Autor Tema: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik  (Pročitano 350795 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #40 poslato: Decembar 09, 2009, 06:02:08 posle podne »
evo laka literatura 110 strana, nekome ?e u
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2009, 12:32:07 pre podne od strane Kosta »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #41 poslato: Decembar 10, 2009, 01:31:45 pre podne »
zakon je odnekud prepisivan i onda dopunjavan od strane prepisivaca
na dosta mesta pise "ministar unutrasnjih poslova odredjuje dodatne pojedinosti o ovom clanu"
sto ce reci, znamo da ima rupa, ali na ovaj nacin smo kulturno ostavili prostora da se korigujemo.
Mislim da ce se zakon sprovoditi i pored znacajnog broja budalastina jer pare im gadno trebaju
Setimo se u zadnjih deset godina koliko je bilo podizanja novcanih kazni u saobracaju i raznih akcija o bezbednosti, ali statistika se nemo popisala na sve to.
Kao itada, mislim da ce najvise profitirati policajci koji ce samo povecati cenu okretanje glave. Btw u svom telefonu imam 50ak snimaka ili fotografija policije kako grubo krse saobracajna pravila. Evo svaki dan kad sednem u kola i predjem 50ak km, naci cu bar 2 policajca koji prave prekrsaj. Cista kaubojstina. Koliko puta su me zaustavili trazili da naplate neke nebulozna kazne, koliko puta sam video da saobracajac NE ZNA saobracajna pravila... I sad takav neki treba da mi kaze da mi je glasna muzika jer ne slusam Hitove granda. Pa tek sad ce ljudi da gaze policiju. Sad kad ga vidim negde na raskrsnici, okrecem kola samo da mu nisam u dohvatu zamaha zaustavljanja. Ja jos nisam doziveo da me policajac zaustavi, a da nije trazio pare.
Zona 10km/h... pa meni brzinomer pocinje sa 20km/h. Fakticki, meni auto i kad stoji u toj zoni je u prekrsaju. A ako se vec okrecemo evropskim zakonima, sto onda uslovi puta nisu isti takvi? Infrastrukturu necu ni da spominjem, samo bi da se osvrnem na saobracajne  znakove koji su postavljani pre skoro 40 godina, kad je ultra moderno vozilo na tim putevima bila zastava 750 sa tragom kocenja od 200m pri brzini 60km/h, a i dalje ista ogranicenje stoje.
Samo kad vidim ko je prepisivao, pardon pravio, zakon, dodje mi da se userem od muke

Ko zadnji izadje iz zemlje, nek ugasi svetlo
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #42 poslato: Decembar 10, 2009, 01:13:08 posle podne »
Sta je sad ovo da prsluk mora da ima bude po standardu.....nemoze svaki?

 http://www.alo.rs/vesti/22216/Jos_se_ceka_prva_pomoc

Krle

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #43 poslato: Decembar 10, 2009, 01:44:28 posle podne »
Po mom misljenju, sad se ceka da se namesti tender ne bi li i tu zaradili, a i kad se odredi dobavljac, onda ce reci kako nsto nije po EU standardu, i kako moramo da kupimo novi obavezni paket, ili pak samo odredjeni deo sadrzine... Kako pise u clanku, niko od nadleznih jos uvek ne zna sta ce sadrzati paket prve pomoci.. Pa cekaj, sta propisuje zakon!!! Sta je obavezno imati... Znaci ja imam prsluk koji sam kupio i on nema oznaku EN-471, i to je prekrsaj... pa znaci stotine hiljada prsluka je prodato, i sad kupi opet ako neces da platis kaznu od 3000 RSD. Pa ko je tu lud...?!?! angry2

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #44 poslato: Decembar 10, 2009, 02:04:18 posle podne »
ljudi sve informacije prikupljajte sa sajta mupa, objavili su tamo da razni mediji i novine daju pogresne informacije. Tako su lupetali oputovanju u instranstvo sa kolima tako i o opremi.

Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #45 poslato: Decembar 10, 2009, 11:37:38 posle podne »
Ako sam dobro shvatio, ne vredi da stampamo ovaj iz pdf-a, nego moramo da podignemo kod osiguravaca???

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #46 poslato: Decembar 11, 2009, 12:14:44 pre podne »
A sta zna dzandar kako je stampano??? A jel vazi to njesra i za nas 'strance' kad dodjemo na odmor (dranje ima da padne ko jagoda)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #47 poslato: Decembar 11, 2009, 08:28:44 pre podne »
Mislim da mora da ti unesu broj polise zato mora da se ide.

A za strance treba da vaze uslovi i obaveze osiguranja u kojoj je drzavi auto registrovan-osiguran ;)

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #48 poslato: Decembar 12, 2009, 08:32:21 posle podne »
Po novom zakonu, kad ti pandur trazi bilo koji deo obavezne opreme (p.pomoc, trougao, pp aparat, rez. tocak, itd, itd) imas pravo da mu trazis da on isto tebi pokaze iz svog (sluzbenog) auta. Ukoliko ne pokaze mozes da ga prijavis u stanici i po prijavi trazis broj prijave po kojoj mozes da proveris da li je prijava prosledjena sudiji . . .   clap Takodzer ukoliko vidite dzandara da cini prekrsaj i u mogucnosti ste da to snimite, fonom ili kamerom, sledi im najeb ko i za nas smrtnike, a  moze i usmena prijava takodje, sa svedokom jos bolje . . .

http://www.blic.rs/temadana.php?id=125036
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #49 poslato: Decembar 12, 2009, 08:50:50 posle podne »
Upravo sam dosao iz moje firme,imali smo predavanje o novom zakonu od strane ljudi sa saobracajnog fakulteta.Radar detektor nesme da bude ni u gepeku.Svetleci prsluk moze biti bilo koje boje.Vozila koja imaju predvidjeno mesto za zadnje sigurnosne pojaseve moraju da ih ugrade,znaci ako stoje oni cepovi pozadi i pandur pogleda...moze da vas kazni ako se putnik pozadi nije vezao,glupost.Po magli i dimu obavezna su 4 zmigavca,za voznju unazad takodje.U slucaju nezgode,prvo se u vozilu oblaci prsluk,pa se iz gepeka uzima trokut,postavlja minimum 10 metara iza vozila i tek onda se pomaze povredjenima.Putnici za koje nemate prsluk nesmeju da napuste vozilo.Policija sa novim zakonom ima ovlascenje da kazni za prekoracenje prosecne brzine.primer,na bubanj potoku uzmemo karticu i vozimo,kod Jagodine nas zaustavlja policija ,uzima karticu i primera radi,do jagodine smo dosli za 55 minuta,a ima 130km....logicno je da smo vozili brze od 120km/h.....Iz Italije su dobili opremu koju ce testirati na auto putu BG-NI...uredjaj se postavlja na jednom nadvoznjaku koji pocinje da meri brzinu,na nekom negde drugom se zaustavlja vreme i dobija se prosecna brzina.Kazna stize na adresu vlasnika vozila.Toga ce biti mnogo i svuda....
U naseljenom mestu prekoracenje brzine do 10km/h ,3000 dinara kazna,nema negativnih bodova.
Prekoracenje u gradu do 20km/h kazna je 6000 dinara i nema bodova.
Van naseljenog mesta je duplo,znaci do 20 prekoracenje 3000 dinara,do 40 prekoracenje 6000 dinara ...bez negativnih poena.Ako je dete u kolima kazna se udvostrucuje.Grubo krsenje zakona,nasilnicka voznja i ucestali prekrsaji sa detetom u kolima daju mogucnost za oduzimanje starateljstva nad detetom.
Prva pomoc i dalje vazi stara,dok se ta odredba ne usvoji i ne definise.Ima jos kojecega,ako nekome mogu da pomognem neka pita.E,da,tabla sa nazivom grada i mesta  neznaci da treba voziti 50km/h ...to vazi tek kad pocnu kuce i infrastruktura,odnosno morace da postave nove table da pocinje naselje...itd itd
« Poslednja izmena: Decembar 12, 2009, 08:53:31 posle podne od strane zemunac »
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

pekar

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #50 poslato: Decembar 12, 2009, 09:06:28 posle podne »
Van naseljenog mesta je duplo,znaci do 20 prekoracenje 3000 dinara,do 40 prekoracenje 6000 dinara ...bez negativnih poena



mene samo ovo zanima dali je to 100% sigurno da nece ici kazneni pojeni do tog prekoracenja van naseljenog mesta?
jer sve kazne koje sam do sad placao bile su samo zbog prekoracenja boodala,sta da radim kad volim da ga teram driving

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #51 poslato: Decembar 12, 2009, 09:57:47 posle podne »
Do slovce nam je receno,vozis 120 van naselja i platis samo kaznu,par puta je naglaseno da nema poena.Nama zbog posla je naj bolnije parkiranje po gradovima,za parkiranje je kazna 5000 i isto nema poena.Promena u odnosu na stari zakon za parkiranje....pre je moglo da se ostavi vozilo do 15 minuta...a sada je dozvoljeno parkiranje do 3 minuta i vozac mora da bude u kolima.
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

pekar

  • Gost
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #52 poslato: Decembar 12, 2009, 10:24:32 posle podne »
OK. hvala ti puno!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #53 poslato: Decembar 13, 2009, 12:32:47 pre podne »
Po novom zakonu, kad ti pandur trazi bilo koji deo obavezne opreme (p.pomoc, trougao, pp aparat, rez. tocak, itd, itd) imas pravo da mu trazis da on isto tebi pokaze iz svog (sluzbenog) auta.
hm, ja nisam video to da pise u ovom clanku. Pise da policajac podleze zakonu isto kao i gradjanin sto je normalno, ali ne da i ti njemu izigravas policajca.

Policija sa novim zakonom ima ovlascenje da kazni za prekoracenje prosecne brzine.primer,na bubanj potoku uzmemo karticu i vozimo,kod Jagodine nas zaustavlja policija ,uzima karticu i primera radi,do jagodine smo dosli za 55 minuta,a ima 130km....logicno je da smo vozili brze od 120km/h
ja ne verujem da ima ziv policajac koji zna da izracuna ovo, a jos manje onaj koji smatra bilo koju matematicku operaciju logicnom
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Robin

  • VW Početnik
  • Poruke: 128
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #54 poslato: Decembar 13, 2009, 01:17:21 posle podne »
Wele....pokidao sam se kad sam procitao tvoj post... "a jos manje onaj koji smatra bilo koju matematicku operaciju logicnom"...axaxaxaxa

Nego ljudi, sta je sa motorom? MOtor kao rezrvni deo? Zna li iko?
1.put palim, nece. 2.put palim, nece. 3.put palim, upali iz prve!

Van mreže gzthe

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 868
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4 1.8t
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #55 poslato: Decembar 13, 2009, 01:36:38 posle podne »

znaci ja ga ne spustam ispo 150 na autoputu i sad  do nisa ima da mi izmere 16 puta prekoracenje tamo gde je 120 od 20-40 km/h a kod iskljucenja gde je 100 ja vozim 120  znaci i tu jedno 6-7  i kad se vratim iz sela ima da me doceka jedno 100-150.000 kazne   lollol
volim corrado vise nego kevu i caleta

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #56 poslato: Decembar 13, 2009, 03:53:06 posle podne »
Po novom zakonu, kad ti pandur trazi bilo koji deo obavezne opreme (p.pomoc, trougao, pp aparat, rez. tocak, itd, itd) imas pravo da mu trazis da on isto tebi pokaze iz svog (sluzbenog) auta.
hm, ja nisam video to da pise u ovom clanku. Pise da policajac podleze zakonu isto kao i gradjanin sto je normalno, ali ne da i ti njemu izigravas policajca.

Policija sa novim zakonom ima ovlascenje da kazni za prekoracenje prosecne brzine.primer,na bubanj potoku uzmemo karticu i vozimo,kod Jagodine nas zaustavlja policija ,uzima karticu i primera radi,do jagodine smo dosli za 55 minuta,a ima 130km....logicno je da smo vozili brze od 120km/h
ja ne verujem da ima ziv policajac koji zna da izracuna ovo, a jos manje onaj koji smatra bilo koju matematicku operaciju logicnom
Nisi video jer podleze starom zakonu, po kome ti mozes da izigravas policajca panduru... Tj, nekad dok nisu imali znacke imao si pravo da mu trazis sluzbenu legitimaciju, tj, broj opasaca, na uvid...
A sam si sebe porekao ako zakon kaze
Citat
Pise da policajac podleze zakonu isto kao i gradjanin
znaci da ti isti zakon dozvoljava proveru policajca. Naravno da nemozes da mu trazis da duva dreger, ali mozes da mu trazis sertifikat mernog instrumenta, bilo dregera, bilo lasera ili radara, isto tako i sertifikat fiksne kamere za brzinu kod sudije. Koji nesme biti stariji od 6 meseci, a ukoliko ga nema, imas pravo da u zapisnik stavis svoju primedbu i pomocu iste oboris prijavu kod sudije. pozeljno je zapisati serijski broj aparata, jer su panduri podli, pa sudu mogu podneti sertifikat nekog drugog vazeceg aparata.
Takodje za duvanje dregera, ostalo je ne promenjena procedura, ali je limit smanjen (na 0.03), dakle imas pravo da duvas TRI puta sa razmacima od po 15 minuta ili cak da trazite vadjenje krvi, nekad se isplati, jer ako si tek popio pivo (10 do 15 min) naduvas dreger ko da si popio bure...
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #57 poslato: Decembar 13, 2009, 09:03:36 posle podne »

znaci ja ga ne spustam ispo 150 na autoputu i sad  do nisa ima da mi izmere 16 puta prekoracenje tamo gde je 120 od 20-40 km/h a kod iskljucenja gde je 100 ja vozim 120  znaci i tu jedno 6-7  i kad se vratim iz sela ima da me doceka jedno 100-150.000 kazne   lollol
Pa vecina nas ima problem kao i ti...ali svi cemo spustiti nogu sa gasa,videces i sam kad platis prvu kaznu....
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #58 poslato: Decembar 13, 2009, 11:05:58 posle podne »
moj drugar koji je relativno skoro poceo aktivno da vozi isto je krenuo sa stavom, "imam ja pare, vozicu kako ja hocu" pa je promenio pricu nakon par kazni.... young guns
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: Aktuelan ZAKON O BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA (ZOBS) + pravilnik
« Odgovor #59 poslato: Decembar 13, 2009, 11:11:02 posle podne »
Ja sam se naplacao kazni za brzu voznju, mada ne ovde.
Nece mi biti problem sa spustim gas ako tako bude :) Znam kako je kad te udari po dzepu, posebno jos kad stekas mesecima i onda odjednom ti naplati 4 kazne  boodala
Mada postoji resenje, pred naplatnu rampu, stanes na odmaraliste, popijes kafu ispusis par cigareta i nastavis dalje  biggrin