se kako izadje vazduh, od prilike kao kada bi se delimicno naduo balon i kasnije pustio da izadje vazduh iz njega. E sada ne znam mozda to tako treba mozda ne.
« Poslednja izmena: Decembar 11, 2018, 07:41:52 posle podne od strane ZoranPesic »