Autor Tema: Ludilo zvano Kupra  (Pročitano 40647 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #40 poslato: Februar 11, 2020, 10:54:22 posle podne »
Pa sto poveca cenu za hiljadarku... Bas se razmisljam da pregovaram za zelenu ili tvoju, kad ono...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #41 poslato: Februar 12, 2020, 08:38:24 pre podne »
Zato sto ne mogu vise da se ubedjujem sa ljudima koji mi nude krseve iz uvoza sa polo miliona kilometara, plus, ljudi su sumnjicavi, moja je 1500e jeftinija od zelene, a realno su u istom stanju, ista kilometraza, stim sto moja vec u stanju kakvom Kupra treba da bude. A I evo moje druge Kupre opet na oglasima, za devet soma, boze me sacuvaj porediti nju, I njen zivot koji je imala, I moju. Onaj koji je ozbiljan zna koja je cena. A zelena, sto se mene tice, greota je voziti Kupru u fabrickoj formi I po pitanju mape, obzirom da je jednostavno detjuniran motor, a I po pitanju visine, opruga, jer u stock varijatni izgleda kao jarac. :) Svakako neces pogresiti ako biras izmedju zelene I moje, ako su slicne cene, to su poslednje dve od tri Kupre u Srbiji kupljene kod nas u takvom stanju I sa tom kilometrzom. Tretnutno, dve od tri su moje. :)
« Poslednja izmena: Februar 12, 2020, 09:16:47 pre podne od strane WilliamWallace »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #42 poslato: Februar 12, 2020, 10:47:58 pre podne »
More dobra je i 2010g crna, svidja mi se restyle na Leonu mk2... Jel imas straight through exhaust? Sve je to lutrija sa hot hatch automobilima... za potencijalne kupce... Niko od vas ih nije mazio, sto je i normalno.... Zelena je najzanimljivija po meni, i ako je stock, jer postoji sansa da je vlasnik vozio kao i svaki drugi auto... Ali je skupa. Ipak ima 2010g restyle za 7500e


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #43 poslato: Februar 12, 2020, 11:37:00 pre podne »
Pa pazi, moras I ti da odlucis sta ti je bitno, prvo kao "kako ste je vozili" a onda gledas Kuru sa 220k km o kojoj nista ne znas niti ces znati. :) Tako da ono, sredi prioritete. Svaki polovni auto ti je lutrija, niko ne moze da ti garantuje da je zelena bolje ocuvana od bilo koje druge, jer kao sto vec rekoh, neko moze da sahrani motor za 30k km. Ja znam kako ja vozim I cuvam svoje automobile, cinjenica da sam sipao ulje od 2500 din. za litar ti govori barem nesto. Naravno, ja mogu samo za sebe da garantujem, za ostale ne. Po meni, ako vec hoces da kupis auto, sva tri su u Beogradu, dodjes, pogledas sva tri, I odlucis po utisku, koji ce opet biti tvoj subjektivni osecaj, sto je na kraju jedino merodavno.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #44 poslato: Februar 12, 2020, 11:38:42 pre podne »
Tacno tako... Jel straight through ehxaust? Sad ce da zajebavaju ko je skinuo katalizator...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Februar 12, 2020, 11:41:59 pre podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #45 poslato: Februar 12, 2020, 11:52:37 pre podne »
Straight je, sumnjam da ces imati problema sa tim, posto I bez katalizatora, sto je I na mojoj drugoj Kupri izduvni gasovi su ispod bilo koje norme, a ako bas budu zahtevali da I fizicki imas katalizator, sto sumanjm da ce skoro, pa kupis ga I stavis. Sve ostalo ti je uradjeno na ovom autu sto se tice nekog normalnog I po meni jednio ispaltivog tjuninga.

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #46 poslato: Februar 17, 2020, 07:07:01 posle podne »
Do Divcibara i nazad po lepom vremenu.



Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13066
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #47 poslato: Februar 18, 2020, 04:26:30 posle podne »
Koju Euro normu zadovoljava fabricki ovaj motor? Posto su meni prosle godine na 1.8t (Euro 4) merili izduvne gasove i rekli da bih prosao, a u tom trenutku sam imao samo zadnji protocni lonac. :) Mada, ko zna da li su merili kako treba...

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #48 poslato: Februar 19, 2020, 08:59:24 pre podne »
Mislim da je BWJ isto EURO 4, a ako dodje taj trenutak da je ovaj  motor ispod normi to ce znaciti da 3/4 Srbije vec odavno ne vozi svoje automobile. :) A kada I ako dodje taj trenutak, namesti se lepo mapa da imas minimalno izduvnih gasova I cao. :)

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #49 poslato: Februar 27, 2020, 07:08:20 pre podne »
Gledace da ima cat to sigurno...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #50 poslato: Februar 27, 2020, 07:00:35 posle podne »
Katalizator je svakako zamenski deo, I kada dodje taj trenutak da ce proveravati da I fizicki postoji, pa stavicemo ga I gotova prica.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #51 poslato: Februar 28, 2020, 06:34:19 posle podne »
Ko je radio straight pipe morace sve da vraca na staro, komplet izduv, ne samo cat, jos ako je dizel pa maknut i dpf, qqll.. Jednostavno fabrika.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Februar 28, 2020, 06:55:29 posle podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13066
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #52 poslato: Februar 28, 2020, 08:30:53 posle podne »
Hahaha lepo me nasmeja

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #53 poslato: Februar 28, 2020, 09:05:27 posle podne »
Samo da ne bude plakanje  lollol

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #54 poslato: Februar 28, 2020, 10:43:14 posle podne »
U Engleskoj ne proveravaju katalizator, ali obzirom da zivimo u lopovskoj drzavi sve je moguce. Jedino sto ce mozda razmislti da li da 3/4 stanovnistva koji vozi po nekom od tih "standarda" neispravan auto, zakopaju I tako izgube jos veci izvor prihoda, a to je prodaja benzina I dizela, gde najvise zaradjuju love. Izvagace oni svakako, u svakom slucaju mi cemo biti ti koji ce ispastati. No, strast nema cenu, pa cu staviti I taj srednji lonac ako treba, nije drama.  Ili ce da mi mere da li mi je I down pipe fabricki?  ;)

No, nebitno, kada dodje vreme razmisljacu o tome, do tad uzivacu u svojoj Kupri, koja je od pre neki dan ostala bez sestre bliznakinje, moja druga Kupra otisla u prave ruke.
« Poslednja izmena: Februar 28, 2020, 10:46:35 posle podne od strane WilliamWallace »

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #55 poslato: Februar 28, 2020, 10:43:47 posle podne »
Pa dobro eto volim da nasmejem ljude... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #56 poslato: Februar 29, 2020, 12:26:39 pre podne »
Super. Cestitam na prodaji. Ja sam hteo za zelenu da dam i opsegu od 7500-8000e, ali vidim da covek nije spreman da je da za te pare, sto sasvim razumem. Ne volim straight pipove uopste, ne samo zbog potencijalnih zajebancija, ipak volim  tisinu pri duzim putovanjima, nervira me onaj "drone". Mislim da
je sada prava stvar da se ide na Cupru R. U buducnosti ce one biti na ceni, i svi ce hteti Cupru R :) Jedna Cupra R i Golf 2 KR 102 i meni vise nista ne treba


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Februar 29, 2020, 12:29:14 pre podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #57 poslato: Februar 29, 2020, 07:22:46 pre podne »
Hvala, samo sto nisam prodao nego zamena uz doplatu, uzeo Clija RS-a "pod racun". Ne znam sta da ti Kazem, legitimna dilema, Cupra u odlicnom stanju, sa malo kilometara vs. Cupra R iz uvoza sa mnogo kilometara. Vevoratno je I razlika u ceni 1000e, ovaj bi je dao za 8500, zelenu, a Markoni svoju R za 7500 ce sigurno dati. Ustvari, nije 1000e nego 500e, posto vlasnik zelene daje I drugi set tockova, sto ti je realno 500e vrednosti. Zelena ima siber sto je meni jako bitna Stavka, a kupovina automobile od prvag vlasnika ima poslebnu draz, ja sam zato I usao u dugove ne bi li samo uzeo ovu moju poslednju Bockovu, a sada moju Kupru! :)
U pravu si za taj prizvuk koje straight pipe daje kolima, vadjenjem srednjeg lonca se dosta vibracija prenosi na auto, koje srednji lonac anulira, pa je pri krstarenju po autoputu zvuk zamarajuci, tako da ko tako koristi auto bi se brzo smorio. Ja sada jedna cekam da prodam Klija, odmah sam mu spustio mekasimalno cenu, stoje mi dva automobile koja zelim malo vise da vozim.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #58 poslato: Februar 29, 2020, 12:32:41 posle podne »
U Engleskoj ne proveravaju katalizator, ali obzirom da zivimo u lopovskoj drzavi sve je moguce. Jedino sto ce mozda razmislti da li da 3/4 stanovnistva koji vozi po nekom od tih "standarda" neispravan auto, zakopaju I tako izgube jos veci izvor prihoda, a to je prodaja benzina I dizela, gde najvise zaradjuju love. Izvagace oni svakako, u svakom slucaju mi cemo biti ti koji ce ispastati. No, strast nema cenu, pa cu staviti I taj srednji lonac ako treba, nije drama.  Ili ce da mi mere da li mi je I down pipe fabricki?  ;)

No, nebitno, kada dodje vreme razmisljacu o tome, do tad uzivacu u svojoj Kupri, koja je od pre neki dan ostala bez sestre bliznakinje, moja druga Kupra otisla u prave ruke.

Nemaju oni opremu a ni znanje za te testove. Na jednom teh. pregledu ne smem da udjem pesaka, na drugom ja navozim auto na valjke...

Van mreže WilliamWallace

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Karma: +4/-2
Odg: Ludilo zvano Kupra
« Odgovor #59 poslato: Mart 01, 2020, 03:54:53 posle podne »
Uzet i track day set, posto ne volim da skidam i montiram gume, em drndam gumu em felnu, ovako jedan letnji, jedan zimski I jedan track day. A posto volim samo OEM felne, sem kada nisu bas neke za motorsport tipa OZ, Team Dynamics, onda opet Orion, ovaj put lak crne, mislim da ce cucnuti lepo.




A mozda I ova felna ne bude vise ukras nekada…