Autor Tema: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...  (Pročitano 831416 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Bocko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2.0 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4660 poslato: Septembar 08, 2017, 07:36:37 posle podne »
Vozio sam opet 1.2tsi, i realno 86 ks nas trojica u autu + klima, preticanje se itekako dovodi u pitanje, ide on 160 naravno icice i 220 nizbrdo.. , da ga kupim pa da menjam nesto sto je fabricki na novom autu ne pada mi napamet, da od 86ks pravim 100+ radi cega? pa bolje necu da ga kupujem  ;) sto je inace i konacna odluka, jurim 1.6 ili 2.0 tdi posle godine ako naleti nesto ili audi a3 isto neka varijanta do godinu dana starosti pa cemo videti... inace tesirao sam i A3 sportback 2017 mogu vam reci strava auto i sve vise vucem ka tome mozda se preselim u donji deo foruma " audi " videcemo hvala svakako na odgovorima i pomoci

I jos jedno pitanje motori 2.0tdi sa 150ks u ovim novim audi i golf automobilima? pouzdan ? dobar ? los ? Potrosnja ?

hvalaa
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2017, 07:38:39 posle podne od strane Bocko88 »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4661 poslato: Septembar 08, 2017, 08:21:19 posle podne »
Danas pored interneta pitati za potrošnju je sasvim suvišno. Žena od kolege kaže da su im se u firmi (velika firma) dosta bolje pokazali Fordovi nego Golfovi 7 što se tiče kvarova.
Ja sam vozio razne kW, ali ne bih pravio neku bitnu razliku u konjaži kola. Imao sam trojku 1.6b koliko se sećam 70ak KS i meni je taj auto išao zadovoljavajuće. 170km/h kroz Grčku bez problema. Sa četvorkom sam JEDNOM išao 220 kroz Grčku za 7 godina, sa Pasatom 200 kroz Sloveniju, penjao na Zlatibor od 55KS do 200KS i na kraju se ipak popnem. Najzabavnije mi je bilo penjanje sa Atosom 1.2. Uopšte nije kilavio i u četvrtoj se sasvim solidno popeo. Prilagodiš svoje veštine i mogućnosti :) Tih 200 kroz Sloveniju je bilo nekoliko kilometara, ostalih 12.000km sa njim mislim da sam retko kad prelazio 150, a po gradu sa njim vozim sporije nego baba iz Nemačke.
Naravno da je bolje da ima više konja, ali tih situacija da ti NEOPHODNO treba više konja u realnom korištenju nije previše. Meni je sada daleko privlačnija oprema koju vozilo poseduje.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4662 poslato: Septembar 08, 2017, 09:17:08 posle podne »
+1 Wele, svaka ti je ko Njegoseva
"Prilagodis svoje vestine i mogucnosti" to je to :)

Van mreže Bocko88

  • VW Početnik
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +1/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2.0 TDI
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4663 poslato: Septembar 08, 2017, 09:44:31 posle podne »
Ok kapiram ja, svako to gleda individualno sto se tice HP, ja bih napravio veoma bitnu razliku izmedju 86hp i 110hp ili recimo 150hp inace pricamo o nekim normalnim motorima, do 2000 kubika za normalnu voznju, ne pricamo o sportskim automobilima od 400 konja pa sad da prospate pamet kako ste vozili sve i svasta i kako je sve to istoa veoma je velika razlika... vozio sam ja od 63hp i od 80hp i tako dalje, mislim da poenta ovog pitanja je nestala i prebacila se na to ko ce brze da pretice a ne radi se o tome.

inace pitanje za potrosnju je bilo upuceno u pravljenju paralele sa 2.0tdi motor od 140hp, kao i poredjenje ta dva motora u globalu.
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2017, 09:46:20 posle podne od strane Bocko88 »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4664 poslato: Septembar 09, 2017, 10:53:50 pre podne »
Ne znam da li je ovo prosipanje pameti, ali ja bih ovo uzeo kao savet od aktivnog vozača sa 25 godina iskustva. Izneo sam svoje mišljenje bez ikakve ideje da nekoga omalovažavam. Ko smatra da mu savet nije koristan ne treba da ga uzme u razmatranje.
Pera će da ti kaže potrošnja 5L, Mika će da ti kaže 9L. Šta ti je od toga istina? Bilo je u jednoj temi za potrošnju kako za isti auto drugačiju potrošnju imamo kada vozi moj prijatelj i kada vozim ja. Ukoliko te interesuje potrošnja pojuri zvanične podatke, a ne subjektivne informacije.
Što se preticanja tiče imaš dve vrste motora. Turbo i atmo. Turbo ti daje pomoć kada hoćeš da pretičeš u malim obrtajima što recimo ne bi trebalo da se radi kada se pretiče, ali opet dešava se. Kod atmosferskog moraš da si u višim obrtajima inače bedak. Krucijalno je da znaš mogućnosti svog autmobila, koliko i kada može da ubrza i koliko mu vremena/prostora treba da ukoči. Ta veća konjaža će ti uštedeti u proseku par metara u preticanju, što generalno možeš da kompezuješ ukoliko tačno znaš gde ti je automobil najjači. Da se razumemo par metara nije malo, nekad je i centimetar veliki kao kilometar, ali moje pravilo je ukoliko nisam 100% siguran da mogu da preteknem ne pretičem.
Sa jačim autom sam češće dolazio u zabludu u vezi preticanja jer je toliko jak da se stiče dojam da sve možeš da pretekneš na dužini bilijarskog stola. Međutim to nije tako i moje mišljenje je da zbog toga ljudi ginu u bržim kolima.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bajic85

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 296
  • Age: 39
  • Lokacija: NS
  • Karma: +9/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4, Bora 1.6
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4665 poslato: Septembar 25, 2017, 11:41:08 posle podne »
Ljudi jel ima neko iz Kraljeva da mi pogleda jedan auto?
Da ne potezem iz NS samo zbog lepih slika i lepih reci prodavca

Van mreže Dejan206

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 26
  • Lokacija: Dren b.b, Leposavić
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4666 poslato: Oktobar 04, 2017, 06:46:46 posle podne »
Na šta treba da se obrati pažnja prilikom kupovine golf 2 dizela? Planiram da kupim jednu i da je skockam, ali ne znam da se u necemu ne sjebem?  biggrin Hvala unapred.  :)

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4667 poslato: Oktobar 04, 2017, 08:34:53 posle podne »
Eno clan kargus prodaje dvojku, deluje ok cisto baci pogled

Van mreže Dejan206

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 26
  • Lokacija: Dren b.b, Leposavić
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4668 poslato: Oktobar 04, 2017, 09:41:35 posle podne »
Kako mogu da ga pronadjem ovde? biggrin beer

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4669 poslato: Oktobar 04, 2017, 09:47:35 posle podne »

Van mreže Billy

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 37
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4670 poslato: Oktobar 18, 2017, 11:19:47 posle podne »
Eto 31 god imam a tek prvi auto pazarim,sta ce te,kriza,nemastina ali eto doslo je vreme i za to. Imam 2300e i uzeo bih Pasat B5. Zanima me koji motor se najbolje pokazao,zasto i da li uzimati dizel ili benzin. Na sta obratiti paznju kod kupovine,sta su mane kod pasata. Ne znam smem li da spomenem ovde da imam u planu i Skodu Oktaviu,posto je nemac jelte pa reko nije strasno da i za to pitam. :) Svaka preporuka bi dobro dosla. Inace ja necu godisnje prelaziti vise od 8000 km maksimalno,treba mi porodican auto bog deteta a ako da Bog jos jedno ce doci,pa tako da treba mi mesta sto bi se reklo. Hvala svima u napred.  I da,ne vapim za velikom konjazom niti kubikazom. Ne uzimam auto za trke niti za dzekiranje sto bi se reklo,prosle su te godine,znaci porodicne svrhe,mirna i opustena gradska voznja.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jer veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi.

Van mreže nenad33

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4671 poslato: Oktobar 25, 2017, 05:34:56 posle podne »
Zdravo drugari treba da kupim svoj prvi auto,skoro sam polozio vozacki.Odlucio sam kupim golf 5 sa obzirom da imam ogranicen budzet do 3500e (zelja je bila 1.6) jedino mi ostaje motor 1.4 .Automobil bi koristio uglavnom od vozdovca do posla u zemunu,mozda jos neka putovanja po srbiji.vozio sam caletov punto 1.2 sto mi je bas slabo jedva preteknem nekog na autoputu.Interesuje me vase misljenje o motoru 1.4 i kolika je potrosnja i dali bi bio ok za pocetnika.Jedan mi je zapao za oko https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11118253/volkswagen-golf-5-hitno ako bi mi jos neko dao neki servis gde bi mi neko pregledao auto.unapred zahvalan vas nadam se buduci kolega

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4672 poslato: Oktobar 25, 2017, 06:58:50 posle podne »
Za taj budžet bolje juri Golfa 4, teško da ćeš naći neku 5icu iole da valja.


Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4673 poslato: Oktobar 25, 2017, 07:04:02 posle podne »
@nenad33, bolje potrazi 1.6, ali ne fsi, nego obican od 102ks.
Juce sam ja uzeo jednog bas sa tim motorom za 3200e na ime (ali sa 3 vrata :( , to mu je jedina mana), u dobrom stanju.
Inace, bas su retki sa tim motorom
« Poslednja izmena: Oktobar 25, 2017, 07:05:46 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4674 poslato: Oktobar 25, 2017, 08:49:57 posle podne »
Купи голфа четворку

Van mreže nenad33

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4675 poslato: Oktobar 25, 2017, 10:31:04 posle podne »
Nisam siguran za golfa 4 malo mi je mator i mislim da je on svoje odsluzio.Planiram voziti auto jedno 3-4 god dok ne otplatim kredit,dotle ce on imati dve decenije.Znam cuo sam da je 1.4 slab za peticu ali ako ce mi sluziti za po gradu bio bi mi odlican.Pa me interesuje misljenje o 1.4 motoru nemam trenutno kesa za 1.6

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4676 poslato: Oktobar 25, 2017, 10:38:58 posle podne »
To za g4 se slazem, ali sta znaci nemam kesa za 1.6? Jeste redak motor, ali moze da se nadje, a nije skuplji od 1.4
1.6fsi-a ima koliko hoces, ali ja njega ne bih...

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4677 poslato: Oktobar 25, 2017, 11:13:49 posle podne »
Ne kupujes nov auto pa da 1.6 bude skuplji od 1.4
Kad nađeš prvi koji valja pa i 1.4 biće iznad 4000. Koje crne 3500€ za auto koji ne traži još somica ulaganja. Budi realan, za 3500 možeš kupiti odličnu 4-ku ili 5-icu krša...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Makoo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 710
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +7/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III 1.4
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4678 poslato: Oktobar 25, 2017, 11:21:53 posle podne »
Samo mi nemoj reći da si digao 3500 kredit da bi uzel Golfa 5... Poslušaj ljude šta ti kažu, uzmi Golfa 4. Daleko od toga da je on svoje odlužio.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Golf III 1.4 / Audi A4 1.8T S-Line Restyling

Van mreže nenad33

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Kupovina automobila - saveti, iskustva, preporuke...
« Odgovor #4679 poslato: Oktobar 25, 2017, 11:36:27 posle podne »
Pa prva zelja mi je bila golf 5 i mislio sam dobicu preko 4000 ali u banci mi dali samo 3700 nisam za stalno iako radim skoro 9 god u jednoj poznatoj firmi( angry2).Znam da sam sa kesom ni tamo ni vamo ne samo kod golfa nego i kod drugih kola koje sam gledao.U poslednje vreme sam vidjao golfove 5 da se mogu kupiti oko 4000 e pa i nize,pa sam se ponadao da i ja mogu kupiti neki pa makar i 1.4(Golfu 5 bi oprostio sve).Ili mi ostaje jedino da skupljam polako kintu i da kasnije nadjem nesto