Autor Tema: lambda sonda  (Pročitano 5108 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boban-kš

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Kruševac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo
lambda sonda
« poslato: Novembar 14, 2016, 12:37:49 pre podne »
Poštovani prijatelji imam vw polo 1,4 16v (buljavi) i imam problem koji se nadam da rešim uz vašu pomoć.Naime pre izvesnog vremena je počeo da pali lampicu za grešku na motoru.Taman se dogovorim sa majstorom da vidi u čemu je problem greška se sama od sebe ugasi.I tako danima.Kad sam konačno uspeo da sa upaljenom greškom odem do majstora sledeći kvar "lambda sonda prekid napajanja" kvar povremen.Pri prijavi greške nema pravila da li je hladan ili zagrejan jednostavno nekad je upali čim startujem motor a nekad u vožnji,tako je isto i ugasi.Što se tiče rada motora nema nikakvih nepravilnosti u radu,sve normalno,čak nisam primetio ni da više troši?!Ne znam šta da radim,majstor mi je rekao da je sonda sa 5 žica i da je prilično skupa. Ne znam šta da radim,čitao sam da grešku lambda sonde mogu i neki drugi kvarovi da uzrokuju.Molim za pomoć,ne kupuje mi se lambda a da se ispostavi da nije do nje,ili ako već mora nova ima li neke zamenske koje su jeftinije i da li se isplati staviti njih umesto originala.Svaki savet je dobro došao.Pozdrav.

hirurg

  • Gost
Odg: lambda sonda
« Odgovor #1 poslato: Novembar 14, 2016, 07:15:07 pre podne »
Istu situaciju sam prošao, sonde imaš 2 pa tako da ne mora da znaci da je ta sa 5 žica. Univerzalne su nista, jedino otpad i isti kataloški. Sonda izbacuje grešku ako nije dobro sagorevanje tako da imaš tu faktora koji utiču. Provjeri kablove svjecice bobina injektori filter goriva, pumpa goriva. Fals zrak. Itd
To sve kad pogledaš jel ok radi onda mjenjas sondu. Sonda daje napon koji se može videti osciloskopom ili dijagnostikom i on stalno varira i hoda. Takođe na sondi imaš 2 grijaca koji od nepravilne smjesu stradaju. Uglavnom sonde odu kad se plin ubaci a majstor ne zna smjesu da postavi kako treba.  Siromašna smjesa je zlo po motor i dosta komponenti.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Van mreže boban-kš

  • VW Početnik
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Kruševac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw polo
Odg: lambda sonda
« Odgovor #2 poslato: Novembar 14, 2016, 10:26:19 posle podne »
Danas vožen celi dan greška se ne pali a ništa nije dirano.Stvarno ne znam šta da radim.Za par dana javljaju malo toplije pa ću se pozabaviti ovim stvarima koje je hirurg naveo.

Van mreže delja

  • VW Početnik
  • Poruke: 122
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 1.6
Odg: lambda sonda
« Odgovor #3 poslato: Decembar 07, 2016, 08:14:56 posle podne »
hirurg reci mi jer ti simptomi sa Check engine lampicom nestaju kad smesa plina podesi na optimum?

I kod mene je majstor ustrojio na siromasniju smesu zbog potrosnje.

kod mene javlja gresku system to lean, i katalyist below treshold.

izvinjavam se za off.
1342

hirurg

  • Gost
Odg: lambda sonda
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2016, 11:25:44 posle podne »
Meni nisi jasan nikako. Smanjio si potrošnju da motor trpi. Ajd malo čitaj šta znači za motor siromašna smjesa. Znaci malo ti duplo ušteda vozeći na LPG pa hajde da još smanjim. Grehota drugar. Napravi da radi kako treba i lampica se gasi.

Послато са HTC One M9


Van mreže Perone

  • VW Početnik
  • Poruke: 9
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.4 16V
Odg: lambda sonda
« Odgovor #5 poslato: Jul 10, 2017, 11:04:18 pre podne »
Drugari , kako se zove lambda iza katalizatora? Regilaciona ili sonda za dijagnostiku? meni treba ova IZA kat. I jos jedno pitanje.......ne vidim tu temu ispala mi ova oplata na sred puta, ja na znam od cega je.