Autor Tema: nova čehinja - Skoda Octavia DSG  (Pročitano 46778 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: nova čehinja - Skoda Octavia DSG
« Odgovor #120 poslato: Jul 20, 2021, 07:58:27 pre podne »



Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: nova čehinja - Skoda Octavia DSG
« Odgovor #121 poslato: Avgust 04, 2021, 01:07:43 posle podne »
Da pisnem koji red.

Pošto je neplanski iskočila mogućnost da se u Češku uskoči bez ikakvih prećeranih peripetija - test iz CG ili nakon 5 dana od dana dolazka test u Češkoj i elektronska prijava odlučismo da razbijemo kasicu-prasicu za crne dane i skoknemo do Češke jer ko zna kad će se opet nekome dići vibrator da nas lokdaunuje. Brzinska kontrola auta pred put (jer vozim jelte plastikanera) zamjena ulja i onda najpopularnija uzrečica na Balkanu: samo gassss  driving

Put preko bratske Srbije više manje OK, osim što mi nikako ne ide u glavu ko je dao odobrenje da se u sred ljetnje sezone obaljaju radovi na dionici od graničnog prelaza Gostun do Prijepolja - evo dobrih par godina unazad takve i baš sad nađoše da ih opravljaju. No ajd da ne kvarimo užitak svi jedva čekamo da preskočimo taj dio i da počne uživanje od Nove Varoši do Zlatibora. I sa još većim nestrpljenjem očekujemo komplet lepinju na Borovoj glavi. Nakon predaha ide najsmornija dionica a to je od Užica do Čačka. Naplatna rampa na preljini OK al ono šta sam vidio u suprotnom smjeru me je totalno ostavilo bez teksta, kolona na naplatnoj rampi za izlaz sa autoputa Miloš Veliki se protezala skroz do Gazpromove pumpe. To mi je bio prvi signal da će putovanje petkom u sred ljetnje sezone biti zanimljivo. Sva sreća u našem smjeru bez problema i peripetija malo po malo dovukosmo se do nama najomiljenije destinacije u Srbiji - Palića. Noćenje u 3 Platana sa namjerom da se od 5h ujutro vrši monitornig graničnih prelaza sa Mađarosima te da se na put krene kad je najmanje auta na graničnom prelazu. Uzgred onako što bi stari crnogorci rekli "bajdvej" (by the way) skinem aplikaciju Border Watcher i pratim situaciju. Vidim na kamerama AMS stanje u 7h solidno, ajd da provjerim preko aplikacije, kad tamo potvrđuju situaciju koja je na kamerama AMSS ali isto tako na ulazu u HU se čeka do 2h. Bacim pogled na Kelebiju tamo 15min. Dilema riješena.
Prelazak granice cca 30min, Mađari gledali i pregledali sve i svašta, taman dođem na red kaže gepek ja otvaram njemu u tom momentu zazvoni mobilan i pokazuje rukom da zatvorim gepek. Reko dobro je, ove 3 loze i pršuta su bezbjedni  lollol Produžavamo dalje ali pošto nisma neki ljubitelj autoputeva obrnem mimo tranzitne rute malo kroz Mađarišen da se vozim.

image uploading service

Prizori ljepši jedan od drugog, uživam pičim ka Kiskunhalas, dalje na Kečkemet pa na auto put.



Gledam da kupim online vinjetu preko https://hu-vignette.com al mi se za mjesec 20e čini puno. Stajem na benzinsku stanicu i kupujem mjesečnu za 13e, kako ne znam, al biće da se neko zajebo  biggrin Prolazim obilaznicu oko Budimpešte a ono što vidim u suprotnom smjeru me odušavljava i razmišljam kako ću da nahebem u povratku. Cijela obilaznica u koloni. Pičim dalje, kako se približavam slovačkoj razmišljam dal da se prisjetim djetinjstva i putovanja starom škodom 120 preko Komarna, Nové Zamky pa dalje ili da idem na Bratislavu autoputem. Biram prvu varijantu, skrećem na Komarom-Komarno, prelazim predivan most preko Dunava



Dalje slijedi motanje većim i manjim selima, gradićima i gradovima sve do finalne destinacije.

Uživanje po Češkoj neću detaljnije opisivati jer je ova posjeta bila više onog karaktera posjeta porodici koju dvije i po godine nisam vidio al tu i tamo se odradilo profesionalno čišćenje bubrega aditivima kako bise odstranile sve naslage stvorene od ovog smeća od piva kod nas  biggrin



Ipak navešću da sam prvi put za svojih 30 i kusur godina (da ne odajem sad da sam u maju napunio 35) posjetio centar Ostrave, trećeg po veličini grada u Republici Češkoj, koji slovi za isključivo indistrijski gard đe ništa osim rudnika i industrije nema. E pa osim areala Vitkovica ako nekog obrne put put ovamo, može se zaustaviti i u stari dio Ostrave, prošetati kroz par uličica koje mnogo veze sa generalnom pričom o Ostravi nemaju.



Takođe nezaobilazna je posjeta gradiću Štramberku

upload and resize image site

Bez obzira na prijatnih 26 stepeni šuma je šuma



Nešto se i čalabrcnulo, prženi i pohovani sirevi na razne načine, meso na još raznije načine



Pošto mi je od malena osim ljubavi prema autima ostala i ljubav prema vozovima, koju sam prenio i na ćerkicu, mogućnost posjete depou českych drah (željeznice češke) nismo ni ja ni ona mogli odbiti



i jedan zanimljivi oldskulaš sa pravih 70kkm i fabričkom bojom



Sve u svemu 12 dana odmora proteče ko voda. Red je bilo baciti pogled na situaciju povom povratka i tranzita dal se nešto zbog hebenog covida nije promjenilo. I ne bi bilo interesantno da se nije promjenilo. Srbija ne omogućava noćenje za one koji tranzituju, tj moguće je ali uz PCR test ili potvrdu o vakcinaciji. Ko ih jebe (ne mislim na Srbe nego na ove glavonje što mjere donose) nije Miro od juče da ne može iz cuga do CG. Samo je Miro zaboravio da već dvije ipo godine nije mrdnuo dalje od CG  lollol

Polazak u kasno poslijepodne, vožnja kroz Slovačku, i negdje oko 22h ulazak u Mađarišen. Dalje autobahnom s tempomatom na 145km/h za čas stigosmo do Budimpešte koja je bila prazna. Reko da bacimo pogled na među gastarbajterima toliko omuljeni Horgoš. Prc milojko, Horgoš 1 u 2h poslije ponoći javlja zadržavanje od 4h. OK reko Tompa-Kelebija je blizu, pametni googl maps javlja da se pravi kolona na odvajanju za Tompu sa autoputa jer nije samo Miro pametan da zajebe Horgoš, ima ih još. Tu nastaje trka s vremenom, isključujem se malo ranije sa autoputa i gas na Kelebiju. Ukupno zadržavanje 1:30h. Dobro i nije strašno s obzirom da ima i onih koji čekaju po 9h na granici. Taman na Paliću pored jezera da se malo opružim (ako se to opružanje može nazvati jer je octavija bila natovarena tek toliko da ima mjesta za nas troje u kolima). Ništa, vrućina, komarci, reko idem dalje. Oko 4h neđe pred novi sad vidim patrola Policije na odmaralištu, reko ođe je bezbjedno, braća u plavom motre na nas, uštekam se izmesu nekih BMW sedmica i slonova sa bijesnim motorima i još bijesnijim tablicama. Kunjnem pola sata, prezalogajimo nešto i juriš dalje.



Ako neko zna nešto više o ovom odmaralištu i koja je njegova priča, molim da napiše dalje u komentarima, volio bih da znam. Vidim da je jako zapušteno, bar 10 godina ne radi rekao bih, a ranije je imao svoje uključivanje na autoput koje je sada zaraslo. Odmorište je valjda Feketić, benzinska stanica Aralis.

Ima li išta ljepse od svitanja dok putujete



NS i BG prolazim u jednom dahu ali oko 06:00h ujuto već mi ide san na oči, ne pomaže ništa, hoću da stanem da odmorim ali avaj, od silazka sa autoputa NS-BG i dalje od ulazka na Miloš Veliki sve do Ljiga nema odmorišta. Opet mala pauza i kako se sišlo sa autoputa počela je druga priča, na magistrali sam već OK, gazim pičim, jedva čekam komplet lepinju u Užičkom kraju  biggrin  Dalji opis sem par kamikaza iz suprotnog smjera nije potreban, uglavnom posle 1230km i ukupno 22:30h sati provedenih u sjedištu stigosmo u Palestinu (kako od milošte zovemo Podgoricu u ljetnjim mjesecima).

I red bi bio slika octavijusa jer je zaslužila, za 3500km samo dva puta je tražila da se dopumpa prednja lijeva guma i malo tečnosti za stakla



 


« Poslednja izmena: Avgust 04, 2021, 01:39:16 posle podne od strane Miro MNE »

Van mreže miovrag

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 38
  • Lokacija: Crna Gora
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran,Polo,Leon
Odg: nova čehinja - Skoda Octavia DSG
« Odgovor #122 poslato: Avgust 04, 2021, 05:04:15 posle podne »
Svaka cast zemljace,to je putovanje.ne rece dal stao dje usput da je dijete trazilo?
Od mora do sjevera meni je vječnost,jedno 15 stani najsrećniji kada zaspu

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: nova čehinja - Skoda Octavia DSG
« Odgovor #123 poslato: Avgust 05, 2021, 08:50:31 pre podne »
Fala zemljače.

Što se tiče stajanja da kucnem u drvo nemamo tih problema jer smo prvi put do češke putovali kolima kad je imala 5 mjeseci, tako da je navikla biggrin. Ali svakako ukoliko to vremenske prilike dozvoljavaju put je podređen njoj, gledam da i sam put protekne kao sastavni dio odmora. Znači znam skoro sva igrališta usput, prave se pauze, nosim neku zanimaciju tipa lopta, badminton, vidim imaš tourana, dok sam tourana vozio imala je svoj stolčić onda se tu rašire puzzle, bojice, ma dva dana posle sređujem igračke iz kola  biggrin. Kad je osjetim da je ´vata nervoza a ne mogu iz nekog razloga da stanem onda primjenjujemo univerzalno sredstvo za smirivanje djece - tablet  lollol

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: nova čehinja - Skoda Octavia DSG
« Odgovor #124 poslato: Avgust 06, 2021, 11:02:03 pre podne »
Miro  thumbup

Turist agenciju da otvoris  :84
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: nova čehinja - Skoda Octavia DSG
« Odgovor #125 poslato: Avgust 06, 2021, 01:49:55 posle podne »
koje sam sreće da ja otvorim turističku agenciju Covid se ne bi povlačio 3 godine za redom  lollol