Autor Tema: Passat B7, problem sa grejanjem motora, termostat  (Pročitano 2545 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tosa014

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7 karavan
Passat B7, problem sa grejanjem motora, termostat
« poslato: Novembar 17, 2017, 08:29:09 posle podne »
Pozdrav za ekipu,

Od pre par meseci imam Pasata B7, 2011. godiste, 2000 kubika, 170ks, DSG menjac, i jedini problem koji mi se pojavio kako je krenulo hladnije vreme je jako tesko i sporo grejanje motora. Tokom leta motor se brzo zagreje, bilo da je gradska voznja ili voznja na otvorenom i imam 90 stepeni temp. motora. Medjutim, sada kako je krenulo hladnije vreme, motor se sporo i tesko ugreje. Naime, problem je sledeci, po gradu na ovim temperaturama do 10-ak 15 stepeni se i ugreje nekako i imam 90 stepepeni ali cim krenem na duzi put, kazaljka znatno opadne sto vidite i na slikama. Npr, Vrsac - Kikinda put, kad krenem ujutro po hladnom, nema sanse da temp ulja bude vise od 65 stepemi a pokazivac je kao sto vidite na tek trecoj crti, u bas idelanom slucaju malo se jos pomeri na gore. Promenio sam termostat, stavio nov ali i dalje je isto. E sad majstor mi kaze da ima jos jedan termostat za hladnjak za ulje koji se nalazi na menjacu i da njega treba zameniti.
Zeleo bih neki savet od vas koji ste imali ovakav problem i sta raditi, sta moze biti problem? Cuo sam se i sa bivsim vlasnikom auta, on kaze da je menjao oba ta termostata, tj. termostat sa kucistem i taj drugi temostata na menjacu i da je zimi imao losije zagrejavanje motora. To je radio u Autokomercu i tamo su mu rekli da je to normalno za taj tip motora, da je to kao ok i da ne brine, to je kazu neka njegova greska od pocetka i to je ok. Malo sam skeptican i kako to resiti?

Hvala u napred na pomoci.