Autor Tema: Golf VI 1.6 TDI safe mode????  (Pročitano 4137 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže filipdinic

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 Variant
Golf VI 1.6 TDI safe mode????
« poslato: Novembar 28, 2018, 02:00:38 posle podne »
Pozdrav svima, posto sam novi na forumu i nisam uspeo da nadjem temu o ovom problemu pokusacu ovako.
Vozim Golf 6 Variant 1.6 tdi (77kw 105ks), kupljen u Autokomercu sa 147000. Prilikom voznje na otvorenom kada je auto u 5-oj brzini na otprilike 2500 obrtaja i iskljucivo na uzbrdici (blaga-jaka svejedno), pretpostavljam opterecenjem, auto udje u safe/limp mode. Stanem sa strane puta ugasim auto, sacekam minut (ako odmah pokusam da upalim duze vergla), upalim i nastavim normalno do sledeceg brda  lost006. Jednom prilikom se upalilo i u 4-oj brzini ali na vecem broju obrtaja. Prikljucio sam na dijagnostiku i izasla mi je greska P0087 Fuel Rail/System Pressure - Too Low. Cak sam i prilikom voznje dijagnosticki ocitavao pritisak goriva, drzi nekih 1500bara i u delicu sekunde opadne pritisak na 100bara i vrati se na 1500bara, i tada se upali safe/limp mode (svetli lampica grejaca). Kada mi se u toku voznje safe/limp mode upali tri puta zaredom upali mi i check engine lampu na tabli.
Citao sam po raznim forumima, konsultovao se sa raznim majstorima i niko nista nzna. Cuo sam i frapantnu izjavu od ovlascenog servisera iz inostranstva "Jednom prilikom smo menjali sve u sistemu za gorivo (pumpa u rezervoaru, senzori, pumpa visokog pritiska, magistarla, dizne) i greska je prisutna jos uvek. Navikni se na to!!!!!!"
Prosto mi je neverovatno u 21. veku da ne postoji resenje za problem ovog tipa. Da li je neko imao slican ili isti problem i kako ga je resio? Hvala unapred na pomoci

Van mreže filipdinic

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 Variant
Odg: Golf VI 1.6 TDI safe mode????
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2019, 12:08:40 pre podne »
Evo i mene da se javim sa resenjem problema, ako se nekom desi da ima neke smernice. Ceo problem je bio zbog goriva tacnije Aviodisel-a sa Eko pumpe. Potrosio sam ceo rezervoar, sipao G-Drive Diesel na Gazprom pumpi i nikakvih problema nema vise. Tako da ljudi IZBEGAVAJTE  Aviodiesel  thumbdown u sirokom luku. kako za kola  biggrin tako i za freze lollol. Pozdrav svima

Van mreže NRWojvodina

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Novi Sad- Düsseldorf
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf VI 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Golf VI 1.6 TDI safe mode????
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 29, 2021, 06:40:23 posle podne »
Pozdrav, u ponedeljak sam vozio golf 6 1.6 tdi na mali servis u ns. Nakon servisa nekih 10km vožnje, auto mibse iz čista mira ugasi u gradu. Odguram ga na parking, pokušao da ga startujem, vergla i pali žutu lampicu u obliku žice. Došao majstor da vidi šta je, nije znao šta može biti problem. Kaže kajš ispravan, pumpa radi... Isti dan ga otšlepam na drugi servis i ostavim ga ispred pošto je servis bio zatvoren. Sutra ujutru odem da predam ključeve  u servis ali pre toga probam da startujem auto. Upalio bez problema, iz prve. Auto je još na servisu, ne znaju šta mu je ali sumnjaju na pumpu visokog pritiska.
NRWojvodina

Van mreže DjoleBGD

  • VW Početnik
  • Poruke: 182
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +8/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK5 1.9 TDI BKC
Odg: Golf VI 1.6 TDI safe mode????
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 29, 2021, 08:36:02 posle podne »
Drugaru se isto desavalo, ispostavilo se da je snop kablova kod motora ostecen i pravio je kratak spoj.
Koliko sam razumeo nesto je trenjem ostetilo izolaciju i ostetilo kablove, nisam mogao da verujem ali sam video slike i zaista se uverio da je to. U pitanju je golf 6 1.6 TDI isto.

Prvo ovo isproveravaj pa posle pumpu u rezervoaru i tandem.
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2021, 08:37:45 posle podne od strane DjoleBGD »
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Van mreže NRWojvodina

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Novi Sad- Düsseldorf
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf VI 1.6 TDI BlueMotion
Odg: Golf VI 1.6 TDI safe mode????
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 30, 2021, 02:16:29 posle podne »
Auto od utorka stoji u servisu. Ne mogu da verujem, eto do prošle nedelje auto 100% ispravan da posle malog servisa tako nagrabusi. Da li je to samo slučajnost ili ne, ne znam.. Javljam ubsvakom slučaju epilog cele priče.
NRWojvodina

Van mreže stojanac

  • VW Početnik
  • Poruke: 25
  • Lokacija: Šabac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf v+ cros 1,9tdi
Odg: Golf VI 1.6 TDI safe mode????
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 30, 2021, 09:33:54 posle podne »
Povuko vazduh,išao dok je bilo goriva u filteru,verovatno ni pumpa u rezeorvaru neradi.Motor može da radi i samo na tandem pumpi ako je dobra i
sitem doro zadihtovan i odzračen