Autor Tema: ABF elektronika na KR.  (Pročitano 5549 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #20 poslato: Jun 11, 2016, 11:46:52 posle podne »
Evo dat ču ti ja konkretan odgovor. Kupi cijeli ABF sa strujom i ubaci. Mani se budaleština i trošenja para uzalud.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #21 poslato: Jun 11, 2016, 11:48:57 posle podne »
Pogodi se sa Petakovicem da ti ubaci digifant 2 struju i rijesio si sve probleme. jos i sekvent plin da ti nabudzi ali da ne prelazi 5 litara plina potrosnja

ili jos lakse. otjeraj ti tog golfa na vagu ili mjenjaj za kakvu ladu sa atestiranim plinom
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #22 poslato: Jun 12, 2016, 12:06:06 pre podne »
Ovde covek vise ne moze nista da napise , a da ga ne jebu , pa napisao vam je Nenad sta je gledao , nije on pravio da li to radi ili ne nije ni bitno toliko , lepo je na pisao da auto ide nijansu bolje nije rekao da sada ima 509ks , sta ga smarate da se on nesto sada vama pravda nije ga on pravio ... Naucite da narezete navoj pravilno i odredite toleranciju za ureznicu da ne bude tup navoj tup ko penis  pa onda pametujte cnc strucnjaci i tjuneri sa neta ... Sve nesto znate , a cuvate za sebe pa sta pisete po forumu koji moj penis ... Uclanite se na krstaricu pa tamo kenjajte ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #23 poslato: Jun 12, 2016, 12:27:20 pre podne »
Milane,od tebe nisam ocekivao takav odgovor,vrlo dobro znam na koga se ovo odnosi,evo javno ti kazem NE SERI I NE MLATI. Do pre godinu dana nisi znao gde ti je levo a sada kod Gedore koji ceo zivot radi i muci se sa budalama,za godinu dana si kao naucio toliko da se tvoje misljenje postuje i uvazava.Decko je pitao, dao sam mu konkretan ispravan odgovor,ako mu neodgovara ja mu sujetu nemogu umiriti.Gde si ti Milane bio kada sam kod Gedore povezivao seatov 1,8 16v u Madisonov auto da nesto konstruktivno naucis.Citaj  kako treba i kako je napisano,niko Nenada nesmara nego je bukvalno covek pljunuo na konkretan odgovor.Prvo je Napisao da u Srbiji postoje majstori koji bez mapiranja uz pomoc lap topa prejebu to sto treba,posto sam napisao da to nemoze, vec SAM TO RADIO I MENJAO EPROM, onda se on ispravio i napisao isto,da je taj neki to uradio na taj nacin.

E 0vaj CnC tjuner te napravi iz komada Gvozdja na to istom CnC, iskreno RAZOCARAO SI ME. Sad imas Nina nek te on savetuje jer od mene neces dobiti ni jedan vise.Treba da te stid,do pre neku godinu pitao si me X pitanja,sta kako zasto,zbog cega itd,i sada ti prozivas ovde nas nekoliko.

Da neces mozda da kazes da ABF ubrizgavanje radi do jaja na KR-u,napravi ga kod sebe,prvo otvori par racunara i vidi dali su epromi lemljeni ili imaju podnozije u koje se ubacuju....
« Poslednja izmena: Jun 12, 2016, 12:46:03 pre podne od strane scirocco 16vg60 »

Van mreže Dreamer

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Age: 36
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf2 1.8 16v
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #24 poslato: Jun 12, 2016, 12:30:17 pre podne »
Struju i komp vec imam kao i dizne sa mostom. Da li moram celu granu usisnu da stavljam ili samo donji deo? Ja pitao za savet sta i kako a ne da kupujem kompletan abf motor ili da ga teram na staro gvozdje!

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #25 poslato: Jun 12, 2016, 12:33:37 pre podne »
Dobio si konkretan odgovor,ABF ubrizgavanje na KR motor ce paliti,nece ici dobro,moras menjati ceo gotov eprom ili ga mapirati.Ako ti ovo nije jasno niti ovima sto sve znaju ti slusaj njih a ne nas koji smo to pravili i probali.....Treba li da budem jasniji od ovoga

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #26 poslato: Jun 12, 2016, 12:53:38 pre podne »
 jesi ti pregoreo malo , koliko si ti ljudi napao na forumu u zadnjih godinu dana sa kompanijom , ko god se nov pojavi odma paljba  ...

Nemogu da obasnjavam sta, zasto,kako i zbog cega moze ili nemoze.Na kr motor jedino ubrizgavanje koje moze raditi kako treba bez mapiranja je od seata 1,8 16v kao sto ima Milan MADISON. Sve ostalo je samo trosenje vremena. :26
   *** sto pominjes ako neces da objasnis , sto se velicas sa praznim pricama kao i uvek

Ja ilija nisam pakovao kr na abf struju,al sam gledao kako radi bas kr na digifant 2 pre mapiranja i posle mapiranja.Znaci auto se preporodio,ide bar 30% bolje.A mapiranje je radio lik koji u malom prstu ima racunare i procesorsku tehnologiju.Auto nije bilo na valjcima ni pre mapiranja ni posle al se odma u voznji vidi da bolje vuce dosta..I sta ti to nije jasno sto sam ja napisao,menjanje parametara cip-a,jel to?A u ostalom ko nema poverenja u te raunarske tehnologije,moze slobodno u Revo da ide sa 3-4 zelene kad mu oni sloze ima da bude da nema dalje...

Milane,od tebe nisam ocekivao takav odgovor,vrlo dobro znam na koga se ovo odnosi,evo javno ti kazem NE SERI I NE MLATI. Do pre godinu dana nisi znao gde ti je levo a sada kod Gedore koji ceo zivot radi i muci se sa budalama,za godinu dana si kao naucio toliko da se tvoje misljenje postuje i uvazava.Decko je pitao, dao sam mu konkretan ispravan odgovor,ako mu neodgovara ja mu sujetu nemogu umiriti.Gde si ti Milane bio kada sam kod Gedore povezivao seatov 1,8 16v u Madisonov auto da nesto konstruktivno naucis.Citaj bre kako teba i kako je napisano,niko Nenada nesmara nego je bukvalno covek pljunuo na konkretan odgovor.Prvo je Napisao da u Srbiji postoje majstori koji bez mapiranja uz pomoc lap topa prejebu to sto treba,posto sam napisao da to nemoze, vec SAM TO RADIO I MENJAO EPROM, onda se on ispravio i napisao isto,da je taj neki to uradio na taj nacin.

E 0vaj CnC tjuner te napravi iz komada Gvozdja na to istom CnC, iskreno RAZOCARAO SI ME. Sad imas Nina nek te on savetuje jer od mene neces dobiti ni jedan vise.Treba da te stid,do pre neku godinu pitao si me X pitanja,sta kako zasto,zbog cega itd,i sada ti prozivas ovde nas nekoliko.

Da neces mozda da kazes da ABF ubrizgavanje radi do jaja na KR-u,napravi ga kod sebe,prvo otvori par racunara i vidi dali su epromi lemljeni ili imaju podnozije u koje se ubacuju....

prvo , ja ne sumnjam da si ti strucnjak za motocikle , eto vidim kako si filipu ucinio i resio problem seta kvacila na transalpu , naime covek ti je poslao ceo set da mu uzmes nov na prebijanje za struju koju ti je poslao , zajebao si ga care , licno smo pakovali taj set koji si poslao i kazemo ti da ne moze naduvao si nas kurcem sve , poslao kod tvog druga majstora i on ti se smejao care , uzeo cvoek i namestio one lamele koje ti mi pricamo tri meseca da trebaju da idu  , toliko o tome da ne tupim vise ...

drugo prodavali ste adaptere za kocnice , na ficinom setu navoj nije narezan kako treba , tup kao penis , na medisonovom nije uopste bilo navoja , od pet adaptera koji su prosli kroz servis dva nisu valjala , konus za imbuse ste busili na stubnoj busilici svaki razlicito upusten po dubilni i promasen u osi precnika pa se glava morala brusiti  , toliko o tom umecu da mene napravis na cnc-u , nemoj sada da izbacim slike u kakvoj sam ja masinskoj radionici odrastao sjebaces se doveka ,a zavrsio sam i masinski fakultet tako da sto se toga tice teraj dalje osim ako nisi profesor i ne predajes na masincu

za dve godine sam naucio dosta , ne smatram sebe majstorem , ne ucestvujem puno na forumu ,a mogao bih jer ne mogu od vas pametnih koji samo pametujete da sve znate ,a pojma nemate , za dve godine sam slozio 14 motora , dva preradio sam za neku mini sport varijantu , uradio bar 50 velikih servisa na svemu sto se moglo od vw-a uraditi itd , znam mnogo vise od tebe (iskljucujem turbo motore -benziske ne citam toliko worteks)...

sto se tice tvojih saveta , za sta sam ja konkretno to molio za savete , culi smo se uglavnom oko prodaje ili kupovine delova , eto posto si toliki strucnjak objasni mi kako 2.0 radilicu ubaciti u 1.8l blok , ali ne da se brusi brusilicom kako si mi rekao da uradim kad sam te nazvao da kazem da ne odgovara , ja ne znam koje si ti to kombinacije slagao ali ne moze , ni ja ni majstor ni niko ziv to ne zna kako moze pa nam objasni , sto se tice svega drugoga budimo umereni i posteni , non stop se prozivate na forumu i pravite pametni ,

a tvoj glavni moto ja sam to radio ja znam al bi zadrzao za sebe .... ima krstarica

sto si se toliko potresao zbog obicnog posta gde sam napisao da ne jebete coveka , zna li iko od vas tog nenada , ja znam bio sam kod njega gledao sam sta radi  ;)

*** objasni nam kako izbaciti ler motor na 9a , a zadrzati ler gas i napraviti da radi kako treba , eto pun si znanja , ja to znam objasni nam sada ti , al dobro se razmisli problem se resava sa 250 din  ;) , ipak si ti ovde cenjen ,a ne ja ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #27 poslato: Jun 12, 2016, 01:12:40 pre podne »
Da ja sam Sjebao Filipa do jaja,lamela mu je porucena po broju sasije i motora,istog precnika istog broja zubaca odgovarajuce debljine za fabricko zvono.To sto je filip imao orginalno zvono,potisnu plocu sa drugog a opruge duze 2mm od treceg modela nije moj problem,jos je na pakovanju pisalo da je za taj model.Kulturno sam vam rekao da cu ja ugraditi dzabe vi ste se pravili pametni.JA sam licno poslao filipa kod mog kolege i poslao licno novu drugu lamelu da se ugradi onako kao sto je vec bilo u motoru jer se nije mogla obezbediti jos jedna celicna plocica.Filip je platio samo ugradnju jer je jeftinije nego da dolazi do mene 200km.Druga lamela je dosla gratis i razliku u novcu.Sa kolegom je moj dogovor  moja stvar.DA smejao mi se covek sa kojim BLISKO saradjujem 15 godina.Sjebao sam toliko Filipa da ste mi poslali G60 racunar koji nije otvaran safcigerom vec nogama,koji nemoze da odradi ni autokorekciju smese,koji ne da nije od relija vec nije ni prosao pored relija,cutao sam da nebih pravio zamerku sa onim od koga je doslo.Prihvatio sam to sve jer mi je trebala instalacija i za koje pare brate.I ti meni kazes ja ga Sjebao.Vi Beogradjani imate samo vasu sebi shodnu percepciju stvari,vas neko uvek zajebe.Adapteri koji su bili bez navoja su takvi trazeni za ostale neznam a 1 set je bio skart.Ni za jedan nije bio problem da se vrati da se radi ponovo.Kad si odrastao u takvoj masinskoj radionici sto ih nisi napravio ti nego ste p[oslali meni u selo.KAd nisu bili dobri sto niste kupili one na ebay za 180 funti a ti su vas izali 30e par.PA kako te nije SRAMOTA.Sto se tice saveta zvao si me jdno vece oko 10 sati,pricali smo sat vremena oko budzenja motora 1,8.Radilicu sam ti poslao da probas bez pare i dinara,koju si posteno platio.Unapred sam ti rekao da to nece moci ali se moze prepraviti i da nije problem ako hoces da je vratis.NIsi je nikada vratio,i sta sada hoces,pokusavas da peres sebe pljujuci mene.MAjstore izbacis step motor i umesto njega ubacis stel saf za stelovanje smese plina.Ler ostaje stelujes po zelji a nemas step motor MAJSTORCINO.
DA ja napadam sve redom na forumu,prozivam sve redom,ko me god pitao nesto privatnom porukom odgovorio sam.JAvno se sve doceka na noz kao i ovo,sve se izvrece i okrece prema situaciji.DA ti nisi aktivan na forumu imas skoro 1800 postova,ja jedva 380 i ja prozivam sve redom.Ti definitivno imas problem
« Poslednja izmena: Jun 12, 2016, 01:26:20 pre podne od strane scirocco 16vg60 »

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #28 poslato: Jun 12, 2016, 01:27:07 pre podne »
Da ja sam Sjebao Filipa do jaja,lamela mu je porucena po broju sasije i motora,istog precnika istog broja zubaca odgovarajuce debljine za fabricko zvono.To sto je filip imao orginalno zvono,potisnu plocu sa drugog a opruge duze 2mm od treceg modela nije moj problem.Kulturno sam vam rekao da cu ja igraditi dzabe vi ste se pravili pametni.JA sam licno poslao filipa kod mog kolege i poslao licno novu drugu lamelu da se ugradi onako kao sto je vec bilo u motoru jer se nije mogla obezbediti jos jedna celicna plocica.Filip je platio samo ugradnju jer je jeftinije nego da dolazi do mene 200km.Druga lamela je dosla gratis i razliku u novcu.Sa kolegom je moj dogovor  moja stvar.DA smejao mi se covek sa kojim BLISKO saradjujem 15 godina.Sjebao sam toliko Filipa da ste mi poslali G60 racunar koji nije otvaran safcigerom vec nogama,koji nemoze da odradi ni autokorekciju smese,koji ne da nije od relija vec nije ni prosao pored relija,cutao sam da nebih pravio zamerku sa onim od koga je doslo.Prihvatio sam to sve jer mi je trebala instalacija i za koje pare brate.I ti meni kazes ja ga Sjebao.Vi Beogradjani imate samo vasu sebi shodnu percepciju stvari,vas neko uvek zajebe.Adapteri koji su bili bez navoja su takvi trazeni za ostale neznam a 1 set je bio skart.Ni za jedan nije bio problem da se vrati da se radi ponovo.Kad si odrastao u takvoj masinskoj radionici sto ih nisi napravio ti nego ste p[oslali meni u selo.KAd nisu bili dobri sto niste kupili one na ebay za 180 funti a ti su vas izali 30e par.PA kako te nije SRAMOTA.Sto se tice saveta zvao si me jdno vece oko 10 sati,pricali smo sat vremena oko budzenja motora 1,8.Radilicu sam ti poslao da probas bez pare i dinara,koju si posteno platio.Unapred sam ti rekao da to nece moci ali se moze prepraviti i da nije problem ako hoces da je vratis.NIsi je nikada vratio,i sta sada hoces,pokusavas da peres sebe pljujuci mene.MAjstore izbacis step motor i umesto njega ubacis stel saf za stelovanje smese plina.Ler ostaje stelujes po zelji a nemas step motor MAJSTORCINO.


covek je otisao kupio odgovarajuce lamele i smontirao za pola sata sve tako da ne znam sta je tvoj problem i sta si porucivao , sto nama odmah nisi poslao te druge vec vozao decka tri meseca , ako si znao koje trebaju pa poslao njemu sto si nas jebao da odgovaraju

otvarao si racunar i rekao da je sve ok , kako sada nije ??? da nije preko noci zakazao  ;)

niko mi u tom trenutku nije trazio da ih pravim , nije postojala ni ta ideja itd , sto ste prodavali skartne modele   , zivo me zanima koja je to budala trazila nosace bez navoja ;) , ja koliko znam skart se baca , ne salje se dalje ...

poslao si mi 2.0 radilicu za 1.8 blok  ;) objasni nam kako se to moze ugraditi posto to vece kad sam te zvao da mi objasnis nekako mi nije logicno bilo da brusilicom brusim blok iznutra  ;)

mozes li nam ubaciti tu sliku tog ventila za plin i kako se to tacno usteluje bas me zanima , eto vidis nisam ja MAJSTORCINA SAMO POMOCNIK , i ja ne gradim imidz na podjebavanju 99% foruma novih clanova , ako nesto znam napisem , ne krijem strogo cuvanu tajnu  ;) , gde su vam ti auti puni KS , o kojima se prica nema ih nigde , pa ja sam zbog takvih podbadanja i obrisao temu

eto da lepo prekinemo nije u redu pomislice ljudi da smo neki neprijatelji  biggrin   :26


. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #29 poslato: Jun 12, 2016, 01:46:48 pre podne »
Druze ti si trazio da kupis radilicu 2.0 da pravis 1,9 u blok 1,8.Niti je bila moja ideja niti sam ti je gurao u ruke,poslao sam ti je da je probas dali ti moze na tvoju ideju a na moje insistiranje da bude bez otkupa dok neprobas,uplatio si novce posle 7 dana a posle 10 si se javio da nemoze,nisam ti pravio nikakav problem da je vratis,nisi je vratio.Ako sam ti odbio paket nazad,ponizi me pred svima i okaci slip brze poste gde pise da sam odbio paket od tebe.
Bez glodalice radilica 2.0 u 1,8 nemoze jer klipnjaca udara u hilznu,2.0 blok ima fabricki ukopanu hilznu gde prolazi klipnjaca i mora uljna pumpa od 2.0 zbog tanje osovine.Sta ovde ima cudno i nejasno,sta pokusavas da me ponizis da ispadne da sam lazov.Skart adapter nije prodavan poslat je gratis uz ostale adaptere.Kompjuter nisam otvarao vec odmah probao na ispravnom autu i to sam Filipu javio,da kompjuter ima problem ali cu ga uzeti.Nikada mu to nisam nabijao na nos niti pominjao dok me nisi prozvao za nesto sto nije tacno niti blizu istine.Ljubo nije kupio lamele vec sam ih ja nabavio,zato je motor cekao 4 dana kod Ljube u servisu.Cekalo se dugo jer je Filip izrazio zelju da bi vise voleo da bude orginalno nego prepakivano.Nismo mogli naci celcne plocice i ugradjeno je novo kao ono sto je vec bilo.KAko sam ja to onda njega zajebao?Ja nemam BRZ i ljut auto,dok sam ga imao bio je na forumu,moj auto je razbijen motor je prodat,sada imam obican PL koji je kanta.Slobodno me ponizi i okaci ovde javno sve postove kojim sam ja nekoga podjebavao i ponizavao.Ako nemozes takve postove da nadjes onda me obidji,Filipa nisam kurcem napusio a kamoli tebe vec sam popizdeo sto me zove po cetrdeseti put da me pita samo jedno pitanjce a ja neznam kuda udaram od bolova posle terapija.Malo se milane spusti na zemlju i slobodno okaci svaki moj post kojim sam ja nekoga podjebavao.Imas majstora u servisu nek ti on pokaze kako se ubacuje saf od smese plina za ler.

Filip nek se slobodno javi i nek kaze da lazem.
Prijatelji posle ovoga sigurno necemo biti,pogotovu posle totalno izokrenute istine koju si ovde izneo da bi me prikazao kao loseg coveka.
« Poslednja izmena: Jun 12, 2016, 01:57:22 pre podne od strane scirocco 16vg60 »

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #30 poslato: Jun 12, 2016, 02:01:24 pre podne »
e vidis kako bezveze ispade situacija sada , zar ne  ;) , necemo dalje ... nije mi namera da nikoga ponizavam , samo mi je glupo da se omalozavaju  ljudi na forumu ,a pogotovo ako su drugari ...

Bez glodalice radilica 2.0 u 1,8 nemoze jer klipnjaca udara u hilznu,2.0 blok ima fabricki ukopanu hilznu gde prolazi klipnjaca i mora uljna pumpa od 2.0 zbog tanje osovine
tacno tako , a moze i ostati pumpa od 1.8 a da se prepravi mala bregasta na mestu gde prolazi osovina  , al sa brusilicom ne moze sigurno slozicemo se ...

Imas majstora u servisu nek ti on pokaze kako se ubacuje saf od smese plina za ler.
dobio si prosto pitanje na koje 99% foruma ne zna odgovor i znao sam da ga znas , zanimalo me samo na koji ces mi nacin odgovoriti , sa ushicenjem i velikim slovima , eto vidis ja to nisam znao kao ni 99% drugih caka koje mi je majstor pokazao , niti bi pricao o njima jer nije u redu da se znanje prodaje na netu  ;) , necemo izvrtati vise nista svanuce ,ti neke stvari po tvome kako ti smatras da treba i jbg vrtimo se u krug   :26

. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #31 poslato: Jun 12, 2016, 07:26:37 pre podne »
Samo i ja da dodam ,nesto nit sam ja pakovo onaj kr na digifant 2,niti cacko oko razvodnika i ecu-a,vec sam napisao sta sam video.Sto se tice tog secventa na kr-u gde sam ga to ja ugradio,strucnjaci??? To nek vam objasni ovaj sto tvrdi da je to uradio i da radi..Ovde se neki ostre zbog pipljivog ega koji u sustini niko i ne pipa..Ja sam napisao sta i kako je bilo,ja sam samo posmatrac bio i nista vise,al usled ljubavi prema vozilu golf gti sam to i podelio ovde,niti glumim sad nekog majstora ili sta vec niti vama majstorima nesto sad popujem. I ono lemljenje,covek je za nesto koristio lemilicu,ja sam bio udaljen 10-15m i jebem li ga dal je lemio cip ili nesto drugo sad,,,,Tad kad sam to sve gledao bilo mi je to novo i nepoznato,informisao sam se dugo o tome,cak sam neke ovde sto me prozivaju i pitao nesto u vezi toga....Toliko o tome od mene,ajd zivi vi meni bili majstori i pravili dobre vw-ove! Naucite i nesto mladje od vas da ima ko posle naslediti pravo znanje,jel nema puno klinaca danas koji stvarno vole mehaniku i motorsport. :26
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #32 poslato: Jun 12, 2016, 10:38:20 pre podne »
Ako nije uredu da se znanje prodaje na Netu Milane,cemu onda sve ovo,zasto si me toliko isprozivao jer nisam javno hteo da otkrivam mukom stecene cake i informacije.Ja sujetan nisam i neznam sve,covek se uci dok je ziv.Kada si okacio da si spakovao motor,poslao sam ti poruku sa pitanjem,,MIlance ako nije tajna molim te reci mi kako si uspeo da napravis 1,9 u blok 1,8 sa klipovima od 9A,ja to nisam uspeo,nisam mogao da dobijem stepen".Poslao si mi odgovor da si ubacio klipove od audija na sta sam se nasmejao i rekao da me nefoliras.Tvoj je odgovor bio ma,, znao sam da ces me provaliti" i udarili smo po zajebanciji.

JA nisam Bravar i pod busilicom nesmatram bravarsku brusilicu za rezanje gvozdja vec bruslicu na vazduh u koju ubacujes karbidna glodala za prepravke tog tipa,neko je zove biaks ,neko brus,za mene je brusilica jer se vrti preko 15000 rpm itd.Ako se nismo razumeli sto nisi rekao,poslao bih ti da se posluzis imam 2 u servisu i citavu garnituru razlicitih karbida.

Nenade mogao si odmah u prvom postu napisati JA sam gledao da je covek radio to i to.Ne odmah po paljbi kod nas postoje strucnjaci....Vidim koliko postoje, ima manje od 10 ispravnih sesneski u celoj Srbiji,polovinu je napravio Nino.

P.S. Sto se tice ovoga ,,Kompanijom" ovo prvi put pisem za sve godine koliko sam privatnik.4 trkacka automobila svi sampioni u svojim klasam su nosili a 2 jos uvek nose natpise moje firme kako preko celog auta tako i na odredjenim delovima auta.Nikada od tih ljudi nisam trazio da to rade,sami su to postavljali jer su verovatno smatrali da sam pomogao dovoljno na neki nacin i da to zasluzujem.Jedan cak trenutno vozi i za CEZ i veoma je uspesan.Nikada nisi bio kod mene pa nemozes pricati i prozivati o brzim autima i uspesima.Na zidu kod mene u servisu postoji niz priznanja,sertifikata zahvalnica a to je samo polovina onih koja su mi naj draza.

Budi Milance siguran da je ovo zadnje sto pisem na forumu.....Zelim ti uspeh u zivotu  :26
« Poslednja izmena: Jun 12, 2016, 10:57:57 pre podne od strane scirocco 16vg60 »

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #33 poslato: Jun 12, 2016, 12:02:29 posle podne »
Struju i komp vec imam kao i dizne sa mostom. Da li moram celu granu usisnu da stavljam ili samo donji deo? Ja pitao za savet sta i kako a ne da kupujem kompletan abf motor ili da ga teram na staro gvozdje!
Dok bi to sve napravio da radi kako treba,(a to češ teško postići) potrošit češ toliko para da možeš kupiti 2 ABF-a sve sa strujom,kompjuterima,pumpama i jednim mjenjačem prida. Nije mi jasno zašto nečete da slušate ljude koji su to več probali i pokušavaju vam pomoći da prođete jeftinije,a da imate funkcionalan motor? Vidiš,u moje vrijeme (kad sam imao godina kao ti) nije bilo interneta,Googla itd,nije bilo ni nekih majstora koji su radili takve motore,jer si recimo Golfova GTI imao toliko da si ih mogao prebrojati na prste jedne ruke,pa se samim tim nije imalo koga ni pitati. Tako da je jedina mogučnost da se nešto nauči bila metodom pokušaja i promašaja,a to košta,vjeruj mi,osjetio na svojoj koži jako dobro,ali sam naučio neke stvari jako dobro.
I sad  kad mi takvi koji smo krv pišali i provodili noči i noči u garažama,pokušavajuči nešto napraviti,koji smo prošli sve to što vi hočete sad da pravite,hočemo da vam pomognemo,jer vi imate mogučnost koju mi nismo imali,tj MOŽETE I IMATE KOGA DA PITATE,vi pljujete po nama i pravite se pametni.
Zašto onda pitate? Probajte sami ko što smo i mi probavali!
Ja bi bio sretan da sam u tim godinama imao Iliju,Paula i ostale ljude koji na ovom forumu nešto znaju.
 :26
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

pekar

  • Gost
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #34 poslato: Jun 12, 2016, 12:17:50 posle podne »
meneme zanima  jer znate gde ima da se kupe jeftina kavurma i cvarci  biggrin
aj ljudi ohladite malo glave, mani te da se prozivate, spustite loptu malo i uzivajte u zivotu, umesto da popijete koje pivo i jurite p...e da vidite lepotu zivota, vi ce se poubijate :26

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #35 poslato: Jun 12, 2016, 12:36:02 posle podne »
Pakare brate kad ce vise taj cip??? Daj zakuvaj i ti malo sa 250ks i 7l na 100km :D
« Poslednja izmena: Jun 12, 2016, 01:02:56 posle podne od strane Nikola Calasan »

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #36 poslato: Jun 12, 2016, 12:41:33 posle podne »
Pusti čip Calasane,što kaže Pekar treba vidjeti ima li gdje kakvih čvaraka,da se nekako pregura do idučih svinjokolja  biggrin
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9780
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #37 poslato: Jun 12, 2016, 04:01:31 posle podne »
Citat
eto vidim kako si filipu ucinio i resio problem seta kvacila na transalpu

Kad sam mu govorio da kupio onaj sa suvim kvacilom, nije hteo da slusa...

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: ABF elektronika na KR.
« Odgovor #38 poslato: Jun 12, 2016, 06:26:07 posle podne »
Milane zaboravil se kad sta stegnuti?
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup