Autor Tema: Multimedija dilema?!  (Pročitano 54463 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivanbajic26

  • VW Početnik
  • Poruke: 6
  • Lokacija: irig
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw b6
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #80 poslato: Avgust 17, 2021, 11:36:43 posle podne »
I medija i tabla su mi na Holandskom, po neka rec je na englesko, do duse takav im je i recnik. Preko navigacije mi nema podesavanja jer ne radi, a probacu ovako jao sto je Medison posla ali kada izadjem iz bolnice

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #81 poslato: Avgust 27, 2021, 04:14:28 posle podne »
Pozdrav drugari, da ne otvarma novu temu, kakva je situacija sa novim mapama iz 2020 godine za Srbiju i okolinu...Grcka..da li uredjaj ima glasovnu navigaciju i na kom jeziku?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #82 poslato: Avgust 28, 2021, 12:11:30 posle podne »
Za koju navigaciju? Nisu sve mape iste

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #83 poslato: Avgust 28, 2021, 02:28:58 posle podne »
Konkretno me zanima za RNS 510, mape i da li ima glasovno navodjenje kao Google Maps...iGo..?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #84 poslato: Avgust 28, 2021, 02:32:18 posle podne »
Mape za rns510 su sasvim korektne. Uredjaj ima glasovno navodjenje, ali ne na Srpskom.

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #85 poslato: Avgust 30, 2021, 11:49:45 pre podne »
Da objasnim situaciju, u autu imam trenutno RCD510 ali kako on nema navigaciju a nemam ni bluetooth modul u autu razmmisljao sam da ga zamenim sa RNS 510 ali ni on nema bluetooth, pa na kraju dolazim do RNS315 koji ima i navigaciju i integrisan bluetooth, kako se on pokazao sa navigacijom, da li se prilikom slusanja radia prekida zvuk prilikom poziva?

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #86 poslato: Avgust 30, 2021, 03:31:53 posle podne »
Ne prekida se, nego se nadvikujes sa radiom
Salim se...
Rns315 ima isto korektne mape, samo sto neces moci sam da ih azuriras.
Postoje rns315 i bez integrisanog bt. Pazi kad budes kupovao.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #87 poslato: Avgust 30, 2021, 04:47:59 posle podne »
Pozdrav! Htio bih da ugradim android multimediju u svog Golfa, pa bih da čijem da li neko ima iskustva sa ovom multimedijom. Ima 16GB interne memorije i 2GB rama, bluetooth, 2 usb priključka, aux, internet povezivanje... Ali nema CD.


Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #88 poslato: Avgust 30, 2021, 11:22:13 posle podne »
Pošto sam već poručio ovu multimediju, interesuje me kako šro se tiče ugradnje. Ova multimedija je valjda džek na džek sa fabričkom instalacijom, ali bih ja ipak da budem siguran, jer se dešavalo ljudima da im iscrpi akumulator, da li može biti takvih problema sa ovom multimedijom? Imače, android 9 multimedija koja ima puno više mogućnosti nego i recimo RNS 510. Odlučio sam se za nju jer mi je lakše i zbog mapa, a i ima višr opcija koje originalne navigacije nemaju.

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #89 poslato: Avgust 30, 2021, 11:27:05 posle podne »
Ne prekida se, nego se nadvikujes sa radiom
Salim se...
Rns315 ima isto korektne mape, samo sto neces moci sam da ih azuriras.
Postoje rns315 i bez integrisanog bt. Pazi kad budes kupovao.

Eh da je jedan problem...najvise bih voleo kada bi na moj auto mogla neka android ali kako poseduje originalnu zadnju kameru tu je onaj konvertor dodatno 50€ pa ima neko fabricko digitalno pojacalo te mi ne rade android miltimedije tj zvucnici...barem mi je to serviser rekao prilikom ugradnje jer mi jedna vec nije radila..da li je neko imao takvih problema?
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2021, 11:28:58 posle podne od strane Zile_le »

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #90 poslato: Avgust 30, 2021, 11:28:09 posle podne »
Pošto sam već poručio ovu multimediju, interesuje me kako šro se tiče ugradnje. Ova multimedija je valjda džek na džek sa fabričkom instalacijom, ali bih ja ipak da budem siguran, jer se dešavalo ljudima da im iscrpi akumulator, da li može biti takvih problema sa ovom multimedijom? Imače, android 9 multimedija koja ima puno više mogućnosti nego i recimo RNS 510. Odlučio sam se za nju jer mi je lakše i zbog mapa, a i ima višr opcija koje originalne navigacije nemaju.
Vrlo je laka ugradnja, bulvalno dzek na dzek a i ako imas nekih dodataka vrlo lako ces se snaci ako si malo vican sa elektronikom, ako nisi bolje da ti to odradi neko ko je vec radio..

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #91 poslato: Avgust 30, 2021, 11:50:01 posle podne »
I ja mislim da neće biti problema sa tim dijelom. Nego me najviše interesuje kako provući USB u ostavu ispred suvozača i kuda provući instalaciju za zadnju kameru.

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #92 poslato: Avgust 31, 2021, 12:16:35 pre podne »
Mozes vrlo lako provuci instalaciju kroz tablu, pa kod suvozacevih nogu tj iznad suvozacevih nogu zaglavis u plastiku table do bocnih plasticnih pragova, gurnes kablove ispod njih tj izmedju tepiha i njih pa do gepeka..e sad sve zavisi gde zelis postaviti kameru ali ovako sam ja odradio i nigde se kabli nije video..

