Autor Tema: Kako greje vasa 4-ka ?  (Pročitano 3901 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Kako greje vasa 4-ka ?
« poslato: Januar 09, 2017, 10:18:56 posle podne »
Mozda ce ovo nekome da zvuci smesno, ali kako greje vasa 4-ka ?

Primetio sam od kako je pocela zima, tamo negde u decembru, da mi auto slabo greje i da mu treba mnogo da podigne na radnu temperaturu. Sto se tice radne temperature moram da predjem negde 10-15km kako bi se auto zagrejao na 90C (radnu temp.) i tek tad pocinje da greje. Kad se zagreje i krene da greje opet je to nekako slabo, jer na drugom autu (Reno R19), auto greje ubija iako motor nije dostigao radnu temp., a na 4-ci i kad dodje do 90C opet jadno greje. Bio sam kod elektricara koga sam zamolio da mi pregleda i taj sistem za grejanje, on mi je rekao da ne postoji problem sa sistemom, mada mozda zeza neka klapna.

Sad me interesuje da li je jos neko imao ovakav problem, narocito sad kad je grejanje neophodno na -20C  cold

Planirao sam da oteram auto u ovlasceni servis (jer ga tamo i odrzavam), ali bih zeleo da cujem jos neko misljenje o ovom problemu.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1724
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #1 poslato: Januar 09, 2017, 10:42:30 posle podne »
To je normalno da slabije greje jer zimi dizel sporije postigne radnu temperatutu.

U kom ovlascenom odrzavas auto ?

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2017, 11:13:50 posle podne »
Meni benzinac pocne da greje pre nego stigne da prebaci na plin, da dodje na 90 treba mu 10 min voznje i tad greje ubija.
Nema zanata bez alata

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #3 poslato: Januar 10, 2017, 10:26:49 pre podne »
Nije samo zimi, tj. njemu i leti treba duze da podigne radnu temperaturu, mada leti hladi odlicno :)
Auto po pitanju mehanike odrzavam u servisu Todor, u Arandjelovcu. Ima sertifikat da je ovlasceni servis za Audi i VW vozila, tako da mi je on siguran  biggrin

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #4 poslato: Januar 10, 2017, 10:41:30 pre podne »
Mozda ti ona klapna sto se bira toplo hladno ne zatvori do kraja dotok hladog vazduha pa pola vazduha ide kroz mali hladnjak a pola pored pa dobijes slabo grejanje, na trojki se to desi kad su pokidani sundjeri na klapnama pa vazduh ide na sve strane a najmanje kroz mali hladnjak

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #5 poslato: Januar 10, 2017, 10:51:18 pre podne »
Sad kad pomenu te sundjere setih se, kad sam vadio luftere da zamenim za borine, video sam gomilu nekog crnog tankog sundjera da ispada iz luftera, koliko kosta ta klapna i da li bi to mogao ja sam da zamenim ili bolje da oteram u servis ?

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2017, 10:54:20 pre podne »
E tu lezi zec, mislim da se kod cetvorke skida cela kontrolna tabla da se izvadi, ako imas toplu garazu i dva dana vremena i zivaca i alata mozes sam probati mada je jebacina to skinuti i vratiti

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2017, 01:43:32 posle podne »
Jao koliko tu ima posla...  angry2

Gledaj, garazu toplu imam, alata imam,vremena nemam, ali opet moze bolje da to rasture oni koji ce to posle umeti i da vrate, jer ja sam obicno takve srece da kad rasturim nesto ne mogu da vratim, ili vratim a ostane visak delova  celebrate


Da li je moguce da zbog te klapne slabije duva na onim lufterima sa strane (vozacev i suvozacev), cackao sam po onim podesavanjima dole da duva u noge ili da duva u staklo i sve sam zivo probao bas slabo duva sa strane, i kad stisnem na ono dugmence pored AC (ona strelica kao u krug), pocne neki ventilator da vrti ali i da krci bas dosta, ne znam ima li to neke veze sa mojim problemom.

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Kako greje vasa 4-ka ?
« Odgovor #8 poslato: Januar 10, 2017, 09:56:50 posle podne »
potrazi na yootube ima snimaka kako to resavaju bez skidanja. A cim si nalazio sundjera tu je problem sto posto.
Nema zanata bez alata