Autor Tema: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?  (Pročitano 1655 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolaus

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5 1.6 74 kw
Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« poslato: Jun 11, 2017, 02:48:53 posle podne »
Vec odavno mi u autu ne pokazuje temperaturu kako treba,samo ponekad malo podigne kazaljku do 20-30 stepeni i opet padne. Zamijenim novi termostat koji je veoma nepristupacno zamijeniti,temp.je normalno pokazivala 1 dan,i opet sve po starom. Veoma sporo podize kazaljku,slucajno nekad dodje do 90° pa padne na dno itd itd. Da li to znaci da je i taj termostat los ili moze biti i nesto drugo?

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2017, 03:34:59 posle podne »
Moze biti nesto drugo, mozda te zeza termodavac tj dzabe si menjao termostat ako je on, ko je zakljucio da je do termostata? Ti ili majstor

Van mreže nikolaus

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5 1.6 74 kw
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2017, 04:32:38 posle podne »
Majstor pretpostavio,ja mijenjao termostat.
 :69

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2017, 08:45:51 posle podne »
Msm da ti nevalja majstor...Termostat se lako proveri jel radi ili ne..Prvo nadji dobrog majstora za vw.pa tek onda kupuj deo koji treba..Lici mi da ti termodavac za skalu ne valja ili je los kontakt...Znam za jednog dobrog majstora za vw-audi u Nk,pa ako te zanima javi da ti nabavim kontakt od njega....
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže nikolaus

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5 1.6 74 kw
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2017, 09:39:27 posle podne »
E ne znam,ja se ne razumijem bas najbolje u to,pa eto,povjerujem u sve sto mi majstor kaze. Mada taj termostat nije skup,ali sam se bas namucio dok sam ga zamijenio,jer je bas na nepristupacnom mjestu. A sto je najgore,mislio sam da se termostat nalazi na skroz drugom mjestu,ispod neke racve na motoru ispod brisaca otprilike,i kada sam sve to razmontirao i vratio,sada mi na toj racvi pusta vodu,nema sanse da vratim to crijevo kako treba a da mi ne pusta vodu. Sve u svemu katastrofa. Kako se zove taj majstor? Lako cu ga pronaci kada znam kako se zove.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2017, 03:09:10 posle podne »
Ti si skidao onu račvu sa zadnje strane motora na kojoj je crevo koje ide u mali hladnjak??? :9 :9 :9  Ja sam je menjao, posto mi je tu curela voda, jer je pukla. I prilicno sam se namucio. Najveca je muka da skines sve sto ti smeta da bi dosao do nje, a da nista ne slomiš. Termostat, ni ovaj termodavac o kome pricamo nisu skupi, pa nema sta da ti bude zao. Mnogo je gore sto si se namucio za džabe.

Bice da je kao sto Nenad Petaković kaze, resenje tvog problema u termodavacu koji daje impulse za skalu na tabli.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže nikolaus

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5 1.6 74 kw
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2017, 06:20:55 posle podne »
Ma nije skup termostat ali je toliko nepristupacan da je to uzas. Molim te reci mi ako se sjecas kada si skidao ono crijevo sa racve na kojem je plasticni zavrsetak i to crijevo ima onaj kao osigurac koji se utisne na kraju.je li to to? Ako je to interesuje me kojim redosledom idu unutar crijeva gumica i neki kao plasticni prsten? Jer mi je gumica unutra bila pojedena,pa sam je zamijenio drugom,ali nisam siguran da li sam vratio sve kako treba jer ne razumijem zasto mi tu curi voda,nikako to da napravim. lost006

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2017, 08:52:45 posle podne »
To je to. Ima osigurač i gumica unutar spojnice na crevu. Plastični prsten nema. Kada stavis gumicu, navučeš na račvu i gurneš osigurač, ako je dobra gumica i nigde nije pukla spojnica, ne sme da curi. Ako curi, pregledaj račvu, ona ti je verovatno pukla tamo gde su srafovi koji je drze za glavu motora. Tako je kod mene bilo i zato je curelo. Naravno na strani gde se račva srafi na glavu motora, takođe ima gumica. Tu za svaki slucaj moze malo diht-mase.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2017, 08:56:36 posle podne od strane BladeBG »

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže nikolaus

  • VW Početnik
  • Poruke: 10
  • Lokacija: Niksic
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5 1.6 74 kw
Odg: Passat b5 benz termostat ili nesto drugo?
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2017, 10:11:23 posle podne »
U ovom crijevu je bila i gumica i neki plasticni prsten,siguran sam jer sam ja to otvorio,e sad,da li je to neko nekad tu ubacio pojma nemam,ali ne vjerujem. Mozda je taj prsten i u tvom crijevu bio ali ga nisi vidio,jer bas prijanja za cijev od racve,skoro da se ni ne vidi dok ga ne pomjeris rukom. U svakom slucaju pokusacu ujutru bez toga prstena,pa cu da vidim sta ce se desiti..