Autor Tema: Problem sa JVC radiom ?  (Pročitano 2004 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Problem sa JVC radiom ?
« poslato: Jun 29, 2019, 08:03:06 posle podne »
Imam JVC R920BT, uredjaj imam vec par meseci i imam problem. Naime uredjaj odlicno radi, pamti sva podesavanja, tipa radio stanice, EQ podesavanja kao i druga audio podesavanja, ali ima jedan iritirajuci problem. Svaki put kad ugasim auto i posle nekog vremena ga opet startujem on me vrati na neku FM stanicu 97.1Mhz, koju ja nisam niti memorisao niti slusao, jer takva ne postoji u mom kraju. Isto se desava ako slusam muziku sa USB-a, stignem do 14-te pesme (npr.) ugasim auto, upalim auto ocekujuci da ce da nastavi od 14-te pesme, ali ne, on ponovo prebacuje na FM i na tu 97.1Mhz stanicu. Ima li neko predlog sta da mu radim da ovo resim, jer pre ovog uredjaja imao sam Pioneer DEH-4000UB koji me je sluzio odlicno, i koji nije imao ovaj problem, ali sam ga zamenio jer je imao problem sa prijemom FM signala.

Van mreže zola99

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1144
  • Age: 25
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +39/-25
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa JVC radiom ?
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2019, 09:09:06 posle podne »
Glupo pitanje
Imas li dva plusa na radiju?
Crvena zica stalan plus, zuta struja na kontaktu?

Noviji ovi radiji iaju memoriju u sebi i u nju memorisu trajno tipa stanice i sve to i kad se napajanje prekine totalno. Mozda je i fabricka greska..
:+ djete drago tebi se jeftinije bilo drogirat ka vecina iz tvoje generacije

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Problem sa JVC radiom ?
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2019, 10:35:21 posle podne »
Da, ima dva plus. 12v konstantno i 12v koje se aktivira kad je kljuc u kontakt bravi. Ne znam da li je fabricka greska, mogu da probam radio na drugom autu, da izolujem moj auto i instalaciju kao problem. Cudno je to sto on pamti sva podesavanja, samo to kad se ukljuci sto vraca na neku default fm stanicu, to me nervira. Citao sam i upustvo i nigde se ne pominje nikakvo podesavanje vezano za moj problem.

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Problem sa JVC radiom ?
« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2019, 11:19:24 posle podne »
Kod nekih radija se to desi kad je slab akumulator, pa u momentu verglanja jako padne napon na trenutak i on pobrka lončiće... SAL radio na primer izgubi sat i podešavanje ekvilajzera a stanice ostanu memorisane.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Problem sa JVC radiom ?
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2019, 09:57:03 pre podne »
Provericu i to, nije mi palo na pamet, mada akumulator bogami nisam menjao zadnjih 6god sigurno. Sve oko 14v je ok, oko 12v i ispod 12v ne valja ?

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Problem sa JVC radiom ?
« Odgovor #5 poslato: Jul 01, 2019, 11:15:49 posle podne »
Da ima ispod 12 volti u stanju mirovanja onda ne bi ni mogao da upali, to je neispravan akumulator.
Problem je jer u momentu verglanja starom akumulatoru padne napon na manje od 11 volti, čak možda i na 10,5 pa to poremeti radio. Nov akumulator i dok vergla drži oko 12 volti, a to možeš da vidiš i po svetlu u kabini, koliko se priguši dok vergla...
Još jedan savet, ako ćeš da meriš napon idi kod nekog električara koji ima profi voltmetar, ovi kineski unimeri iako su digitalni mogu da lažu za ceo jedan volt pa ćeš se samo pogubiti...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Problem sa JVC radiom ?
« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2019, 12:08:57 posle podne »
Nepravilno povezano, sam uređaj ili loš akumulator. Sve to treba ispitati...

Jel rađeno nešto na instalaciji pre džeka, kada si menjao radio? Da li su prevezivane neke žice? Mozda su oba plusa na radiju povezana na plus sa kontakt brave, umesto jedna na taj, a druga na stalni plus, a možda i gubi masu? To sve mora da se pregleda i ispita instrumentom.

Da je akumulator toliko loš, mislim da bi imao i druge znakove, da ti na to ukazu. Ali to ne znači da i to ne treba da se proveri.

Probaj sa drugim uređajem, ali proveri na šemi koja je nacrtana na tom drugom, da li se isto povezuje, kao ovaj sto ti je trenutno na autu.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Problem sa JVC radiom ?
« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2019, 05:43:38 posle podne »
Zbog nekih mojih obaveza nisam stigao da se igram mnogo sa ovim. Oterao sam auto kod elektricara, izmerio je napon prvo unimerom pa nekim uredjajem i ustanovio da je on odlican i da nije do njega. Ovo sto kaze BladeBG moracu da proverim. Znam da sam imao los prijem FM signala, pa mi je drugar dao fabricki neki VW-ov pojacivac FM signala, neka metalna kutijica iz koje izlazi kablic za antenu, i jedna zica koja ide na 12v, a u uredjaj ulazi kabl od antene. To sam namestio i od tad imam veoma dobar prijem FM signala, tad je jedino secena zica za 12v, isecena dodata ova i zalemljenja ponovo. Citao sam da na ovim JVC uredjajima, pogotovo serija koju ja imam, okrenuli su im to sto kazes 12v konstantno i 12v na kljucu, i zaista stoji u upustvu da se pin3 (ili 4) i pin7 okrenu i zamene mesta na VW, Audi, Seat i Skoda vozilima. Moguce da je u tome i bio problem, to cu moci tek u utorak da proverim.