Ja sam za usb iskoristio ovako nesto sa Aliexpress-a..





« Poslednja izmena: Avgust 31, 2021, 12:25:00 pre podne od strane Zile_le »

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #93 poslato: Avgust 31, 2021, 12:41:48 pre podne »
I ja bih to iskoristio, ali su kod mene na Plus varijanti veći oni tasteri. Da li je istina da ova multimedija može da iscrpi akumulator i da poslijenimam problema sa elektronikom? Ja mislim da ne, zbog toga što je sve džek na džek, ali opet više volim da pitam.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #94 poslato: Avgust 31, 2021, 12:45:25 pre podne »
Ovakvu sam kameru uzeo



Odlučio sam se za nju jer je kao OEM, a i šarafi se odozgo. Ne povezujr se na rikverc svejtlo, već joj multimedija daje struju. Jedina mana je što mora rupa od 5mm da se izbuši da bi prošao ovaj navoj gore, pa se onda maticom pričvrsti. Kuda mi je najbolje da provučem ovaj ksbal do svjetala za tablice? Takođe me interesuje odakle se kreće, od multimedije ili od tablice?

Van mreže Zile_le

  • VW Početnik
  • Poruke: 23
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat CC 2.0 TDI 170
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #95 poslato: Avgust 31, 2021, 01:05:30 pre podne »
Za akumulator ne znam, ja nisam imao problema...ne bi trebalo ako je sve ok i lepo povezano.
Kabli bi svakako trebao da bude doboljan odakle god da podjes, videces na braniku gde ti je najbolje da izbusis rupu i da postavis kamericu..sto se povezivanja tice mislim da ces ipak morati na rikverc svetlo jer je ono aktivira kad ubacis u rikverc pa pali kamericu..mozda gresim ali tako je do sada bilo..

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #96 poslato: Avgust 31, 2021, 01:34:54 pre podne »
Kod mene je tablica na gepek vratima, pa će biti malo zezanja oko provlačenja instalacije, prodavac kaže da ne treba da se povezuje, valjda to sve ide preko CAN BUS modula, a ja imam i fabričke parking senzore, tako da mislim da neće trebati povezivanje na rikverc svejtlo. Znači nebi trebalo da bude problema sa akumulatorom, možda je to samo kod modela đe treba da se preptavlja džek. Na ovoj koju sam ja poručio ne treba ništa prepravljati, samo povezati sve džek na džek. Šta misliš, kakva je ova multimedija koju sam poručio? Inače, greška u gornjem postu, ova multimedija je 1GB rama i 16GB interne memorije, ja mislim da je to sasvim dovoljno za ovaj tip uređaja, svakako ću sve vidjeti kad namontiram.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #97 poslato: Septembar 03, 2021, 08:59:32 posle podne »
Ugradio sam multimediju od 8inča, android 9.1, prvog dana je sve normalno radilo što se tiče rikverc kamere, ali sjutradan mi se desilo da su linije koje se pomjeraju ostale u jednom položaju i da ne prate pomjeranje volana. Od prvog dana multimedija pokazuje otvaranje vrata, tačno koja vrata su otvorena, brzinu kretanja, da li je sve ok sa telnošću za čišćenje vjetrobrana, da li je povučena tučna kočnica, da li je vezan pojas... Ali mi ne pokazuje podatke o spoljnjoj temperaturi, obrtaje motora, koliko ima goriva u rezervoaru, voltažu akumulatora i prwđenu kilometražu vozila. Da li neko ima neka iskustva sa tim?

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #98 poslato: Septembar 26, 2021, 12:26:26 posle podne »
Ugradio sam multimediju od 8inča, android 9.1, prvog dana je sve normalno radilo što se tiče rikverc kamere, ali sjutradan mi se desilo da su linije koje se pomjeraju ostale u jednom položaju i da ne prate pomjeranje volana. Od prvog dana multimedija pokazuje otvaranje vrata, tačno koja vrata su otvorena, brzinu kretanja, da li je sve ok sa telnošću za čišćenje vjetrobrana, da li je povučena tučna kočnica, da li je vezan pojas... Ali mi ne pokazuje podatke o spoljnjoj temperaturi, obrtaje motora, koliko ima goriva u rezervoaru, voltažu akumulatora i prwđenu kilometražu vozila. Da li neko ima neka iskustva sa tim?
Zar je moguće da niko nema bilo kakav savjet kako ovo da riješim? Rikverc kameru sam sredio, samo sam resetovao multimediju, alu mi i dalje ne pokazujensve informacije o vozilu. Nudi mi ažuriranje canbusa, ali ne znam šta mi to ažuriranje donosi, ako bi mogao neko da ima bilo kakvu ideju šta može da bude, bio bih zahvalan ako je podijeli ispod.

Van mreže dixon

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 317
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +10/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #99 poslato: Septembar 26, 2021, 02:37:33 posle podne »
Upravo je u tome problem sa tim kineskim android smećem od multimedija... Aj kad je neko ugradi ideš i kukaš mu pa ga vučeš za rukav, a ovo ovako niko živ ispraviti ne može, Boga pitaj kako je tu šta vezano itd...