Autor Tema: Golf - auto br. 1  (Pročitano 35753 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Golf - auto br. 1
« poslato: Avgust 20, 2012, 11:46:52 pre podne »
Posle dugo godina druženja sa G2, G3 i G4 dođe vreme da se razmišlja o novom autu i tako u poznu jesen 2009. donese se konačna odluka da kupimo novog golfa.

Posle tri benzinca reših po svaku cenu ovaj put dizel, pa je i kupljen 1,6 TDI, 105 KS, sa dosta opreme koja je tada bila u paketu sa popustom, uzmi ili ostavi. Četvoro vrata sa elektropodizačima, klimatronik, radio sa 8 zvučnika, alu felne, maglenke, središnji naslon za ruke, kožni volan i menjač, kontrola pritiska u gumama... Sad sam shvatio da ustvari i nemam neke slike ali naćiće se nešto.



Auto posle 5-6 dana iščekivanja preuzet po najvećem snegu i prvih par dana vožen samo u lokalu. I onda šok, 7-8 dan i sa 180 km pređenih auto neće da upali. Odnet u servis, ustanovljen kvar klapne za gašenje motora (laički rečeno), četiri dana čekanja da stigne deo i od tada sve OK.

Autom smo prezadovoljni. Vidi se veliki napredak u odnosu na G4 koga smo duže vozili.

Na autu je sve fabrički i tako će i ostati osim što je nabavljen još jedan set felni sa Eos-a (Pasata) za zimske gume.

« Poslednja izmena: Avgust 20, 2012, 12:44:58 posle podne od strane bili »
VW über alles.

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2012, 12:44:08 posle podne »
Kad neće niko da piše ja ću. Evo još neka sličica.



VW über alles.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2012, 12:48:01 posle podne »
Lepa mk 6, a šta da pišemo i da te pitamo(''koliko može da razvije ?'' biggrin) kad si napisao da će sve ostati fabrički.. coilleo2tj
Земунчанин

Van mreže Modus

  • Black shadow
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10253
  • Age: 44
  • Lokacija: Ljubljana-Prijedor (BiH-RS)
  • Karma: +214/-46
  • Pol: Muškarac
  • TDI Tako Dobar Izbor
    • VW-Club
  • Auto: Volkswagen Touran
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2012, 01:35:10 posle podne »
Šta da se piše, svi znamo šta je lepota biggrin nego ubaci i koju sliku enterijera, inače lep golfić. wub

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2012, 02:01:17 posle podne »
lijepa sestica nema sta...
mene interesuje taj motor, kako ti se pokazao kako si zadovoljan i sl? ima li snage dovoljno?

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #5 poslato: Avgust 21, 2012, 02:23:01 posle podne »
Lep mk6 samo promeni felne aman

Van mreže Peca_Nis

  • VW KLUB Maniac
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5018
  • Age: 31
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +141/-30
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #6 poslato: Avgust 21, 2012, 02:26:29 posle podne »
Prelep golf :) Mozes ti da ga ostavis u fabrickom stanju uz male izmene neke, npr da ubacis LED stop svetla kao Strbac i Ebay sto imaju, onda navigaciju, a iskreno, lepse su felne sa EOS-a :) Golf ubija kako je dobar vidi se da ga lepo cuvas
nemam ja. to su gile i ljilja iz borce. kruska jebe tu zenu on ima br

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #7 poslato: Avgust 21, 2012, 02:59:19 posle podne »
Pa felne su promenjene, one alu 15" original su namenjene zimskim gumama, a Eos 16" letnjim. Nemam trenutno sliku sa Eos felnama. Ove dve slike su stare, još sa starim tablicama.

Mnogi bi sad rekli ajde neke 17-18 i tako to. Jednostavno one nisu odgovarajuće mojim potrebama, i putevima kojim često idem. Tu mi je mnogo bitnija funkcionalnost nego izgled.

Ovaj motor se počeo proizvoditi od modelne 2010. umesto poznatog 1,9. U golfu je sa 90 ili 105 KS, a u polu 75. Moje 105 KS i u vožnji nema neke velike razlike u odnosu na 2,0 110 KS.

