Autor Tema: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje  (Pročitano 16518 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #20 poslato: Mart 13, 2013, 10:28:19 posle podne »
upravo tako

Ok, a dijagnostika kaze da prljav protokomer uzrokuje paljenje esp lampice. I sada sam zbunjen, ne znam tacan uzrokuje paljenje esp-a, tj sta uzrokuje da mi auto ide losije? Protokomer ili zamascene svecice?

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #21 poslato: Mart 14, 2013, 12:32:14 pre podne »
ququ! Shefe, menjaj majstora.... Protokomer stvarno nema veze, stavili su ga tu samo da otimaju pare narodu za zamenu.....
Promeni ti protokomer, i idi kod nekog ko zna da koristi dijagnostiku.... A to shto ti pali esp lampu, to ti baguje neki od seznora...
Za ulje nema shta da se diskutuje, majstor ti je objasnio.
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #22 poslato: Mart 14, 2013, 02:23:28 pre podne »
ponavljam, kada se upali esp lampica auto slabije ide, kad je ugasena ide fantasticno. A kada sam mu stavio nove svecice, narednih nekoliko stotina km se nije palila lampica i auto je isao odlicno... I nakon tih par stotina km opet po starom. Paljenje esp u mom slucaju ukazuje na manjak snage, prouzrokovano losim paljenjem. Dakle, nove svecice resile su na kratko problem, i majstor gedora mi je potvrdio da se verovatno radi o njihovom zamascivanju. Definitivno ulje dolazi do svecica. Jos samo da se vidi zasto...

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #23 poslato: Mart 14, 2013, 05:53:54 pre podne »
Da li neko može da mi objasni gde se tačno nalazi protokomer na mom pasatu? (B5.5 2.0 85 kw benzin)

Van mreže limp19

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 721
  • Lokacija: Visegrad BiH
  • Karma: +25/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 6
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #24 poslato: Mart 14, 2013, 12:49:34 posle podne »

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #25 poslato: Mart 14, 2013, 01:27:40 posle podne »
@nenadBgd
Ok, necu da se borim sa vetrenjacama. Ljudi ti lepo kazu, a ti radi kako hoces... Pale i dizeli lampu za grejace, ako ti ne radi stop taster kocnice a to nema veze sa grejacima....

Nije taj auto, zastava 101 pa da zagaravi svecica, i da ne radi cilindar kako treba i da zato gubi snagu.
Jel si razmisljao da ti mozda bobina/e baguju? da ima poremeceno paljenje iz milio razloga? Za moderne vozila ti ne treba samo kljuc za svecice i gedora. Kad izgubi snagu, dijagnostikom se u voznji prate parametri i onda se vidi shta nije uredu...

Protokomer ti sluzi da salje informacije ecu o kolicini usisanog vazduha u sistem. Najprostije, ecu  na osnovu toga podatka (i josh par parametara) pravi najoprimalniju smeshu i omogucije najbolje  performanse... 
Protokomer ti je limp pokazao gde se nalazi, to mozes i SAM da promenish 2 srafa, i obavezno kupi protokomer namenjen tvom autu, nikako "slican". Koshta ti od 50-80 eura.
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #26 poslato: Mart 14, 2013, 02:41:47 posle podne »
Da li neko moze da mi kaze, sta je na sledecoj slici protokomer? Kec ili dvojka?

http://imageshack.us/photo/my-images/191/20130314110.jpg/
« Poslednja izmena: Mart 14, 2013, 02:46:22 posle podne od strane NenadBgd »

Van mreže gedora

  • sve za srpstvo i motorsport
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9370
  • Karma: +534/-256
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #27 poslato: Mart 14, 2013, 07:27:09 posle podne »
br 2.
ne diraj to i nista ne cackaj. protokomjer niti se cisti niti se moze zaprljati.

@nenadBgd

Nije taj auto, zastava 101



u stvari samo rasturaj mozda ga i popravis    mahac

Van mreže NenadBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 17
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B5.5 2.0
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #28 poslato: Mart 26, 2013, 07:57:42 posle podne »
Pozdrav svima, javljam se jer sam veliki deo problema resio.
Zamenio sam protokomer, stavio originalan, brojevi se naravno poklapaju, i nestala je ESP lampica sa table, kao i CHECK ENGINE, dakle na tabli vise nema nijednog upozorenja.
Sto se tice samog auta, progledao je, kao da ima 50 konja vise, ide savrseno, veoma sam siguran sa njim na putu, u preticanju itd, ponovo sam ga zavoleo. :)
Sto se tice potrosnje ulja, izgleda curi na dihtungu ventil dekle, icicu ovih dana to da proverim i sredim, i onda jedno prolecno pranje i kacenja slika ovde, garantujem da lepseg pasata niste videli. :))
Pozdrav

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #29 poslato: Mart 27, 2017, 06:20:17 pre podne »
Posto vidim da ste pisali da motor 2.0 nije podoban za ugradnju plina, recite mi da li je 1.6 motor podoban za ugradnju plina. Gledao sam 1.8 motore, ali mi se ne dopada to sto imaju turbinu tako da me to odbija od tog modela.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока


Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #30 poslato: Mart 27, 2017, 08:39:18 pre podne »
Što se tiče lapmcie, verovatno se pali check engine nego si ti nešto prezubčio

Bas ESP gori. A sto se tice CHECK ENGINE lampice, ono skoro pa nonstop gori, i to od kako je ugradjen plin, a majstor koji mi je ugradjivao plin a inace ima vrlo dobru reputaciju, rekao mi je da je kod VW najnormalnija pojava da se nakon ugradnje plina pali CHECK ENGINE lampica, tako da me to ni ne brine mnogo, pa nisam ni pomenuo.  big_boss
Pa ja bih mu malo i oduzeo reputaciju :)
Ne znam bas sad za taj 2.0 ali ja imam u mk5 1.4 16V gde sam ugradio gas 2012.god. Check engine mi je palio kad su mi otišle dve gasne dizne od našeg kvalitetnog gasa, kad mi je otišla bobina posle zamene svecica, kad mi je puštao na flexibilnoj cevi i remetio očitavanja lambda sonde a u svih ostalih 70k km koliko sam prešao od ugradnje Check Engine nije se palio.
Svecice stavljam po katalogu proizvodjaca, znaci one koje idu na njega fabricki.
Ulja mi troši 0.5-6-7 l na 10-15k kad pazarim original Castrol Edge 5w30. Jednom sam pazario falsh pa mi je prijavio manjak ulja na 9-10k km i tad sam skontao da sam pazario falsh ulje kad sam dosipao ostatak i stare boce...



Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #31 poslato: Mart 27, 2017, 07:22:11 posle podne »
Jel iko od vas dvojice pogledao datum

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #32 poslato: Mart 27, 2017, 07:33:18 posle podne »
Ja pogledao zadnji post ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #33 poslato: Mart 28, 2017, 08:23:46 pre podne »
Pre svega se izvinjavam ako sam prekrsio neko pravilo foruma pisanjem u staroj temi.
Naravno da sam video datum, ali da ne bih otvarao nepotrebno novu temu, a ova je vezana za passat 5.5 i plin, postavio sam ovo pitanje. Nije meni bio problem da otvorim novu temu, ali mislim da je glupo otvarati nove teme, ako vec postoje slicne za isti auto.

Hajde i da vam odgovorim na pitanje koje sam postavio.

Zvao sam cetiri majstora koji ugradjuju plin, od kojih su dvojica sa kojima saradjujem i svi su rekli da radi kako treba plin na passatu koji zelim da kupim, ali mi je jedan rekao da passat iz cini minse 2010.god nije ok za ugradnju plina, mada meni to nije bitno jer ako budem kupovao to ce biti ovaj od 2002-2004.god u koji ide bez peoblema.
Kazu isto i da je motor 1.6 preslab za ovaj auto i svi preporucuju 2.0 motor. Onaj 1.8 sa turbinom mi se ne svidja jer da hocu turbinu, kupio bih dizelasa

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #34 poslato: Mart 28, 2017, 12:51:12 posle podne »
Toda81, a kako bi bilo da ti nastavis sa opelom, ovako ni sam ne znas sta hoces, cas kakicu, cas piskicu . . .

Kupis si opela i miran, znas da nemas ni limarije, ni motora, a tek turbinu s opelom mozes da zaboravis...

U svakom slucaju pravis nakaradu od auta. Ako hoces auto na plin, kupi onda auto koji je farbika napravila da ide na plin.
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #35 poslato: Mart 28, 2017, 04:12:36 posle podne »
Druze, nikoga nisam vredjao niti provocirao tako da ironija koja se nalazi u tvojoj poruci uopste  nema smisla.
Takodje mi nije jasno odakle tebi ta pomisao da ne znam sta hocu. Ja sam odlucio da hocu da kupim passata 5.5 2.0 benzinca i da u njega ugradim plin. Mislim da je logicno da se covek raspita da li radi ok sa plinom jer je veliki potrosac, a ja poprilicno prelazim godisnje tako da mi se isplati samo sa ugradjenim plinom.
Sta hoces da kazes time da pravim nakaradu od auta?
Ako ja pravim nakaradu od auto time sto bih mu ugradio plin onda nosam jedini koji to radi. Jedino ako si ti zagovornik cistog benzinca, onda razumem zasto si napisao ovakvu poruku.
Postujem sva vasa misljenja, ali mislim da nije u redu da budu ovako ironicna kao sto je tvoje.
Hvala u svakom slucaju.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока


Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #36 poslato: Mart 28, 2017, 04:38:56 posle podne »
2.0 ti troši nenormalno i ulje i gorivo. Bolje 1.8T a to sto bezis od turbine ne razumem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #37 poslato: Mart 28, 2017, 04:51:26 posle podne »
Da li su problematicne te turbine na benzincima i koliko kosta njihova reparacija ili sta se vec radi sa njima kada crknu? Koliko mogu da prodju turbine pri normalnoj voznji? Ja volim da postujem pravila tako da preko 140 ne vozim. Obicno je to oko 90-100 van naseljenog mesta i 120-140 na autoputu.
2.0 koliko kapiram fabricki trosi ulje. Da li i 1.8t isto tako fabricki trosi ulje?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #38 poslato: Mart 28, 2017, 05:25:11 posle podne »
Na TSI benzinjare ne može obican sekvent već uredjaj koji ide na fabričke dizne i oko somica evra je ugradnja. Taj auto nije imao TSI (TFSI) motor tako da u svakog benzinca može sekvent.
Ako motor radi kako treba na benzin, uz ugradnju krstenog uredjaja nema razloga da ne radi kako treba..
Svaki motor mora da troši ulje, neki manje a neki više i sve zavisi kako je auto vozen i odrzavan..
Reparacija turbine ili kupovina druge nije toliki bauk da bi se bezalo od motora sa turbinom.
Mene kod turba nervira samo lag a sve ostalo je bolje. A sve to važi ako je auto i motor normalno odrzavan...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže toda81

  • VW Početnik
  • Poruke: 149
  • Karma: +4/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Touran 1.9 tdi 77kw 2005. g
Odg: Pasat B5.5 benzin-plin trosi ulje
« Odgovor #39 poslato: Mart 28, 2017, 06:18:25 posle podne »
Moja zafira je trosila malo ispod 2 l onog glupog gm ulja, a od kad sipam motul isto 10w40 kao sto je bio i gm, minimalna je potrosnja ulja, mozda oko 600g na 10.000km. Mnogo mi se dopada passat karavan pa sam zato stavio zafiru u oglase, a i vw je ipak bolji od opela ;)

Mi je bitna stavka da ide sekvent na taj 2.0 motor, mada mozda ne bih imao nista protiv ni tog 1.8 sto ima turbinu

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока