Autor Tema: Passat 6 problem sa turbinom/ trzanjem i lampicom  (Pročitano 953 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže seha117

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Banovici
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Passat 6 problem sa turbinom/ trzanjem i lampicom
« poslato: Jun 25, 2017, 10:03:04 pre podne »
pozdrav svima. novi sam na forumu pa bih volio cuti vase misljenje o problemu koji imam.
u pitanju je passat 6 2.0 tdi 103 kw bkp oznaka motora , dvije bregaste.
naime, auto mi trzne par puta na nekom konstantnom normalnom gasu od 1500 do 2500 obrtaja otprilike.
kada nagazim gas on ide normalno, ne trza, ali cim drzim gas na 2000 obrtaja npr. u bilo kojoj brzini trzne nekoliko puta.
takodjer nema snage, turbina kao da ne radi (mozda radi na cca 20-30%) a obzirom na silne kw treba da nosi.
i uz sve to jucer mi se upalila lampica od motora (ona zuta, check engine, s tim da ne pise nista nego samo lampica upaljena cista).
jel imao neko slicnih problema sa ovim trzajima i da li je problem konkretno u turbini ili moze biti i do crijeva koje vode do nje jer u prve dvije brzine prilikom ubrzavanja nesto mi cvrci pa mi se stvara sumnja da nije probijeno neko crijevo koje vodi ka turbini ?
inace kad se ubrzava (u svim brzinama) auto susti. ne znam da li je to normalno da tako radi ili je u pitanju strujanje nekog vazduha negdje.
inace da napomenem auto u leru radi odlicno cak i kada dodam gas u leru ne cuje se nista i nema smetnji u radu tipa neravnomjeran rad motora, gasenje i slicno.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Passat 6 problem sa turbinom/ trzanjem i lampicom
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2017, 10:11:12 pre podne »
Prvo bi trebao da se predstavis na forumu ko si, sta si, odakle si, sta vozis i td. to treba ovde da uradis: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0

A sva pitanja koja si postavio mozes dobiti odgovor od samog auta, ako komuniciras s njim kroz dijagnostiku . . .

Moze da bude svasta, a i ne mora da znaci . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio