Autor Tema: Ugradnja tempomata Golf 4  (Pročitano 25200 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže regrut

  • VW Početnik
  • Poruke: 75
  • Age: 43
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 2.0 tdi
Ugradnja tempomata Golf 4
« poslato: April 30, 2013, 06:06:11 posle podne »
Montirao upravo ručicu tempomata, pa da podelim iskustvo sa ostalima...mozda nekom zatreba ako se upusti u istu avanturu...

Preduslov za ugradnju je da imate elektronsku pedalu gasa (drive by wire) i ecp lampica na tabli...to je za benzince
Mislim da je za TDI modele moguće na svakom naknadno ugraditi, mada me ne uzimajte za reč, proverite prvo.
E ovako, potrebna Vam je naravno ručica tempomata, dijagnostika za aktivaciju tempomata (ja imam vcds) i kabal za ručicu, tj. :



U sledecem uputstvu imate opisano do detalja sta i kako...a ja cu dodati samo par stvari gde sam zapeo i oko kojih sam bio u nedoumici. Znači evo uputstva prvo:

http://vwgolfr32.co.uk/ccs.pdf

Rucicu sam kupio preko oglasa (30 eur) - dobio rucicu tempomata i rucicu brisaca sa board comp funkcijama koja mi je visak jer nemam bc  :(
Za kabal pozvao autokomerc i rekose za 10-tak dana bi mogli da imaju...naravno nemaju na stanju, a cena je oko dve i nesto hiljade rsd...
Naravno, nisam imao strpljenja da cekam i na otpadu nadjem samo džek sa 10-tak cm kabla za flasu domaceg piva  :)



Produzio sam kablice...oko 1m je dovoljno. Pre pocetka OBAVEZNO skinite "-" klemu sa akumulatora. Ko nema code fabrickog radia/cd-a dace jos 10 eur
za dekodiranje istog  :angry: :angry:
Na konektoru za rucicu tempomata Vam nisu potrebni svi kontakti...1, 8, 9 i 10 se NE koriste i njih ne morate da produžujete...ovo važi naravno za one koji nemaju orig kabal već produžuju neki koji su majstori na brzaka skinuli...čitaj precvikali....

Nisam slikao baš svaki detalj demontaže/montaže, pa evo par usputnih fotki (detaljnija uputstva imate u gore okačenom pdf-u):









Posle skidanja volana, plastika, starih ručica, prešao sam na deo ispod haube...Skinuti keder gumu, komplet brisače pa onda plastiku ispod šoferke...vucite plastiku pod uglom od 90 stepeni u odnosu na šoferku...ja sam moju uspeo da polomim  boodala :angry:....jedva sam je iščupao, zapeklo samo tako...jbg treba biti pažljiviji




Skinite mehanizam brisača sa motorom (drži se na 3 šrafa) i usput ga podmažite kad ste već u mogućnosti...



E sad...kod mene nije bilo dolaznih kablova od ECU ka crnom konektoru  badmood badmood - slika ispod



Pa sam morao da ih razvlačim sa ECU konektora pa do ručice...Evo kako izgleda rasturen ECU konektor:



Treba spojiti pinove na sledeci način:

pin 38 ecu - na pin 4 i pin 7 ručice
pin 57 ecu - na pin 3 ručice
pin 75 ecu - na pin 2 ručice
pin 76 ecu - na pin 5 ručice

Još je ostao pin 6 na ručici slobodan - njega spajate na osigurač broj 5 (7,5 A) na tabli sa osiguračima....boja žice je crno/plava...to je to, sad sklapanje svega toga...

Kad ste sve sklopili, ko nema dijagnostiku, kod majstora da mu aktivira tempomat, a ko je ima ili  ima mogućnost da je pozajmi treba uraditi sledeće (tako je kod mene na vcds-u):

[Select]
[01 - Engine]
[Login - 11]
Ukucaj 11463 za aktivaciju i
[Do It!]

I to je to  clap  clap clap radi!!....ima posla, nije baš laganica, ko ima volje i nešto predznanja može da uštedi koji dinar....


Van mreže jovan86

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf4
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #1 poslato: Maj 25, 2014, 05:07:54 posle podne »
I ja ovo planiram na mom golfu da uradim,i sve mi je u sustini jasno samo ako bi mogao da mi posaljes broj da te pitam par stvari i ako negde zapne da imam na kog da se oslonim za pomoc.

Van mreže stevan018

  • VW Početnik
  • Poruke: 27
  • Age: 34
  • Lokacija: nis
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Stevan MILETIC
  • Auto: golf 4 1.6 16v
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #2 poslato: Maj 25, 2014, 05:22:22 posle podne »
Jel si probao kako radi? koliko te sve kosta?

Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 34
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #3 poslato: Maj 25, 2014, 09:48:53 posle podne »
Ja samo da dodam za skidanje ove plastike kod brisaca. Prvo celom njenom ivicom naprskati WD, da se slije niz soferku i udje u kanal u kom lezi ta plastika. Naprskati i vise puta obilato i neka stoji par minuta...

Van mreže derba

  • VW Početnik
  • Poruke: 18
  • Lokacija: Baranja
  • Karma: +0/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 1.9 tdi 66kw
Ugradnja tempomata-moguci popratni problem
« Odgovor #4 poslato: Avgust 05, 2014, 03:57:24 posle podne »
Ugradio sam tempomat po šemama ovdje prikazanim na forumu i sve je odlicno prikazanao i zahvaljujem se svima koji su nešto o tome pisali ,ali evo i jedna napomena da se nedogodi isto nekome kao i meni ,a nije navedeno do sada.
Dakle sve sam radio po uputama tu na forumu (osim aktiviranja tempomata na dijagnostici) i kad sam sve sastavio i upalio auto upalile mi se lampice od abs i esp i dobro pretpostavka je bila da je to ok pošto sam skinuo airbag. Odem na dijeagnostiku i utvrdi se da sam zakrenuo slucajno ( nisam uopce znao da se na to mora paziti) puž air baga za 360stupnjeva, kaže mi covijek koji je radio dijagnostiku da sam zakrenio jos više da se znalo desiti cuda od kvara. Eto nek se i to pridoda u ugradnju da se nekome nešto nebi loše desilo. Inace meni se ponašao kad smotam volan a srecom nisam ga morao nigdje do kraja ,zablokao mi je esp jer se lampice upale tek kad smotaš volan. Ovu sliku sam uzeo od clana sa foruma teko toliko da se vidi o cemu se radi . To je ovaj plasticni okrugli dio sa ova dva šiljka i utorom za airbag,znaci kako ga se skine tako se mora i vratiti bez vrtnje u bilo koji smjer.


 

Van mreže Sarajlic

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Lokacija: BiH
  • Karma: +12/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat V5 4motion
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #5 poslato: Avgust 05, 2014, 06:02:47 posle podne »
Samo jos da dodam,vezano za prvi post
Bord computer tj pripremu za isti ima svaki golf/passat i potrebno je samo dodati rucicu kao i za tempomat :)

Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 34
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #6 poslato: Avgust 05, 2014, 08:18:35 posle podne »
A gde stoji ta priprema, tj taj drugi dzek? Ja ne videh na Passatima...

Van mreže Blasted Street

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 213
  • Lokacija: Pozarevac
  • Karma: +6/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf MK IV
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2014, 01:06:19 pre podne »
Odlican i koristan post posto ovo uskoro ugradjujem,hvala :D

Van mreže casper

  • VW Početnik
  • Poruke: 28
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 25, 2014, 10:01:04 posle podne »
imam tempomat u golfu 4, ali kada ga ukljucim ne radi indikator na instrument tabli... da li treba nesto da se preprogramira ili sta?

auto sam kupio tako, stoga ne znam da li je fabricki ili je naknadno ugradjen...


pozz

golf je 2.0 benz

Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 34
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Ugradnja tempomata-moguci popratni problem
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 25, 2014, 10:09:28 posle podne »
Ugradio sam tempomat po šemama ovdje prikazanim na forumu i sve je odlicno prikazanao i zahvaljujem se svima koji su nešto o tome pisali ,ali evo i jedna napomena da se nedogodi isto nekome kao i meni ,a nije navedeno do sada.
Dakle sve sam radio po uputama tu na forumu (osim aktiviranja tempomata na dijagnostici) i kad sam sve sastavio i upalio auto upalile mi se lampice od abs i esp i dobro pretpostavka je bila da je to ok pošto sam skinuo airbag. Odem na dijeagnostiku i utvrdi se da sam zakrenuo slucajno ( nisam uopce znao da se na to mora paziti) puž air baga za 360stupnjeva, kaže mi covijek koji je radio dijagnostiku da sam zakrenio jos više da se znalo desiti cuda od kvara. Eto nek se i to pridoda u ugradnju da se nekome nešto nebi loše desilo. Inace meni se ponašao kad smotam volan a srecom nisam ga morao nigdje do kraja ,zablokao mi je esp jer se lampice upale tek kad smotaš volan. Ovu sliku sam uzeo od clana sa foruma teko toliko da se vidi o cemu se radi . To je ovaj plasticni okrugli dio sa ova dva šiljka i utorom za airbag,znaci kako ga se skine tako se mora i vratiti bez vrtnje u bilo koji smjer.


 

Na spulni volana postoji indikator, jedan providni krug. Kad je u njemu zuto, onda spulnu tako montirati sa pravim tockovima.

Van mreže xaver

  • VW Početnik
  • Poruke: 19
  • Age: 48
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Bora TDI
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2015, 02:55:37 posle podne »
ja sm uzeo taj tempomat retrofit kit i uskoro nameravan da ga montiram. Sklapanje i rasklapanje mi nije problem, menjao sam volan, skidao brisace i tu plastiku ispod soferke ali jedino ne kapiram sta tacno sa zicama.

Imam zicu sa onektorom koja ide u  rucicu tempomata kod volana. Na drugom kraju zice imam 5 zica.
Bela
Crvena
Plava
Bela

i imam jednu crnu izdvojenu zicu

I dalje ne kapiram tacno gde koja zica ide.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #11 poslato: Maj 18, 2017, 07:54:59 pre podne »
Da ne otvaram dzaba novu temu, kupio sam rucicu tempomata sa instalaciom (20-ak cm kabla), imam Golf 4 1.9TDI, da li je moguce ugraditi rucicu tempomata a da ima funkciju ?

Auto je 1998-mo.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #12 poslato: Maj 18, 2017, 08:47:03 pre podne »
Može da se uključi funkcija tempomata.

http://vwgolfr32.co.uk/ccs.pdf
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #13 poslato: Maj 18, 2017, 06:30:39 posle podne »
Svestan sam da je potrebno ukljuciti preko dijagnostike, mene interesuje da li je fizicki izvodljivo, po pitanju instalacija i povezivanja ?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #14 poslato: April 29, 2019, 12:06:05 posle podne »
Jel moze da se napravi instalacija za tempomat ili mora fabricka zbog buksne?

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #15 poslato: Maj 04, 2019, 07:24:19 posle podne »
Stiglo


Imam ovakav sat, mislio sam da ubacim onaj noviji od pacifika sa bordom, jel ce moci?


« Poslednja izmena: Maj 04, 2019, 07:31:00 posle podne od strane Desmo »

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #16 poslato: April 23, 2020, 05:04:53 posle podne »
Pozz, da li mi neko moze reci da li na golf 4 GTI 1.8T  110kw '99 godiste mogu da ugradim tempomat? Motor je AGU... Vidim ima toga sad bas povoljno...


Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #17 poslato: April 24, 2020, 12:39:12 pre podne »
Tesko jer AGU ima klapnu sa sajlom gasa. Fabricki tempomat ide na elektronaku klapnu i elektronsku papucicu gasa.
Pozdrav.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #18 poslato: April 24, 2020, 09:10:14 posle podne »
 Hvala Petre, pretpostavih ali reko' ajde opet da pitam...  :45

Van mreže petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Ugradnja tempomata Golf 4
« Odgovor #19 poslato: April 24, 2020, 09:13:37 posle podne »
Nista zemo,
Pozdrav.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk