Autor Tema: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)  (Pročitano 713532 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« poslato: Februar 27, 2008, 12:57:56 pre podne »
Molim sve koji imaju pitanja u vezi koja ulja da koriste da to pitaju ovde jer vec ima dosta tema o tome pa od sada sve da bude na jednom mestu.
 
Sve preporuke su dobrodosle!
« Poslednja izmena: Januar 27, 2018, 11:07:56 pre podne od strane Modus »

Van mreže zverko

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 357
  • Karma: +1/-0

Van mreže Nelle

  • VW Početnik
  • Poruke: 113
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +3/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 02, 2011, 12:15:11 pre podne »
Ne kupujte ulja u KIT KOMERCU jer su falševi, uzimam odavno kod njih Castrol i pre 20 dana kupim MOtul X-cess 8100 i slikam aparatom broj kantice i oznake, pošaljem u predstavništvo Motul-Srbija u Mass company, i ladno to nije njihovo ulje. Otišli ljudi iz Mass-a kod njih u inspekciju, i našli oko 5 falševa Motula ali pošto su i njihovi distributeri, stvar je zataškana, kao ulje je naj verovatnije švercovano itd, idi kod njih da ti vrate pare pa dodji da kupiš kod nas! Još uvek čuvam račune i kanticu, al me mrzi da idem da se raspravljam sa stokom, razmišljam da im pustim inspekciju al opet ko da se bakće kasnije po sudovima za 3500 dinara.. Tako a i Castrol je verovatno falš, dobro otvorite oči!!!!!!!!!!!
Kakvi budemo sutra, bićemo doveka..

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2011, 08:47:09 posle podne »
...zadnja dva meseca koristim NISOTEC ulja i mogu reći da sam veoma zadovoljan,ulja su originalna i sa KOMPLETNIM sastavom aditiva.Lukoil je takođe dobar,ali ga treba kupovati samo na njihovim pumpama.FAM FENIX su takođe dobra ulja,moj otac ga koristi u svom starom audiju.Ništa negativno prilikom korištenja ovih ulja nisam primetio,čak i dosta prednosti,ali duga priča.Za gore pomenuta ulja dajem sve preporuke.Nisu popularna u prodavnicama ulja i rezervnih delova ,te mehaničarskim radnjama zbog male marže.
Na meti su pljuvanja i nipodaštavanja od strane istih.
Domaća ulja NISOTEC,FAM,GALAX su ranga jedne INAe,pogledajte šta kupuju komšije,da je Castrol itd. iz raja izašao njima bi davno masovno zaribavali motori


mali dodatak-za one koji bi pomislili da je INA dobar izbor u Srbiji,zaboravite,falsifikuje se u istoj meri kao i najpoznatije marke....
« Poslednja izmena: Septembar 26, 2011, 10:08:20 posle podne od strane kristina990 »

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2012, 08:42:19 pre podne »
Sve o motornom ulju, lepo objašnjeno, dobar podsetnik !










« Poslednja izmena: Januar 27, 2012, 08:53:58 pre podne od strane Fred Peric »
Земунчанин

Van mreže jocca

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Age: 44
  • Lokacija: Nish
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #5 poslato: April 01, 2012, 07:58:35 posle podne »
Texaco

za benzince 1,4 i 1,6 havoline ultra 5 w 40
za dizele pumpa dizna 505.01 havoline ultra s 5 w 40
za dizel 507.00 havoline ultra v 5 w 30
za fsi i comon rail havoline sznthetic 506.01 0 w 30

uvoznik Trigema Beograd - 100% original vrhunskog kvaliteta. Ja sipam ultru 5 w 40 i menjam na 15k  bez potrosnje auto radi kao sat

Van mreže dejan064007

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI Comfortline
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #6 poslato: April 19, 2012, 11:29:59 pre podne »
poz svima.. Nedavno sam kupio ovaj auto i vidim da je vreme da zamenim ulje motora , auto je presao 156.000 km i zanima me koju bi gustinu ulja trebao da sipam..a auto je passat b6 2.0 tdi 2007, sve preporuke su dobro dosle... big_boss

Van mreže vw-tdi

  • VW Početnik
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5, golf 3
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #7 poslato: April 19, 2012, 11:32:58 pre podne »

5/40 ili 0/30
« Poslednja izmena: Mart 10, 2014, 08:42:21 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže dejan064007

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Lokacija: Kosovo
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 2.0 TDI Comfortline
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2012, 11:37:01 pre podne »

a jel je to isto i za castrol ulje jer planiram da njega sipam ..
« Poslednja izmena: Mart 10, 2014, 08:42:40 posle podne od strane Darko80 »