Obrtni moment od 250 Nm na 1500 obrtaja je zaista neverovatan i auto ide odlično. Uvek ima dovoljno rezerve snage, makar to bilo i uzbrdo u petoj sa putnim autom i klimom. Pošto sam dugo vozio G4 benzinca sa istom snagom mogu reći da je osećaj snage mnogo bolji. Što se tiče eksploatacije je sve OK. Jedino što mene lično smara je to što relativno često pokreće proces samočišćenja DPF-a, pa onda zna da bude malo bučniji i nestabilniji rad, ali to je danak gradskoj vožnji.

VW über alles.

Van mreže Stefan91

  • GTIjevi
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2294
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd Cukaricka Padina
  • Karma: +27/-22
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #8 poslato: Septembar 03, 2012, 01:21:49 pre podne »
ok motor,fina oprema ;)

Citat
Vidi se veliki napredak u odnosu na G4 koga smo duže vozili.
Na sta si konkretno mislio kad si ovo napisao?
Vozio sam mk5 i vozio se u vise razlicitih,a u mk6
nikad pa me zanima

Pozdrav

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #9 poslato: Septembar 03, 2012, 10:12:04 pre podne »
Setio sam se nečega što bi mogao "apgrejdovati". Tempomat. Čitam po stranim forumima da je jednostavno. Zna li ko o tome nešto, gde, šta, kako,...

Nego šta bi sa onom temom o belom Mk6 što je svašta nešto menjano?
VW über alles.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #10 poslato: Septembar 03, 2012, 10:15:17 pre podne »
Milos decko koji je vlasnik bele Golf 6 je izbrisao temu. Nemoj me pitati zasto jednostavno je obrisao.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #11 poslato: Septembar 03, 2012, 11:06:42 pre podne »
Super auto i boja mi se svidja. Ako se ne varam ovo je blue graphit, kao na mojoj petici.
DPF ce zezati sve vise i vise i jedino rjesenje ti je da ga izbacis i softverski i fizicki.

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #12 poslato: Septembar 03, 2012, 11:13:24 pre podne »
Obrtni moment od 250 Nm na 1500 obrtaja je zaista neverovatan i auto ide odlično. Uvek ima dovoljno rezerve snage, makar to bilo i uzbrdo u petoj sa putnim autom i klimom. Pošto sam dugo vozio G4 benzinca sa istom snagom mogu reći da je osećaj snage mnogo bolji. Što se tiče eksploatacije je sve OK. Jedino što mene lično smara je to što relativno često pokreće proces samočišćenja DPF-a, pa onda zna da bude malo bučniji i nestabilniji rad, ali to je danak gradskoj vožnji.
Pa dobro, totalno drugačiji osećaj dizel i benzin, po meni dizel je bolji milion puta, lepši je osećaj u vožnji...
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #13 poslato: Septembar 03, 2012, 11:21:18 pre podne »
Da, da blue graphit, kao na mk5.

Što se tiče DPF, znam šta mu ne gine jednog dana.

Za sada on ne zeza, radi normalno. Pokreće proces samočišćenja po potrebi. On je kao potpuno nov zimi u gradskoj vožnji svakih 10-tak dana pokretao proces čišćenja. Leti ga retko pokreće, sad je prošlo sigurno tri meseca da nije pokrenuo taj proces. Meni bilo čudno, ali sam se malo raspitao i to je sve ok.

Nego ajde malo o tempomatu. Ono što sam saznao treba samo da kupim drugu ručicu za žmigavce (sa tasterima za tempomat), montiram i nađem nekog da to kodira. Da li je to neko radio?
VW über alles.

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #14 poslato: Septembar 03, 2012, 11:31:02 pre podne »
Evo imas detaljno objasnjen postupak
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=14886.0

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #15 poslato: Septembar 03, 2012, 12:05:07 posle podne »
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Ebay

  • VW Početnik
  • Poruke: 99
  • Lokacija: Batajnica
  • Karma: +17/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF VI GTI
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #16 poslato: Septembar 04, 2012, 04:52:48 posle podne »
trebace ti komplet rucice sa procesorom, to neces morati da kodiras, posto je procesor fabricki kodiran, tako da cim budes zamenio stari procesor sa novim, odmah ce ti raditi tempomat, evo sta ti treba


 

to ti je ceo komplet, to promenis i radice ti tempomat

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #17 poslato: Septembar 04, 2012, 06:23:00 posle podne »
Malo sam se raspitivao i tragao po netu i sad znam još manje. Uglavnom na svim sajtovima gde prodaju komplet za ugradnju ili delove, kažu da dobro proverite da li je to taj deo koji vam treba.

Uglavnom svodi se na sledeće postoje dve varijante, novija i starija, granica je izgleda maj 2010. po tome meni treba starija varijanta koja je ista kao na novijim G5 posto je moj proizveden septembra 2009.

Koliko sam shvatio tvoj je 2011. tako da je to noviji model.

Ako sam dobro shvatio kod starije varijante se menja samo leva ručica, a kod novije se menjaju i leva i desna (koje ne mogu da se razdvoje ako sam dobro shvatio) i mora se dodati nešto instalacije.

Ručice spolja izgledaju potpuno isto, međutim deo koji dolazi ispod plastike oko volana je totalno drukčiji i nisu kompatibilni.

Ovo su sve da kažem rekla kazala informacije.

Treba mi neko ko se stvarno razume ili je već radio na ovom. Pokušaću ovih dana doći do električara iz Poršea ako bude voljan da podeli koju info.

to Ebay: Pomoglo bi mi ako bi mogao da vidiš koji su brojevi delova ovog što prodaješ. To bi trebalo da može da se rastavi na više delova i svaki ima svoj broj.
VW über alles.

Van mreže Ebay

  • VW Početnik
  • Poruke: 99
  • Lokacija: Batajnica
  • Karma: +17/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF VI GTI
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #18 poslato: Septembar 04, 2012, 10:40:02 posle podne »
ovaj komplet sto sam ti pokazao na slici, on moze da se rastavi skroz, mozes da razdvojis posebno levu, posebno desnu rucicu kao i ceo procesor. a to sto je starije godiste, mislim da to nema veze za tempomat, jer ja sam na svom golfu promenio sve zivo, tako da sam stavljao nesto sto je i za 2008 godiste, ali ajde da ne tvrdimo jedno, znam da postoje dva razlicita procesora, ali mislim da je to do 2008 dok se jos proizvodio golf v, da je za 6 sve isto... mogu ti proveriti ja kod mog elektronicara da li moze ili ne moze..

PS: moze biti da ima razlike, a i ne mora, ali ajde da ne tvrdimo, sutra cu ti ja to proveriti, takodje i kataloske brojeve cu ti napisati
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2012, 10:41:47 posle podne od strane Ebay »

Van mreže bili

  • VW Početnik
  • Poruke: 166
  • Age: 47
  • Lokacija: Neusatz
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw
Odg: Golf - auto br. 1
« Odgovor #19 poslato: Septembar 05, 2012, 11:30:30 pre podne »
Došao sam do novih informacija, a i nisam bio lenj pa sam skinuo plastiku oko volana.

Moj izgleda ovako: http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200808944616&clk_rvr_id=383612939287#ht_9729wt_1397

Tvoj je izgleda ovakav: http://www.ebay.de/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190716507966&clk_rvr_id=383615716288#ht_7830wt_1397

A dobio sam i mail od čoveka koje to već radio. On reče da kupim ovo i nema brige: http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-Eos-Tiguan-Tempomat-GRA-Lenkstockschalter-1K0953513G-/261078890617?pt=DE_Autoteile&hash=item3cc983b879#ht_1412wt_1163

On kaže da postoji mogućnost da i drugi tip može da se stavi, ali je onda problem neki senzor položaja volana i da zašto bi komplikovao kada postoji ono što mi treba.

Dakle ako imaš deo sa brojem 1k0 953 513 G da poslujemo.
VW über alles.