Autor Tema: Passat b5.5 1.9tdi 96kw 2004g  (Pročitano 1856 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bulldozer

  • VW Početnik
  • Poruke: 47
  • Age: 34
  • Lokacija: Trebinje
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9tdi 96kw
Passat b5.5 1.9tdi 96kw 2004g
« poslato: Septembar 18, 2017, 08:00:07 pre podne »
Pozdrav, nakon više od 3 mjeseca intenzivnog traženja, i pregledanja ko zna koliko primjeraka, prije desetak dana napokon kupih pasata.
Izuzetno je teško naći ovaj model u dobrom stanju, da nije udaran, da je pristojno održavan, i da nije prevalio blizu ili preko milion kilometara. Više sam i odustao od potrage, i odlučio da skupljam još para za golfa 5, kada mi poznanik reče da je odlučio da proda njegovog...
Elem, Passat 1.9 tdi, 2004 godina, 96kw, 5 brzina. Uvežen iz Italije 2008. godine, od tada imao 2 vlasnika, i poznajem obojicu. Fino je održavan, poznajem majstora koji ga je održavao, i namjeravam da nastavim kod njega da servisiram. Oprema solidna neka, ono što nedostaje su grijači sjedišta (koji meni lično nizašta ne trebaju) i parking senzori (to bi valjalo, ali nije strašno što ih nema).
Na satu 284000, u šta iskreno sumnjam... No dobro, kilometraža mi nije bila mnogo značajna pri kupovini (jer znam da ne mogu vjerovati u taj broj), koliko mi je bilo važno stanje vozila. A stanje ovoga je dobro, bar tako kažu majstori koji su ga detaljno pregledali prije kupovine.
Veliki servis urađen prije 15000, mali prije 3000. Svježe promijenjeni zamajac i kvačilo, diskovi, amortizeri, visko, nove gume.
Do sada sam mu nekih sitnica radio i mijenjao, ručicu mjenjača, prekidač za paljenje svjetala (nije pralio maglenke) i nekoliko sijalica. U skorije vrijeme me čeka promjena jednog ramena u lijevom točku, i nekako da sredim kratka svjetla, jer su kritično loša. Vidjeću kako ću to, ili da uradim xenone, ili da promijenim sočiva, kažu da ona znaju biti krivac za loše osvjetljenje. I skinuću ovu kuku, ružno izgleda, a i čuo sam da policija u Hrvatskoj i Crnoj Gori zna praviti probleme. Štopke su malo potamnile, i dešava se da malo kondenzuju, pa ću i to gledati da promijenim, dok dođe na red.
Posebna je priča kako auto ide...ludilo  biggrin Prije ovoga sam imao nekog Peugeota 205 dizela, starog preko 30 godina, možete zamisliti koja mi je to promjena. Pasat leti, uzbrdo, kolona ispred mene, nema potrebe da vraćam u četvrtu, samo poklopiti gas  biggrin Baš strašno ide. Probao sam i 74kw dok sam tražio auto, ipak se ne može porediti, 96kw je raketa. Potrošnja, oko 7.5-8 litara prosjek, neke kombinovane vožnje. Na otvorenom ide i manje, zapravo moglo bi ići kad ga ja ne bih toliko pritiskao  biggrin
Toliko za sad. Ide i koja fotka. Uzgred, ako neko ima ideju gdje mogu nabaviti ta sočiva za kratka svjetla, neka kaže  biggrin






















Van mreže Zuja

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 640
  • Age: 28
  • Lokacija: Kragujevac
  • Karma: +8/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: A4 B7 2.0tfsi
Odg: Passat b5.5 1.9tdi 96kw 2004g
« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2017, 05:35:59 pre podne »
Dobar

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Audi A4 2.0Tfsi / 2005 / S line
Ex Audi A3 1.9Tdi /  1998 / 90ks
Ex Audi A6 2.5Tdi / V6