Autor Tema: Problemi sa farovima passat b6  (Pročitano 7932 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže M.G.

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT B6
Problemi sa farovima passat b6
« poslato: Maj 22, 2017, 04:12:34 posle podne »
Pozdrav svima
posedujem passata b6 2006 godište. imam problem sa farovima. noću se slabo, mogu komotno reći nikako ne vidi. majstor koji mi održava auto mi je rekao da su mi sočiva neispravna i da jedini način da se to sredi je reparacija farova ili da se kupe novi. čitajući po internetu mišljenja su raznolika, pa me interesuju vaša iskustva sa tim problemom. reparacija bi me koštala oko 140 eura, do novi farovi marke valeo koštaju oko 160 eura.

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 25
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: Problemi sa farovima passat b6
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2017, 09:54:21 posle podne »
Mozda zvuči smešno ali problem može biti taj da sijalice nisu lepo stavljene u far.
Zato kupi dve nove sijalice i ako ne znaš sam svrati kod nekog da ti namesti lepo.  driving

Van mreže M.G.

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT B6
Odg: Problemi sa farovima passat b6
« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2017, 10:12:59 posle podne »
to je prvo urađeno. stavljene su nove sijalice i sve je ostalo isto. na par mesta sam još čuo da su vlasnici passata b6, audi a6 i sl. imali problema sa sočivima. zvao sam jednog servisera kojeg sam našao na oglasima i rekao mi je da je to čest problem i da je najbolje zamenuti ta sočiva sa originalnim valeo sočivima, što podrazumeva rasklapanje fara, zamenu, pa ponovo sklapanje i lepljenje fara. sve izlazi 140e ako hocu ksenone onda 195e. a sad gledam oglase za nove farove i nađem valeo za 80e/kom i hella 70e/kom. sad nisam siguran da li su to originalni ili je neka kopija.

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Problemi sa farovima passat b6
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2017, 01:19:43 pre podne »
originalna xenon sijalica za b6 je 14000 dinara,cisto da znas u sta se upustas. far za g6 u autokomercu kosta oko 26000 dinara,ne verujem da je za pasata nesto jeftiniji far(nov originalni)

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 25
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: Problemi sa farovima passat b6
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2017, 09:43:16 pre podne »
Ova priča je bila kod tate, zamenili sijalice i namestili ih lepo.. Sad sija odlično  :83
Proveri to još jednom dobro.

Van mreže M.G.

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Temerin
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT B6
Odg: Problemi sa farovima passat b6
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2017, 06:56:34 posle podne »
originalna xenon sijalica za b6 je 14000 dinara,cisto da znas u sta se upustas. far za g6 u autokomercu kosta oko 26000 dinara,ne verujem da je za pasata nesto jeftiniji far(nov originalni)

upravu si. proverio sam i to je kopija valeo fara. original je preko 200€. znači ostaje mi samo reparacija...

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Problemi sa farovima passat b6
« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2017, 08:15:25 posle podne »
Ne znam kakav je projektor na passatu, mozda moze da se "hromira" ponovo, da se nabaci reflektujuca povrsina..
Ili ubaciti neki zamenski projektor, ima ih i bi xenon i obicnih. Sve to kosta dosta manje od pomenutih cifara.
A sto se tice sijalica, postoje Cnlight koje su dobrog kvaliteta, sa garancijom od 2god. Kostaju oko 50e - D1S i oko 30e - D2S, cena za par

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Problemi sa farovima passat b6
« Odgovor #7 poslato: Maj 23, 2017, 10:54:19 posle podne »
Morimoto projektori bi bili odlični kao zamena, samo treba neko vest da ih namontira i podesi...


Sent from mighty voodoo magic ;)