Autor Tema: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju  (Pročitano 57235 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #20 poslato: Decembar 26, 2011, 09:44:38 pre podne »
Moguce je da si upravu za sve osim toga da ce leti da se vidi dim i u voznji iako se sada ne vidi... 

Nisam ekspert ali mislim  da se svako moze sloziti da je radna temperatura - radna temperatura, ulje ima istu temperaturu nebitno da li je leti ili zimi :)


Van mreže borisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 55
  • Age: 44
  • Lokacija: rusija-soci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • TDI
  • Auto: passat b 5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #21 poslato: Decembar 26, 2011, 10:08:39 pre podne »
Sve sam ja tebe druze razumeo,interesuje me sto nece svaki put da baca dim?  :huh:

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #22 poslato: Decembar 26, 2011, 10:27:14 pre podne »
Vidi ja sam kao na iglama  :rolleyes:

Najgore je sto mi majstor nije nista odredjeno rekao jer kako kaze, nece niti da mi kaze sve je super nije to nista, niti zeli da mi kaze da sam najebo  ;)

Rekao je da za taj dim moze biti vise razloga i da ce krenuti od onih najbanalnijih i najjeftinijih. Prvo promenu parametara dizni, ako se to pokaze ok onda proveriti turbo, a za motor je rekao da ce ga ostaviti za kraj... Jbg, nije mi problem ako mi kaze da roknem 500 eura i resim sve probleme nego da se to ne odvalci u nedogled...

Najgore je sto prethodni vlasnik negira bilo kakav problem, pogotovo oko potrosnje ulja sto cu tek da vidim, ako se pokaze da ulje trosi u smislu sipaj ulje i proveri gorivo, najebacu mu se mame  angry2

Ako se bude trebalo praviti pravicu ga, sta da radim, auto je kao bombonica i nije pokazivao neke znake istrosenosti kada smo ga proveravali sa drugarom, nije dimio, palio je lepo, verovatno nije bio skroz hladan a nisam imao vremena za odlazak u ovlasceni servis, verovao sam coveku na rec... Pogotovo sto je iz mog grada... Ja ne bih mogao nekome da uvalim problem (iako jos nisam siguran da postoji neki pravi veliki problem) ali jbg nismo svi isti.

Van mreže borisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 55
  • Age: 44
  • Lokacija: rusija-soci
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • TDI
  • Auto: passat b 5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #23 poslato: Decembar 26, 2011, 12:52:21 posle podne »
Teraj kod majstora pa sta bude bice,ja sam isti takav,a ako je bio ranije takav a nisi primetio kad si kupovao,prosao voz,jer nismo svi isti.

klliker

  • Gost
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #24 poslato: Decembar 27, 2011, 06:27:10 posle podne »
Jeste radna temperatura radna ali ni u snu nije identicna leti i zimi. Dovoljno je reci da leti, narocito u gradskoj voznji, ventilator zuji non-stop i da vecina auta ima dve radne brzine ventilatora. Sta mislis zbog cega mu je ova druga. I to da ce leti da dimi vise u odnosu na zimu je apsolutno za ocekivati . bleh

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #25 poslato: Decembar 27, 2011, 11:06:26 posle podne »
Bio danas kod majstora, ociscen i za probu zatvoren EGR, razradjena turbina, kaze majstor ima malkice lufta ali nista ozbiljno i zbog toga nije dim sigurno prisutan, nastelovane dizne, kaze majstor bile su kao rasturena banda i zato mi je potrosnja igrala 0.6-0.7 ali i dalje je skoro sve isto osim sto za nijansu bolje prima gas, tacnije oseti se da turbina radi bez zakasnjenja.

Rekao je da ovaj dim nema veze sa uljem iako je plavkast jer smrdi na naftu i sumnja na 4-tu diznu jer i nakon menjanja parametara i ugla ta zadnja i dalje ima vece vrednosti u odnosu na prethodne 3 koje rade ravnomerno...

Rekao je da jedan njegov kolega posle nove godine treba da primi jednog passata sa potpuno istim problemom i rekao je da ne experimentise on na mom autu, da sacekam malo pa da vidi sa kolegom sta ce biti sa tim passatom i onda cemo videti kod mene.

