Autor Tema: VW Cross Polo 1.9TDI  (Pročitano 9669 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
VW Cross Polo 1.9TDI
« poslato: Decembar 16, 2015, 11:41:48 posle podne »
Posto sam do sada sve slike postavljao na dodaj.rs,a on pukao,nadam se da nije problem na ovaj nacin da predstavim svoj autic!?

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7227623/volkswagen-polo-cross

Dakle tamo sve lepo pise.Autic nije dugo kod mene da bih mogao nesto spektakularno da napisem

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2015, 11:45:31 posle podne »
Upload slika! možeš ovde videti http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=6759.0

Auto nije tvoj više ili je na prodaju, ako je na prodaju imamo podforum za oglase...

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2015, 11:55:06 posle podne »








Evo ga,valjda radi... Auto je moj,nepuna dva meseca... a posto je u ovoj zemlji sve a prodaju,sto ne bi bio i on  :) mada nije kupljen zbog prodaje,ali sta znam,mozda se nekom i dopadne
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2015, 11:56:39 posle podne od strane Pinocio »

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2015, 09:42:00 posle podne »
Odličan, neke grose felne i milina za voziti, stvarno dobra oprema formidable
Земунчанин

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2015, 12:13:38 pre podne »
Nazalost kupio sam ga sa celicnim felnama i osrednjim zimskim gumama. E sad sam u velikoj dilemi da li ispostovati fabricku preporuku i staviti autic na 215/40 R17 ili ipak zbog nasih puteva i ocuvanja samog auta staviti manje felne.Ni sam nisam pametan

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2015, 08:18:54 pre podne »
Odlican Autic  formidable Cestitam Kupovinu i puno kilometara ... Odlicnu opremu ima ...  thumbup

Alu Felne probaj 17-ce ..pa ako ti se ne svide ili osecas da nije to-to ...lako ces menjati za neke 16-ce  ;)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2015, 09:36:07 pre podne »
Za sada sam zadovoljan auticem,mada mi je malo tvrdji od prethodnog (Peugeot 306 cabrio,ima jedna slika na polovnim u ostali oglasi,ostao mi krov da prodam  :) ),ali zato vuce kao blesav.
Inace ovo su fabricke felne:


A mnogo vise mi se dopadaju na ovaj fazon,ali jos nisam navatao koji je ovo model!? Mislim da sam ih vidjao na golfovima cetvorkama i da su 16-ke,mada nisam siguran bas




Na Peugeotu sam imao niskoprofilne 16-ke pa se itekako oseti svaka neravnina na nasim putevima,a mogu samo da zamislim kako bi bilo na Crossu sa 17-kama. Za sada sam najblizi odluci 195/55 r16 ili 205/50 R16 (ali pretpostavljam da su one mnogo skuplje).Videcemo.... prvo se treba malo finansijski stabilizovati  biggrin posto je Cross preko vise na ceni nego sto sam planirao  :56

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2015, 09:38:34 pre podne »
Lep Cross, neka je sa srecom. Te flene sto ti se svidjaju su Montreal 2 i jesu jedne od najlepsih od VW-a

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2015, 06:48:53 posle podne »
Hvala na lepim zeljama. Dakle te Montreal 2 su jedine koje mi se dopadaju,ali ne znam za tehnicke strane da li odgovaraju.Nigde ne mogu da nadjem koliki im je promer centralne rupe!? ET im je ako sam dobro video 42,a na Crossu 35,da li smeta tolika razlika?

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2015, 08:57:49 posle podne »
Promer centralne rupe je 57.1 mm.

Pasu ti felne bez problema.

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #10 poslato: Januar 11, 2016, 12:27:51 pre podne »
ET im je ako sam dobro video 42,a na Crossu 35,da li smeta tolika razlika?

Negde sam procitao da je dozvoljena razlika izmedju ET samo do 5 mm,tako da nisam sguran da li ove Montreal 2 mogu na Pola

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #11 poslato: Januar 11, 2016, 11:10:22 pre podne »
trebalo bi da odgovara mada uvek moze da ide distancer 10mm da ne budu previse uvucene

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #12 poslato: Januar 11, 2016, 02:16:09 posle podne »
Zanimljivo je da mi niko ne ume dati tacan odgovor,i reci npr: odgovarace ti te Montreal 2 i na njih stavis gume tih i tih dimenzija. Kod svaba sam citao da na 6,5J (montreal 2) idu gume 195/50 i 205/45 a niko ne ume da mi kaze da li bi odgovarale recimo 195/55 ili 205/50 (mislim dasu mi te cenovno pristupacnije,a i udobnije)

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #13 poslato: Januar 12, 2016, 09:30:57 pre podne »
Montreal 2 ce sigurno da ti odgovara, nego da li ce lepo da izgledaju bez distancera, da ne budu previse uvucene jer Cross ima plastike na krilima i ne ide estetski veliki ET. Ja imam taj et42 sad na auti i nema nikakvih problema a i sto bi bilo. Sto se obima gume tice nece niko ni da ti kaze jer niko nema iskustva sa tim automobilom. S obzirom da je u pitanju sasija Pola koja je malo izdignutija generalno moze verovato guma za jedan broj veca od obicnog pola. Tebi stoji dimenzija fabricka i to treba da se postuje, nije nemac dzabe stavio te gume jer balonka na pun desni ili levi udara u potkrilo. Zato ne moze veci broj. Ja na seatu imam fabricke dimenzije a to je ista ista platforma kao tvoj Polo, 205/45/16 ili 195/55/15 ili 205/40/17. Nemoze da se prodje jeftino, ove dimenzije su skupe kada se kupuju nove.

Van mreže Gaginh0

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 513
  • Age: 34
  • Lokacija: Veternik
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pumpe düse, Piaggio Bevery 200
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #14 poslato: Januar 20, 2016, 03:36:19 pre podne »
Ako stavi fabricke dimenzije felni i guma nece izgledati uvucene. Ja sam poslednji komplet imao 205/50/17 (u odnosu na fabricki 215/40/17) i nisu bile uvucene niti sam osetio neku bitnu razliku.

Nemoj da se ljutis sto cu ovo da ti kazem ali Cross bez fabrickih 17" felni izgleda tuzno. Po meni one su cinile 50% lepote auta, obavezno nabavi felne.

Vidim da si pisao u mojoj temi, ali nisam bio na forumu pola godine. Taj lik je kupio od mene auto, stavio nove prednje gume, uradio mali servis i hteo da ga proda za vise para nego sto ga je platio. Ne znam jel bila greska u oglasu ali je stajala manja km nego kad sam mu prodao, tako da je mozda i vracao.
Inace sto se tice auta, presao sam 100k km sa njim, na trapu sam promenio samo silent blokove za to vreme, sve ostalo je bilo pod konac. Sto se tice motora, jeste slabasan, ali je radio posao jer je 95% kilometraze presao u gradu (zato mu je i stradalo kvacilo i nista drugo).

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #15 poslato: Januar 20, 2016, 09:14:02 pre podne »
Nemoj da se ljutis sto cu ovo da ti kazem ali Cross bez fabrickih 17" felni izgleda tuzno. Po meni one su cinile 50% lepote auta, obavezno nabavi felne.

Zasto bih se ljutio? Pa forum i jeste mesto za razmenu misljenja,sugestije,preporuke,savete...  Znam tu cinjenicu koju iznosis,ali i meni ce auto koristiti vecinom za gradsku voznju,a ovde kod mene nema kilometar ulice,a da recimo nema jedan ili cak dva-tri lezeca pandura,tako da bih verovatno i sam vrlo brzo imao problema sa trapom.Tu su svakako i finansijski uslovi,ali ono najvaznije bar po mene je sto mi se ne svidjaju te originalne felne  :huh:,cak ni Siena model za koji vidim da je drugi po brojnosti na Crossu.Ako pogledas gore na slikama videces kako mu stoje te Montreal 2,sta znam,meni nekako deluju najlepse. Mada ima i jedna stvar koja ide u korist fabrickih BBS felni,a to je da su mi prilikom pregleda u AMSS pohvalili auto i pitali me "gde ga nadje takvog fabricki u celosti,sve na njemu je fabricki i odlicno ocuvano?!" E zbog te recenice me privlace te originalne  B) Tako da ni sam vise nisam pametan... na kraju cu kupiti neke od 15-ke  thumbup. Kad smo kod "tvog" modela najvise me je odbilo to sto nema nista od opreme,a boja mu je fenomenalna. tapsac

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #16 poslato: Januar 20, 2016, 09:40:37 pre podne »
Da sam na tvom mestu poslusao bi fabricku preporuku, jer je polo cross, dakle nije ni pezo ni običan polo, nego može da nosi shodno trapu 17''.Sad ti možeš da ideš i na 16'' to je isto dobra priča, a 15'' mislim da ne bi stajale lepo na ovom modelu pola. coilleo2tj
Земунчанин

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #17 poslato: Januar 20, 2016, 09:56:52 pre podne »
Ma ovo za 15"je sala bre  biggrin ustvari,mozda ako se Cross zadrzi duze kod mene kupim alu 15" za zimski set

Van mreže Gaginh0

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 513
  • Age: 34
  • Lokacija: Veternik
  • Karma: +5/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pumpe düse, Piaggio Bevery 200
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #18 poslato: Januar 21, 2016, 12:39:05 pre podne »
16 minimum, imao sam jedno vreme 15 iz zajebancije, lose su mu stajale. Kazem ti da sa trapom nisam imao problema sto ne znaci da problemi nebi krenuli. Jednom sam bio iskrivio felnu na rupu i jednom isekao gumu na ivicnjak. Mene je na mom nervirali sto su izbusena sedista (takvog sam ga kupio) i sto mi je neko nacepio haubu. Ali sta sam prosao sa njim i po kakvim vukojebinama sam se vozio imam samo reci hvale kako je sve to podneo.

Van mreže Pinocio

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo Cross 1.9TDi
Odg: VW Cross Polo 1.9TDI
« Odgovor #19 poslato: Januar 21, 2016, 07:30:57 posle podne »
Mene je na mom nervirali sto su izbusena sedista (takvog sam ga kupio) i sto mi je neko nacepio haubu.

Da vozacevo od cigare  :) i hauba po sredini ako se ne varam,u trenutku kada sam ga ja gledao kada ukljucis zmigavac na vracanje volana ga nije iskljucivao (ni levi ni desni),i na skijama gore falio je poklopac,pa ga neko od lima napravio  biggrin Sve u svemu u tom trenutku mi se ucinilo mnogo novaca za taj auto,ali decko je imao "mali milion" poziva dok sam bio sa njim,i kako sam ukapirao odmah uvece je skinut sa oglasa