Autor Tema: Ne tako standardan problem  (Pročitano 1210 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže varna

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 19
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Ibiza 6L 1.4tdi
Ne tako standardan problem
« poslato: Avgust 10, 2022, 01:21:01 pre podne »
Zanima me da li je neko imao ovakav ili slican problem kao ja, auto je Seat Ibiza 6l 1.4tdi 59kw. Korpa je losa sigurno jer kad krecem uzbrdo pustim skoro celo kvacilo a on stoji i trese. Do skoro je samo to bio problem sad imam jos par simptoma, kad je auto upaljen i napnem menjacu u bilo koju brzinu bez kvacila cuje se neki zvuk cudan, kada je auto oko 1000 obrtaja cuje se kao neko struganje dok je kasnije sve ok, i u leru se cuje neki zvuk iz menjaca tiho onako. Od skoro sam primetio da kad idem uzbrdo na oko 1500 obrtaja isto ima neki zvuk cudan kao neko lupanje, i kad npr krecem cuje se neki tup udarac iz predela menjaca isto tako kad saltam u drugu osim ako bas polako ne pustim kvacilo. Na pocetku sam mislio da je do drzaca motora zamenio sam onaj ispod akumulatora i ostalo je sve isto, kad sam zamenio onaj donji krenulo je da lupa nesto kad palim auto, takodje idem npr 20 na sat i ubacujem onako u prvu pa u drugu cuje se isto da nesto lupa kao tup udarac isto takav zvuk kad idem uzbrdo i vracam u prvo iako dam medjugas cuje se taj zvuk. Cini mi se da je do seta kvacila problem da se tu nesto poremetilo auto jos uvek krece normalno i sve samo malo trese al tako je i ranije. Ako je neko imao slican problem nek podeli iskustvo. Hvala svima unapred na pomoci..  :84

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6852
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Ne tako standardan problem
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2022, 05:12:03 posle podne »
1. mehanicar skini menjac dole
2. set kvacila obavezno -(trese korpa -pitanje kakav je druk lager ....lamela )
3. nek pogleda polu osovine
4. ulje u menjacu

to ti je pod standard da uradis ... ako mislis da se vozis po brdima oko Uzica  :84
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže varna

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Age: 19
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Ibiza 6L 1.4tdi
Odg: Ne tako standardan problem
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2022, 12:26:08 pre podne »
Hvala ti na odgovoru, posto sam sam menjao tu takozvanu kosku tjst drzac motora menjaca primetio sam da je  drzac ostecen tjst da zapinje u most. Verovatno se zbog toga manifestuje ovo novo struganje, sutra cu probati da vratim stari drzac pa da vidim da li se idalje desava. A set kvacila mora da se menja korpa je samo losa al ne toliko dok je lamela odlicna auto krece bez problema i ne proklizava lamela. I primetio sam od skoro da mi nesto skripi kad pritiskam pedalu kvacila nebitno da li je auto upaljen ili ugasen.