Autor Tema: Visoka potrošnja 2.0 tdi  (Pročitano 5421 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 03, 2021, 03:50:21 posle podne »
Pa i jeste tako najbolje. Znaćeš šta voziš na kraju i bićeš miran određeno vrijeme. Možda bi trebo d apogledaš cijene u ovlašćrnom za pogačice za prednje amortizere, ili kod nekog od ovlašćenih distributera.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 03, 2021, 04:47:07 posle podne »
ja vozim vec god i jace jos imam nisko profi gume nista sve top sa Lemforder - imas u mojoj sekciji pa pogledaj prelistaj takodje od kolega koji voze alhambru -sharana

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=73863.msg855510#msg855510

sve polako resi i onda ces znati sta vozis posle samo odrzavanje

ili je dosao tako zapusten NE odrzavan ili su ga kod nas ti prethodni izrabovali ... ali sad ti to  majstor1 dovedi da bude kao pracka  :84

odlican je to auto ...
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 03, 2021, 07:19:33 posle podne »
Provjeriti torsion value u VCDS. Mora da bude oko 0.

Inace ne moze se racunati mjenjac od Sharana i Passat/Golf. Sharan ima drasticno kraci mjenjac, a i kodna oznaka je drugacija. Golf 02M, Sharan 02N. I Sharan mislim da ima speru, ali nisam 100% siguran.


Kineska bregasta je smece, tako sam cuo, znaju i da puknu.

Ne bih da te razocaram, ali i ja se slazem sa predlogom da taj auto prodas i bacis se u potragu za nekim drugim Sharanom/Alhambrom. Glavobolja je to, prosao sam kroz to sa Golfom.

Sto se djelova za trap tice, iskljucivo Lemforder. I moze TRW ili Febi kao alternativa
TDI POWER

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 03, 2021, 08:25:23 posle podne »
Tako je, stvarno je i gubljrnjr vremena steđivati sve to, pri tome kad radiš to za sebe uzimaš kvalitetnije djelove, daš dosta novca, utrošiš vremena. Nakon toga ne možeš više da smisliš taj auto kad se sjetiš šta si sve promijenio i koliko si novca dao. Na kraju ćeš ga ubrzo potdati i sve to što si uradio bukvalno pokooniti nekom drugom, a pri tom ćeš izgubiti 1000-2000 eura koje si dao za fjelove i majstore.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 03, 2021, 09:01:18 posle podne »
mur3633 Sharan ima drugaciji kraci i jaci tj vece zupcanike i jako tesko crkava sam menjac ...jer je dosta tezi kao auto a speru klasicnu nema( sem 4x4 ) ...

ali ima dodatak-onaj kratki nastavak sa zubcanikom  na desnoj poluosovini koji potpomaze mnogo itd itd u voznji pri opterecenju itd

ali ovde je dosta bitno da je clan Wind otkrio sta je sa kolima ...ako je samo ta mehanika resice se ...ako je karoserija i utegnustos Alhambre dobra

onda ce se slatko navozati ... opet zavisi za koje potrebe ga je kupio

jer je odlican kao univerzalni porodicni auto ...

pa primer u Guzvi u Gradu po Beogradu primer lakse parkiras nas model nego passata karavana -primer navodim a gde su druge stvari ...u komforu

tovarnom prostoru itd ... ali da ne Idemo u OFF
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Wind

  • Gost
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 03, 2021, 09:29:20 posle podne »
Ja sam već ušao u priču sredjivanja, a i majstor koji mi je ovo sredjivao je temeljan i pedantan i on mi je rekao da je auto u prilično dobrom stanju i da vredi to srediti. Pomislio sam i ja da ga prodam ali bi mene neko posle psovao i kudio. Ovako srediću sve što treba  i imaću auto za neko izvesno vreme. Da prodam ovaj ko zna šta ću naći posle možda i gori od ovog jer činjenica je da dobar auto star 13 godina je teško naći, na zapadu dobar auto sa servisnim istorijom i malom kilometražom košta mnogo više nego kod nas.

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 04, 2021, 12:19:47 pre podne »
E to je problem, tačno, kod nas je teško naći auto koji je star 13 godina u dobrom stanju. Mi na Balkanu se lijepomo za kilometraže, ne za realno stanje, nećemo da je auto prešao 300 000km... Ako je već to oko motora samo, onda je to ok, bar ćeš znati šta voziš na kraju.

Wind

  • Gost
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 05, 2021, 10:28:15 pre podne »
Pogače i ležajevi iz originala kod ovlašćenog distributera u kompletu 12000 din. Lemforder pogače nisam našao u Nišu, a jeftinije su 3 puta u odnosu na ove iz originala, ne znam šta je pametnije...

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 05, 2021, 12:45:09 posle podne »
Potraži malo iskustva na koliko km to od prilike na Alhambrama ide sa fabričkom ugradnjom. Ako je dugotočno rješenje to u ovlašćrnom,onda ti je bolje kupit jednom original, nego 5 puta ove OEM.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 05, 2021, 01:19:36 posle podne »
@Wind


Gde kupujes delove i ko ti servisira auto?

Wind

  • Gost
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 05, 2021, 11:00:02 posle podne »
Delove gde nadjem najpovoljnije a auto od sada održava ko Saleta kod Bogoslovije, vrlo temeljan i pedantan majstor

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 06, 2021, 12:23:25 pre podne »
Delove imas najpovoljnije a  "krstene" u kombi klub, par lokala pre kit komerca.

O njemu sam cuo dobre stvari. Imam zakazano i ja kod njega po prvi put. Moj brat servisira kod njega, ja kod Dejana iz Čalija. Nego je onaj krcat, nesto se razboleo...

Jel onaj crni saran-alhabra, tvoj auto? Bio u garazi desno, kad sam ja isao da zakazem. Levo stajala upaljena tojota rav 4. Kaze da curi ulje na karteru, ili nesto vezano za to...


Ja trebam da menjam grejace i da pregledamo trap
« Poslednja izmena: Oktobar 06, 2021, 12:27:25 pre podne od strane Galaxy »

Wind

  • Gost
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 06, 2021, 01:58:12 posle podne »
Da to je moja Alhambra

Wind

  • Gost
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 06, 2021, 02:04:20 posle podne »
Ja sam prezadovoljan s onim što mi je uradio evo par dana pratim šta se dešava sa potrošnjom i po bordu je smanjena oko 1,5 l na 100 u proseku. Inače veoma pedantan majstor

Wind

  • Gost
Odg: Visoka potrošnja 2.0 tdi
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 16, 2021, 07:14:54 pre podne »
Posle popravke potrošnja neverovatna, pun do čepa prešao 950 km i ponovo punio do čepa stalo60 litara na silu. Po mojoj računici je to 6,3 l prosek a po bordu kaže 7,5.