Van mreže kristina990

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 358
  • Age: 60
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +5/-32
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi CC
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #9 poslato: April 19, 2012, 12:55:10 posle podne »
ako ima DPF onda po standardu 504.00/507.00,a to je 5w30
ako nema DPF onda može ulje po standardu 505.01 5w40
« Poslednja izmena: April 19, 2012, 01:48:47 posle podne od strane kristina990 »

Van mreže zabica

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 255
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #10 poslato: Jul 15, 2012, 08:14:22 posle podne »
da ulje kod nas nije isto kao u zemljama u regionu potvrdio bih sledecim slikama , a jos da napomenem da mirisi ulja u bocama nisu ni slicni ako neko zeli licno da se uveri nije problem















Van mreže MaxBunker

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Lokacija: Novi Grad, RS
  • Karma: +4/-1
  • Auto: Passat 3 1.8 (TNG)
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #11 poslato: Avgust 03, 2012, 11:01:27 pre podne »
Pogrešno je pitati kakvo je ulje ovog ili onog proizvođača, već treba gledati karakteristike ulja. Ellf, Mobil, Shell, Galax, Modriča gradacije npr. 10W-40 koja zadovoljavaju standardne norme za tu gradaciju VW 501.01, 505.00, MB 229.1 itd. su gotovo identična ulja. Osobine koje ulje mora zadovoljiti da bi se uklopilo u npr. VW 505.00 normu su toliko mnogobrojne i detaljne, da proizvođači nemaju skoro ni malo slobode da išta mijenjaju da bi se bitno razlikovali od konkurencije. Razlika može biti u gustini, ali i to u okvirima granica za tu viskoznu grupu. Sve ostale priče, tipa u Fiata samo Selenia, u Mercedesa Mobil su obična kapitalistička marketinška propaganda za potrošače. Znajući šta se kod nas radi i gdje se sve mulja, zašto rizikovati sa uljem koje je možda falsifikat? Dovoljno je da samo jednom u deset zamjena ulja bude falsifikat, i tom motoru je prepolovljen životni vijek, a da ne pominjem katalizatore, turbine, EGR ventil i slične skupe kvarove. Samo dvije osobine ulje mora zadovoljiti, da odgovara standardima propisanim od proizvođača, i da je originalno. Ja ovde imam Modriču, koja mi godinama ekstra radi posao u svim mojim autima, u Srbiji je tu FAM, Lukoil... I nema brige.

Van mreže lenas_bk

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5.5
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #12 poslato: Septembar 25, 2012, 08:56:01 pre podne »
I ja od nedavno imam passata b5.5 tdi 96 kw.
Uz njega sam dobio servisnu knjigu a čovjek sto ga je dotjero iz Njeamcke ima rodjaka
koji radi u tamo vw servisu tako da mu je izlisto sve sto je radjeno na auto.
Auto je jedan vlasnik i cijelo vrijeme je servisiro u ovlaštenom servisu.
Evo bas citam sve i jedan put mu je sipano MOBIL ESP-LL3
fino pise 3,6 kg  x  25,12 eura  = 90,43 eura
Pokusao sam naći ovo ulje kod nas(BiH)ali ga nema u mom kraju.
Svi kažu ma naspi castrol a u novinama citam da su nedavno kod nekih tipova
zaplijenili hrpu prazne ambalaže castrolovog ulja.
Posto je ovo ulje u njemu prešlo tek nešto vise od 5 hkm,probaću pokušati da nadjem ovaj mobil
ako ne zamoliću kolegu iz austrije da mi donese
http://oeltheke24.tradoria.de/mobil-5w30-esp-ll3-c1739431
Koliko vidim jeftinije je nego ovaj castrol što se kupuje kod nas.

Van mreže 1man

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 21, 2012, 11:41:46 pre podne »
Koje ulje u 1.9tdi 66kw,  ALH motor zgazio 165000km. Do sad je sipao Castrol Edge turbo diesel 5-40 menjao sam ga na 15000km ni grama ne potrosi od menjanja do menjanja,  medjuti mnogo prelazim u zadnje vreme 7000-8000km mesecno I a cena ulja je drasticno skocila sada kosta 7000din. Mozete li da mi predlozite neko drugo ulje za taj motor jer koliko sam video ulja ostalih proizvodjaca kostaju cak duplo manje, ñisam neki poznavalac auta pa mi treba savet. Hvala!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 21, 2012, 12:30:17 posle podne »
Ja sam u takvom autu vozio neku polusintetiku 10-40 oman benelux... nije bila skupa, moj mehanicar je to nabavljao na veliko pa je i cena bila povoljna, ali sam primetio da mi je to ulje motor troshkario... inace sam menjao na 9-10000... Ima vec godinu dana kako sam preshao na castrol maganatec 10-40... nije loshe po meni, oko 700 rsd je litar bio letos kad sam kupovao... Elem, troshi ga manje nego ovaj benelux... Gedora je nekom savetovao optimu, ja je licno koristio nikad nisam...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže 1man

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Ivanjica
  • Karma: +0/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 21, 2012, 02:40:07 posle podne »
Posle toliko losih prica o Castrolu dugo sam razmisljao, a sada kada je cena za nekih 3 meseca skocila sa 4990din na 6990din poceo sam da razmisljam. Auto sam kupio sa nekih 90 000km, stvarne kilometraze jer je uzet kod coveka koji je bio jedini vlasnik i dobar prijatelj. Motor ne dimi, pali na -30 koliko je bilo prosle zime kod mene, mozda jedini dizel koji je palio bez problema. Ulje ne trosi ni malo, od zamene do zamene, nivo se bukvalno ne pomeri. Potrosnja mu je smesna, oko 4.5-5l na otvorenom i 6-6.5l po gradu, zavisi gde sipam. Koliko nam je lose gorivo govori cinjenica da u Svajcarskoj u kojoj provodim dobar deo vremena potrosnja bude za 0.5l manja, a motor mirnije radi, bukvalno prede. Kompletan servis tj. ulje i filteri me izlaze oko 11500din, od toga je ulje 6990din.

Interesuje me sledece, da li postoji neko drugo, alternativno ulje tipa Mobile, Liqui Moli ili neko trece da je dobro za ovaj motor, jer mnogo prelazim, a servis radim skoro svaka 2-3 meseca, ipak oseti se po dzepu ili je pametno nista ne menjati, ostati na Castrol EDGE 5-40.

Van mreže gane1979

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Age: 44
  • Lokacija: Srbija, Bor
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI (DI) 85Kw AJM
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 21, 2012, 04:19:13 posle podne »
Meni je u motoru sada MOBIL SUPER 2000 X1 DIESEL 10W-40 koje je za vw 505.0 ali nije 505.01 za PD motore... Meni treba ulje koje 505.01 posto je u pitanju golf 4 1.9 tdi 2000 god. Planiram da sledeci put sipam LIQUI MOLY Diesel High Tech 5 W-40 evo i linka: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_1331.html?Opendocument&land=GB&voilalang=e&voiladb=web.nsf

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 22, 2012, 11:12:50 pre podne »
Posle toliko losih prica o Castrolu dugo sam razmisljao, a sada kada je cena za nekih 3 meseca skocila sa 4990din na 6990din poceo sam da razmisljam. Auto sam kupio sa nekih 90 000km, stvarne kilometraze jer je uzet kod coveka koji je bio jedini vlasnik i dobar prijatelj. Motor ne dimi, pali na -30 koliko je bilo prosle zime kod mene, mozda jedini dizel koji je palio bez problema. Ulje ne trosi ni malo, od zamene do zamene, nivo se bukvalno ne pomeri. Potrosnja mu je smesna, oko 4.5-5l na otvorenom i 6-6.5l po gradu, zavisi gde sipam. Koliko nam je lose gorivo govori cinjenica da u Svajcarskoj u kojoj provodim dobar deo vremena potrosnja bude za 0.5l manja, a motor mirnije radi, bukvalno prede. Kompletan servis tj. ulje i filteri me izlaze oko 11500din, od toga je ulje 6990din.

Interesuje me sledece, da li postoji neko drugo, alternativno ulje tipa Mobile, Liqui Moli ili neko trece da je dobro za ovaj motor, jer mnogo prelazim, a servis radim skoro svaka 2-3 meseca, ipak oseti se po dzepu ili je pametno nista ne menjati, ostati na Castrol EDGE 5-40.

Ako vec u svici provodis vecinu vremena, onda kupuj ulje tamo... samo gledaj da ispuni specifikacije za vw... I da na ulju se ne shtedi, ako vec imash tako dobar motor, greota...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 24, 2012, 09:44:44 posle podne »
pod pretpostavkom da se radi o originalima definitivno ARAL, Mobil i Valvoline Durablend ... mada kažem najbitnije je potrefit specifikaciju to je osnov za izbor ulja, onda gradacija pa tek onda proizvođač opet pod uslovom da su original ulja

castrol se radi od starih ulja reciklažom ja sam ga do budala do sad sipao u svako auto i nikad ali nikad nisam naišao na kršteno i reko sam od sada ne više, trenutno isprobavam SWAG jer nisam našao ovaj Valvoline

Van mreže GT267

  • BBS Fanatic
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4835
  • Age: 36
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Karma: +166/-42
  • Pol: Muškarac
  • Danke Herr Benz
  • Auto: Mk3 GT 74 kw, MB W201E 9O kw
Odg: PREPORUKA ZA VRSTU ULJA (diskusija, saveti, pitanja)
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 24, 2012, 09:48:04 posle podne »
Kako ti Miro po nekad umijes da zabezeknes covjeka. . . Sta bre Castrol reciklazom od starih ulja. . . ?