Autor Tema: kako do pojacam golfa2?  (Pročitano 4296 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ninjas

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« poslato: Septembar 08, 2006, 04:28:06 posle podne »
Imam Golfa 2 CL, 1600 kubika, 55kw, 1986. godiste. Petora vrata, cetiri brzine.
Interesuje me koje su sve mogucnosti da ga pojacam!? Voleo bih da mu dodam jos konjskih snaga i ili tako nesto.
Voleo bih da cujem sto vise mogucnosti.
Hvala unapred.
bazinga

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 08, 2006, 07:45:39 posle podne »
Na tom motoru se ne isplati da se radi tuning, ipak je to 1.6 ali kad si vec pitao sta da se radi da ti odgovorim:ako imas katalizator vadi ga napolje,uradi sportsku izduvnu granu 4-2-1,stavi mu dvogrli weber carb,k&n filter za vazduh,spusti glavu,olaksaj zamajac,stavi silikonske kablove i ngk svecice.Sa tim promenama najvise bi dobio 80-90 konja i auto bi ti trosio ko lud a motor ako ga ganjas ne bi ti dugo trajao.Za te pare koje bi dao na freziranje ovog motora mogao bi da uzmes GTI motor 1.8 16V KR 139KS i da vidis kako ti inda ne bi falili konji!
Najbolja varijanta bi bila kad bi prodao tvog golfa, a 1.6 golfovi se dosta traze jer nije skupa registracija a i pogodan je za plin=dzaba voznja i onda burazeru uzmes dvojku GTI 16V koja moze da se nadje za 2000evra i na konju si!  

Pozdrav!
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2006, 07:53:13 posle podne od strane thebeast_16v »

Van mreže ninjas

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2006, 09:25:28 posle podne »
Hvala na savetu!
bazinga

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #3 poslato: Septembar 09, 2006, 03:30:56 pre podne »
Hmm, ako ostavljas taj auto obavezno petobrzinski menjac.

A ta dvojka GTI za dve hiljde ako je na nase table tesko da valja. Tu je dusa izvadjena ili je lupana x puta. Moje misljenje je da bez 3000+ nemoze da se nadje gti 16V u extra stanju, a da uzmes krsa za 2 pa da das jos na sredjivanje ako se nerazumes ili nemozes povoljno da nabavis delove odose zivci.  
Razmisli malo, kod kupovine otvori osmore oci !!!

Van mreže mkvb

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 548
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #4 poslato: Septembar 09, 2006, 09:37:40 pre podne »
Sto se tice cena, ja sam skoro kupio Golfa I u dobrom stanju sa vrlo malo ulaganja za 1350 Evra, Golfovi II ispod 3000 Evra su bili obicni krsevi a najjeftiniji GTI je bio 3800 Evra ali vidi se da je gazen, i  to poprilicno. Rec je o autopijaci Kraljevo

Van mreže deki_mg

  • VW Početnik
  • Poruke: 43
  • Age: 37
  • Lokacija: Belgrade
  • Karma: +0/-0
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #5 poslato: Septembar 09, 2006, 10:44:55 pre podne »
gledajte sa druge strane...
ko lagano vozi GTIa?

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #6 poslato: Septembar 09, 2006, 03:03:08 posle podne »
Citat: mkvb
Sto se tice cena, ja sam skoro kupio Golfa I u dobrom stanju sa vrlo malo ulaganja za 1350 Evra, Golfovi II ispod 3000 Evra su bili obicni krsevi a najjeftiniji GTI je bio 3800 Evra ali vidi se da je gazen, i  to poprilicno. Rec je o autopijaci Kraljevo
3800 evra za dvojku GTI???!!!      Taj nikada nece da dobije te pare za njega!A autopijaca Kraljevo je jedna od najskupljih u Srbiji kao i Niska.

@KOSTA
Ne mora da znaci da bez 3000+ evrica ne moze da se nadje dobro ocuvan GTI evo npr. ja sam mog GTI-a kupio prosle godine za 2200 evra u Nisu.On jeste ocuvan do 00 nigde nije truo farba kao nova ali je gazen i morao sam da mu uradim generalnu jer likovi koji su ga vozili nisu sipali ulje i on proslajfuje na trecu klipnjacu i prijebe radilicu da nije mogla da izadje ni na 4. specijalu.Ja lepo onda oterao kod majstora i cekao mesec ipo da stignu delovi iz Nemacke i sad ne da ide nego leti,a radilica i podizaci su ostali na standard i to me je sve kostalo oko 700+ evra.Sto znaci ako kupujes GTI gledaj da ima odlicnu limariju i da nije nigde peglan i gitovan,jebes motor on se opravi!

Van mreže ninjas

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #7 poslato: Septembar 10, 2006, 10:42:17 pre podne »
Ja sam ovo cudo pre par meseci platio 1700e.. motor je u ekstra stanju, ispod haube sve ok. jedino sam morao da nastelujem paljenje i da sredim jedna vrata, a moracu i zadnji lonc da menjam.. U svakom slucaju mislim da nisam lose prosao. Kupio sam ga u Sapcu ali ne na pijaci..
Koliko bi me izaslo ubacivanje petobrzinskog menjaca?
bazinga

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #8 poslato: Septembar 10, 2006, 10:45:29 pre podne »
Ja mislim da bi mogao da nadjes menjac u Sapcu za 200-250 evra a mozda cak i jeftinije.
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2006, 10:46:22 pre podne od strane thebeast_16v »

Van mreže ninjas

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #9 poslato: Septembar 10, 2006, 10:48:31 pre podne »
Da li je ugradnja problematicna? Koliko bih morao platiti za ruke, orjentaciono?
Sta cu konkretno time postici? Nadam se da nisam gnjavez..
bazinga

Van mreže thebeast_16v

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 625
  • Age: 36
  • Lokacija: Negotin
  • Karma: +1/-2
  • Pol: Muškarac
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #10 poslato: Septembar 10, 2006, 10:55:40 pre podne »
Ako kupujes u Sapcu ljudi ti namontiraju menjac i ja mislim da je cena uracunata i nije toliko problematicno izvaditi i ubaciti drugi,ja sam doduse gledao vadljenje i montiranje menjaca ali kod dvojke gtd ali to ti je isto.
« Poslednja izmena: Septembar 10, 2006, 10:56:36 pre podne od strane thebeast_16v »

Van mreže ninjas

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #11 poslato: Septembar 11, 2006, 05:51:42 posle podne »
Znaci da nema jednostavnog nacina da on jednostavno malo bolje vuce.. majstor koji mi je ceprkao oko karburatora i paljenja kaze da, ukoliko sam ga dobro razumeo, moze da podesi da vuce kako mi volja.. kaze da je neka smesa u pitanju i da od nje zavisi dosta...o cemu je pricao???
bazinga

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4509
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #12 poslato: Septembar 12, 2006, 02:38:59 pre podne »
Ako ti je pricao za smesu mislio je na odnos benzina i vazduha. Ako pojaca benzin bolje ce da ide i malo vise da trosi, naravno sve ima svoj opseg u kome motor moze da radi normalno.

Van mreže ninjas

  • VW Početnik
  • Poruke: 95
  • Age: 41
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2.0 TDI
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #13 poslato: Septembar 12, 2006, 11:39:25 pre podne »
da li to mogu i sam da odradim?
koliko vise trosi?sada je na minimali sto se tice potrosnje!
Hvala!
bazinga

swasean

  • Gost
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #14 poslato: Septembar 18, 2006, 12:08:27 pre podne »
tom discussed this in the unmoderated topic forum yesterday...

Van mreže pokemoni

  • VW Početnik
  • Poruke: 178
  • Age: 40
  • Lokacija: Vrsac
  • Karma: +7/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat B8 Transporter T6
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #15 poslato: Septembar 18, 2006, 03:11:09 posle podne »
Ako si zainteresovan za menjac sa pet brzina javi mi se menjac je iz golfa dvojke 1.6.

Van mreže jegda

  • VW Početnik
  • Poruke: 76
  • Age: 41
  • Lokacija: Pljevlja-Beograd
  • Karma: +0/-0
    • http://
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #16 poslato: Septembar 22, 2006, 01:54:19 pre podne »
Citat: ninjas
Ja sam ovo cudo pre par meseci platio 1700e.. motor je u ekstra stanju, ispod haube sve ok. jedino sam morao da nastelujem paljenje i da sredim jedna vrata, a moracu i zadnji lonc da menjam.. U svakom slucaju mislim da nisam lose prosao. Kupio sam ga u Sapcu ali ne na pijaci..
Koliko bi me izaslo ubacivanje petobrzinskog menjaca?

ja sam prije pola godine na otpadu na Ibarskoj nasao petobrzinski za gti-a za 130 eur i lik mi ga ugradio za 30 eur. evo pola godine sljaka ko leptir
vivere militare est!

Van mreže Lara_BG

  • VW Početnik
  • Poruke: 193
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
    • http://
kako do pojacam golfa2?
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 04, 2006, 01:45:04 posle podne »
mrzelo me je da chitam sve ovo pre, poshto ja imam istog golfa samo sto je moj 91 god i ima 5 brzina, stavi dvogrli weber, granu ako imash kesha 4-2-1, ako ne stavi samo shiri zadnji lonac, i to mnogo znachi, sa dvogrlim karburatorom ces dobiti do 90-100 KS s tim sto je usput pozeljno jako da odvnesh paljenje. tako je kod mene i auto mi ide kao blesav! hoce tu i tamo da  baca varnice, zbog izduva. ali se odmah pripremi i na odredjenu potroshnju! moj troshi oko 15, takodje je jako bitno da se nauchish da vozish na jednom grlu, jer tih 15 koje troshi postize kada otvori drugo grlo. dobro to su ti sad finese.
Karburator ti je negde do 100e polovan, ima ih po radionicama... veruj mi da je vec posle tako da kazem male promene auto potpuno drugachiji, ako dolazish na okupljanje mozesh da vidish kako to sve izgleda. I posle  mozesh da se igrash sa glavom, mozesh da stavish bregastu... mozesh da stavish i 2 dvogrla... Mogeo bi i da stavish menjach sa chetvorke, ali je to zadovoljstvo vec preko 300e (u svakom slushaju bi morao da promenish menjach! jer bi ti trebalo 5 brzina!!! a mislim da opushteno mozesh da prodjesh sa obihnim menjachem sa mog golfa i da ti vishe ni ne treba)
« Poslednja izmena: Oktobar 04, 2006, 01:46:40 posle podne od strane Lara_BG »
2 FAST 2 REAL