Autor Tema: Bord kompjuter na Golfu IV  (Pročitano 4386 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže glok7788

  • VW Početnik
  • Poruke: 162
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 2.0 tdi 103kw
Bord kompjuter na Golfu IV
« poslato: Maj 10, 2010, 05:55:07 posle podne »
Pozdrav svima, imam Golfa IV tdi, 2001. god., 116 KS i interesuje me da li bord kompjuter treba da mi pokazuje doseg automobila, odnosno koliko kilometara mogu da predjem sa preostalim gorivom. Koliko sam ja shvatio u upustvu trebalo bi to da pokazuje ali nema tog podatka.
Спуштавах се ја на ваше уже, умало се уже не претрже, од тада смо виши пријатељи, у главу ми памет ућерасте.

Andrija

  • Gost
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2010, 06:02:05 posle podne »
U odnosu na trenutni rezim voznje bord pokazuje koliko bi kilometara jos mogao da predjes sa preostalom kolicinom goriva. Taj podatak se ''krije'' negde izmedju prosecne potrosnje i broja predjenih kilometara od restarta.

Andrija

  • Gost
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2010, 06:02:44 posle podne »
...i da...prvo se predstavi, posto ce Ivan temu verovatno staviti pod kljuc  ;)

Van mreže glok7788

  • VW Početnik
  • Poruke: 162
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 2.0 tdi 103kw
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #3 poslato: Maj 12, 2010, 10:32:37 pre podne »
Izvinjavam se zbog previda oko predstavljanja i to sam zavrsio. Jasno mi je gde bi taj podatak trebap da stoji ali da tamo nema. Znaci na displeju borda nema ocitavanja dosega automobila. Da li jos neko ima taj problem ili mozda zna kako se taj podatak moze ocitati? Unapred hvala.
Спуштавах се ја на ваше уже, умало се уже не претрже, од тада смо виши пријатељи, у главу ми памет ућерасте.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #4 poslato: Maj 12, 2010, 12:05:01 posle podne »
kolko ja znam taj podatak ne postoji na cetvorkama i borama....ni ja na cetvorci ni ortak na bori nemamo to....

Andrija

  • Gost
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #5 poslato: Maj 12, 2010, 02:32:04 posle podne »
kolko ja znam taj podatak ne postoji na cetvorkama i borama....ni ja na cetvorci ni ortak na bori nemamo to....
Au bedak, nisam znao to  boodala na pasatu ima, pa...

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2010, 02:33:34 posle podne »
nemam ni ja , a taj podatak i nije merodavan po meni, cim se upali lampica ti natoci i nemoj da mislis uopste na to

Andrija

  • Gost
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2010, 02:37:01 posle podne »
Mogu ti reci da su odstupanja +-10% u odnosu na trenutni rezim voznje....a srazmerno promeni potrosnje, konstantno se menja podatak o broju kilometara koje mozes da predjes. Ne mislis valjda da su taj podatak ubacili tek tako?  biggrin Presao sam 30 000 za godinu dana i cesto sam se oslanjao na podatak sa borda i nije bilo problema.

Van mreže glok7788

  • VW Početnik
  • Poruke: 162
  • Lokacija: Priboj
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk6 2.0 tdi 103kw
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #8 poslato: Maj 12, 2010, 02:59:24 posle podne »
Prema upustvu bi se moglo zakljuciti da taj podatak treba da ima na bordu. Nije toliko ni bitno ali bilo bi lepo da postoji. U svakom slucaju, hvala na odgovorima.
Спуштавах се ја на ваше уже, умало се уже не претрже, од тада смо виши пријатељи, у главу ми памет ућерасте.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2010, 04:29:32 posle podne »
Mogu ti reci da su odstupanja +-10% u odnosu na trenutni rezim voznje....a srazmerno promeni potrosnje, konstantno se menja podatak o broju kilometara koje mozes da predjes. Ne mislis valjda da su taj podatak ubacili tek tako?  biggrin Presao sam 30 000 za godinu dana i cesto sam se oslanjao na podatak sa borda i nije bilo problema.
jesi gledao TopGear kad Klarkson vozi A8? Presao je oko 50km gradske voznje (ako se dobro secam) od kad mu je komp rekao da je ostao bez goriva :D
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Andrija

  • Gost
Odg: Bord kompjuter na Golfu IV
« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2010, 05:19:39 posle podne »
Citat
jesi gledao TopGear kad Klarkson vozi A8? Presao je oko 50km gradske voznje (ako se dobro secam) od kad mu je komp rekao da je ostao bez goriva :D
Gledao sam epizodu, al' kao i uvek oni vole da iskarikiraju stvar do maksimuma. Nikad se nece destiti da ti nestane goriva ako bord pokaze da mozes preci 50km, ali zato ces uvek moci da predjes bar jos 30km kad bord pokaze nulu. Dakle, to nije slucajno  ;)