Autor Tema: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?  (Pročitano 45420 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arakas

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5 1.9tdi
Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« poslato: Decembar 26, 2012, 10:57:26 posle podne »
     Pozdrav clanovima VW kluba.Kupio sam pre cetri meseca passata 2000 godiste 1.9tdi 116kw sa PD motorom.Procitao sam sva pitanja i odgovore na ovom forumu u vezi sa problemom koji trenutno imam pa bih ovom temom pokusao da objedinim ovakve i slicne probleme.
  Problem se sastoji u tome da auto mora dugo da se vergla ( po nekad i ceo minut) u slucaju da se ne vozi 9-10 sati.To se desava uglavnom ali se desi da upali iz prve.Posle prvog paljenja svako sledece je na pola kljuca.
Auto je kacen na tri dijagnostike kod tri razlicita majstora i predlozi za resavanje kvara su razliciti.
-po jednom je pumpa u rezervaru
-po drugom je tandem pumpa jer je siguran da ovaj model nema pumpu
-po trecem su gumice na diznama
(ni jedna dijagnostika nije pokazivala gresku na ovim elementima)
Moje pitanje je sledece:da li postoji metoda tacnog lociranja problema ili se mora ici metodom eliminacija?
Ako neko ima iskustva po ovom pitanju vrlo bih bio zahvalan na sugestijama jer sam siguran da ce pomoci ne samo meni vec i jos nekom clanu kluba.

Van mreže pipe

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 48
  • Lokacija: Split,Hrvatska
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b4
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2012, 11:26:01 posle podne »
A koje greške je pokazivala dijagnostika?

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2012, 11:50:08 posle podne »
Tvoj passat ima pumpu u rezervoaru, a tandem pumpa pravi pritisak za ubacivanje smese pri sagorevanju. Znaci tog majstora odpisi odmah!   Daj kontakt i moras cuti blago zujanje od nekoliko sekundi. To ta pumpa druka naftu do tandem pumpe da kazemo.  blabla blabla  Da ne duzim. Probaj okreni auto niz brdo i ostavi uvece pa probaj jutarnje paljenje. Mozes probati davati i skidati kontakt 5-6 puta dok pumpa ne nadruka svaki put, (po 10-tak sekundi) pa tek paliti. Za gumice na diznama sumnjam jer bi osecao i u voznji problem, kao i za tandem pumpu.
Ja pre mislim da ili je pumpa u rezervoaru (mozda prljavo sito) sama pumpa baguje, relej od pumpe ili nepovretni ventil ne drzi pa se gorivo preko noci vrati u rezervoar.
Boban-Rus

Van mreže arakas

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5 1.9tdi
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2012, 11:52:59 posle podne »
Gresku koju je pokazala dijagnostika ju u ABS-u,ne cita jedan senzor.Sto se tice motora tu nema ni jedne greske (bar tako dijagnostika kaze!?).
Pozdrav.

Van mreže RUS

  • Moderator
  • Ultimate Member
  • ***
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2012, 11:54:49 posle podne »
I menjaj majstore jer nisu pouzdani po mom misljenju.....
Boban-Rus

Van mreže Surla85

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 674
  • Age: 38
  • Lokacija: Bečej
  • Karma: +48/-14
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat 5.5,Golf 4
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2012, 11:58:28 posle podne »
bice da je nepovratni ventil

Van mreže arakas

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5 1.9tdi
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 27, 2012, 12:03:44 pre podne »
Sam plovak nije skidan ali je posle skidanja dzeka na plovku zakljuceno da ima cetri zice (pina) i da na pinovim za pumpu nema napona koji pokrecu pumpu a i na izvodima plovka ge bi trebao da dodje pumpa nema nikakvog omskog otpora sto bi ukazivalo da je pumpa postavljena.
Navodno, postji fabricka instalacija za pumpu ali da se u nekim modelima ugradjuje a u nekima ne.
Hvala svim ucesnicima ove teme.

Van mreže arakas

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5 1.9tdi
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2012, 12:15:41 pre podne »
Postavlja se pitanje: dali dijagnostik moze da ocita funkcionisanje pumpe u rezervaru ili mora da se vadi i na stolu proba?

Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2012, 01:12:30 pre podne »
pumpu napolje pa je proveri,tako ti je najbolje.

Van mreže Sajovan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 840
  • Age: 36
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +12/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 27, 2012, 05:40:44 posle podne »
Ovako drug,mislim da cu ti rijesit problem.
Probaj da parkiras auto tako da ti je rezervoar na vecoj visini nego motor, ostavi ga preko noci i widji kako ce da upali.
Ja sam imao takav problem na isti motor, bila je tandem pumpa. Jer preko noci, vrati se nafta u rezervoar i tesko pali.
A ovaj motor nema pumpu u rezervoar.
jawi sta si uradio.
 mahac
TDI Power

Van mreže Dekica

  • VW Početnik
  • Poruke: 102
  • Karma: +6/-5
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 27, 2012, 10:23:47 posle podne »
Passati 2000. sa oznakom motora ATJ ili AJM NEMAJU električnu pumpu u rezervoaru. Najverovatnije je tandem pumpa problem, a kada se ona menja, treba zameniti i gumice na diznama, da ne dođe do propuštanja na njima kad se namontira nova pumpa. Nije moguće kompjuterom proveriti da li je pumpa u problemu, može da se meri pritisak koji postiže. Kod ovakvih problema treba postaviti providna creva i gledati (ako može da se vidi) gde ulazi vazduh u sistem. Ako ne može da se locira, krenuti od tandem pumpe. Jedini problem je što je pumpa dosta skupa i često se stavi polovna, često i sama poluispravna, pa se problem i dalje javlja, a menjaju se drugi delovi nepotrebno.
Problemi u rezervoaru i zaprljano sito često se manifestuju trzanjem pri većem opterećenju (npr. vožnja uz brdo).

Van mreže arakas

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5 1.9tdi
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 27, 2012, 11:42:13 posle podne »
Ovako stoje stvari,
danas sam kupio polovnu tandem pumpu na jednom auto otpadu od Golfa cetvorke koja je potpuno ista po brojevima.Prodavac je tvrdio da je skroz ispravna mada mi na oko nije delovala nista posebno Prvo sto sam primetio je to da je lula za vakum dosta labava (procitaj sve do kraja) i da su gumice oko otvora dosta tvrde.
Otisao sam kod majstora i dok je on skidao staru tandem pumu ja sam otvorio poklopac na plovku i resio dilemu oko toga da li ima ili nema pumpu u rezervaru--nema pumpu u rezervaru!
Proces skidanja tandem pumpe kod Passata je mnogo,mnogo tezi nego kod Golfa jer je vrlo nepristupacna .Mora se mnogo toga pocupati da bi se doslo do nje (a jos je mucnije vratiti sve to).
Posle zamene pojavio se  problem  sto je sistem za gorivo ostao prazan jer da bi se poklopac plovka otvorio moraju se skinuti creva za usisni i povratni vod goriva.Takav prazan sistem ova pumpa nije mogla da povuce ni posle besomucnog verglanja (videcu da li je to zbog toga sto je pumpa losa ili da i nova pumpa to ne moze).Kada je sistem napunjen gorivom jednom rucnom pumpom auto je upalio (na moju veliku radost).

 Ona, gore napomenuta,lula za vakum je odmah pokazala svoje slabosti u vidu sistanja i curenja vazduha sto se odrazilo na tvrdocu kocnica.Mislim da je to slabo mesto vakum pumpe i da ako neko ima probleme sa kocnicama da prvi pritisak na papucicu bude relativno mek a da svaki sledeci bude sve tvrdji teba da pogleda taj detalj.Ako sve ostalo dobro radi tu lulu planiram da zaptijem tecnim metalom,a ako ne trazim drugu.
Sutra je dan kada cu znati da li ce ova pustolovina imati srecan kraj ili cu jos morati da  pisem po ovoj temi.
PS.
Izvinjavam se na opsirnom opisu ali to radim sa da bi clanovi koji mozda imaju slican problem skratili vreme i ustedeli novac a ujedno zahvaljujem na svim odgovorima po ovom pitanju.


Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 27, 2012, 11:50:00 posle podne »
iz iskustva tu lulu ti je bolje zamazi silikonom ili diht masom.

Van mreže VW-TECH

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 423
  • Lokacija: zemun
  • Karma: +9/-7
  • Auto: Seat ibiza 6L TDI
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 29, 2012, 09:12:08 posle podne »
AJM motor nema pumpu u rezervoaru. Drugo, ako ti auto vergla dugo posle duzeg stajanja I kada upali  malo trese I smiri se posle nekoliko sekundi rada u mestu imas problem sa gumicama na diznama, razlog je sto ako one ne valjaju puste gorivo u cilindre I isperu ih
To prouzrokuje trenutni gubitak kompresije I otud duze verglanje, kada upali treba mu vremena da sagori svo to suvisno gorivo I zbog toga se trese jer nema regukaciju kolicine goriva. Kad izbaci visak sve ok I radi normalno, postoji nacin da se svaka komponenta proveri pojedinacno ali to zahteva posebne alate koji ne verujem da su vam dostupni.
Say no to spark plugs!

Van mreže arakas

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5 1.9tdi
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 29, 2012, 09:57:53 posle podne »
 Nastavak pustolovine nije prosao onako kako sam se nadao, iako je prvo jutarnje paljenje bilo vrlo uspesno.Iskrsao je problem na vakum pumpi koji je otkriven sasvim slucajno- u sistemu za vakum se pojavilo  ulje!Prilikom zamene pumpe jedno crevo za vodu koje se nalazi odmah ispod pumpe je procurelo i da bi se doslo do njega trebalo je otkaciti hrpu cevcica i kablova a medju njima i glavni vod koji ulazi u vakum pumpu.Iz te cevcice je izaslo par kapljica ulja i majstor je rekao da je vrlo rizicno ostaviti tako jer ce se vrlo brzo zapusiti ceo sistem.
Uz nebeske muke je zamenjeno crevo koje je procurelo (ovo je po meni jedno od slabih mesta jer crevo direktno lezi na zvono menjaca i usled vibracija ne moze dugo da traje!),vracena stara pumpa i posle praznika pravac prodavnica i nova pumpa.
Iz ovog mog iskustva ja sam zakljucio da se potrosni element trebaju izbegavati  polovni jer i pored najboljih namera prodavaca sa auto otpada uvek postoji mogucnost ( i to velika!!!) da deo odmah pokaze slabost ili nesto kasnije.
Kada bi sada kupovao polovnu tandem pumpu obratio bih paznju na sledece:
-lula za vakum bi morala da bude cvrsta
-pogledao bih unutrasnost lule i nekom krpicom ili stapicem proverio da li ima tragova ulja
-da bude na motoru pre skidanja
-proverio stanje gumica posle skidanja sa motora
Ovo bi mozda za malo povecalo procenat da ce da sluzi neko vreme,ali.....


Van mreže arakas

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: smederevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b5 1.9tdi
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 29, 2012, 10:22:54 posle podne »
Ja nemam problma sa slaganjem rada motora,kada upali radi normalno i odmah ugasi.Tada se dugo vergla jer mu nedostaje nafta u sistemu izmedju tandem pumpe i dizni(!?).Verovatno u samoj pumpi ima neki nepovratni ventil koji povrameno zaglavljuje i vrati neku kolicinu goriva ka rezervaru.
Odmah da upozorim posetioce foruma da imam nekog tehnickog znanja (oblast elektrotehnike) ali da moje komentare na forumu posmatraju kao razmisljanje jednog lajika iz ove oblasti i da to ne mora da bude sasvim ispravno.
Zahvaljujem na prethodnom komentaru u vezi problema kada su gumice lose na diznama i nadam se da ce neki  clanovi VW-kluba koji imaju takav problem odmah znati o cemu se radi i resiti problem na najbezbolniji nacin

Van mreže MICOB

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 5,5
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #16 poslato: Decembar 30, 2012, 04:07:08 pre podne »
AJM motor nema pumpu u rezervoaru.

ja imam audi a4 115ks AJM motor i imam pumpu u rezervaru...i poznajem dva pasata b5.5 AJM motor, i oni imaju pumpu u rezervaru.

Van mreže Sajovan

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 840
  • Age: 36
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +12/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #17 poslato: Decembar 30, 2012, 10:50:36 pre podne »
 I ja sam imao a4 sa istim motorom, i nije imao pumpu u rezervoar.
A sto se tice passat-a b5.5  motor AJM  ne postoji u njega  ;)
TDI Power

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #18 poslato: Decembar 30, 2012, 10:57:21 pre podne »
Ajd sad mi ljubitelji vw automobila da ucimo majstora VW-Tech-a :d Ajte ljudi ne brukajte se!
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže marko 80

  • VW Početnik
  • Poruke: 39
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a4
Odg: Passat b5 1.9 tdi 85kw pd-tandem pumpa,dizne ili nesto drugo?
« Odgovor #19 poslato: Decembar 30, 2012, 11:23:46 pre podne »
Jedno pitanje otkud u vakum crevu sto izlazi iz tandem pumpe ulje. Da li je normalno da ga ima vrlo malo?