Autor Tema: Potrosnja  (Pročitano 13672 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mare888

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Age: 36
  • Lokacija: Budva,Montenegro
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Potrosnja
« poslato: Septembar 14, 2010, 11:51:36 pre podne »
Pozdrav...imam pitanje.Passat 1.9 tdi 110ks 98g. sipam 1000din sto je 8,3l i predjem 90km...da li je to ok?citam po forumu i vidim da je oko 6 po gradu.sta vi mislite?

Van mreže micko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3031
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd-Zemun
  • Karma: +30/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: audi A4 TDI avant
Odg: Potrosnja
« Odgovor #1 poslato: Septembar 14, 2010, 11:55:55 pre podne »
to je 9.2 l /100km.po meni je mnogo a za kikindu jos vise.merodavno ti je samo na otvorenom.za mene je grad sirok pojam.

Van mreže mare888

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Age: 36
  • Lokacija: Budva,Montenegro
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #2 poslato: Septembar 14, 2010, 11:59:53 pre podne »
Pa i po meni je mnogo...to je normalna voznja,bez klime...koga god pitam sa istim ili slicnim motorom.po gradu je oko 6l/100km

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Potrosnja
« Odgovor #3 poslato: Septembar 14, 2010, 12:09:42 posle podne »
sipaj pun rezervoar
predji malo vecu kilometrazu, sipaj do vrha pa izracunaj i tako par puta
sipaj negde "provereno" gorivo

ja znam kad god sam sipao gorivno na te male kolicine zavisilo je koliko je lose gorivo i koliko pumpadzija ustine goriva
jel automatik ?
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže mare888

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Age: 36
  • Lokacija: Budva,Montenegro
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #4 poslato: Septembar 14, 2010, 12:25:36 posle podne »
ok...probacu tako...nije automatik.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Potrosnja
« Odgovor #5 poslato: Septembar 14, 2010, 01:15:11 posle podne »
nije mnogo, bas zato sto je kikinda...sto veci grad toe manja potrosnja...za kratke relacije tie potrosnja velika...
a te price da po gradu i guzvi auto trosi 6L zaboravi...
najmerodavnije je da uradis kao stoe WELE predlozio...

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2010, 02:33:05 posle podne »
nije mnogo, bas zato sto je kikinda...sto veci grad toe manja potrosnja...za kratke relacije tie potrosnja velika...
a te price da po gradu i guzvi auto trosi 6L zaboravi...
najmerodavnije je da uradis kao stoe WELE predlozio...
Kako što veći grad manja potrošnja,pa kad se u Beogradu u špicu krećeš kroz grad,tu potrošnja ubija,ja po beogradu samo vikendom mogu da spustim potrošnju ispod 9 litara,a kad su špicevi,troši od 9.5 pa do 11 litara,sa klimom hoće i više da ode,i do 13 litara,Passat je 1.9 TDI 96 kw.A 6 litara da troši,to je baš malo,ja ni približno nisam uspeo da toliko spustim potrošnju,a baš sam se jedno vreme trudio,pratio na bordu,isprobavao razne režime vožnje i ništa.
Mada je nama gorivo sranje,to je isto jedan od faktora zašto nam je potrošnja veća.

Van mreže martini_u_kuci

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4799
  • Age: 38
  • Lokacija: Stari Košutnjak, BGD
  • Karma: +46/-29
  • Auto: 2003 Golf mk4 TDI GTI
Odg: Potrosnja
« Odgovor #7 poslato: Septembar 14, 2010, 02:44:04 posle podne »
pa sine ako vozis 6-7km auto ti se tek tad skroz zagreje i logicno je da trosi vise dok nije zagrejan...ne mozes da meris potrosnju na sitnim relacijama...nego lepo kace vozis jedno 15 20 km bez prekida i onda lepo vidis koko ti auto trosi...

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #8 poslato: Septembar 14, 2010, 03:24:17 posle podne »
pa sine ako vozis 6-7km auto ti se tek tad skroz zagreje i logicno je da trosi vise dok nije zagrejan...ne mozes da meris potrosnju na sitnim relacijama...nego lepo kace vozis jedno 15 20 km bez prekida i onda lepo vidis koko ti auto trosi...
Bord na početku pokazuje veću potrošnju,ali veoma kratko, čim pređeš par kilometara,on realno prikazuje,upalim auto krenem odmah van grada,ne ulazim u centar,i odmah potrošnja ispod sedam,a auto još nije podigao temperaturu do 90.
Isprobavao sam sve i svašta sa potrošnjom,idem jednu trasu i vozim ga agresivnije,i troši na otovrenom više od 7 prosečno,i onda tu trasu pređem lagano i troši malo više od 5 litara,dam devojci da vozi,njoj troši 4.8 prosečno,posle mi se na glavu popela zbog toga hehehehee

Mada vožnja po Beogradu i nekim manjim gradovima nije ni približno isto,tako da njegova potrošnja po Kikindi deluje mnogo.


Vozio sam i četvorku tdi,duže vreme i trošila je manje,mada je motor bio 66 kw,a i četvorka je lakši auto.




Ovo su samo neka moja zapažanja oko potrošnje,da neko ne protumači pogrešno.



Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Potrosnja
« Odgovor #9 poslato: Septembar 14, 2010, 04:33:05 posle podne »
Ko sto rece wele sipaj pun, samo nemoj da se zacudis ako naspes stotinak litara  lollol
Nadam se da kapirate sta mislim...
Pumpadzije kradu na kolicini, to se lako namesti...
Najlaksa provera: bazdarena kanta od 10 ili vise litara, pa proveri
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #10 poslato: Septembar 14, 2010, 04:35:36 posle podne »
a ima ih ovde na forumu sto im tdi po gradu trose ispod 6 litara na 100km. zato se covjek i zbunio. ja lijepo govorim da se gluposti i dezinformacije brisu, ali ko ga jebe. izbrisacu se ja jos malo ;)

Van mreže mare888

  • VW Početnik
  • Poruke: 48
  • Age: 36
  • Lokacija: Budva,Montenegro
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #11 poslato: Septembar 14, 2010, 08:21:37 posle podne »
Kolega ima golf V 1.9 tdi 90ks 2004g kaze trosi 6l po gradu (kikinda).Njegov ima 20ks manje i laksi je auto...pa me to zbunilo da njegov 6l a moj 8,5-9l....ko mene na bordu pise 4,9/.100km Brzine menjam na 2000 obrtaja...lagana voznja.Sad cu bas da ga napunim par puta i da vidim kako ce da se ponasa.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #12 poslato: Septembar 14, 2010, 08:34:28 posle podne »
brate neznam kolika je kikinda nisam nikad bio a sve price o gradskoj potrosnji sto si procitao ovde ili na drugim forumima da 1,9tdi u gradu trosi 5,5 ili 6 l na 100km znaj da su najobicnije lazi. pricam o gradskoj voznji po bg. ispade da vw na srpskom euro gorivu koje realno nije ni za sta trosi manje od fabrickih podataka. vidis da lazu i sviraju kurcu.  daj da u nekog - bilo kog 1,9tdi povadimo svo gorivo i naspemo okruglo 6l da vidimo koliko km ce preci. pusti suplje price. jel mjera bord kompjuter? jel tacno kad mi taj bord na audiju 4 tdi kad se spustam niz taru prema bajnoj basti pokazuje potrosnju 0,0l ili 0,8l u duzini puta 10-12km? jesam li za 12 km potosio 0 litara nafte? jel za to vrijeme radio na vodu ili vazduh?

Van mreže BG2225

  • VW Početnik
  • Poruke: 186
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #13 poslato: Septembar 14, 2010, 08:51:26 posle podne »
brate neznam kolika je kikinda nisam nikad bio a sve price o gradskoj potrosnji sto si procitao ovde ili na drugim forumima da 1,9tdi u gradu trosi 5,5 ili 6 l na 100km znaj da su najobicnije lazi. pricam o gradskoj voznji po bg. ispade da vw na srpskom euro gorivu koje realno nije ni za sta trosi manje od fabrickih podataka. vidis da lazu i sviraju kurcu.  daj da u nekog - bilo kog 1,9tdi povadimo svo gorivo i naspemo okruglo 6l da vidimo koliko km ce preci. pusti suplje price. jel mjera bord kompjuter? jel tacno kad mi taj bord na audiju 4 tdi kad se spustam niz taru prema bajnoj basti pokazuje potrosnju 0,0l ili 0,8l u duzini puta 10-12km? jesam li za 12 km potosio 0 litara nafte? jel za to vrijeme radio na vodu ili vazduh?
Ovaj prvi deo je apsolutno tačan,ali ovo za spuštanje se ne slažem,ovako,automobil kad se ubaci u brzinu i kreće se po inerciji ne troši ništa,ali ništa,to je i mene bunilo kako ali je istina,ja to ne umem da objasnim kako,nisam stručnjak,tako se dobra ušteda u gorivu postiže,pa se i preporučuje da kad se staje sa automobilom da se menjač ne izbacuje u ler,jer onda troši gorivo,što se vidi po bordu,kočiš,motor u leru,a potrošnja skače,totalno nelogično,isto tako kad se krećeš nizbrdo,izbaci iz brzine,neka bude u leru,pa će potrošnja da skače,a po logici stvari bi trebalo da stoji na 0.6 koliko je kad stojiš u mestu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Potrosnja
« Odgovor #14 poslato: Septembar 14, 2010, 09:07:31 posle podne »
Mislim da je 8.5l ipak previse, znam ljude kojima trosi taj 1,9 oko 6.5-7 po bg-u, Damir je ja mislim jedan od njih. Ali da trose 5 u gradu to je bas... blabla
Pa i moj 1.6 td u koga se svi Srbi kunu da trosi ispod 5 u gradu trosi uvek 6.5, kako kod ga vozio, samo na otvorenom moze da se spusti ispod 5.

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #15 poslato: Septembar 14, 2010, 09:10:13 posle podne »
bg2225 kako se ne ugasi ako ne trosi naftu niz brdo? jel ti zajebavas ili to ozbiljno pricas?

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Potrosnja
« Odgovor #16 poslato: Septembar 14, 2010, 09:17:50 posle podne »
Mislim da je 8.5l ipak previse, znam ljude kojima trosi taj 1,9 oko 6.5-7 po bg-u, Damir je ja mislim jedan od njih. Ali da trose 5 u gradu to je bas... blabla
Pa i moj 1.6 td u koga se svi Srbi kunu da trosi ispod 5 u gradu trosi uvek 6.5, kako kod ga vozio, samo na otvorenom moze da se spusti ispod 5.
jel damirov 66(90)? to je sasvim ok i realna potroshnja za grad... na otvorenom, ide to 5.3 ispod ja bar nisam uspeo...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #17 poslato: Septembar 14, 2010, 09:21:10 posle podne »
mislim da je damirov golf asv tj 110ks, na otvorenom ok neka trosi i 4l nije bitno. grad je nesto drugo

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrosnja
« Odgovor #18 poslato: Septembar 14, 2010, 09:33:37 posle podne »
opet tema o potrosnji bonk, garant ima da nabije 10ak stranica i kad neko krene da cita a zakljucka nigde

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Potrosnja
« Odgovor #19 poslato: Septembar 14, 2010, 09:42:04 posle podne »
Moji potrose sve sto se naspe, na golfom bordu obozavam trenutnu potrosnju... kad ga zategnes pise 99.9 , na tiguanu 49.9  bleh
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio