Autor Tema: zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???  (Pročitano 2330 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže 1.8 gti turbo

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Ue
  • Karma: +1/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.8 gti turbo
zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???
« poslato: Decembar 21, 2015, 01:18:24 posle podne »
Ovako na autu je trenutno panelni kn filter, nasao sam pecurku i cevi za 120 e da li je to preterana cena? Naravno novo je i original, drugo sto me interesuje znam da cu dobiti malo na jacem zvuku ispod haube sto mi i nije bas neki cilj svidja mi se ova malo tisa varijanta nego da li ce auto bolje disati sa pecurkom i na kutiji posle protokomera stoje ustekana neka dva dzeka u samu kutiju za vazduh ako neko moze da mi objasni za sta su oni i kada stavim na primer tu pecurku sta sa njima ????

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???
« Odgovor #1 poslato: Decembar 21, 2015, 01:42:49 posle podne »
Ne cackaj mecku, nista neces dobiti, tj. moze samo malo jace da se cuje turbo. Ostavi taj panelni, 120e sipaj u rezervoar! beer

Van mreže 1.8 gti turbo

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Ue
  • Karma: +1/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.8 gti turbo
Odg: zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???
« Odgovor #2 poslato: Decembar 21, 2015, 01:52:12 posle podne »
  Druze i ja sam istih razmisljanja inace bih ga vec pazario, znam da necu dobiti nista bog zna jer vec imam kn vec mi je bas gust kad otvorim haubu da sija da pljasti onako za moju dusu  :) vise bih zbog toga to zamenio samo je bitno da ne napravi neki kontra efekat. Vec ima cevcuge od interkulera i samco creva jos kad bi mu zveknuo ovo stvarno bi bila milina kad dignem haubu naravno samo da maklo ocistim i da se divim da je ne otvaram iz drugih razloga  biggrin a tih 120 e u rezervoar ide i onako i onako svakih 10 dana  lollol
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2015, 02:53:35 posle podne od strane Joca »

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???
« Odgovor #3 poslato: Decembar 21, 2015, 04:20:41 posle podne »
neko je pisao da su mu je tubina od te kn pecurke bila kao ispeskirana, jer kroz nju prolazi prsina, mozda cak i pesak, tako da ne diraj nista :)

Van mreže 1.8 gti turbo

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Ue
  • Karma: +1/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.8 gti turbo
Odg: zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???
« Odgovor #4 poslato: Decembar 21, 2015, 06:12:35 posle podne »
Tako sam i mislio  :) ne isplati se kao sto rece covek u prethodnom postu cackati mecku  B)


Nema potrebe za citiranje gornjeg posta, podrazumeva se da na njega odgovarate. Citiranje se koristi samo ukoliko ne odgovarate na gornji post.
« Poslednja izmena: Decembar 21, 2015, 07:23:59 posle podne od strane Joca »

Van mreže deki1.8T

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Lokacija: Pula, Hr
  • Karma: +8/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 1.8T
Odg: zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???
« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2015, 09:18:12 posle podne »
Stavi je, nećeš požaliti na 1.8T, ima dobar zvuk ako ništa drugo, pogotovo čipiran, više će zraka proći kroz maf (mjereno) i po meni je življi. Samo tih 120 eura je puno, nađeš gljivu za manje para, nabaviš kratku cijev fi70 čini mi se i silikonski spoj. Bitno je da je malo udaljena od mafa zbog turbulencije zraka.

A tej đek što vidiš na kutiji je modul paljenja, slobodno ga objesi negdje, neće mu biti ništa.

Van mreže Cane Corso

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora
Odg: zamena org kn panelnog filtera sa kn pecurkom i cevima da ili ne???
« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2016, 03:37:43 posle podne »
Pecurka inace nema nikakvog pozitivnog uticaja sto se perfomansi tice na normalnim motorima osim dubljeg zvuka, a sto se tice uticaja na motorima sto imaju turbinu tu je vec malecki pomak ali nista sto bi se drasticno osetilo. U svakom slucaju ako se pecurka stavlja bitno je kvalitetna i da OBAVEZNO instalirate i "toplotni stit" koji ce odbijati topao vazduh motora od filtera jer se u suprotnom dobija kontra efekat.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041D using Tapatalk