Autor Tema: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)  (Pročitano 236742 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #380 poslato: Septembar 18, 2014, 09:03:51 pre podne »
Staro nebo ocisti i lepak nanosis i na nebo i na materijal.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže bajker

  • VW Početnik
  • Poruke: 59
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B3
Ljudi,budimo ljudi !

Van mreže bajker

  • VW Početnik
  • Poruke: 59
  • Lokacija: Jagodina
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #382 poslato: Novembar 19, 2014, 12:56:55 pre podne »
Evo kako sam ja privremeno popravio nebo koje je pocelo da visi,kupio sa neki lepak UHU nemacki,bez rastvaraca,ima isti takav sa rastvaracem,to sam pazario u IDEA marketu posto je bila nedelja pa nisam ima gde drugo.Kupio jedan spric i deblju iglu.Sipam u spric lepak pa bodem iglom kroz platno i istisnem malo lepka,posle predjem rukom preko tog dela i zalepi se,ovo je privremeno resenje i nije narocito lepo za videti ali bolje nego da nebo stoji na glavi.
[img width= height= alt=IMG9624.jpg" border="0]http://www.imageupload.co.uk/images/2014/11/18/IMG9624.jpg[/img][img width= height= alt=IMG9630.jpg" border="0]http://www.imageupload.co.uk/images/2014/11/18/IMG9630.jpg[/img][img width= height= alt=IMG9639.jpg" border="0]http://www.imageupload.co.uk/images/2014/11/18/IMG9639.jpg[/img]
« Poslednja izmena: Novembar 19, 2014, 12:59:32 pre podne od strane bajker »
Ljudi,budimo ljudi !

Van mreže Khamis

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 249
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +8/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #383 poslato: Decembar 19, 2014, 09:23:33 pre podne »
Pre nego sto krenete sa lepljenjem neba, prvo treba da vidite da li mozete negde da kupite nebo jer ako ima negde da se kupi ta varijanta je jeftinija., npr ja sam platio nebo 10e, dok bi me lepljenje neba u kucnoj varijsnti najmanje kostalo 15-20e.

Van mreže Sreja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #384 poslato: Januar 07, 2015, 08:44:56 posle podne »
Izvinjavam se to me nije bilo neko vreme. Evo posle pola godine ili koliko već dužan sam da prenesem iskustva.
Lepio sam lepkom u spreju. Zalepilo se, ali se mestimicno odlepilo. Nije nista strasno, a ja biv voleo da se odlepi skroz pa da ga zalepim opet bez kupovine novog platna!
Malo sam možda i sam kriv jer sam žurio sa lepljenjem, ali iz priče sa tapetarima mislim da znam gde sam pogresio.

Ja bih sada ovako:
1. Lepak u spreju zaboravite
2. Sintelan namazati prvi namaz na očišćen karton neba i taj sloj se brzo suši i služi za impregnaciju materijala. Materijal je suv i brzo upija     tako da ako lepimo na prvi sloj materijal stavljamo na neka mesta na kojima je lepak već povukao i tu se kasnije odlepljuje. Znači prvi sloj pustiti da se osuši.
3. Mazanje drugog sloja na suv prvi sloj i tada se lepak zadržava svež duže vremena na celom nebu.
4. Spustiti materijal na svež lepak i ispritiskati ga lepo po krivinama. Po potrebi može da se stavi i neka krpa pa na nju nešto teško dok uhvati lepak.

Neko je pitao kako se kroji - lako: Pustis da ti platno pređe sa svake strane. Sutradan kada je suvo možes višk da isečeš skalperom, možes žiletom, a možeš i makazicama. Taj deo se svejedno ne vidi jer nekoliko cm na krajevima prekricaju lajsne.

Još jedna korisna stvar je da se odmah nabave plafon svetla za pozadi za ona vozila koja to nemaju u da se na isti način ugrade kao što je ugrađena i prednja lampa. Odmah provući i žice iznad neba i vezati na prednje svetlo. A ko neće i ne mora da radi ovo.

Ja ću na proleće da popravljam ove odlepotine sitne jer me nerviraju, pa koga zanima može da se javi (sada iskusnom meni) pa da udružimo snage  :26
Ljudska pamet je ograničena i to nije mnogo strašno, tragedija je što je glupost neograničena!!!

Van mreže GALEB

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran 1.9 tdi
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #385 poslato: Januar 19, 2015, 08:43:04 posle podne »
izvinjavam se sto upadam u temu,mene zanima gde bih mogao zalepiti nebo koje je pocelo odlepljivati,tj da ga je ne lepim nego da mi neko odradi...u beogradu,i koliko bi me to kostalo

Van mreže savramovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +1/-0
  • Auto: POLO 6N2 1.4
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #386 poslato: Februar 28, 2015, 03:16:49 posle podne »
Zdravo ljudi!

Ovako, imam VW polo 6n2. i resio sam da tapaciram nebo. Nisam radio do sad, pa sam pregledao celu temu u vise navrata, otisao u Dermu kupio platno, i kupio lepak u spreju. Medjutim, lepak koji sam kupio, ocigledno, nije odgovarajuci za ovo.

Kupio sam jedini lepak u spreju koji su imali, konkretno:


Nakon sto sam pripremio onaj karton:




krenuo sam da nanosim lepak, kao u linku sa yt par odgovora iznad.

Medjutim, lepak uopste nije kao na videu vec je neki bas kao lak, tj da bi tek malo uhvatio, morao sam preko pola konzerve da istrosim. Kad sam video da je to rdjava rabota, odustao sam, i pauzirao akciju.




Sad-interesuje me, da li da probam sa Syntelanom, vidim da su neki i s tim radili, ali me plasi, kako se nanosi ( da  li sa cetkom, spatlom...), u kom sloju se nanosi, da li potpuno premazujem, da li se i karton i teksitl premazuju i da, koja mi je kolicina potrebna? Ili ako neko zna gde bi se mogao naci lepak u spreju ali kao sa snimka.

Hvala

Van mreže Coxi TD

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1272
  • Age: 31
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +33/-12
  • Pol: Muškarac
  • Oo==w==oO
  • Auto: Golf mk2 TD
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #387 poslato: Februar 28, 2015, 07:56:08 posle podne »
probaj da nadjes neki kvalitetnije... ali i sintelan je ok skroz... samo ne zatezi materijal...
i cetkom sintelao nanosi... i predji smirglom nebo da se bolje zalepi.
« Poslednja izmena: Februar 28, 2015, 07:59:50 posle podne od strane Coxi TD »

Van mreže savramovic

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Karma: +1/-0
  • Auto: POLO 6N2 1.4
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #388 poslato: Mart 11, 2015, 09:31:13 posle podne »
Prvo-hvala Coxi.

Priveo sam posao kraju i montirao. Prvo sam se dugo kanio da zapocnem. Potrosio sam kanticu sintelana od 850 grama i jos skoro celu vecu tubu sintelana (mislim da je oko 160ml). Kao sto je Sreja napisao, morao sam jednom premazati sam karton pre akcije lepljenja, za formiranje sloja na kartonu da ne bi kasnije prebrzo upijao nov sloj lepka. I posle po instukcijama iz topic-a, prvo sam od sredine ka zadnjem kraju otprilike 20-30cm po 20-30 cm, a onda od sredine ka napred.

Malo sam se zeznuo prateci video sa yt jer sam isekao platno onako kako je bilo staro, tako da nisam prezadovoljan sto se vidi par mm neba sa prednje strane soferke, al to je zato sto je karton vec bio u losem stanju, te cu slike okaciti ovih dana. Jedino bih jos preporucio pre konacnog odsecanja viska materijala-mozda jedna generalna proba kako leze u auto i da li i kako treba odsecati visak, ili ga previti preko ivice.

evo i slika: 









Van mreže Rorsah

  • VW Početnik
  • Poruke: 72
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Potraznja
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #389 poslato: Mart 26, 2015, 09:11:24 posle podne »
Gde mogu da nadjem tapacirung za vrata(Golf4), ili da li moze da se zalepi nekako. Posto mi se u vratima gde ide naslon za ruku vozaca i suvozaca malo odvojilo i onda kad je malo losiji put lupa, i nervira me strasno, pa bih da zamenim, ili ako moze nekako da se sredi.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #390 poslato: Decembar 01, 2016, 04:33:58 posle podne »
Jel iko ljepio elaprenom 1150 ili elaprenom 780? Nabavio sam materijal za nebo i sad dilema oko lijepka... U radnjama nađem obicni sintelan ali me prodavac uvjeri da ću dzaba lijepiti njim i da potrazim ovaj elapren kao specijalan je za auto industriju.
VW fan

Van mreže passat b4

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 556
  • Age: 32
  • Lokacija: Leposavic
  • Karma: +7/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora TDI
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #391 poslato: Decembar 01, 2016, 04:48:02 posle podne »
Lepio ja elaprenom 780, a sada dobro drzi, tek je treci mesec...

Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #392 poslato: Decembar 26, 2016, 09:52:44 posle podne »
Da li je neko radio ovo, ali na tapacirunzima? I da ima slike. Trebao bih da uradim na svo cetvoro vrata, jer se odlepljuje taj plisani deo. Nisam skoro skidao tapacirunge pa se ne secam da li, i kako se odvaja taj deo gde se lepi materijal od ostatka tapacirunga.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #393 poslato: Januar 28, 2017, 09:30:47 posle podne »
Pozz svima nakon duze pauze, ja bih nesto rekao u vezi tapacira na vratima sto se tice golfa 4, tj da dam savet drugu headingmachine a i svima ostalima... Ja sam pre 10ak dana skinuo prednji desni tapacir na mom g4 i fenom razgrejao plasticne delove koji prolaze kroz onaj kartonski deo koji treba tapacirati i tako odvojio taj deo od ostatka tapacira. Kada sam skinuo platno sa kartonskog dela ostao je lepak koji stavlja tacku na sav rad, pored sve moje dobre volje da to odradim maximalno i da to izgleda full taj lepak je nemoguce ukloniti benzinom, razredjivacem... znaci nemoguca misija! To je tako lepljivo i odvratno, strugao nozicima nekim sta sve nisam radio... Ja bih uzeo polovne tapacire ali najgora stvar je sto ne postoje dobri tapaciri jer je sama fabrika debilna zaj..... stvar. Kada se meni odlepilo platno koji i kada je auto van garaze moram naci hladovinu da ga parkiram makar platio kaznu za parkiranje sta onda reci za vecinu koja se pece na suncu.... Eto ja bratski savetujem svima da se manu tapacira i da voze tako ili promene auto. Meni se vw smucio zbog ovoga a kleo sam se u njega. Pozz...


Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #394 poslato: Januar 29, 2017, 12:29:36 pre podne »
Nasao sam na internetu da se to radi ili razredjivacem, ili cak i wd40.
Evo ti klip, moras biti uporan kada trljas.

Ja jos nista nisam radio, ne znam kako cu uspeti da "zavarim" taj deo posle na vrata opet.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #395 poslato: Januar 29, 2017, 11:35:21 posle podne »
Lako je ovome da trlja kad nije u pitanju golf 4, veruj to je nemoguce ukloniti...
A da bi naneo lepak i da bi isti odradio posao potrebna je cista, suva i odmascena povrsina. Ja sam kupio lepak elapren 780S koji je namenjen za te stvari ali sta sa  njim... Nadam se da cu na nekom otpadu naci pristojne tapacire... A i to je veliki znak pitanja kako posle zavariti taj deo sto kazes za tapacir kao i to da je staro platno nekako oblikovano prema ovom veoma neravnom delu i  svako novo je nemoguce da se toliko rastegne da bi svuda naleglo. Veliki pozdrav i puno srece ukoliko se odlucis da to radis i javi sta si uradio...
« Poslednja izmena: Januar 29, 2017, 11:44:24 posle podne od strane vladegti »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #396 poslato: Februar 13, 2017, 06:32:03 posle podne »
Evo sad sam opet gledao, razmisljao, strugao lepak... NE! Resenja nema... Po otpadima gledao tapacire, e to je horor za sta traze novac. Pa moji su novi totalno za sve ono. Ne znam sta mi bi da diram ono platno...

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #397 poslato: Februar 21, 2017, 10:40:57 posle podne »
JA OSTRUG'O!  alealeee  Ocistio sav lepak detaljno, strugao nozicem nekim, ruke su mi otpale, jeste trajalo ne znam ni ja koliko dana po koliko vremena ali evo prednji desni spreman za lepljenje. Sad je jedini problem naci dobar materijal koji ce biti u stanju da se rastegne i svuda se zalepi jer je ovo neravno da gore biti ne moze. Ja bih stavio neki sto mocniji materijal crn, videcu sta cu uspeti da nadjem. Trebalo bi neko platno sa sundjerom na sebi. Da je ovo pravilnijeg oblika neku prevrnutu kozu bih stavio al ovako je neizvodljivo jbg.








Van mreže headingmachine

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #398 poslato: Februar 21, 2017, 11:11:20 posle podne »
Dobro je. Pisi posle kad nadjes materijal gde si ga nasao, i godile bi slike i kada budes vracao.

Van mreže Deckole

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Nebo - krovni tapacirung (popravljanje, menjanje, skidanje, styling neba...)
« Odgovor #399 poslato: Decembar 29, 2019, 11:05:12 pre podne »
Neki predlog kako bih ovo mogao da resim? Samo na tom mestu je odlepljeno ostalo sve ok.




« Poslednja izmena: Decembar 29, 2019, 11:09:12 pre podne od strane Deckole »