Autor Tema: Passat B6, 2.0 TDI, Highline  (Pročitano 44016 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« poslato: Novembar 05, 2018, 10:19:15 pre podne »
Da predstavim i ja mog lubenicara. Nemam mnogo slika, ove su nacinjene kada sam ga doterao kuci.

Inace sve ostalo je napisano u naslovu.
Sto je meni bitno, nisam voleo ni karavane, ni dizele. Ceo zivot vozim benzince. A vozim skoro 17 god, a promenio sam mnooogo vozila. 10-tak godina sam imao firmu za prodaju polovnih vozila. Najvise sam vozi Renault i Mercedes. Naravno benzince.

Da skratim, ovaj ispao sasvim slucajno, jer pre svega nisam planirao prodaju proslog auta, i onda pri kupovini sledeceg, prodavac mi na pola puta (a prethodno smo se dogovorili), rece da je auto prodao.
Ja se vratih kuci, okrenem oglase, izaberem dva pasata. Oba karavana i oba dizela.

Jedan je bio 2008, 2.0 CR dizel, u sprtline opremi, i ovaj drugi, 2006 2.0 PD dizel. Prvi je bio skuplji 1000e, ali od opreme (koja se izdvaja, a sva novija vozila imaju fabricki dosta opreme), su bili bixenon i ona lepsa sedista. Medjutim, u voznji dosta trom, los na trapu, i plivajuci pri kraju. Registracija na isteku, i kad sam sabrao i oduzeo, mnogo ulaganja za vec visoku cenu.

Drugi, ovaj, sa odlicnom opremom, ali bez bixenon i 2 god stariji, ali u izuzetnom stanju. Na ime kupca.

U startu stariji, ali opremljeniji, nemam da placam prenos, opravku kvacila, i mnogo boljem stanju. Kad sam sabrao, za par godina, koliko planiram da ga vozim, razlika u ceni ce biti mnooogo manja, pa mi se ne isplati. A ni za facelift, koji odradjen, nema mnogo razlike na karoseriji.

Cim sam stigao kuci, odradio teh. I reg. (priznali mi bonus sa prethodnog auta, pa mi reg bila umanjena), kupio delove za veliki i mali servis, i zamenio prakticno sve sto se moglo zameniti prilikom servisa.

Eto, odlucio se za kupovinu, odabrao auto, bukvalno za sat vremena. Imam iskustva u kupoprodaju i znam da je sve sada relativno, i da niko ne moze ni za sta da garantuje.
Kasnije sam procitao da imaju probleme za siemens diznama, uljnom pumpom i cuvenim srafom natezaca. Nadam se da mene to nece da potrefi, ili da je vec to sredjeno... Ne moze da se predvidi...

Prvi pik mi je bio mercedes w204, insignia 2.0 T. Ali su po meni bili nerealno skupi. Skapirao da za ponudjeno novca nemam bolje od ovog i tako je pao passat. Da... bonus je to sto ga ima i moj rodjak u istoj godini i opremi, pa sam imao prilike da ga provozam ranije i da ne trazim nista ispod te opreme. I, naravno, maska i cuveni niklovani nosaci na krovu :)

Dosta sam pisao, evo slika. Slike su katastrofa i bukvalno je uzivo lepsi :D










Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2018, 02:58:12 posle podne »
Uz ovakav enterijer bi morao da ide brušeni aluminijum paket. To ako nađjes da kupis. Otvori auto. Da te dugo služi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #2 poslato: Novembar 05, 2018, 05:08:19 posle podne »
cestitam kupovinu  :26

slazem se sa Fiti-jem za brus aluminijum ovo mu nikako ne stoji (mahagoni)

inace Galaxy(ime) ...zato sto vozis taj isti (onaj sivi ) ili ???

da dodam najlepse felne za Passat b6 ove petokrake  formidable
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2018, 06:32:27 posle podne »
Lijep Passat. Sa srećom. Je li motor 16v?

Obavezno brušeni aluminijum unutra, jer ovaj mahagoni ide samo na bež enterijer.

Felne su jedne od najljepših VW točkova ikad napravljenih.
Samo skidaj te balonke 215/55 i prodaj ih nekome za novijeg francuza

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2018, 06:48:49 posle podne »
Hvala na cestitkama. Eto, meni se felne nisu posvidjale  :8  Mnogo "zatvorene" za moj ukus.
Motor je taj sa 16v. Cini mi se BKP Je li to bolji ili losiji? Za one navedene kvarove sam saznao posle kupovine. Odradio sam komplet servis, pa se nadam najboljem.
Sto se tice mahagonija, moj rodjak, na slici desni pasat, ima aluminijumski. Meni se vise svidja "drvo". Mogu sa njim da zamenim, jer se i njemu drvo vise svidja, ali necu...

Slikacu detaljnije ovih dana...

Edit:


Da... Nick nije zbog galaxy-ja (to je komsijin), vec kad sam otvarao profil, prvo mi na pamet mi pade telefon koji drzim u ruci (Galaxy A8) lollol  Pa otuda galaxy...
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2018, 06:51:57 posle podne od strane Galaxy »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2018, 07:19:27 posle podne »

Citat
Da... Nick nije zbog galaxy-ja (to je komsijin), vec kad sam otvarao profil, prvo mi na pamet mi pade telefon koji drzim u ruci (Galaxy A8) lollol  Pa otuda galaxy...

 biggrin biggrin biggrin

stavi ti 16 za zimu  thumbup

za drvo ... svako ima svoj ukus normalno ... bitno da te auto dobro sluzi ...ostalo ces vremenom videti sta kako  formidable
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2018, 07:52:57 posle podne »
Pa dobro, ukusi su različiti
BKP navodno ima problema sa diznama, ali su na svakom BKP dizne zamijenjene, tako da se ne sjekiraj. Jedino navodno glava motora zna da strada na tim motorima i to je to. Prati to samo, ostalo je ok.
Samo redovno servise i miran si.
I kao što reče lolazoca, nabavi 16 čelične za zimu kad budeš u mogućnosti i onda si miran zimi
Ljeti neki dobar 17-18 točak i to je to


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2018, 07:57:43 posle podne od strane mur3633 »
TDI POWER

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #7 poslato: Novembar 05, 2018, 09:27:56 posle podne »
Ima ih još da simensovim diznama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #8 poslato: Novembar 08, 2018, 12:28:51 posle podne »
Na kraju ipak uzeh 225/45-17, Tigar Winter 2 gume. Mnogo sam povoljnu varijantu dobio, jos besplatna ugradnja i balansiranje.

Auto jest'malo nizi, nema velikog lufta izmedju gume i ruba, ali mi cudan. Mozda to zato sto su bili previsoki baloni, pa dok se naviknem. Prema drugoj fabrickoj dimenziji, 205/55-16, ovo je skoro idealna zamena po obimu tocka... Na leto cu mozda nabaciti 18, pa cu videti...





U njemu imam rcd 310, koji u opciji ima BT. Ali je nemoguce povezati se. Pratio sam i uputstva na YT. Pretpostavljam da je ovo samo BT ready i da nema BT modul ugradjen???

Inace, ovaj vcds koji mi je dostupan preko druga, je kod mene par dana, pa sam se malo igrao.
Postavio sam dnevna svetla u maglenkama na 40%, samo krugove u stopkama, automatsko zakljucavanje, iskljucio upozorenje za pojas... Ali ne nadjoh dve opcije koje su mi bitne.
Prvo ne postoji opcija za sklapanje retrovizora prilikom zakljucavanja (nema veze kupicu modul na e-bay, nije mi prvi put da ih ugradjujem),
I drugo, na YT klipovima pise kako mogu sa vcds da menjaju kilometrazu. Kod mene je neka smesna kilometraza od 184.000, i hocu da je vratim na 284.000km. Sramota me kad neko pita koliko je preso :)

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #9 poslato: Novembar 08, 2018, 12:55:26 posle podne »
Meni je menjao drugar preko VCDS kad sam menjao sat. A kako, ne bih znao reci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #10 poslato: Novembar 09, 2018, 11:21:41 pre podne »
Odradio sam danas i reglazu prednjeg i zadnjeg trapa.

Sinoc, za maler, na parkingu ispred firme me jedna majmunka udari u orednji branik sa leve strane. Vrtela auto, vrtela i tras u mene. Sreca u nesreci, radnici maxija koji su bili na pus pauzi videli, slikali auto i tablice i zvali me.
Zvacu danas jednog policajca da mi da adresu i da to idem i resim

Realno, nije strasno, ali ga ja onakvog necu voziti i to mora da se prefarba...

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #11 poslato: Novembar 09, 2018, 03:39:58 posle podne »
Bas maler..
Mada, to je ustvari protiv uroka  ;)
I mene je zalepio kombi na kruznom toku, nedelju dana nakon sto sam ga uzeo. Ne puno, ali morao sam da ga farbam .

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2019, 07:54:47 posle podne »








Resih danas da ga okupam.


Evo neko vreme posle onog malera, za sada je ok, ne dize nivo ulja. Medjutim mozda zbog smese koju je izbacio na auspuh, kad ga teram uz brdo, i dajem naglo gas, 2-3 brzina, izbaci mi gresku i ode u limp mode. Verujem da je geometrija na trubini zaprljana.
Na ravnom, do nekih 3.000 o/min, ubrzava ostro, a preko toga kao da nema dah. Osecam da moze bolje. Nema zvizdanja turbine i nema dimova...


Na vcds ucita gresku P0234



Imao sam i problem sa kljucem. Na glavmom nine htelo da radi otkljucavanje, a na rezervnom zakljucavanje. Kupio sam mikrotastere i sam zamenio. Sada funkcionise ekstra.

Potrosnja, vise puta merena, u gradu na cirka 15 km/h, uz dosta rada u mestu (ne gasim kad cekam nekoga) 10l/100km. Po meni ok. Ocekivano.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2019, 01:43:05 posle podne »
Ide lepo vreme, i vreme da trazim letnji se felni za auto. O e sad su 17" i kupio sam nove gume zimus. Kuci imam jednu sezoni stare 17, pa cu traziti i felne 17". Ne planiram da za felne dam vise od 200e, pa sam odabrao sledece modele.




Oba para su na oglasima po oko 160e. Jedne su sa passat b5,5, a druge sa audi 8, cini mi se.

Pocela je da mi kvrci pedala kad pritisnem kvacilo. Da li se samo prosto podmaze, ili je stradala neka plasticna biksna? Nisam se saginjao da gledam.
Druga stvar koja se desila je to da mi se pokvarila zadnja leva stopka. Na vcds sam kodirao da mi rade samo "prstenovi". Ali su se pokvarili. Rade par sekundi pa se ugase. Prekodirao sam da ponovo radi sve, kako bi radio unutrasnji deo i kako bi svetlela i leva stopka, dok ne kupim drugu.
Porucio sam i vcds 18.2, koji po specifikaciji moze da se koristi na klasicnom racunaru jer ne radi update i ne treba fora sa antivirusima i internetom. Videcu. Sada koristim vcds 9.1

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #14 poslato: Februar 19, 2019, 07:28:29 posle podne »
pa imas M. Carlo 17-ce ...njih vozi leti -bez greske jedne od naj naj felni posebno za Passata

a ove dr ostavi vozi zimi   ;)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Ned

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 493
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +5/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #15 poslato: Februar 19, 2019, 07:48:59 posle podne »
Imas Monte Carlo na oglasima za 200e!

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #16 poslato: Februar 19, 2019, 08:18:16 posle podne »
^^ vec ih imam. Ne bih iste. Meni se ona nesto ne svidjaju... Lepse su mi ove sa 5,5 highline. Ne znam kako se zovu. A i ove sa audija su mi ok...

Mozda i ostavim ove M. Carlo za leto a za zimu kupim ove sa 5,5...

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #17 poslato: Februar 19, 2019, 10:37:42 posle podne »
Citat
Mozda i ostavim ove M. Carlo za leto a za zimu kupim ove sa 5,5...

to sam i mislio  formidable
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2019, 01:19:07 posle podne »
Stig'o mi je VCDS  clap

Ekspresno brzo. Bas sam iznenadjen. Za 7 dana

17.1.3 pise da nema rizika od wifi i nema problema sa antivirusima... probacu ga veceras...

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat B6, 2.0 TDI, Highline
« Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2019, 08:40:55 pre podne »
Pre par dana auto  bio na jos jedan servis. Zamenjena osovinica uljne pupme i ulje preventivno, kaze mi majstor u pravom trenutku! I resio sam "upadanje" u safe mod.
Skinuta turbina i ociscena. Kaze da je prilicno zapekla i da je morala na reparaciju geometrije.
Zamenjen jedan grejac.
Cena sitnica. 350e, ali ima promena u voznji. Sada auto ima "dusu" i preko 3.000 rpm. Ranije je do 2.000 obrtaja isao solidno, od 2-3.000 eksplozivno, i od 3.000 na vise, kao da nema dusu. Sada ubrzava ravnomerno i ne upada u safe mod na "forsiranje" ili ti, gas u patos.
Ono sto nisam resio je "vruc start" Kaze da za to ima dva resenja, ali da nije stigao da mu se posveti zbog prevelike guzve koju ima.
Jedno resenje zamena alternatora, ili akumulatora. Da kada je losa struja, moze doci do tzv vruceg starta. Nije merio napon i obrtaje akumuluatora i altenatora. Aku je nov dosao uz auto, ali neki veoma los, kupljen u euro 07.
Drugo je reprogramiranje mape motora. Da li je neko imao slican problem???

Porucio sam i BT modul sa aliex, ali, kako mi je vcds stigao za par dana, ovo cekam vec 2 nedelje i na pracenju posiljke jos nema promena, ili naznaka da je stiglo u Srbiju.

Vidim da imam malo slika. Opracu ga kasnije i postaviti ih malo. Ovako je "suva" tema :)