Autor Tema: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu  (Pročitano 12775 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže enkob

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 342
  • Age: 43
  • Lokacija: Sjenica
  • Karma: +19/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw mk4 1.9 TDI
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #20 poslato: Decembar 20, 2016, 11:09:45 posle podne »
Meni nocas poce da trokira, pre mesec dana sam postavio nove svecice i kablove i stiglo kablo da crkne. nekoliko dana trza dok konacno nocas ne zavrsi u smece. Stavio sam neko obicno, a sutra trazim one crvene sto su isli na ficu puni bakra sve cu da prevrnem samo da ih nadjem
Nema zanata bez alata

Van mreže komlenicb

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6SR
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #21 poslato: Januar 06, 2017, 07:59:56 posle podne »
Pre neki dan stavljeni novi Bremi kablovi ali i dalje ostao problem sa trzanjem na plinu a na benzinu ne osetim vise posle pranja maf senzora.
Jos nesto:pre Nove Godine uzmem u firmi Forch kontakt sprej da predjem kontakte na termoregulatoru na masini i primetim da se kontakti osuse za 10-ak sekundi,a onaj moj sto sam kupio-Wurt kontakt sprej,mastan vec 2 nedelje kao da sam poprskao WD-40,razocarao sam se u kvalitet pomenutog. angry2
......najvise me muci trzanje u leru:radi kao da izostane paljenje u cilindru i to svakih par sekundi,cas jace cas slabije a na kazaljci na leru ne primetim pomeranje i ne gasi se u bilo kom rezimu voznje,samo trza i pri dodavanju gasa i pri konstantnom gasu.
Trazim kabal za dijagnostiku plina ili cu otici kod plinadzije da proveri ima li koja greska u plinskom kompu.Najgore mi je kod koga da odem jer je moj serviser stvarno dobar serviser ali je zatvorio servis i otisao u inostranstvo.

Mozda jos neka ideja?

Svima sto slave pravoslavni Bozic,Srecan Badnji dan i Bozic"MirBozji,Hristos se rodi"  :+  :26
« Poslednja izmena: Januar 06, 2017, 08:02:03 posle podne od strane komlenicb »

Van mreže Licanin

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw Golf 2 1.3 i
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #22 poslato: Januar 06, 2017, 11:06:18 posle podne »
Pozdrav i srecan Bozic! Probaj da odes do Draska u Zemun Polju,to ti nije daleko a i dobar je majstor bas za te stvari oko struje,elektrike,ako vec nisi bio?

Van mreže komlenicb

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6SR
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #23 poslato: Januar 08, 2017, 02:18:57 posle podne »
Samo da prodje ovih par ledenih dana,nevole ni majstori po hladnom da rade. cold

Van mreže komlenicb

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6SR
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #24 poslato: Januar 11, 2017, 06:14:50 posle podne »
Konacno reseno!  clap alealeee driving

Nadjem na kupujem prodajem ,covek prodaje dijagnosticki kabel za plin.Posto nisam bio siguran da li odgovara za moj uredjaj GI F3 dogovorimo se da cu doci do njega u Pancevo pa da probamo.
Objasnio sam majstoru sa cim imam problema i sta sam menjao.Prikopcao se majstor ali gresaka u plinskom kompjuteru nema.Kaze majstor ili bobina ili dizna.Objasnim mu da sam nabavio bobinu probao i da mislim da nije do njih posto mi na benzinu radi perfektno.
Uze  majstor1 pa proba da iskljucuje diznu jednu po jednu a motor poce da radi ravnomernije na 3 klipa nego na 4.Kaze zeza te jedna ili dve dizne.Stavi novi set dizni,upalimo a motor miran ko bubica. celebrate ,eto sad kaze znas da su dizne pa kad budes mogao resavaj to i krene da skida dizne.Ja kazem ,sta radis to majstore,ne skidaj te dizne.Kol'ko para je to?Kaze 40 eura,kabal ti ne treba? Rekoh daj i kabal koji je 15 eura i tako za 55 eura se vozim vec 2 dana bez problema po debelom minusu. cold
Ovom prilikom zelim da pozdravim i majstora Slobu iz Panceva koji mi nije uzeo nista za ruke i nije pristao da ga castim za njegov rad. :25

Ukratko:zbog problema trzanja i na plinu i na benzinu prvo zezao MAF senzora,posle njegovog pranja kontakt sprejom problem ostao samo na plinu a na benzinu je bio mirniji i malo zustriji (koliko taj motor moze biti  lollol )
Posle menjanja dizni,koje su presle samo 42 000 km,na plinu oko 25 000, original tomasetto, problem je resen.
Da mi moj majstor nije preselio u inostranstvo ovo bi mi zamenio u garantnom roku.
Napominjem da je plin sipan samo na OMV i NIS pumpam a i svakih 10 000 km sam menjao oba filtera i ako su bili cisti.

Sve Vas pozdravljam i zahvaljujem se na pomoci! :45  :46

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #25 poslato: Januar 11, 2017, 11:36:45 posle podne »
Posle NIS-a ti sigurno nisu bili čisti filteri no nema veze, bitno da radi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže komlenicb

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6SR
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #26 poslato: Januar 26, 2017, 10:45:36 pre podne »
Evo i posle 15-ak dana sve ok. driving
Molim administratora da zatvori temu.

Pozdrav svima! :45

Van mreže komlenicb

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6SR
Odg: Golf 4 1.6 SR trza pri ubrzanju i pri konstantnom gasu
« Odgovor #27 poslato: Maj 25, 2017, 01:01:36 posle podne »
Ljudi ,ja i zaboravio na  problem.Samo sipaj i vozi!

Nekome ce sigurno da znaci, ovo sto sam se javio, posle skoro 5 meseci.

Pozdrav ovom prilikom za majstor Slobu iz Panceva!

Pozdrav svima na forumu!  alealeee :46