Autor Tema: Abgas Werkstatt  (Pročitano 13172 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zocan

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #40 poslato: Septembar 15, 2019, 08:44:03 posle podne »
Prijatelju nisi jedini koga su majstori drali i ja prolazim lose sa tim autom isti vw touran 19 tdi pd 77 kw 105 ks 2006 god uzeo sam ga u Nisu na placu,auto je leteo mesec dana vuko ko avion i odjednom abgass werkstatt greska map senzor na dijagnostici isto kao na tvom autu... Zamenjen egr ventil novim, zamenjen protokomer novim ,3 map senzora bosch,vakum rezervoar zamenjen, zamenjen danas vakum modul upravljacka jedinica stoji na pozarnom limu i opet isto nece da vuce i kraj a majstori sto kazes bezobrazni deru po dzepu kazu u voznji oduzmi kontakt i daj kao resetuje ecu i stvarno povuce auto ide tako par dana pa opet greska i ide na silu nesto traljavo i puca mi glava vise kazu peri turbinu drugi majstor kaze ne treba nije uopste zaglavljena poluga i nema potrebe za ciscenjem kaze elektronski je kvar...

Sad mi majstor kaze da je problem u nekoj klapni ispred egr ventila sto je pokrece neka elektonika da li to moze problem da bude samo sam je ocistio lepo i vratio na mesto?

Tako da bi mi bas trebao odgovor sta si uradio sa svojim autom da bi znao nasta vise da obratim paznju i da resim taj problem? Pozdrav i srecno

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #41 poslato: Septembar 15, 2019, 09:04:16 posle podne »
Vojin je ozbiljan majstor. Verujem da će ti uspešno rešiti problem.
Obavezno javi šta se desilo.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #42 poslato: Septembar 15, 2019, 09:39:05 posle podne »
@zkcan, jeza me hvata posle tovoje poruke. Ja sam samo map senzor promenio i kukama, a ti si gomilu delova izmenjao i nista da krene kako treba. Poslao sam ti poruku na pp pa mi se javi sutra da popricamo.

Videcu sutra sta cu da radim. Moj kolega sa posla ima jetu 1.9 77 kw 2008. cini mi se ili 2007. pa bih prvo zamolio njega ako hoce da izvadimo iz njegovog auta protokomer da ubacimo kod mene da vidimo kako ce onda da radi auto. Valjda su isti protokomeri na oba auta. Samo ne znam da li mozemo sami da izvadimo protokomer ili to mora majstor da mi ne bismo nesto zeznuli?

Drugi korak je da odem do elektricara da mi prekontrolise instalaciju od map senzora do kompa i od protokomera do kompa.

Posle toga idem kod Vojina.

Javljam svaki korak koji sam preduzeo.

Na svim vratima od mog auta ima nekih sitnih zutih tackica kao da je sitna rdja i plus na onom plasticnom delu na vratima, tj na plasticnoj lajsni. Danas sam bio kod druga i on ima K2 pastu za poliranje i probali smo rucno da trljamo krpicom i pastom i skidaju se te zute mrlje. Bas me je to obradovalo puno. Ne znam da li bih smeo to da radim sa K3 pastom prvo da bi se lakse skidale zutetacke pa da posle predjem sa K2 pastom ili da nastavim samo sa K2 pastom?

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže zocan

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #43 poslato: Septembar 15, 2019, 10:09:38 posle podne »
Mozete sami da zamenite protokomer isti su mada sam ja to vec probao i isto bilo pokusajte ko bi ga znao i proveri onu polugu na turbini da li lako ide na dole kad je motor ugasen ako vec nisi do sad ili da li je povlaci vakum kad upalis motor... Poslao sam ti broj tel u poruci,a za ovu pastu poliranja ja sam koristio prvo neku grubu pa onda finu cisto onako za sjaj isto su bile neke zute tackice ko zna kolko to sve stajalo po placevima i kod nas i u inostranstvu. Cujemo se pozdrav

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #44 poslato: Septembar 15, 2019, 10:24:54 posle podne »
Hvala puno na savwtima. Sada cu da memorisem tvoj br. Znaci i kod  tebe je bilo tih mnogobrojnih zutih tackica po vratima...

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #45 poslato: Septembar 22, 2019, 07:53:41 pre podne »
Popravi li ga, zemljak?

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #46 poslato: Septembar 22, 2019, 09:43:47 pre podne »
Auto mi je kod elektricara, nisam ga zvao 3 dana pa sam ga pozvao u petak j rekao mi je da je pronasao kvar i da je priblem u delu unutrasnje instalacije ili kako vec i da ce morati puno da se rastura. Elektricar kaze da su zice ili istrukeke ili su kablovi spojeni.

Testirao je turbinu i ona radi dobro, a probao je oba ona modula upravljacke jedinice i oba map senzora i sve radi. Samo je instalacija problem kako on kaze. Moram da cekam dok sve to ne zavrsisi, tj dok mi ne razmontira ceo auto koliko vidim...

Javljam vam sta se desilo na kraju. Nadam se da ce sve biti kako treba. Samo je potanje kada ce biti gotovo.



Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #47 poslato: Septembar 25, 2019, 08:39:57 posle podne »
Sredjen je auto i sada sve funkcionise kako treba.
Isao sam kod fantasticnog elektricara iz PO koji je neverovarno posten. Odusevio me je covek!

Problem je bila instalacija od map senzora do racunara i plus oksidacija na pinovima na racunaru. Covek je to sredio i sada auto vuce kao lud i konacno mogu da uzivam.

Elektricar kaze da zice vise nisu kvalitetne i debele kao nekad i zato se sve vise javljaju takvi problemi.

Na zalost mi je ostao novi originalni map senzor i vakum modul jedinica koje cu da stavim u oglase

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka


Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #48 poslato: Septembar 29, 2019, 08:16:32 pre podne »
Napiši koji je to autoelektričar, možda zatreba nekome.

Drago mi je da si rešio problem.

Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Abgas Werkstatt
« Odgovor #49 poslato: Septembar 29, 2019, 08:32:26 pre podne »
Dejan Cokic, po meni pre svega strucan, zna svoj posao, a pored toga za nas najbitnije da je posten, a takvih je malo. Ovo sto mi je naplatio je smesno jer bi me neko drugi sigurno odrao za ovako nesto i rekao sve i svasta. On mi je i klimu sredio i evo radi fantasticno, a mislim da sam pisao kako sam prosao i tek mogao da prodjem kod nekih prevaranata cije ime ne zelim da spomenem.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka