Autor Tema: VW SCIROCCO GTI  (Pročitano 8687 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
VW SCIROCCO GTI
« poslato: Oktobar 13, 2014, 09:43:29 posle podne »
Pozdrav , otvaram ovu temu za mog druga Vladimira (Vladairon) , on nema trenutno net al zajedno radimo auto pa cu zapoceti temu i ubaciti koju sliku , rec je o siroko gti modelu mk2 , prvobitno je u njemu bio 1.8 8v gti motor , a ubacice se 1.8 90ks model za sada , dok se u buducnosti planira abf ili mozda neki turbo motor cak . limariski je napred dobar , patos je dobar , suvozacev prag je los , vozacev je dobar , zadnji vozacev rub je odlican kao  i podrub ,a sa suvozaceve strane je bio los podrub i rub  , kosevi su ekstra i napred i nazad , dakle taj geometriski deo bitan za voznju je kao nov , posto limariskih delova nema da se kupi nigde kupljena je jos jedna sasija za zdravim zadnjim krajem i sa nje sam sekao i prebacivao . Planira se da bude metalik plav , ne znam sada kod boje napisace Vlada vec itd...

A sada neke slike :

donor organa  lollol







Onda se Vladimir potrudio da mi zagorca zivot  , uzeo covek i rezao redom , mada super je odvojio po spojevima sve  boodala  biggrin







Pa smo ogulili patos unutra da vidimo stanje i sasvim je solidan



A zatim smo prionuli na pozicioniranje i varenje , razmeravali smo 100x , uradjeno je zaista u +/- 2mm  , kad bih ponovo probao ne bih toliko precizno uradio





Nabacili smo i vrata da vidimo kako izgleda , potrebno je da se doteraju na sarke i srede limariski



U planu je da sada Vlada polako cisti auto od zastita , planira se da se ceo oguli , pa redosledno kako dolikuje , ovo je sve odradjeno za 4 dana , ja cenim da za jos 15-20 dana rada moze da se zavrsi kako treba samo koliko bude bilo parica .... Da dodam da postoji i treci siroko mk2 kompletan , koji je los limariski al sve drugo mu je perfektno (motor , trapovi , enterijer itd...), i sa njega ce se isprebacivati delovi na ovaj , dakle potrebno je samo limariski odraditi pricu do kraja i ofarbati auto  :)
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:07:45 posle podne »
boze ti sacuvaj sta vas dvojica radite.
koja je matematika da se ova lesina vraca u zivot?

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:14:33 posle podne »
ja ne vidim neku razliku izmedju donatora i pacijenta.. nemoj da izadjete u blicu na ruzan nacin, batali glupiranje, nisu to lego kocke
lollol

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:28:40 posle podne »
neka se momci zanimaju lollol lollol lollol
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Vlada SD

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 219
  • Age: 28
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk 1
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:43:52 posle podne »
Kada sam video prve cetiri slike mislio sam da ste otvorili neki otpad  lollol Ne razumem zasto niste nasli nekog citavijeg scirocco-a pa njega da pakujete nego od babe pravite devojku. Sve su svemu zelim vam srecu u daljem projektu posto ce vam trebati  :46
Faculty of Electronic Engineering, University of Niš

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:48:06 posle podne »

Entuzijasti momci.Pratim.

Послато са LG-D373

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 13, 2014, 10:57:28 posle podne »
Vlada SD , nema druze citav da valja da nije udaran , popravljan itd.... dati 1000+ evra ... izadje na isto , bolje cemo ga mi srediti nego da kupuje neki les ... trazio je dugo , pogledao par auta sve golo sranje ...

PaulGT , nego kako , dajde brata ovamo ti nisi merodavan za limariju  bleh

Guarana , ne gledas dobro brate kupi cvike  lollol , nece sirotinja u novine samo ovi sto voze skupe , nije glupiranje promenjen je zadnji vezni lim i polustranica ,nisam sekao i menjao motorni prostor , zadnje koseve i to sto je bitno za vodjenje auta , jer se to menja na autima ili ne  ? , ajde onda ovi sto rade limariju i ispravljaju na panteru neka zatvore odmah radionice da ne slazu lego kocke vise  ;)

gedora , matematika je sledeca , posto ne pijemo , ne drogiramo se i ne jurimo zenske moramo nesto , oko 1000e je ulaganje drugo sve ima   biggrin

ps.siroko ce da bude medju top 5 na forumu u toj rubrici ,ja sam sve ovo mogao da uradim , zastitim ofarbam i onda izbacim i svi bi bacali drkicu ovako posteno da se vidi kako rade omladinci i odmah ne valja , samo sto ja izbacim radove drugi kriju i pricaju kako imaj nov auto ,a dva puta obavijen oko bandere , pet puta farban itd , prekucavan itd  ;) , a i uostalom videcemo se na skupu nekom da vidimo hoce li valjati ili ne ...


2busy hvala drug


. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 13, 2014, 11:01:00 posle podne »
Svaka cast momci samo radite clap

Ako bude trebao turbo motor javite ima 2,0 16vt sa strujom ceka kupca :26
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

pekar

  • Gost
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2014, 11:36:47 posle podne »
svaka cast thumbup samo napred i verujem da ce biti bomba kad se sve zavrsi :26 a sto se motora tice, moj glas ide za turbo motor,jer kako kazu, no turbo, no fun ;)

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2014, 11:41:01 posle podne »
ja kazem iz najbolje namere, sa Vladom sam pricao bar par puta, verovatno i sa tobom u prolazu
mozda je moja briga iz neznanja, priznajem, ja kad vidim da ti fali parce krova i sl vidim narusen strukturni integritet.. tako da ce ici on fino mozda, al mene vise brinule sta ce se desiti ako te(ga) neko zvizne
lollol

Van mreže Dzinn16v

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1338
  • Age: 34
  • Lokacija: Livno BiH/Samobor Cro
  • Karma: +48/-11
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen motorsport
  • Auto: Golf mk2 16V
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2014, 03:18:45 posle podne »
Ja bih ovdje ganjao novu skoljku od ovoga nema nista,a i manje ce kostati nego dok se ovo iskrpi ;)
Volkswagen motorsport

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2014, 06:51:09 posle podne »
Guarana ,Dzinn16v , 
ma znam da ne mislis zlonamerno , kapiram te skroz , ali nema da se kupi da valja , ja sam pogledao dve tri , on je trazio mesecima i nema da valja , bile su dve ali ceo auto , jedan je kostao 1800e bio je u oglasima , drugi je kostao 1200e udaran je bio . ova sasija nikada nije udarana , varena do sada i popravljana , bice i te kako nesto od ovog auta ja vam kazem uostalom bar ja na ovom forumu sve detaljno izbacim i uslikam i napisem koliko sta sam platio ulozio itd...u ovom slucaju Vlada ... posto on vec ima ceo auto ispravan ,a los limariski , njega ovo sredjivanje nece izaci mnogo . skoljka je placena manje od 200e ova druga 30e i prevozi oko 50-70e , dakle oko 300e , ja mu radim sve za dz.jer i on meni pomaze , evo on mi je instalaciju na golfu mnogo pomogao bez njega je ne bi sredio sam nikako , dakle on za jos 700-800e moze da kupi boju za farbanje i zastite i da se to sve uradi , izbacivacemo slike kad ogulimo ceo auto od fabricke zastite da se vidi limariski kakav je i ja garantujem da je bez tacke i bez greske , isto tako smo ceo auto limariski premerili u +-1-2mm je naspram fabrickog , vrata se zatvaraju super , siber radi itd...  beer

ja znam kad ste videli ovako sve iseceno i raskupusano da je to ludnica ali sve se da uraditi , ja sam svojim ocima gledao da su majstori i gore popravljali posle udesa i da jednostavno posle popravke ne moze razlika da se primeti . nama je bilo bitno da su njemu zadnji i prednji kosevi dobri , da je kacenje za torziju nazad dobro i da je u geometriji , zadnji vezni lim i polustranica se svakako menjaju tako da to nije problem :)
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 14, 2014, 07:12:36 posle podne »


gedora , matematika je sledeca , posto ne pijemo , ne drogiramo se i ne jurimo zenske moramo nesto ,




e da bogdom pijete alkohol, da mu ga dajete malo po nosu sa aditivima i da ganjate kurve bili bi mnogo bolji!

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4817
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 14, 2014, 08:45:18 posle podne »
samo naprijed majstor1
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže Dzinn16v

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1338
  • Age: 34
  • Lokacija: Livno BiH/Samobor Cro
  • Karma: +48/-11
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen motorsport
  • Auto: Golf mk2 16V
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2014, 09:03:22 posle podne »
svatko ima nesto svoje.Kazes da ce ovaj siroko biti medju top 5.znaci ulozit ce se u njega neke pare,a po meni za takav projekat najbitnije je ono osnovno a to je dobra skoljka za projekat.

Ja kad sam krenuo sa svojim projektom trazio sam auto godinu dana,platio 2000e za golfa 2 1.6 benzin karburator koji je trosio 15l i koji nije bio registriran...ali je zadovoljio moje zelje (Limarija) A imao sam ispred kuce jos 2 golfa na kojima sam mogao zapoceti projekat i usparati u startu 2000e i za te pare odmah ubaciti neki jeben motor ili opasne felge i biti "glavni" ali koja je poanta imati to sve u autu koji je doslovno bio iskasapljen i sklopljen od 2-3 druge skoljke... ;)

Nemoj se uvrijediti ja zelim svu srecu u daljnjem projektu i pratit cu svaki novi update :46
Volkswagen motorsport

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 14, 2014, 10:24:48 posle podne »
Dzinn16v , samo ti pisi , ljute se oni koji su mala deca , svaki savet i pomoc je dobrodosao , kao sto si ti meni pomogao da resim problem 5-te dizne  beer

ali koja je poanta imati to sve u autu koji je doslovno bio iskasapljen i sklopljen od 2-3 druge skoljke... ;)

nije drug u mogucnosti da plati skoljku papreno pa da radi dalje , samo o tome se radi jer nema pare na gomili ali imace postrepeno , a i brate nije 2-3 vec je sa jedne skinut zadnji vezni lim i polustranica i prevareno , mi bi to kupili kao rezervni deo ali nema nigde tako da je morao ovako ... pritom ovo je GTI skoljka koje jednostavno nema nigde za pronaci ...

Demantovacu ja vas sve koji sumnjate da ce da bude dobar samo mi treba malo vremena , eto ja kad sam poceo svoj golf raditi sve sam zivo menjao , zadnji vezni , prednji , rubove , pragove , krila , haubu , zadnja vrata gepeka i super je ispalo barem meni , nigde nema tacke rdje , sve je zdravo i u geometriji ,a 5x je bio gori od ove ... auto star 25+ god mora da se radi i tu nema price ... oni koji prate strane forume kao ja recimo znaju da se u nemackoj , engleskoj , austriji gde je standard jaci 10x barem restauriraju i gori pacijenti od ovoga  ;)
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2014, 12:33:58 pre podne »
miki brate samo ti vari. pusti ti dzina na njegovoj dvojci je mijenjan krov, ja sam ga licno vidio kad je bio spreman za farbanje  :53

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13068
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 15, 2014, 12:39:30 pre podne »
Za 700-800e brate ima da kupi i farbu i zastitu za majbaha, eno Luka je uzimao sve kvalitetno i bilo je oko 500e ako se ne varam.

Ja se iskreno na ovakvo secenje ne bih usudio, ali svaka cast vama, nadam se da ce ispasti dobro. beer

Van mreže Dzinn16v

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1338
  • Age: 34
  • Lokacija: Livno BiH/Samobor Cro
  • Karma: +48/-11
  • Pol: Muškarac
  • Volkswagen motorsport
  • Auto: Golf mk2 16V
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 15, 2014, 01:27:58 posle podne »
Gedora...nije mjenjan ali mislim da hoce biti,ali ce se to odraditi sve po tvornickim varovima...Patim za siberom a jedino sto me sprecava da to uradim je to sto je nemoguce naci originalno krovno crno platno sa siberom za 2 vrata...i to me zivcira badmood

Madison Luka je platio 500e farbu,lak i mozda podlogu (filer) ako sam ga dobro razumio...spies hecker

Ja podrzavam projekat i volio bih jednog dana vidjeti ovga siroka u punom sjaju :46
Volkswagen motorsport

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: VW SCIROCCO GTI
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 15, 2014, 01:33:00 posle podne »
Kad moze on sto nebi mogao i Miki  biggrin mada pomalo i lice kad uzmu brusilicu u ruke  lollol lollol lollol