Autor Tema: Menjac tesko 'upada' u prvu brzinu ?  (Pročitano 2288 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MikkiN

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 425
  • Age: 28
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Petrolheads ⛽️
Menjac tesko 'upada' u prvu brzinu ?
« poslato: Februar 24, 2017, 05:28:57 posle podne »
Sta moze da bude problem sto menjac ponekad nece da udje u 1 brzinu pa makar stiskao kvacilo koliko hocu i gurao menjac, dok ne 'pukne' ne udje... ?!
Golf 2 Moda - 1.8b GT 1990 (2017 - 2024)
Golf 5 United - 1.4b MPI 2008 (2021 -  )
Opel Astra G - 1.6b 2002 (2024 - )

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Menjac tesko 'upada' u prvu brzinu ?
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2017, 10:12:48 posle podne »
Vrv birac brzina-plastini elementi,neki je moguce puko i ne odradjuje svoje,,,ima to u svim autodelovima da se kupi ceo set..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Ivancho

  • VW Početnik
  • Poruke: 67
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2 1.6 51kw 1984god Benz
Odg: Menjac tesko 'upada' u prvu brzinu ?
« Odgovor #2 poslato: Mart 10, 2017, 08:55:51 posle podne »
ako je golf dvojka oce da jebe narandzasta guma kod salt hebne tj u tom kucistu samo sto ta narandzasta drzi pravac cevi da ne mrda cev levo desno da bi lepo tamo pod haubom ubacilo u prvu  i kad ta guma strada ddobije se luft i djoka nema pravilan hod da bi ubacilo . skini kuglu  palice menjaca skini gumu  ili kozicu oko palice sta je vec,i pogledaj u dnu ide cevka ka haubi e tu unutra ima neka bela plastika a posle nje ide narandzasta  i sve to stoji u nekog gumi ,vidi prstima da li ima mnogo lufta ako ima moras menjati  a jeban je majstorski postupak ja sam kod 1.6 uspeo na laksi nacin iznutra isekao obruc ujedno zamenio salthebnu i posle zamenio tu narandzastu gumu koja je ista kao i kod motora na cevci biraca brzina tj ona sto se nituje. moj savet,daj 500din i pozamenjuj sve polugice i te plastikice,vecinu mozes sam a ovo unutra je jebano mnogo  ja sam prste polmio dok nisam provalio kako da inprovizujem da bih stavio novu gumu narandzastu unutra i da vratim belu plastiku isto unutra.to je laksi nacin sto radih a majstori rade tako sto skinu celu tu cevku  pa onda zezaju rade itd  a mislim da i auspusi idu dole zbog toga,ja fiknuo brusilicom zbog salthebne obruc oko palice  i posle se cackao oko te gume