Dakle interesantno je da pri paljenju gotovo nista ne izadje dima nego kako se zagreva tako sve vise dima ispusta, dim koji stipa nos i ima miris nafte... Da je od ulja smrdelo bi kao friteza... Kada postigne radnu temperaturu nema nikakvog dima, ni pri startu, niti kada se nagazi papucica.

Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #26 poslato: Decembar 28, 2011, 12:49:20 posle podne »
sto se tice tog mirisa sto stipa nos i pece oci, i sto grebe grlo ja kad sam bio kod majstora i on zatovrio vrata i upalio auto, posle 1 min morao sam da izadjem, to je normalno, i ja imam passata i isto mi se desava, opasno je kad osjetis onaj miris ulja.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #27 poslato: Decembar 28, 2011, 02:06:08 posle podne »
razradjena turbina, kaze majstor ima malkice lufta ali nista ozbiljno
Kako mislis da je razradio turbinu i gde ima lufta?
A ovo sto kaze Bole_Legenda je tacno, svaki stpa, jer izbacuje otrove na izduv a ne lavandu... driving
Земунчанин

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #28 poslato: Decembar 28, 2011, 02:12:17 posle podne »
Ne nema miris ulja, da se to oseti e onda bih bio u panici  blink

Mislim da je u pitanju nesto oko sagorevanja, e sad da li je u pitanu nesto oko dizne to ce se pronaci valjda uskoro pa na miru da se vozam  driving

A taj miris sto ima vw je ubitacan, dzibri to je uzas, na Renault Meganu koji sam imao pre Passata je izduv bio bukvalno lavanda u poredjenju sa ovim  lollol

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #29 poslato: Decembar 28, 2011, 02:25:38 posle podne »
@kliker
necu da ulazim u tvoje poznavanje mehanike ali da ne moze zadimiti plavicast dim zbog nafte,e to ti je zicer teski,a ako malo bolje razmislis ulje ne dimi plav dim vec vise beo koji ide na plavkasto ,mozes se i uverti kod skutera koji trose mesavinu,najcescaa boja dima kod loseg sagorevanja tj.neravnomernog odnosa goriva i vazduha je tamno plav,to sam se uverio sto puta jer mi je brat dugo radio sa mehanikom,a taj plavicast dim na hladnom startu je sasvim normalno kod tih motora sa tom kilometrazom i uopste ti motori su ,koliko god ja voleo vw i koliko god ce meni reci da nemam pojma najvece smece u vw audi grupaciji,misllim na 1.9 tdi,a ti brale opusteno,to je sasvim normalno jer i ja imam u firmi vw kedija sa 1.9 tdi motorom i presao je 48000,ako mi verujes ,jutros sam ga upalio,,sekundu ,dve izbsacivao je plav dim i blago zatresao ili zatrokirao,sta vec
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #30 poslato: Decembar 28, 2011, 02:33:57 posle podne »
razradjena turbina, kaze majstor ima malkice lufta ali nista ozbiljno
Kako mislis da je razradio turbinu i gde ima lufta?
Земунчанин

Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #31 poslato: Decembar 28, 2011, 02:40:39 posle podne »
pa na lopaticama, kad imaju lufta to znaci da je posao lezaj i onda lopacite grebu od kuciste i cuje se fuckanje naravno,max luft je 1-2mm sve preko ne valja

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #32 poslato: Decembar 28, 2011, 03:11:33 posle podne »
Upravo to :)

Ovde je najinteresantnije sto ajde da on baci malo tog dima samo pri paljenju, nego scena je sledeca:

Kada ga zaverglam upali na prvi zub, baci taj dim 2-3 sekunde i u tim momentima motor cini mi se malo neravnomerno radi, ali stvarno malo, i zatim dim nestane.

Dok tako radi u leru oko minut nema nicega, posto palim auto rano ujutro obicno iz navike cim upalim auto upalim i svetla, dik tako radi u leru, za trenutak kao da padne napon i malo svetla oslabe i ler padne na delic sekunda i opet radi mirno i TADA pocne da se cuje veoma blago cvicenje pk kaisa iako je nov, i zatim se pojavljuje belicasti dim koji izgleda kao para i bas je jak miris, pojavljuje se u sve vecoj meri! To opadanje lera i kao da padne napon se desi 2-3 puta ukupno.

Ako tada ugasim auto i ponovo upalim nakon paljenja se pojavi i sivi dim koji je malo primetniji... Tako dimucka sve vreme dok ne postigne radnu temperaturu i onda nema dima niti u leru, niti kad ga pritisnem u obrtaje, sve super  :huh:

Eto sad sam opisao u detalj... Ne mogu da kazem koliko ulja trosi jer presao sam 200km od servisa i naravno jos uvek je na stapu toliko koliko sam i sipao.

Da trosi ulje toliko koliko svaki put zadimi em bi se osetio miris ulja em bi do sada potrosio 1dl sigurno.

Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #33 poslato: Decembar 28, 2011, 03:29:37 posle podne »
brate, znas kako ces da provjeris da li ti valja motor, ako nisi mjerio kompresiju, upalis auto, zagrijes ga na 90 C ostavis motor da radi, otvoris haubu, dignes sipku za mjerenje ulja, ako baci bar kap ulja ili vidis bar imalo dima (to se ne odnosi na uljnu paru) znaj da tu ne mozes nista napraviti a ako se ne pojavljuje niti strcanje niti dim, onda znaj da je motor dobar. Ovako dzabe ti razbijas glavu ako bez generalne nema pomoci, mada ne bi trebalo jer vidio sam da si napisao da ide dobro i da pali kako valja, ali ipak provjeri. Bitno je da je turbina dobra pa mozes da vozis, jer da je ona losa ne bi smio da vozis je moze da pukne kuciste i izvuce ulje.Uradio ovo sto sam ti rekao, pa pisi.

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #34 poslato: Decembar 28, 2011, 03:39:43 posle podne »
Vec sam, gledao to, dok radi ivadio sipku i nema niti prskanja niti dima, naravno samo one neke bele parice, majstor rece to je skroz ok.

Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #35 poslato: Decembar 28, 2011, 03:44:45 posle podne »
koje ulje sipas, mozda je zbog toga, znas da u taj motor ide iskljucivo castor 505.01 litar kosta oko 11-12 e

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #36 poslato: Decembar 28, 2011, 05:23:13 posle podne »
Castrol Edge 5W40 je u njemu

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #37 poslato: Decembar 28, 2011, 06:40:22 posle podne »
Uopste ne mora da bude Castrol, cak mislim da ga treba izbegavati jer ima puno kopija, bitno da ima specifikaciju 505.01 ...
Ja ne razumem sto uopste gledate u auspuh, ako ne trosi puno ulja i ide kako treba nema tu sta da se tripujete, vozi bre to i uzivaj...

Van mreže .igne.

  • VW Početnik
  • Poruke: 57
  • Age: 43
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 TDI Highline
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #38 poslato: Decembar 29, 2011, 11:49:19 pre podne »
E izgleda koliko god sam zeleo da mislim da nije problem sa motorom, izgleda da ce biti tamo negde problem, danas ujutro kad se poceo pojavljivati dim malo sam ga isturirao kad ono zamaglio sam oko sebe sa plavim dimom koji ipak ima miris ulja...  :huh:

Kada postigne radnu temperaturu sve super, mogu ga turirati do crvenog i nema nista, ali kada se malko samo zagreje, znaci oko 60 c voda dima koliko zelis na turazi  wacko

Posle praznika cu ga nositi na merenje kompresije pa ako se pokaze da je na granici, jer lepo pali, izgleda ce biti menjanje karike i ostala zurka... :(


Van mreže Bole_Legenda

  • VW Početnik
  • Poruke: 146
  • Lokacija: Budva :D
  • Karma: +4/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 1.9 tdi plavicasti dim pri paljenju
« Odgovor #39 poslato: Decembar 29, 2011, 12:19:35 posle podne »
probaj da ubacis sredstvo za ciscenje dizni wurth posebno za pd motore i onda vidi da li ce ti se pojavljvati, samo da znas da bez generalne nema nista, to mijenjanje karika i i polugeneralna to je sranje