Autor Tema: provera km po broju sasije  (Pročitano 46512 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2017, 01:26:10 posle podne »
Isto ce me kostati kupio ga ovde kod nas ili u Svajcarskoj, ali je mozda bolje da ga kupim sa jednom rukom manje sto se tice skidsnja km i sminkanja. Sve u svemu, moze se reci da se uvek kupuje les koji ce pre ili kasnije zasmrdeti u zavisnosti od srece.

Sto se novog tice to je naucna fantastika jer sam i stan kupio u staroj gradnji jer je mnogo bolja varijanta od novogradnje.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Mart 26, 2017, 01:28:19 posle podne od strane toda81 »

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1261
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2017, 08:55:14 posle podne »
Zorancile,ko ne vraća kilometražu? Švicarci??? Jel me zajebaješ,ili ozbiljno? Pa ja uredno vračam Švicarcima kilometre svake godine kad dođu na odmor  biggrin :66 Isto tako i Njemcima,Holanđanima,Belgijancima,Italijanima,Francuzima i ostalima iz EU. Jedino nisam nikad radio sa Špancima,jer ne dolaze ovamo,ali poznajući par njih,vračaju i oni garantovano...
Pročitaj šta sam napisao u zagradi. Kažem pravi Švajcarci, ne računam gastarbajtere sa Balkana... Tamo je vraćanje kilometraže krivično delo, a sa druge strane gledano, ti automobili o kojima mi ovde razmatramo tamo koštaju kao jedna njihova plata... To je kao kad bi mi na nekom Jugu od 200 evra vratili kilometražu da bi ga prodali za 250. :)
« Poslednja izmena: Mart 26, 2017, 09:04:41 posle podne od strane zorancile »

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #22 poslato: Mart 26, 2017, 10:59:21 posle podne »
Kolko je pouzdana provera kilometraze VCDS om. Nalazio sam svasta od da nece uopste ocitat iz motornog do toga da se neslazu motorni i tabla po 150 h 200h do toga da se neuklapa citanje u 1h klimotera. Znali neko lepo opisat kako se manipulise sa kilometrazom u motornom racunaru. Koliko sam upucen programerima je lakse da iskljucu opciju da je uopste moguce procitat iz motornog nego da je prepravu i uklopu sa onom na satu.
Nema zanata bez alata

Na mreži voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #23 poslato: Mart 27, 2017, 01:25:25 pre podne »
A jel sve to važi kad se kupuje od nekoga ko je u Nemačkoj, Švajcarskoj, Danskoj upisan kao jedini vlasnik?
Ja sam dvao auta uzeo na taj način i mogu biti miran za kilometrazu... Ali realno, može to serviser i po trapu poznati jel 100k, 200k, 500k.
Nisu auta isto održavana i da su bili u istim uslovima. Garaža nije isto sto i parking...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #24 poslato: Mart 27, 2017, 09:48:51 pre podne »
U nemackoj samo turci i balkanci vracaju km, najsigurnije je uzimati na auto placevima po mogucnosti da je vlasnik nemac, kupac ima pravo da prijavi auto dilera ili auto kucu iako nema dokaz o vracenoj kilometrazi, dovoljno je da se posumnja na auto po njegovom opstem stanju u km i stize inspekcija i auto ide na ekspertizu. Kazna je izmedu 500 hiljada i 800 hiljada evra, sto bi rekli zaplena svega sto gazda ima i zatvaranje firme, tako da je vracanje km tamo rezervisano samo za kola koja idu za izvoz. Povedete tamo sa sobom lokalca i mirni ste, sa njim se ne zezaju, najbolje je da je bas pravi nemac ili o kojoj god zemlji da je rec. Ovo sto vam pisem je 100% tacno i pouzdano.

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #25 poslato: Mart 27, 2017, 09:51:42 pre podne »
Serviseri nemaju uvid u kilometrazu, osim ako nije servisiran u servisnoj mrezi. Sve podatke o kilometrazi na dan poslednjeg tehnickog ima drzava.
Englezi imaju sajt i provera auta kosta par funti, komplet istorija, cak i u vezi bilo kakvih udesa ili cukanja, a da je bilo umesana ili policija ilim samo osiguranje.

Verujem da tako nesto postoji i u Svici i Nemackoj, samo treba izguglati . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #26 poslato: Mart 27, 2017, 10:23:57 pre podne »
U pravu si, to ima i u Svedskoj tako da verujem da imaju sve zemlje zapadne evrope

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2596
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #27 poslato: Mart 27, 2017, 10:31:19 pre podne »
@toda81
Druže,odeš u bolji servis sa originalnim softverom za dijagnostiku. Na svakom autu takva dijagnostika očita ECU u kome je originalna kilometraža. Nema laži,nema prevare.

Sony Xperia Z3

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #28 poslato: Mart 27, 2017, 02:22:05 posle podne »
To važi za dizele. Na žalost ne i za benzince.
A inače može km da se smanjuje i sa sata i ECU i svega. Nije to uvek tek tako...

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #29 poslato: Mart 27, 2017, 02:25:16 posle podne »
Zvao sam vw ovlasceni servis u Pozarevcu i rekli su mi da mogu ocitati podatke o nekom vozilu uz pomoc broja sasije, ali to mogu uraditi samo vlasniku :)
Koja je to glupost! Pitao sam da li mogu da platim da bih dobio tu informaciju za neki auto, ali su mi rekli da ne mogu sve do trenutka dok ja licno ne postanem vlasnik.

To je krajnji idiotizam!

-
Znam da ste mi rekli da nista ne znaci i da se dodje do te informacije, ali je mene kopkalo da li uopste mogu da dodjem do te informacije ako mi prodavac da br sasije, ali u Pozarevfu je to nemoguce...
@2busy, hvala na informaciji.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока


Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #30 poslato: Mart 27, 2017, 04:33:50 posle podne »
Valjda sa Ecu ne moze, tj.  moze da se flesuje ecu sa podacima od Ecu identicnog auta, al ko ce to da radi. To je zajebana rabota. Steta sto nece da ti provere, to im je par minuta posla... Mada, velikensu ssnse da bi se razocarao rezultatima provere, tipa vel. km i zadnji servis upisan pretprosle godine. Ako ti se bas svidj auto, zamoli ih lepo, kazi da ces odmah kod njih mali servis ako bude sve Ok. Moj savet ti je ds gledas stanje auta i servisnu knjigu, pa ces po tome okvirno zakljuciti o cemu se radi. Ako nema nikakvu servisnu, nemoj ni da gledas...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

igorpolic

  • Gost
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #31 poslato: Mart 27, 2017, 04:41:21 posle podne »
Ma kakva servisna knjiga??? 20€ kosta ispecatirana.

Samo majstora sa sobom i pomolis se Bogu.

Van mreže Figo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 761
  • Age: 28
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Karma: +22/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Mk4 gti USA
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #32 poslato: Mart 27, 2017, 04:45:28 posle podne »
Servisnu knjigu i za trotinet mozes da nabavis ako hoces za 20e

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #33 poslato: Mart 27, 2017, 08:16:20 posle podne »
Moj prijatelj uvozi automobile tako da mi je i on pricao da se servisna knjiga sa pecatima napravi za 20-30e tako da nista nije validno. Lepo kazes, jedino majstor da ga pogoeda pa kako mu se ucini to je to. Mene nece ni dinara da kosta usluga jer smo kucni prijatelji, a isao sam i ja sa njim pre 2 nedelje do Svajcarske da dovezemo po narudzbini jednog pezoa 3008. Super izgleda, ali je prepun elektronike i mislim da se decko koji ga je kupio zakopao u zemlju. U tom pezoovom ovlascenom servisu su ga cenili 9000, a dali su ga za 6.100 svajcaraca sto je meni u startu bilo sumnjivo, ali je decko hteo da ga kupi i eto, kupio je lupano vozilo i s cela i sa strane, ispeglano, kome se palee silne lampice, a uz sve je i "predivni" automatik :D

Svako ima pravo na svoj izbor. Zato ja volim prastare olupine koje je mozda malo lakse i jeftinije popraviti nego ove savremene koji su nalik svemirskom brodu kada su u pitanju dugmici i funkcije.

Inace veliki sam ljubitelj tehnime kompjutera i telefona pa ako nekome treba fantasticno skockana navigacija koju sam licno skocako za sebe i koja fantasticno radi samo nek mi se javi na pp ;)

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока


Van mreže netix

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 Tdi 74kw
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #34 poslato: Mart 27, 2017, 08:29:04 posle podne »
Moze se za tuce evra dobiti celokupna servisna istorija iz ovlascenih servisa sa vremenom i kilometrazom kada su servisi radjeni i sta je menjano (samo za  vw,audi ili skoda)

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #35 poslato: Mart 27, 2017, 08:50:42 posle podne »
Za koliko evrova se moze doci do tih podatska? Imas li kanal kako doci do tih podataka, a da nisam vlasnik, naravno da imam br sasije?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока


Van mreže netix

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5.5 1.9 Tdi 74kw
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #36 poslato: Mart 27, 2017, 09:56:26 posle podne »
Za koliko evrova se moze doci do tih podatska? Imas li kanal kako doci do tih podataka, a da nisam vlasnik, naravno da imam br sasije?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Ajde da pitam, pa da ti kazem tacno. I posalji mi vin da provere da li ga uopste ima

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #37 poslato: Mart 27, 2017, 09:58:51 posle podne »
E to mene interesuje po broju sasije kako proverit. Ima puno oglasa gde na poziv daju broj sasije za proveru, ali kako upotrebit taj broj.
Nema zanata bez alata

Van mreže Vladimir984

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #38 poslato: Mart 27, 2017, 10:37:10 posle podne »
Koliko znam nema sajt,podatke cuvaju u tajnosti i daju samo ako licno odes u ovlasceni servis sa saobracajnom u kojoj si upisan kao vlasnik vozila. Prilikom kupovine proveri vise stvari:
prvo trazi servisnu knjigu originalnu (mada i to laziraju)
drugo gledaj po racunima kad je sta i na koliko kilometara servisirano
trece ako je mala kilometraza na nuli ili veoma mali broj kilometara predjen to je vec los znak jer prilikom vracanja kilometraze obavezno se ponisti i mala kilometraza(nije siguran pokazatelj jer je mozda izvadjen akumulator bio ili je neko ponistio rucno)

Na mreži voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: provera km po broju sasije
« Odgovor #39 poslato: Mart 27, 2017, 10:57:54 posle podne »
Gde mogu ja kao vlasnik proveriti po broju šasije?


Sent from my iPhone using Tapatalk