Autor Tema: Kočnice  (Pročitano 5577 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Kočnice
« poslato: Februar 24, 2016, 04:26:01 posle podne »
Molim clanove za kamentare.Naime kad kočim auto se ne zaustavlja u sekundi već nekako mi se čini da kočnice ne primaju kako treba.
Zakoči on ali nije to to.Diskovi i pločice su novi.Ispusten je zrak u svakoj od guma ali se kocnice ponasaju čudno.Ulje ne piju i sve je ok.
Unapred hvala. :)

Van mreže Top night

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kočnice
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2016, 04:43:53 posle podne »
Jel propada pedala kad se koci?
Stiskas jace a isto koci?

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Kočnice
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2016, 04:45:10 posle podne »
Koliko si presao od zamene tih delova?
Ako si zamenio pre 200-300 kilometara onda ces morati jos malo da sacekas da to sve nalegne.
Bitno je da ne forsiras nagla kocenja.

Posle predjenih 500-600 kilometara bi trebalo da koci kako treba.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Kočnice
« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2016, 05:19:21 posle podne »
Jel propada pedala kad se koci?
Stiskas jace a isto koci?

Propada poedala.Tako je kako kažes.Loše mi koči. :)Diskove i plocice menjo pred 15000 km.

Van mreže Top night

  • VW Početnik
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Kočnice
« Odgovor #4 poslato: Februar 24, 2016, 05:48:40 posle podne »
Imao sam problem na bivsem autu, sve promenjeno, diskovi i plocice a on i dalje slabo koci... Problem su bili klinovi. Kad pritisnem pedalu, oni se aktiviraju ali kad pustim kocnicu, nisu se vracali u prvobitni polozaj a trebali su. Kad sam to sredio, auto je kocio ko blesav :)

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Odg: Kočnice
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2016, 09:51:43 posle podne »
možda je servo oslabio ili tandem pumpa...

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Kočnice
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2016, 01:57:59 posle podne »
Neznam šta je u pitanju a ne bi želeo otić na servis pa da vrše probu jedno po jedno dok ne ispitaju u cemu je problem.Za tu avanturu nemam novca.Poprave nešto pa nije to,pa drugo pa opet nije itd.Desavalo mi se cesto.

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: Kočnice
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2016, 08:08:55 posle podne »
Neznam šta je u pitanju a ne bi želeo otić na servis pa da vrše probu jedno po jedno dok ne ispitaju u cemu je problem.Za tu avanturu nemam novca.Poprave nešto pa nije to,pa drugo pa opet nije itd.Desavalo mi se cesto.
Odes kod cike sto radi na tehnickom i proveris kocnice pa ce ti reci jel koce kako treba ili ne,kad vec ne verujes majstorima.
Ima on pregleda koliki otpor na valjcima da nasteluje srazmeran tezini auta,pa valjda tako zna kolika sila kocenja treba da bude za obe osovine i tolerancija izmedju tockova.
Jednostavnija varijanta od bacanja pasulja na forumu  ;)
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže GrujaBG

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • Fragment Auto
  • Auto: vw
Odg: Kočnice
« Odgovor #8 poslato: Februar 25, 2016, 11:24:43 posle podne »
Da pokusam da pomognem  ,

Kocnice nakon samog  montiranja mogu tako da se ponasaju  ali  t oo je uobicajeno  samo  do  nekih  100-200 km, nakon toga bi trabalo  da je sve ok.

Pokusaj ovako :Upali  auto  , izbaci na ler ,  pritisni kocnicu i drzi pritisnutu,   ukoliko  kocnica propada skoro do kraja velika je  verovatnoca da je otisao  glavni  kocioni  cilidar .

Na tehnicki  mozes otici  i  mogu ti  utvrditi odstupanja u  kocenju  ali mogu samo to , tesko da mogu  utvrditi  sta je uzrok  potencijalnog  odstupanja .

A opet  najbolja varijanta je da nadjes  nekog  dobrog - korektnog  majstora koji  ce ti dijagnostifikovati  kvar.

pozdrav 

Van mreže alex72

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Age: 51
  • Lokacija: beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw UP!
Odg: Kočnice
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2016, 08:08:21 posle podne »
Gorane a kada si zadnji put menjao ulje u kocnicama pitam jer vecina to ne menja nikad pa posle....a druga stvar kao sto rece Gruja glavni kocioni cilindar,curenje sistema izuzimam jer da curi negde brzo bi skroz ostao bez kocnice, na tehnicki nemoj ni da ides jer kad im budes rekao da ti propada kocnica nece te ni pustiti unutra, terace te prvo kod mehanicara pa onda na tehnicki.

Sad videh da imas vezanu temu oko kocnica i zamene cilindra kvacila jeste li odzracili kvacilo?
« Poslednja izmena: Februar 26, 2016, 08:12:51 posle podne od strane alex72 »

Van mreže niksto90

  • VW Početnik
  • Poruke: 33
  • Age: 34
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Kočnice
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2016, 08:19:05 pre podne »
Pozz svima. Da ne otvaram novu temu u vezi kocnica. U pitanju je vw polo 9n3, pali mi lampicu za plocice, pogledao sam plocice u super stanju su, debljina nekih 12-13mm. Menjane pre 10.000km. Gledao sam da onaj kabl senzor nije negde ostecen i nista nisam mogo da vidim cudno. Sta bi moglo biti?

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kočnice
« Odgovor #11 poslato: Mart 02, 2016, 08:27:34 pre podne »
Bez obzira sto nije ostecen,ume nekad tako da prijavljuje kao da su plocice za zamenu.

Komsija ima isto 9n3 i desava mu se isto.

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Kočnice
« Odgovor #12 poslato: Maj 24, 2016, 02:26:29 pre podne »
i dalje imam problem kod kocenja jer ne koci u mestu iako su plocice i diskovi stari 3 meseca.onako kad kocim kao da ne kocim.sporo zustavljanje vozila.takav mi subektivan osecaj.ulje u posudici ok i na nivou.kad vozim kod raznih mehanicara krecu nagadjanja sta e i ja pobegnem.ako neko ima pouzdanog majstora molim preporuku.hvala i nadam se da nije problem ovako sto sam direktan.

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Kočnice
« Odgovor #13 poslato: Maj 24, 2016, 07:56:53 posle podne »
Lepo ti je Gagi rekao, servo, tandem. ali pre nego se upustis u tu zajebanciju proveri vakuum creva.
Sva, tako je meni losije kocio, isto majstor pretpostavio da je pumpa ili ona servo pecurka, a na kraju samo loshe Vakuum crevo. Obrati paznju na ona ka servo pecurki na pozarnom limu...

Prslo na mrazu jednog jutra, ostao bez kocnice, a do tada pustalo i gubilo vakuum...
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Kočnice
« Odgovor #14 poslato: Maj 26, 2016, 08:11:59 posle podne »
hvala.i jos neki kontakt pouzdanog majstora u bg? majstor1

Van mreže Goranbanjica

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ww Pasat tdi
Odg: Kočnice
« Odgovor #15 poslato: Maj 30, 2016, 05:03:32 posle podne »
Da pokusam da pomognem  ,

Kocnice nakon samog  montiranja mogu tako da se ponasaju  ali  t oo je uobicajeno  samo  do  nekih  100-200 km, nakon toga bi trabalo  da je sve ok.

Pokusaj ovako :Upali  auto  , izbaci na ler ,  pritisni kocnicu i drzi pritisnutu,   ukoliko  kocnica propada skoro do kraja velika je  verovatnoca da je otisao  glavni  kocioni  cilidar .

Na tehnicki  mozes otici  i  mogu ti  utvrditi odstupanja u  kocenju  ali mogu samo to , tesko da mogu  utvrditi  sta je uzrok  potencijalnog  odstupanja .

A opet  najbolja varijanta je da nadjes  nekog  dobrog - korektnog  majstora koji  ce ti dijagnostifikovati  kvar.

pozdrav

Najteže je naći majstora koji ce u startu dijagnosticirati kvar.Vec sam vozio kod trojice i nagađaju te ovo te ono...Vise verujem kad mi neko na forumu napiše iz iskustva u cemu je problem.

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Kočnice
« Odgovor #16 poslato: Maj 30, 2016, 05:23:30 posle podne »
Ovaj kvar se resava za 500 dinara ...  :45
Sto se tice senzora na plocicama presexi zice i spoji jednu u drugu da ti ne pali lampicu na tabli taj senzor je za pedere ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|