Autor Tema: Rastibudjilizovane klejbezable  (Pročitano 2677341 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22980 poslato: Jun 19, 2017, 05:16:34 posle podne »
 lollol  :53 :48

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22981 poslato: Jun 19, 2017, 05:58:08 posle podne »

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22982 poslato: Jun 19, 2017, 06:29:01 posle podne »
dobro se drze i audi i bmw sve do nekih 300 kmh

Van mreže Poljakseljak

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 286
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 gti 8v
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22983 poslato: Jun 20, 2017, 12:57:36 pre podne »


 :70
« Poslednja izmena: Jun 20, 2017, 10:15:15 pre podne od strane admin »
Leva na Momo volan, desna na Momo rucicu, Beta daje visoke, Remus daje bas, siber vetar, a ja gas ... Laganica

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22984 poslato: Jun 20, 2017, 10:44:58 posle podne »
« Poslednja izmena: Jun 20, 2017, 11:40:35 posle podne od strane Joca »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22985 poslato: Jun 22, 2017, 01:34:05 pre podne »
https://nikolamotor.com/one

Pored tehnickih karakteristika kamiona mene odusevljava koncept da su uzeli na sebe obezbedjivanje goriva, servisne mreze, nadgledanje trzista prevoza roba... Sve sto im je bitno u vezi projekta, a neko moze da pomrsi racune preuzeli su sami da rade. Svaka cast na takvom razmisljanju. Ovo ako zazivi na putevima Amerike bice ozbiljna stvar.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22986 poslato: Jun 22, 2017, 01:56:32 pre podne »
Vreme nam je. Tapkamo u mestu najmanje 70 godina

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22987 poslato: Jun 22, 2017, 10:23:25 pre podne »
https://nikolamotor.com/one

Pored tehnickih karakteristika kamiona mene odusevljava koncept da su uzeli na sebe obezbedjivanje goriva, servisne mreze, nadgledanje trzista prevoza roba... Sve sto im je bitno u vezi projekta, a neko moze da pomrsi racune preuzeli su sami da rade. Svaka cast na takvom razmisljanju. Ovo ako zazivi na putevima Amerike bice ozbiljna stvar.
Ovi su menjali koncept vec par puta, sto meni daje znak da nisu bas spremni za celu tu pricu koliko furaju.
Prvo je trebao da bude full electric kamion, za normalne prikolice
Onda je trebalo da ima baterije u prikolici (plus kamion sam), tako da dobijes taman uz novu turu sveze baterije za tih 300-400km koliko u proseku voze.
Onda su rekli da to nece ici, pa da ce koristiti LPG i gasnu turbinu sa helikoptera .. onda su ih napljuvali da je to bezveze i nije eko itd
Onda su prebacili na hidrogen kao energent, s obzirom da je i jedna toyoda ispusila po pitanju toga, ne verujem ni da ce njima proci.

Sa druge strane iz tesle su rekli da imaju u planu kamion i gradski autobus oko 2019, tako da to verujem da ce ici, Musk se ne zajebava kad nesto kaze :D

Ja i dalje imam u planu model 3 , za nekih 3-4 godine kad bude normalizovano snabdevanje i cene baterija padnu dole jos.
lollol

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22988 poslato: Jun 22, 2017, 11:32:36 pre podne »
Vi i dalje ne shvatate kolko je jak lobi naftasa,pa oni da samo posumnjaju da ce im ovaj mak na baterije ugroziti profit,odma bi se da ne kazem urgentno prekinuli svi dalji radovi na ovom projektu..E sad nekom bi stradala familija,nekom zena ili svalerka,neko drugibi bio ucenjen samo tako,a neko bi i bez glave ostao..od strucnjaka iz Tesle... :65
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22989 poslato: Jun 22, 2017, 12:10:58 posle podne »
Lobi naftasa je odavno u qrcu, tacnije vec 2 ipo godine. Kako? Pogledaj cenu sirove nafte . . .
Lektricna kola i kamioni su preterano i uzasno cak neopravdano skupi, tako da im nikakav lobi nije potreban da skacu sami sebi u stomak . . .

Koja ce budala da kupi auto na struju od 100 K u Srbistanu, osim visokih clanova kriminalne organizacije koja hara Srbistanom . . .
A i da ga kupis gde da ga punis osim kod kuce? A za slucaj punjenja van kuce u gepeku moras imati produzni kabal, makar 50 metara, sto mu dodje ko kad uguras plinsku bocu i zakrcis pola gepeka . . .
I sve to super, kupis lektricna kola 100K i posle dve godine ona vrede 50K i verovatno ce im biti vek baterija pri kraju, a zamena ce biti 20K i to za kineske baterije . . .

Ja odavno mrzim mobilne telefone zbog baterije, verujem da cu mrzeti i kola na baterije ako ikad zazive . . .
I sta je ko tu ustedeo?
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže misa-goga gti

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1275
  • Age: 45
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +47/-47
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Skoda Octavia
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22990 poslato: Jun 22, 2017, 03:01:09 posle podne »
jaja od papagaja  :60
kod oemovaca se na privatnim skupovima u vinci svi clanovi ljube u usta.
mislim da ti je sad sve jasno...

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22991 poslato: Jun 23, 2017, 12:43:09 pre podne »
Gvarano, bez obzira kako projekat zavrsio ostavice trag na nekog drugog. Ono sto mene odusevljava jeste pristup problemu. Sagledali su prednosti i mane, a mane su izolovali da su samo u njihovoj zoni nadleznosti. Naravno uvek drzava tu moze da pomuti racune, ali sam pristup je nesto sto svi mozemo da primenimo u nekim svojim planovima u zivotu.

Lobi naftasa je odavno u qrcu, tacnije vec 2 ipo godine. Kako? Pogledaj cenu sirove nafte . . .
Lektricna kola i kamioni su preterano i uzasno cak neopravdano skupi, tako da im nikakav lobi nije potreban da skacu sami sebi u stomak . . .

Koja ce budala da kupi auto na struju od 100 K u Srbistanu, osim visokih clanova kriminalne organizacije koja hara Srbistanom . . .
A i da ga kupis gde da ga punis osim kod kuce? A za slucaj punjenja van kuce u gepeku moras imati produzni kabal, makar 50 metara, sto mu dodje ko kad uguras plinsku bocu i zakrcis pola gepeka . . .
I sve to super, kupis lektricna kola 100K i posle dve godine ona vrede 50K i verovatno ce im biti vek baterija pri kraju, a zamena ce biti 20K i to za kineske baterije . . .

Ja odavno mrzim mobilne telefone zbog baterije, verujem da cu mrzeti i kola na baterije ako ikad zazive . . .
I sta je ko tu ustedeo?
Vlasnik firme u kojoj radim bi kupio Teslu bez problema. Nije kriminalac jednostavno covek pravi pare. Na proslom BMWu je izgubio 25.000€ za godinu dana ipo dana tako da gde ima tamo se i presipa.
U Srbiji ima nekoliko firmi koje se bave pravljenjem mreze za elektromobile. U Ljubljani u centru takstisti se regularno pune na elektropunjace, zasto ne bi mogao i Beograd koji je skoro 10x veci?
Svedok sam da u Norveskoj, u zemlji koja zivi od prodaje nafte, broj EL automobila je ogroman. I to ne modeli iz njihovih brojnih malih fabrika vec gomila Voltova i eGolfova i eUpova, GTE... to stvarno tamo postoji!

Nije pitanje u novcu koliko je pitanje svesti da covek koji nije mrdnuo penisom iz ove proklete avlije prihvati da je normalno vozili elektromobil, a da nije normalno gledati konjske zaprege i motokultivatore u gradu od 2mil ljudi. Da jedan baceni opusak znaci 2miliona bacenih opusaka dnevno u Beogradu, da najlon kesa u prodavnici znaci 2mil najlon kesa koje se razgradjuju 1000godina na nekoliko kilometara od nasih vodovoda, da pravljenje svake energije zagreva planetu itd itd. Svest.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22992 poslato: Jun 23, 2017, 01:03:11 pre podne »
Wele, dokle god E-auto bude skup ljudi ga nece kupovati, prvi ja.
Nije stvar u svesti nego u zdravom razumu, ja iskreno nemam nikakve predrasude prema struji, sta vise voleo bi da imam auto na kom necu morati da menjam ulje antifriz KOCNICE i ostale gluposti, ali se ne is pla ti

A ima i za gazdu bmw posto je ljubitelj 
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10369178/bmw-i8-plug-in-hybrid  :36
« Poslednja izmena: Jun 23, 2017, 01:14:45 pre podne od strane Desmo »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22993 poslato: Jun 23, 2017, 01:50:06 pre podne »
Wele, jesi trazio kesu u prodavnici pa dobio mrki pogled i prst ka gomili koja se placa? lollol
E-auto se isplati u odredjenim okruzenjima.. Skandinavija ima PDV na kola 70-80%, na elektricne je 0% , tako da model S kosta koliko i bolji golf.. zato je u top 3 prodavanih vec godinama.
Amerikanci dobijaju nazad 7500$ , slovenci 5000e za elektricna kola, plus recimo ovde se ne placa registracija (min 100e) i osiguranje se placa samo 20% (min 300e).
Punjenje je besplatno, pa cak i gde nije je cena ranga 1e/100km
E sad.. apsolutno bi se slozio da 100.000e nije jeftin auto, to se ni ne kupuje da se isplati nego zbog svih drugih igracaka koje ima , i tu su napravili pun pogodak.
Model 3 ce kostati ~35k $ u americi, to je vec u rangu para koje se vrate u potpunosti kroz 10ak godina.
Sebi sam racunao godisnje.. gorivo ~1500e , registracija+osiguranje 500e , servisi na konto motora 200e ako racunam amortizaciju. 2200e godisnje koje ostanu ne racunajuci nista drugo.
lollol

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22994 poslato: Jun 23, 2017, 09:23:41 pre podne »
Tesla, priznajem, lepo izgleda, al je ipak kanta ko i sva ostala kola, ima plekanu sasiju, staklene prozore i pun qrac plastike, jedino sto ima malo vise bakra (u motorima). Elem lektricna kanta za razliku od obicnih nema rezervoar i ima baterije, nema motor sa sagorevanjem vec elektro motor (ili 4 motora, nisam gledao konstrukciju). Pitam se koliko to kosta taj famozni motor? Sta kad on izgori? Koliko kosta zamena? Pretpostavljam 10ak Hiljada evrova, a baterije? Sta kad one pocnu dumiru? koko kostaju baterije i kolko dugo mogu da traju? Sve je to jos u povoju.
Citam bas jutros, kao tesla napravila novi rekord kao preko 900 km sa jednim punjenjem, pitam se gde nadjose toliko dugu nizbrdicu lollol

Wele kazes u Srbistanu nekoliko firmi radi na mrezi dopunskih stanica. Odlicno i za svaku pohvalu, ali verujem da te firme ocekuju da povrate ulozena sredstva i da vremenom pocnu da zaradjuju, znacu u Srbistanu ima da kosta to punjenje i to verovatno debelo, znajuci kakvi su Srpski bizMismeni . . .
U Srbistanu verovatno nije moguce registrovati lektricna kola, jer je komplet sistem retardiran i zaostao jedno 300 godina za najzaostalijom zemljom na ovoj nasoj kugli zemaljskoj. Dokaz: danasnja pirova zurka i njegova vosjka retarda kojima odgovara trenutna situacija i nikad je nece promeniti . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22995 poslato: Jun 23, 2017, 10:12:33 pre podne »
motor je oko 3-4k , baterije oko 20k trenutno. kad krenu dumiru (procena cca 10 godina) , idu u power wall, gde imaju jos 10ak godina zivota, posle se racuna da cemo ovladati tehnologiju reciklaze doticnih, za sada ne postoji.
900km, prosecna brzina 30ak km/h , poligon prazan. skroz bezveze po meni. u realnom svetu rekord drzi slovenac jedan sa prepravljenom mazdom ..  830km , bled - dubrovnik relacija, prosecna ~70km/h
lollol

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22996 poslato: Jun 23, 2017, 11:18:49 pre podne »
Kad dodje vrme elektroautomobila, mehanicarima ce posao oteti vinkleri i elektricari . . .

Jbte vec sam se zabrinuo, sve me ziga ispod zadnjih dzepova na pantalonama od stresa lollol
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22997 poslato: Jun 23, 2017, 12:54:38 posle podne »
ma svasta, samo motor je razliciti , i dalje ima sve ostale pizdarije koje mogu da crknu na autu lollol
motor u principu nema sta da se pokvari, i kad crkne verovatno dobijes drugi u zamenu za tvoj.. znas vec sam sta moze na el. motoru da ode, sve se reparira bez frke.
lollol

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22998 poslato: Jun 23, 2017, 02:31:46 posle podne »
Gledao sam kod Alvirka test opela ampere, kazu da u nekom modu gde najvise regenerise energiju, kocnica skoro da nije potrebna. Mislim da cak i stopke aktivira kad se kroz oduzme gas, al treba malo vremena da se naviknes

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Rastibudjilizovane klejbezable
« Odgovor #22999 poslato: Jun 23, 2017, 02:43:53 posle podne »
 bleh











« Poslednja izmena: Jun 23, 2017, 02:47:21 posle podne od strane Fica »